مقالات خانه چین


نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

قسمت 1

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

به دنبال توانایی تنظیم ارتفاع صندلی باشید. ارتفاع صندلی ارگونومیک شما باید کاملاً قابل تنظیم باشد. صندلی صندلی باید به راحتی یا به سمت بالا یا پایین حرکت کند. این تنظیم باعث می شود افراد با ارتفاعات مختلف به راحتی در صندلی بنشینند. اطمینان حاصل کنید که می توانید صندلی را قبل از خرید صندلی خود چقدر پایین یا پایین تنظیم کنید. [1] [2]

 • ارتفاع صندلی از 15 تا 22 اینچ راحت می تواند یک شخص بین 5'0 تا 6'4 "قد داشته باشد.
 • بیشتر صندلی ها فقط محدوده کمی از تنظیم را ارائه می دهند.
 • پاهای شما باید قادر به نشستن صاف بر روی زمین باشد در حالی که زانوها در زاویه نود درجه خم شده اند.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

در نظر بگیرید چه کسی از صندلی استفاده خواهد کرد. قبل از انتخاب صندلی ارگونومیک ، می خواهید به این فکر کنید که چه کسی از صندلی استفاده خواهد کرد. صندلی باید به راحتی هر کسی که در آن نشسته باشد یا بتواند تنظیم کند ، متناسب با آنها قرار دهد. قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که صندلی شما مناسب هر شخصی در دفتر شما باشد. [3]

 • صندلی که به آن علاقه دارید باید راحت با فردی که در آن قرار دارد متناسب باشد.
 • بسیاری از صندلی های ارگونومیک به اندازه کافی قابل تنظیم خواهند بود که بیشتر افراد را در خود جای دهد.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

اطمینان حاصل کنید که عناصر صندلی را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. یک صندلی ارگونومیک خوب به شما امکان می دهد که هر قسمت از صندلی را به تنهایی تنظیم کنید. شما باید بتوانید کمربندهای نگهدارنده ، صندلی و پشتی را به طور مستقل از یکدیگر جابجا کنید. این سطح از سفارشی سازی به شما امکان می دهد تا صندلی را برای هر کسی که ممکن است در استفاده از آن قرار بگیرد مناسب سازد. 

 • ممکن است بخواهید از صندلی هایی که اجازه تنظیم ندارند جلوگیری کنید.
 • به طور کلی ، شما می خواهید صندلی هایی را انتخاب کنید که تعداد زیادی ویژگی قابل تنظیم دارند.

قسمت 2

ارزیابی پشتی صندلی

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

صندلی را برای پشتیبانی کافی از پشت و قسمت بالایی چک کنید. صندلی های مناسب ارگونومیک پشتیبانی کامل از پشت و وسط پشت را ارائه می دهند. اگر می خواهید مدت طولانی نشسته باشید ، حمایت از کمر و شکل طبیعی آن در جلوگیری از آسیب دیدگی یا کرنش مهم خواهد بود. قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که صندلی ارگونومیک شما از پشت فوقانی و پشتی بسیار خوبی برخوردار است.

 • پایه پشتی باید بین 12 و 19 اینچ باشد.
 • کمر صندلی شما باید از منحنی و شکل طبیعی پشت شما پشتیبانی کند.
 • بیشتر پشتی ها برای پشتیبانی از خطوط پشتی قابل تنظیم هستند.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

حمایت کمر صندلی را بررسی کنید. صندلی های بدون حمایت مناسب از کمر ، اثر خسارت و صاف کنندگی در قسمت تحتانی کمر شما خواهد داشت. کمر دارای یک منحنی درونی طبیعی است و صندلی های ضعیف طراحی شده باعث می شوند که این منحنی صاف شود. اطمینان حاصل کنید که صندلی شما به شما در حفظ انحنای نرمال کمر کمک می کند تا به پشت و در تقویت و سلامت شما کمک کند. 

 • حمایت کمر را می توان با بالا بردن یا پایین آوردن سد پشتی صندلی صندلی تنظیم کرد.
 • صندلی هایی که پشتی غیرقابل انعطاف دارند ، مناسب همه نیست.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

اطمینان حاصل کنید که صندلی عقب را می توان تنظیم و یا دوباره تنظیم کرد. امکان تنظیم مجدد یا تنظیم پشت صندلی شما بر میزان وزنی که در قسمت تحتانی کمر شما قرار دارد تأثیر می گذارد. اگر می خواهید اکثر روزها در حالت نشسته باشید ، لیپ شدن می تواند به کاهش فشار دیسک نخاع و عضلات کمر کمک کند. [7]

 • از خرید صندلی ارگونومیک که امکان استفاده مجدد از آن را ندارد خودداری کنید.
 • اکثر صندلی ها را می توان به راحت ترین موقعیت مرتفع شده شما یافت.
 • فشار برگشتی بین 110 تا 130 درجه خنک کننده کمترین است.
 • افرادی که دارای آسیب دیدگی کمر هستند می توانند بیشترین نفع را از صندلی های چسبان داشته باشند.

قسمت 3

ارزیابی صندلی صندلی

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

اطمینان حاصل کنید که صندلی اندازه مناسب شماست. صندلی های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می توانند هنگام استفاده از آنها برای مدت طولانی ، بر راحتی و سلامتی شما تأثیر بگذارند. وقتی به دنبال صندلی ارگونومیک خوبی می گردید ، می خواهید مطمئن شوید که صندلی برای شما یا هر کسی که از آن استفاده می کند ، اندازه مناسبی است. برخی از این معیارها را هنگام قضاوت در مورد اندازه صندلی صندلی ارگونومیک در ذهن داشته باشید: 

 • صندلی باید حدود یک اینچ گسترده تر از باسن شما باشد.
 • سینی صندلی باید درست در پشت زانو قرار گیرد.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

بالشتک صندلی را بررسی کنید. به احتمال زیاد وقت زیادی را در صندلی ارگونومیک خود می نشینید. به همین دلیل می خواهید از صندلی مناسب و مناسب صندلی خود اطمینان حاصل کنید تا از راحتی و پشتیبانی ارگونومیکی اطمینان حاصل شود. قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که صندلی صندلی از کف با کیفیت بالا ساخته شده است.

 • کف با کیفیت پایین می تواند به سرعت خراب شود و باعث ناراحتی صندلی شما شود.
 • حداقل باید یک ساعت در صندلی راحت بنشینید.
 • صندلی های صندلی خالی نادرست می تواند باعث ایجاد اشتباه در باسن و مشکلات پشت شود.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

 

در نظر بگیرید که آیا می توانید صندلی صندلی را کج کنید. اگرچه امکان کج کردن صندلی صندلی اغلب اختیاری است ، اما هنوز هم ممکن است بخواهید این ویژگی را در صندلی خود داشته باشید. کج کردن صندلی صندلی می تواند به شما در حفظ وضعیت مناسب هنگام نشستن روی صندلی کمک کند. اگر فکر می کنید توانایی کج کردن صندلی صندلی شما به شما در نشستن راحت تر کمک می کند ، بررسی کنید که آیا صندلی ارگونومیک شما از این توانایی برخوردار است. 

قسمت 4

نهایی کردن انتخاب شما

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

صندلی ها را بصورت حضوری امتحان کنید. اگرچه می توانید در مورد یک صندلی از خواندن مشخصات آن چیزهای زیادی بیاموزید ، اما ایده خوبی است که یک صندلی را بصورت حضوری امتحان کنید. با نشستن روی یک صندلی ، شما قادر خواهید بود به طور مستقیم احساس راحتی کنید و یاد بگیرید که آیا می تواند به طور صحیح با نیازهای شما تنظیم شود. هر زمان ممکن باشد ، سعی کنید یک صندلی ارگونومیک را به صورت حضوری بررسی کنید تا مطمئن شوید این یکی برای شما مناسب است.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

جزئیات صندلی را در نظر بگیرید. در هنگام جستجوی صندلی ارگونومیک عالی ویژگی های بسیاری وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. از آنجا که موارد زیادی در نظر گرفته می شود ، ممکن است برخی از جنبه های صندلی غافل شوند. در مورد بعضی از قسمت های زیر صندلی که می خواهید فکر کنید تا به شما در نهایی کردن انتخاب خود کمک کند: [12]

 • پایه های صندلی باید دارای پنج سخنگو باشد.
 • درپوش صندلی باید به راحتی و آزادانه حرکت کند.
 • اگر صندلی دارای پایه هدست است ، حتماً مناسب نوع بدنتان است.
 • اگر ارتفاع صندلی خیلی زیاد است و قابل تنظیم نیست ممکن است به استراحت پا احتیاج داشته باشید.
 • شما می خواهید در مورد بهترین پوشش پوشش صندلی فکر کنید. روکش های وینیل می توانند به راحتی تمیز شوند اما به خوبی نفس نمی کشند. روکش صندلی پارچه می تواند جریان هوا را فراهم کند اما تمیز بودن آن ممکن است سخت تر باشد.

ارزیابی قابلیت های تنظیم صندلی

در مورد سبک های مختلف صندلی فکر کنید. انواع مختلف و سبک های مختلف صندلی های ارگونومیک موجود است. این صندلی ها با سبک سنتی صندلی متفاوت خواهد بود و هرکدام مزایا و هدف منحصر به فرد خود را خواهند داشت. به برخی از این سبک های بی نظیر صندلی های ارگونومیک نگاهی بیندازید تا بدانید که آیا یکی از آنها می تواند مناسب نیازهای شما باشد.

 • صندلی های زانو عقب ندارند و می توانند به شما در بهبود وضعیت بدن و سلامت کمر کمک کنند.
 • صندلی های زین انتخاب خوبی برای کار با رایانه یا میز است. آنها مانند زین اسب ساخته شده اند و می توانند به تقویت و سلامتی پشت شما کمک کنند.
 • توپ های تمرینی می توانند به حرکت شما کمک کنند و به طور فعال شما را ملزم به حفظ تعادل می کند.
 • برای افراد دارای مشکلات کمر ، صندلی های عقب با صندلی عقب می تواند راحت ترین انتخاب باشد.

 بهترین صندلی کامپیوتر کدام است؟

تقریباً همه کسانی که بیشتر وقت روزانه خود را به‌ واسطه شغلشان پشت میزهای کامپیوتر می‌گذرانند به‌خوبی از عوارض آن باخبرند. احساس درد در کمر و گردن و مچ دست‌ها از شایع‌ترین مشکلات کاربران همیشگی کامپیوتر است. مشکلاتی که عموماً با انتخاب یک صندلی کامپیوتر مناسب رفع می‌شود. اما بهترین صندلی کامپیوتر چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه چند ویژگی ضروری یک صندلی کامپیوتر خوب را می‌خوانیم.

قابلیت تنظیم‌ بلندی دسته‌های صندلی

امکان تنظیم دسته صندلی اجازه می‌دهد آرنج‌ها و بازوهایتان همیشه روی تکیه‌گاه دسته صندلی قرار بگیرند. با استفاده از این قابلیت، با هم‌تراز کردن آرنج و مچ دست روی کی‌بورد، می‌توانید از بسیاری از آسیب‌های شایع مچ و دست پیشگیری کنید.

بهترین صندلی کامپیوتر

قابلیت تنظیم بلندی نشیمن‌گاه صندلی

بهترین صندلی کامپیوتر، صندلی‌ای است که قابلیت بلند و کوتاه‌کردن نشیمن‌گاه را دارد؛ چراکه ارتباط درست بین بلندی نشیمن‌گاه صندلی و بلندی میز برای جلوگیری از آسیب‌های بلندمدت ضروری است. باید بدانید که اگر صندلی خیلی بلند یا کوتاه باشد، احتمال بروز ناراحتی‌های گردن و مچ و پا وجود دارد.

عرض و عمق مناسب نشیمن‌گاه

نشیمن‌گاه یک صندلی کامپیوتر خوب باید عرض و عمق کافی برای کاربران مختلف داشته باشد. عرض ۴۰ تا ۶۰ سانتی‌متر معمولاً عرض استاندارد شناخته می‌شود. عمق صندلی (از جلو تا عقب نشیمن‌گاه) هم باید به اندازه‌ای باشد که کاربر بتواند طوری بنشیند که پشتش به پشتی صندلی تکیه داده شود و در همان حال زانوهایش ۶ تا ۱۰ سانتی‌متر با نشیمن‌گاه فاصله داشته باشد.

تکیه‌گاه گودی کمر

وجود پشتی برای پر کردن گودی کمر ویژگی بسیار مهمی است که یک صندلی کامپیوتر خوب باید داشته باشد. پایین ستون فقرات قسمت منحنی‌شکلی دارد که نشستن طولانی‌مدت بدون تکیه‌گاه می‌تواند موجب درد و آسیب‌های شدیدی به کمر شود. یک صندلی کامپیوتر مناسب دارای قابلیت تنظیم پشتی گودی کمر است تا هر کاربر بتواند آن را متناسب با قوس کمر خود تنظیم کند.

۶ صندلی اداری ارگونومیک سال 2020

صندلی اداری یکی از ملزومات هر فضای کاری محسوب می‌شود و با توجه به فعالیت‌های گوناگونی که در ادارات و سازمان‌ها صورت می‌پذیرد، از انواع مختلفی برخوردار است. طراحان مبلمان اداری همواره تلاش می‌کنند تا محصولاتی سازگار با بدن انسان به بازار عرضه کنند و نشیمنی راحت و بدون آسیب‌های جانبی برای کارمندان فراهم آورند. در سال ۲۰۱۷ میلادی موسسه ملی سلامت آمریکا ۱۶ صندلی اداری برتر به لحاظ رعایت اصول ارگونومی را معرفی کرده است.

صندلی اداری Embody

۱_ صندلی اداری Embody

این صندلی اداری توسط Bill Stumpf، سازنده صندلی Aeron، طراحی شده است. اگر از نظر مالی محدودیت ندارید، باید بهترین صندلی را برای حفظ سلامتی خود انتخاب کنید. صندلی Embody نخستین صندلی است که توسط Herman Miller بر اساس اصول سلامتی ساخته شده است و برای افرادی که ساعات زیادی از روز را در پشت میزهای خود می‌نشینند، مناسب است. فرم مناسب و اصولی صندلی Embody علاوه بر حفظ حالت ستون مهره‌ها، به گردش بهتر خون نیز کمک می‌کند.

جالب است بدانید که برای طراحی صندلی اداری Embody با مهندسان و فیزیکدان‌ها مشاوره صورت گرفته است. تکیه‌گاه این صندلی می‌تواند در طول روز با توجه به حرکات بدن به‌خوبی جابه‌جا شود و از آسیب رسیدن به ستون فقرات جلوگیری نماید. تمام این کارها به‌صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام می‌شود. این صندلی شگفت‌انگیز توانسته جوایز متعددی از جمله جایزه معتبر Silver از NeoCon و بهترین جایزه فناوری را به کسب کند.

صندلی اداری Gesture Steelcase

۲_ صندلی اداری Gesture Steelcase

صندلی اداری Gesture یکی از بهترین صندلی‌های ارگونومیک است که می‌توان خریداری کرد. این صندلی که انقلابی در طراحی محسوب می‌شود، متناسب با بدن‌های متفاوت از نظر موقعیت و سایز طراحی‌شده و قادر است در زمان نشستن از کمر و گردن کاربران به‌خوبی محافظت کند. در طراحی این صندلی اداری، از تکنولوژی LiveBack استفاده‌شده است که می‌تواند به‌صورت خودکار متناسب با بدن فرد و حرکات طبیعی گردن و ستون فقرات تنظیم شود.

دسته صندلی اداری Gesture به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که اجازه می‌دهد دستان کاربر به‌راحتی بر روی آن قرار گیرد. یکی از مشکلات رایج صندلی‌های اداری معمولی، خشکی و عدم هماهنگی با حرکات بدن انسان است. اما پشتی صندلی اداری Gesture به‌گونه‌ای است که متناسب با حرکت بدن تغییر می‌کند. افزون بر این، بازوها و قسمت‌های متحرک این صندلی نیز قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارند و کاربر از نشستن بر روی آن احساس راحتی می‌کند. ارتفاع صندلی اداری Gesture قابل تنظیم است و علاوه بر این، کاربر می‌تواند میزان تنش پشتی صندلی را به‌دلخواه تنظیم کند که این کار به نرم‌تر شدن صندلی کمک می‌کند. صندلی Gesture در سال ۲۰۱۳ موفق به دریافت جایزه NeoCon شد و در حال حاضر در ۸ رنگ مختلف به فروش می‌رسد.

صندلی اداری Herman Miller Aeron

۳_ صندلی اداری Herman Miller Aeron

صندلی اداری Herman Miller Aeron یکی از نخستین صندلی‌هایی است که طبق اصول ارگونومیک طراحی ‌شده است. این صندلی توسط Don Chadwick و Bill Stumpf برای Herman Miller طراحی‌شده است و به‌عنوان اولین صندلی بدون تکیه‌گاه فومی شناخته می‌شود. صندلی Herman Miller Aeron به‌منظور راحتی کامل بدن طبق اصول بیومورفیک طراحی و ساخته‌شده است. صندلی مذکور به رفع دردهای عضلانی به‌خصوص درد ناحیه پشت کمر کمک شایانی می‌کند. علاوه بر این، قسمت بالایی تکیه‌گاه نیز فضای مناسبی برای قرار گرفتن سر را فراهم می‌کند. صندلی اداری Herman Miller Aeron در ۳ سایز A، B و C ساخته‌شده است و شما می‌توانید متناسب با فیزیک بدنی خود اقدام به خرید آن کنید.

صندلی اداری Haworth Zody

۴_ صندلی اداری Haworth Zody

صندلی اداری Haworth Zody توسط HaworthAs طراحی‌شده است و تنها صندلی است که تاکنون توانسته تأییدیه انجمن فیزیوتراپی آمریکا را دریافت کند. این صندلی که طراحی آن توسط یک شرکت آلمانی صورت گرفته، شاید در نگاه نخست ظاهر جذابی نداشته باشد، اما در ساخت آن تمام اصول ارگونومیک به‌خوبی رعایت شده است.

صندلی Haworth Zody دارای یک سیستم تعدیل نامتقارن است که توسط یکی از مؤسسات فعال دانشگاه میشیگان طراحی‌ شده است. این سیستم علاوه بر ایجاد راحتی بیشتر، در قرارگیری قسمت‌های مختلف بدن در موقعیت‌های صحیح نیز بسیار مؤثر است و از مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند. همچنین برای کاربرانی که به تکیه دادن به پشتی صندلی عادت دارند، یک headrest قرار داده شده است که موجب راحتی بیشتر سر و گردن می‌شود. صندلی اداری Haworth Zody کاملاً منطبق با فیزیک بدنی شما تنظیم می‌شودو از ویژگی‌های مهم این صندلی می‌توان به تنظیم میزان تنش پشتی، تنظیم ارتفاع، تنظیم شیب و عرض بازوها اشاره کرد.

صندلی اداری Fabric Leap Steelcase

۵_ صندلی اداری Fabric Leap Steelcase

صندلی‌های اداری طبی و استاندارد معمولاً از قیمت بالایی برخوردارند اما به این معنی نیست که نتوان صندلی طبی را با قیمت مناسب تهیه کرد. کمپانی Steelcase برای افرادی که بودجه زیادی برای خرید صندلی ندارند، نوعی صندلی به نام Fabric Leap ساخته که به‌طور کامل مطابق با اصول ارگونومیک طراحی شده است و می‌تواند به‌عنوان یک صندلی طبی قابل اعتماد مورد استفاده قرار گیرد.

در این صندلی نیز مانند دیگر صندلی‌های شرکت Steelcase از تکنولوژی LiveBack استفاده شده است. پشتی صندلی Fabric Leap Steelcase به‌گونه‌ای طراحی و ساخته‌شده است که می‌تواند به‌راحتی برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرد. در واقع پشتی این صندلی اداری به‌خوبی با حرکت بدن شما تغییر می‌کند و در بهترین وضعیت قرار می‌گیرد. این امر علاوه بر افزایش تمرکز از درد گردن نیز جلوگیری می‌کند.

در تولید این صندلی اداری به محیط زیست توجه ویژه‌ای شده و حدود ۳۰% لوازم آن از مواد بازیافتی ساخته‌ می‌شود و ۹۰% از مواد سازنده آن نیز قابلیت بازیافت مجدد دارند. تمام قسمت‌های صندلی Fabric Leap Steelcase قابل انعطاف هستند که بعضی از آن‌ها به‌صورت خودکار و با توجه به فیزیک بدن تنظیم می‌شود و بعضی قسمت‌ها را نیز می‌توان به‌دلخواه تنظیم نمود.

صندلی Sayl

۶_ صندلی Sayl

Herman Miller از اولین شرکت‌هایی است که تولید صندلی‌های منطبق بر اصول ارگونومیک را آغاز کرد و امروزه در جهان به‌عنوان یکی از شرکت‌های معروف تولید صندلی استاندارد شناخته می‌شود. شرکت Herman Miller بیشتر در زمینه طراحی و ساخت صندلی‌های اداری فعالیت می‌کند و معمولاً محصولات آن از قیمت مناسبی برخوردارند. صندلی Sayl را شخصی به نام Yves Behar طراحی‌ کرده است و در رنگ‌های مختلف و به‌وسیله مواد قابل بازیافت، توسط شرکتHerman Miller در ایالات متحده ساخته می‌شود.

در طراحی صندلی Sayl زیبایی و اصول مهندسی به دقت رعایت و مطابق با اصول ارگونومیک ساخته شده است. مقاومت صندلی اداری Sayl از پل Golden gate الهام گرفته شده است و این صندلی قادر است وزن زیادی را تحمل کند. پشتی این صندلی به‌صورت Y-Tower طراحی و ساخته‌شده و شکل پارچه پشتی نیز زیبایی خاصی به آن بخشیده است. این محصول برای افرادی که نمی‌خواهند پول زیادی برای خرید صندلی هزینه کنند، بسیار مناسب است. اما توجه کنید که این صندلی برخی از امکانات دیگر صندلی‌های تولیدی توسط شرکت Herman Miller را ندارد.

 

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه تنظیم صندلی اداری


نحوه تنظیم صندلی اداری   

اگر مرتباً برای کار در رایانه یا مطالعه در یک میز کار می کنید ، باید از روی صندلی اداری که به طور صحیح برای بدن شما تنظیم شده است ، بنشینید تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری شود. ادامه مطلب

نحوه تنظیم صندلی اداری

  

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم


نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم   

مبلمان اداری ارگونومیک در تلاش برای کاهش آسیب دیدگی کارگران با ذهن بدن کارگر طراحی شده است. چه بخواهید صندلی های ارگونومیک را در سرتاسر دفتر خود تأمین کنید یا فقط یک خانه را در خانه خود می خواهید ، راحتی مهم است. صندلی ارگونومیک را انتخاب کنید که با بدن کار کند ، نه در برابر آن ، صدمات ناشی از نشستن بیش از حد طولانی در موقعیت ناراحت کننده را کاهش دهد. ادامه مطلب

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

انواع صندلی اداری مدرن

 

   محصولات مشابه