فروشگاه لوازم خانگی خانه چین

فروشگاه
  
فروشگاه لوازم خانگی خانه چین / سرو و پذیرایی / ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف امروزه از ظروف یکبار مصرف در میهمانی ها  ، جلسات مختلف علمی  و اداری، جشن ها، مجالس مختلف از جمله افطار ی و روضه خوانی  و …. بسیار استفاده می شود. دلایلی همچون  افزایش مصرف غذا  در بیرون از منزل، رعایت و حفظ مسائل بهداشتی ، تنوع در ادامه مطلب


<< 12345678910 >>

توضیح کوتاه: ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

امروزه از ظروف یکبار مصرف در میهمانی ها  ، جلسات مختلف علمی  و اداری، جشن ها، مجالس مختلف از جمله افطار ی و روضه خوانی  و …. بسیار استفاده می شود. دلایلی همچون  افزایش مصرف غذا  در بیرون از منزل، رعایت و حفظ مسائل بهداشتی ، تنوع در شکل و رنگ و اندازه ، وزن کم، راحتی در استفاده و عدم نیاز به شستشو، عدم مشکل شکستن ظروف و صرفه جویی در زمان موجب شده این ظروف ، مورد استقبال و استفاده بسیاری از افراد قرار بگیرند. در ادامه به انواع  ظروف یکبار مصرف پرمصرف در ایران و ویژگی های آنها بیشتر می پردازیم.

انواع ظروف یکبار مصرف

این روزها مدل‌های مختلف ظروف یکبار مصرف کوچک و بزرگ در بازار پیدا می‌شوند که عمدتا در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند:

ظروف یکبار مصرف پلی استایرن: تقریبا اولین نوع این ظروف، ظروف یکبار مصرف فومی یا پلی استایرن بودند که همین ظروف یکبار مصرف پلاستیکی موجود در بازار هستند. این نوع ظروف به هیچ وجه برای سلامتی خوب نیستند و با سرد و گرم شدن، نوعی مواد سمی را وارد خوراکی داخل ظرف می‌کنند که سرطان‌زاست. 

ظروف یکبار مصرف کاغذی: متاسفانه یکی از اشتباهاتی که انجام می‌شود، اشتباه گرفتن ظروف یکبار مصرف کاغذی با نوع گیاهی است. ظروف یکبار مصرف کاغذی به هیچ وجه سالم نیستند و در قسمت داخلی‌شان نوعی پلیمر دارند که می‌تواند وارد مواد خوراکی داخل ظرف شده و به سلامت افراد آسیب برساند.

ظروف یکبار مصرف الیاف طبیعی: این نوع ظروف تحت عنوان ظروف یکبار مصرف نشاسته ای یا ظروف یکبار مصرف سلولزی نیز شناخته می‌شود. این ظروف امن‌ترین و بهترین ظروف یکبار مصرف هستند که از مواد گیاهی تهیه شده‌اند و به سلامت آسیبی نمی‌رسانند. جالب است بدانید این ظروف برای طبیعت و زندگی نسل‌های آینده هم مناسب هستند چون قابلیت تجزیه شدن و برگشتن به چرخه طبیعت را دارند. 

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی: آلومینیوم یکی از عناصر طبیعی موجود در زمین است؛ اما این ماده برای سلامت ما خوب نیست. مصرف مقدار هر چند اندکی از آلومینیوم که می‌تواند از طریق ظروف یکبار مصرف اتفاق بیفتد، باعث مسمومیت و بروز مشکلات بعدی می‌شود.

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی:

واحد سازنده پلاستیک ها، پلیمر می باشد و از بین کاربردهای متنوع و فراوان محصولات پلیمری، ظروف یکبار مصرف نقش بیشتری دارند. ظروف یکبار مصرف پلیمری (ظروف پلاستيكی) به دلیل ساختارشان براي سلامت انسان مضر هستند و كارخانه هاى توليدكننده ظروف یکبار مصرف پلاستيكى براى مواد غذايى بايد حتما دارای پروانه ساخت باشند. در ظروف  یکبار مصرف پلاستیکی ماده‌ای سمی بنام دیوکسین آزاد می‌شود که بسیار خطرناک است.در صورتی که در این نوع ظروف مانند ظرف آلومینیومی نیم پرس از پلی وینیل کلراید استفاده نشده است .

ظروف یکبار مصرف فومی:

ظروفی که به صورت فوم هستند، نوعی پلی‌استایرن است که در ساخت آنها از گاز هگزان استفاده می‌شود. ظروف يكبار مصرف سفيد و فوم دار براي مواد غذايي سرد و گرم ( دماي حدود ۶۵ درجه سانتي گراد) و مرطوب مناسب هستند. ظروف فومی از نظر اقتصادی و شرایط زیست محیطی بر ظروف کاغذی ترجیح  دارند، اما بی خطر نیستند. گاز هگزان در دمای ۱۶۰ درجه آزاد می‌شود و در صورتی که دمای غذا خیلی بالا باشد این گاز همراه با غذا به بدن انسان انتقال پیدا می‌کند و موجب سر درد می شود.

ظروف یکبار مصرف کاغذی:

ظروف کاغذی  توانسته حدود ۲% از بازار مصرف ظروف یکبار مصرف را به خود اختصاص دهد و در کافی شاپ ها ، رستوران ها، هتل ها، شرکت ها، مجالس مناسبتی، سمینارها، مسافرت ها، بیمارستان ها  و… استفاده می شود.

از خصوصیات این ظروف کاغذی غذا  می توان به، توانایی زیاد نگهداری دما، تجزیه پذیری در عین شیک و بهداشتی بودن آنها اشاره کرد. در فرآیند تولید این ظروف ، نسبت به مواد پلاستیکی تا حدود  ۸۰ درصد میزان  انرژی کمتری مصرف می شود.

ظروف کاغذی قابلیت استفاده در صنایع بسته بندی لبنیات را ندارد و با درب یا فویل، قابلیت آب بندی ندارند.

ظروف کاغذی غذا را تا حدودی می توان جایگزین ظروف پلاستیکی کرد و در صورتی سلامت است که  برای تولید آن از مواد استاندارد استفاده شود.

قیمت ظروف کاغذی حدودا  ۲ – ۳ برابر ظروف پلاستیکی می باشد.

ظروف یکبار مصرف آلومينيومی:

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی جزء بهترین و از سالم ترین ظروف یکبار مصرف می باشند . ماندگاری غذا در این  ظروف بیشتر بوده و غذا به مدت طولانی تری در آنها گرم می ماند.این ظروف آلومینیومی در عین داشتن زیبایی و کم حجم بودن در برابر حرارت و گرما مقاوم بوده و تغییر شکل نمی دهند. ظروف آلومینیومی ضمن حفظ کیفیت غذا ، قابلیت استفاده در فر و ماکروویو را دارد و باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی جهت بسته بندی مواد غذایی در هتلها، رستورانها ،آشپزخانه ها و …بسیار کاربرد دارد .به دلیل بالا بودن بهداشت این ظروف نسبت به دیگر ظروف یکبارمصرف ، مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

قیمت ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظروف فومی و ظروف پلاستیکی  بالاتر است.

ظروف یک بار مصرف گیاهی:

مواد اصلی تشکیل دهنده این ظروف نشاسته ذرت ،گندم و سیب زمینی می باشد. این ظروف نه‌تنها مواد سمي و شيميايي ندارند بلکه طي چندين ماه در خاك تجزيه می شوند، اما ابهاماتی درباره ظروف یکبار مصرف گیاهی تولید شده در ایران وجود دارد.

قیمت این ظروف كمي  بیشتر از ظروف یکبار مصرف پلاستيكي است.

چطور اصل بودنشان را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص کیفیت ظرف یکبار مصرف گیاهی کافی است روی سطح آن دست بکشید و از صاف بودن و نداشتن رگه مطمئن شوید. ضمن اینکه این ظروف یکبار مصرف شفاف هستند و اگر در نور نگاهشان کنید متوجه کدری نخواهید شد.

مدل‌های مختلف ظروف یکبار مصرف

بشقاب یکبار مصرف: انواع بشقاب یکبار مصرف در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف در بازار موجود است که با توجه به نیاز مشتری طراحی شده‌اند. 

لیوان یکبار مصرف: همانطور که گفتیم بهترین نوع لیوان یکبار مصرف و کلا هر ظرف یکبار مصرف دیگری، نوع گیاهی آن است که با ریختن مایعات سرد یا گرم، مواد سمی آزاد نمی‌کند. 

ظروف یکبار مصرف رنگی: از این ظروف برای انرژی دادن به میز مهمانی‌های دورهمی‌تان استفاده کنید. انواع ظروف یکبار مصرف جام و ظروف یکبار مصرف فانتزی برای پذیرایی مناسب هستند و زیر مجموعه ظروف یکبار مصرف مخصوص تولد هم محسوب می‌شوند.

خرید اینترنتی ظروف یکبار مصرف

یکی از راه‌های آسان برای مقایسه قیمت ظروف یکبار مصرف و انتخاب ظرف یکبار مصرف لوکس و شیک، خرید اینترنتی است. در فروشگاه اینترنتی خانه چین انواع مدل‌های جدید ظروف یکبار مصرف برای سالاد، غذا و میوه، دستکش یکبار مصرف و کیسه فریزر در دسترس شما هستند تا بتوانید سالم‌ترین و بهترین نوع آن‌ها را انتخاب کنید. 


جدیدترین مطالب آموزشی

بررسی انواع مدل ظرف یکبار مصرف ( مزایا و معایب هریک)

بررسی انواع مدل ظرف یکبار مصرف ( مزایا و معایب هریک)
انواع ظرف یکبار مصرف را اگر بخواهیم دسته‌بندی کنیم در قدم اول باید به جنس این محصول پرکاربرد و سپس به مدل‌های متنوعی که برای رفع نیاز شما راهی بازار شده است اشاره‌ای داشته باشیم. جنس‌های بسیار متنوعی از انواع ظروف یکبار مصرف متناسب با نیاز شما راهی بازار شده است و برحسب کاربردهای متفاوتی که دارند کار شمارا مرتفع می‌کنند.

انواع ظرف یکبار مصرف را اگر بخواهیم دسته‌بندی کنیم در قدم اول باید به جنس این محصول پرکاربرد و سپس به مدل‌های متنوعی که برای رفع نیاز شما راهی بازار شده است اشاره‌ای داشته باشیم. جنس‌های بسیار متنوعی از انواع ظروف یکبار مصرف متناسب با نیاز شما راهی بازار شده است و برحسب کاربردهای متفاوتی که دارند کار شمارا مرتفع می‌کنند. ...

بررسی انواع مدل ظرف یکبار مصرف ( مزایا و معایب هریک)

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟
یکی از آداب مرسوم در ماه محرم،‌ پخش غذاهای نذری است. در سال‌های اخیر، استفاده از «ظرف‌های یکبار مصرف» برای توزیع غذاهای نذری بسیار رایج شده است. به همین دلیل، مقایسه این ظرف‌ها و پاسخ دادن به این پرسش که «کدام ظرف برای کدام نذری مناسب‌تر است؟» حائز اهمیت است.

یکی از آداب مرسوم در ماه محرم،‌ پخش غذاهای نذری است. در سال‌های اخیر، استفاده از «ظرف‌های یکبار مصرف» برای توزیع غذاهای نذری بسیار رایج شده است. به همین دلیل، مقایسه این ظرف‌ها و پاسخ دادن به این پرسش که «کدام ظرف برای کدام نذری مناسب‌تر است؟» حائز اهمیت است. ...

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟

پاک کردن جای انگشت از روی ظروف استیل

پاک کردن جای انگشت از روی ظروف استیل

...

پاک کردن جای انگشت از روی ظروف استیل

شیک ترین مدل های میز پذیرایی

شیک ترین مدل های میز پذیرایی

...

شیک ترین مدل های میز پذیرایی

آشنایی با خواص و روش مصرف سیب زمینی بنفش

آشنایی با خواص و روش مصرف سیب زمینی بنفش

...

آشنایی با خواص و روش مصرف سیب زمینی بنفش
نکاتی مهم در انتخاب پرده پذیرایی برای نوروز
۱۲ دلیل (خواص) برای خرید و مصرف روزانه قهوه (اسپرسو، کاپوچینو، فرانسه، لته و ...)
هشدار پلیس نسبت به مصرف قرص‌های لاغری برند گلوریا و سیگارهای الکترونیک
مصرف این ماده غذایی همراه با سیب زمینی ممنوع!
موهیتو طالبی، نوشیدنی خنک برای پذیرایی
پیچک کدو چیست؟ خواص و روش مصرف پیچک کدو
آمار چاقی در ایران ۲برابر میانگین جهانی | سالانه نیم میلیون نفر در دنیا با مصرف غذای ناسالم می‌میرند
روش های تمیز کردن ظروف برنجی و براق کردن آن
نحوه پایین آوردن مصرف سوخت ماشین مان
بیماران مبتلا به نقرس، مراقب مصرف این گیاه باشند
مصرف نوشیدنی های قندی و خطر افزایش دو برابری سرطان روده در زنان
آشنایی با خواص و مضرات مصرف تربچه
کاهش سطح اضطراب با مصرف مکمل‌های پروبیوتیک
نکاتی مهم در خرید و استفاده از انواع ظروف غذاخوری
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی