خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
خانه چین / دکوراتیو / چراغ خواب و آباژور

چراغ خواب و آباژور

آباژور یا نورتاب نوعی پوشش برای چراغ است که نور را به سمت پایین هدایت می‌کند. آباژور معمولا از یک پایه و یک کلاهک یا شید آباژور تشکیل می‌شود. لامپ به پایه وصل شده و کلاهک آباژور ، اطراف لامپ را می‌پوشاند و از مشخص شدن لامپ و تابش مستقیم ادامه مطلب

چراغ خواب و آباژور

آباژور یا نورتاب نوعی پوشش برای چراغ است که نور را به سمت پایین هدایت می‌کند. آباژور معمولا از یک پایه و یک کلاهک یا شید آباژور تشکیل می‌شود. لامپ به پایه وصل شده و کلاهک آباژور ، اطراف لامپ را می‌پوشاند و از مشخص شدن لامپ و تابش مستقیم نور، جلوگیری می‌کند. انواع آباژور به دو دسته اصلی آباژور رومیزی و آباژور ایستاده یا آباژور کنار سالنی دسته‌بندی می‌شوند.

آباژور یا چراغ خواب بطور معمول از یک پایه و یک کلاهک تشکیل شده است بطوریکه لامپ به پایه وصل شده و کلاهک اطراف لامپ را می پوشاند تا مانع از نور انتشار زیاد لامپ شود.

بدون نور زندگی امکان پذیر نیست. یکی از وسایلی که به عنوان یک وسیله دکوری و روشنایی می توان آز آن بهره برد آباژور است. سبک های خاص و متفاوت انواع مدل های آباژور در کنار پخش نور زیبا و متفاوت آن باعث جلب توجه اکثر افراد در استفاده از آن برای دکوراسیون داخلی شده است.

اما توصیه هایی که در مورد استفاده از چراغ خواب باید رعایت کنیم شامل:

  1. از آباژورهای سقفی یا دیواری که بالای تخت نصب می‌شوند و نورهای سفید، زرد و قرمز دارند، استفاده نکنید. استفاده از این چراغ‌خواب‌ها در طولانی مدت احتمال ابتلا به اختلال خواب را افزایش می‏دهد.
  2.  از چراغ‌خواب‌های حباب‌دار یا انواع رومیزی آنها که اطراف‌اش با پارچه پوشیده شده است، استفاده کنید.
  3.  در صورت امکان از قرار دادن چراغ‌خواب‌ داخل اتاق خودداری کنید. در غیر این صورت، بهتر است آن را پایین تخت بگذارید و از کم‌نورترین چراغ موجود در بازار استفاده کنید.
  4.  از چراغ‌خواب‌هایی که طیف‌های مختلفی از نور را در اتاق پخش می‌کنند یا مدام خاموش و روشن می‌شوند، استفاده نکنید؛ چون با این کار، به جای رسیدن به آرامش هنگام خواب، باعث میشود روی اعصاب شما تاثیرگذار باشد.
  5. سعی کنید چراغ‌خواب را در آشپزخانه یا پذیرایی نصب کنید تا اگر نیمه‌های شب هم احتیاج به رفت و آمد در منزل پیدا کردید برخورد با وسایل منزل شما را به دردسر نیندازد یا ترس از تاریکی برایتان مشکل‌ساز نشود.
  6. از چراغ‌خواب‌هایی که روکش سیم‌شان از بین رفته استفاده نکنید زیرا ممکن است در صورت برخورد دست‌تان با سیم برق بدون روکش هنگام خواب دچار برق گرفتگی شوید.
  7. از شمع به جای چراغ‌خواب استفاده نکنید. آتش‌سوزی در اثر افتادن شمع روی فرش یا رخت‌خواب یکی از رایج‌ترین علل آتش‌سوزی‌های خانگی است.

نکات مهم برای خرید آباژور ایستاده

1. آباژور کنار سالنی شما، باید با رنگ‌های موجود در اتاق، سازگار باشد

هنگام خرید آباژور لوکس، باید به اتاق‌خواب، هال پذیرایی یا محیط موردنظر خود، به طور کلی نگاه کنید. اگر می‌خواهید آباژور، نقطۀ مرکزی اتاق باشد، رنگ‌های برجسته‌ای انتخاب کنید که خود را از المان‌های دکوری دیگر، متمایز کند. برای رویکردی دقیق‌تر، در رنگ آباژور، از تن‌های معمولی استفاده کنید.

2. آباژور انتخابی شما، باید بهترین ترکیب در جایگاه خود باشد

هنگام خرید اینترنتی آباژور، جایگاه و آباژور را مانند یک جفت در نظر بگیرید. با توجه به اینکه آباژور شما، بلند و لاغر یا پهن و عرض است، ما به شما در انتخاب رنگ کمک می‌کنیم.
آباژور باید تا حدی پایین باشد که تقریبا کلید را بپوشاند. اما نه آنقدر پایین که مجبور باشید برای تعویض لامپ، زیر آن بروید.

3. تصمیم بگیرید که آباژور هال و پذیرایی، در طراحی داخلی شما، چگونه به نظر می‌رسد

قبل از اینکه تمامی تمرکز خود را به ظاهر آباژور اختصاص دهید، فضای موردنظر خود را برای آن فراموش نکنید. اگر میز کنار تخت یا فضای ورود و خروج به تخت، کوچک باشد. ممکن است به خرید آنلاین آباژور کوچک‌تری نیاز داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است یک آباژور ایستاده در کنار صندلی راحتی، برای هال پذیرایی شما، پروفایل مناسب‌تری باشد.

4. مشخص کنید که آباژور شما زینتی است یا کاربردی

خرید آباژور چوبی فقط برای کارآیی نیست. انتشار نور لامپ توسط آباژور، برای ایجاد محیطی آرامش‌بخش، بسیار تأثیرگذار است. اما رنگ سایۀ شما نیز، تفاوت قابل‌توجهی ایجاد می‌کند. استفاده از دکوراسیون تمام سفید در خانه، مخصوصا در انتخاب آباژور، روشنایی را به حداکثر می‌رساند. با استفاده از شیدهای تن روشن، انتشار نور اتاق را به حداکثر رسانده و با استفاده از شیدهای تاریک‌تر، به محیط خود، حسی خاص ببخشید.

5. در اتاق‌های نامتعارف خود، از آباژور استفاده کنید

خرید اینترنتی آباژور رومیزی می‌تواند کار دشواری باشد. هنگام جستجو برای آباژور مناسب، به خاطر داشته باشید که می‌توانید در حمام، انباری یا هال پذیرایی خود، از آن استفاده کنید. با اینکار، ظرافتی را به محیط اضافه می‌کنید که قبلا وجود نداشته است. در بسیاری از خانه‌های مدرن، طراحان با استفاده از خرید آباژور خمیده و نصب آن در بالای وان حمام، نقطۀ مرکزی ایجاد می‌کنند. اگر در اتاق لباس‌شویی خود، فضای بالای کابینت دارید، می‌توانید از یک لامپ کوچک به عنوان نور شب یا روشن کردن اتاق استفاده کنید.

6. با آباژورهای خود، پیامی را منتقل کنید

هنگام خرید اینترنتی آباژور ایستاده، به اتاق خود نیز نگاه کنید. آیا می‌خواهید پیامی را منتقل کنید یا ترجیح می‌دهید آباژور مدرن شما با فضای پیرامون ترکیب شود.
با استفاده از رنگ‌ها و پارچه‌هایی با رنگ تکمیلی بر روی وسایل، می‌توانید آباژور هم‌رنگ خود را، زیباتر جلوه دهید.

7. هنگام انتخاب آباژور مناسب، ابتدا ایمنی را در نظر بگیرید

پس از خرید چراغ خواب موردنظر خود، مطمئن شوید که با لامپ، فاصلۀ مناسبی دارد، زیرا هر لامپ، مقداری حرارت دارد. چنگ اندازه، می‌تواند آن را تنظیم کند. که در واقع، دست‌های فلزی است که آباژور را به دور سرپیچ، متصل می‌کنند. روش دیگری برای تنظیم این فاصله، استفاده از فیترهایی با اندازه‌های مختلف است. با انجام اینکار، اطمینان حاصل می‌کنید که لامپ، با بدنۀ آباژور، تماس پیدا نخواهد کرد.

8. استفاده از آباژوری با فرم مناسب با توجه به لامپ

اگر می‌خواهید آباژور فعلی خود را جایگزین کنید، تمامی فرم‌های موجود را در نظر بگیرید. انواع طبلی/استوانه‌ای، ایستاده، امپراطوری یا فرم سنتی زنگوله‌ای، به تنظیم سبک طراحی اتاق شما، کمک می‌کنند. بسیاری از تولیدکنندگان لامپ، می‌توانند در انتخاب لامپ مناسب، به شما کمک کنند.

9. با ساختن یک آباژور، ظاهر شخصی خود را به اتاق منتقل کنید

در دنیای به اشتراک‌گذاری اجتماعی امروزی، قابلیت ساخت وسایل شخصی، از هر زمانی آسان‌تر شده است! اگر کمی فنی هستید، می‌توانید با استفاده از روبان، گل سرخ، پارچه یا عناصر دیگر، ظاهری منحصر‌به‌فرد را برای خانۀ خود طراحی کنید!


جدیدترین مطالب آموزشی

نکاتی برای خرید چراغ خواب

نکاتی برای خرید چراغ خواب
شاید بخواهید قبل از خواب روی تخت خواب خود مقداری مطالعه داشته باشید و یا اینكه تمایل داشته باشید قبل از خواب در نور ملایم اتاق خواب خود به آرامش برسید. برای رسیدن به هر یک از این حالات باید یک لامپ رومیزی مناسب برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید. در این مطلب به شما خواهیم گفت كه چگونه می توانید یک چراغ رومیزی ایده آل و مناسب را خریداری کنید.

شاید بخواهید قبل از خواب روی تخت خواب خود مقداری مطالعه داشته باشید و یا اینكه تمایل داشته باشید قبل از خواب در نور ملایم اتاق خواب خود به آرامش برسید. برای رسیدن به هر یک از این حالات باید یک لامپ رومیزی مناسب برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید. در این مطلب به شما خواهیم گفت كه چگونه می توانید یک چراغ رومیزی ایده آل و مناسب را خریداری کنید. ...

نکاتی برای خرید چراغ خواب

انواع چراغ خواب، چطوری کنار تختمون قشنگ تره؟

انواع چراغ خواب، چطوری کنار تختمون قشنگ تره؟
از نظر من چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد. این چراغ ها دو کار اصلی در دکوراسیون اتاق خواب انجام می دهند : یکی تامین نور کافی جهت خوابیدن، مطالعه و فعالیت های دیگر در اتاق خواب و دیگری ایجاد زیبایی و جذابیت به عنوان یک عنصر تزیینی. بنابراین انتخاب آن نباید از روی ظاهر و زیبایی صورت پذیرد بلکه کاربردش هم نقش مهمی را ایفا می کند. در ادامه اصول انتخاب چراغ خواب به صورت سوالات مهم در زمینه ارتفاع، اندازه مناسب و ... را برای شما توضیح خواهم داد. با من همراه باشید. 

از نظر من چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد. این چراغ ها دو کار اصلی در دکوراسیون اتاق خواب انجام می دهند : یکی تامین نور کافی جهت خوابیدن، مطالعه و فعالیت های دیگر در اتاق خواب و دیگری ایجاد زیبایی و جذابیت به عنوان یک عنصر تزیینی. بنابراین انتخاب آن نباید از روی ظاهر و زیبایی صورت پذیرد بلکه کاربردش هم نقش مهمی را ایفا می کند. در ادامه اصول انتخاب چراغ خواب به صورت سوالات مهم در زمینه ارتفاع، اندازه مناسب و ... را برای شما توضیح خواهم داد. با من همراه باشید.  ...

انواع چراغ خواب، چطوری کنار تختمون قشنگ تره؟

راهنمای انتخاب و خرید چراغ خواب

راهنمای انتخاب و خرید چراغ خواب
آباژور یا چراغ خواب دو کار عمده انجام می‌دهد: یکی فراهم کردن نور کافی برای مطالعه و دیگر فعالیت‌ها در اتاق خواب و دیگری ظاهر زیبا بخشیدن به اتاق. انتخاب چراغ خواب در عین حال کار دشواری است: چه تعداد چراغ خواب نیاز است؟ اندازه و بلندای چراغ خواب باید چقدر باشد ؟ چه مدلی باید انتخاب کرد؟ در این مقاله پاسخ این سوالات و راهنمایی برای انتخاب بهترین چراغ خواب ارائه خواهد شد.

آباژور یا چراغ خواب دو کار عمده انجام می‌دهد: یکی فراهم کردن نور کافی برای مطالعه و دیگر فعالیت‌ها در اتاق خواب و دیگری ظاهر زیبا بخشیدن به اتاق. انتخاب چراغ خواب در عین حال کار دشواری است: چه تعداد چراغ خواب نیاز است؟ اندازه و بلندای چراغ خواب باید چقدر باشد ؟ چه مدلی باید انتخاب کرد؟ در این مقاله پاسخ این سوالات و راهنمایی برای انتخاب بهترین چراغ خواب ارائه خواهد شد. ...

راهنمای انتخاب و خرید چراغ خواب

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید
انتخاب چراغ خواب مناسب از جمله دغدغه های هر بانوی خانه داری است و  به گزاف نگفته ایم اگر بگوییم  چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد.در این مطلب از تانما با ما همراه شوید تا اصول از اصول انتخاب چراغ خواب مناسب بیشتر بدانید ما در این مطلب ضمن اینکه به شما می گوییم که چراغ خواب کنار تخت خواب باید چه استانداردهایی داشته باشد ؛تصاویری از چراغ خواب های زیبارا هم به شما ارائه داده ایم . 

انتخاب چراغ خواب مناسب از جمله دغدغه های هر بانوی خانه داری است و  به گزاف نگفته ایم اگر بگوییم  چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد.در این مطلب از تانما با ما همراه شوید تا اصول از اصول انتخاب چراغ خواب مناسب بیشتر بدانید ما در این مطلب ضمن اینکه به شما می گوییم که چراغ خواب کنار تخت خواب باید چه استانداردهایی داشته باشد ؛تصاویری از چراغ خواب های زیبارا هم به شما ارائه داده ایم .  ...

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید
آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند. استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه مانند استفاده از آباژور به رویایی شدن خانه کمک می کند. آباژورها اندازه پایه مختلفی دارند. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک کاربرد هر آباژور را در بخش های مختلف خانه، توضیح خواهیم داد. انواع آباژور بر اساس اندازه • آباژور ایستاده • آباژور پایه دار • آباژور رومیزی

آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند. استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه مانند استفاده از آباژور به رویایی شدن خانه کمک می کند. آباژورها اندازه پایه مختلفی دارند. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک کاربرد هر آباژور را در بخش های مختلف خانه، توضیح خواهیم داد. انواع آباژور بر اساس اندازه • آباژور ایستاده • آباژور پایه دار • آباژور رومیزی ...

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب
لامپ های تخت خواب دو کار اساسی دارند: تأمین نور کافی برای خواندن راحت و سایر فعالیت های اتاق خواب ، و در حین انجام کار عالی به نظر می رسند. انتخاب لامپ می تواند گیج کننده باشد ، چند تا احتیاج داری؟ چراغ لامپ باید چقدر بزرگ باشد و چراغ لامپ چقدر بلند است؟ چه سبکی را باید انتخاب کنید؟ خوشبختانه ، قوانین تزئینی اساسی وجود دارد که به کلیه آن سؤالات پاسخ می دهد و انتخاب چراغ مناسب را به یک ضربه محکم و ناگهانی تبدیل می کند.

لامپ های تخت خواب دو کار اساسی دارند: تأمین نور کافی برای خواندن راحت و سایر فعالیت های اتاق خواب ، و در حین انجام کار عالی به نظر می رسند. انتخاب لامپ می تواند گیج کننده باشد ، چند تا احتیاج داری؟ چراغ لامپ باید چقدر بزرگ باشد و چراغ لامپ چقدر بلند است؟ چه سبکی را باید انتخاب کنید؟ خوشبختانه ، قوانین تزئینی اساسی وجود دارد که به کلیه آن سؤالات پاسخ می دهد و انتخاب چراغ مناسب را به یک ضربه محکم و ناگهانی تبدیل می کند. ...

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

چند نکته مهم در خرید آباژور

چند نکته مهم در خرید آباژور

...

چند نکته مهم در خرید آباژور

ساخت آباژور با یک گلدان قدیمی

ساخت آباژور با یک گلدان قدیمی

...

ساخت آباژور با یک گلدان قدیمی

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

...

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

...

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

...

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

چراغ سبز به موتورسواری زنان

چراغ سبز به موتورسواری زنان

رئیس پلیس راهور: هرکس گواهینامه دارد می‌تواند موتور براند ...

چراغ سبز به موتورسواری زنان

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی

...

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی
نگهداری وسایل غیر ضروری در اتاق خواب
دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب
انتخاب نور مناسب اتاق خواب
چگونه عمر تشک خوش خواب را افزایش دهیم؟
تمیز و مرتب کردن اتاق خواب
ایده هایی برای بازسازی اتاق خواب
ترکیب رنگ یاسی در دکوراسیون اتاق خواب
پیشنهادهای رنگی برای اتاق خواب!
خرید انواع آباژور
آشنایی با مستر اتاق خواب
دکوراسیون آرامش بخش اتاق خواب
ایده هایی زیبا برای کناف اتاق خواب
مدل های دکوراسیون اتاق خواب صورتی
راهنمای خرید تشک مناسب برای یک خواب آسوده
اولین چراغ راهنمایی برای رفت‌وآمد شترها رونمایی شد
برنامه ریزی خانه تکانی عید در ۷ روز: اتاق خواب تان را زیر و رو کنید!
نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک
راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب
یک اتاق خواب ایده آل!
کارهایی که باید قبل از خواب در آشپزخانه انجام دهید
نحوه تمیز کردن چراغ های خودرو
عنوانمعرفی بهترین سرویس خواب ها
یکی از بزرگترین فروشگاه‌های سرویس خواب در ایران
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی