خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
خانه چین / دکوراتیو / مجسمه و تندیس

مجسمه و تندیس

تندیس و مجسمه در دکوراسیون یکی از اکسسوری هایی است که از صدها سال پیش مورد استفاده مردمان قرار می گرفته است. امروزه نیز این اقلام دکوری محبوبیت زیادی دارند و بسیار زیاد مورد استفاده صاحبان خانه و طراحان دکوراسیون قرار می گیرند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید ادامه مطلب

مجسمه و تندیس

تندیس و مجسمه در دکوراسیون یکی از اکسسوری هایی است که از صدها سال پیش مورد استفاده مردمان قرار می گرفته است. امروزه نیز این اقلام دکوری محبوبیت زیادی دارند و بسیار زیاد مورد استفاده صاحبان خانه و طراحان دکوراسیون قرار می گیرند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به شما نحوه صحیح انتخاب و قرار دادن مجسمه و تندیس در دکوراسیون را گویا شویم.

همه ما از اضافه کردن طرح های جدید، رنگ و زیبایی به خانه خود لذت می‌ بریم و چه راهی ساده‌ تر از اینکه از آثار هنری مانند انواع مجسمه با ترکیب رنگ‌ های قوی و طرح های فوق العاده، تصویر سه‌ بعدی و قابل‌ لمس بخریم. اگر بخواهید دنیای وسیع هنر مجسمه‌ سازی و یا تندیس سازی را به دسته‌ های مشخص تقسیم کنید، گیج می شوید و در نهایت هم کمک چندانی برای تصمیم‌ گیری در مورد انتخاب مناسب ترین مجسمه دستگیرتان نمیشود. هنگام خرید مجسمه باید از خود چند سوال بپرسید که آیا این مجسمه های زیبا می‌ توانند منظره بی نظیری در فضای بالای شومینه خانه من ایجاد کنند؟ و یا اینکه آیا خرید یک جفت نقش برجسته دیواری یا همان دیوار کوب برای تزیین راهروهای باریک در خانه مناسب‌ تر است؟ در این مطلب به نکاتی اشاره می‌ کنیم تا خرید مجسمه‌ دکوری را راحت تر انجام دهید و یا اگر قصد خرید کادو برای شخصی را دارید، بتوانید انتخابی منطقی و شکیل تر داشته باشید.

استفاده از مجسمه در دکوراسیون داخلی

وقتی اسم مجسمه به میان می‌ آید، حتماً یاد آگوست رودَن و میکل‌ آنژ می‌ افتید!
اما عناصر مجسمه در جای جای دکوراسیون منزل شما دیده می‌ شود؛ برای مثال، در انحنای دستۀ مبل، لبه‌ های تیز میز عسلی یا لبۀ در!
وقتی می‌ گوییم مجسمه، لزوماً منظورمان مجسمه‌ های کلاسیک نیست، بلکه مجسمه‌ های مدرن، رئال، مینیمال و دیگر سبک ‌ها نیز مد نظرمان است که برای دکوراسیون خانه مناسب اند.
اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید از چند سبک مختلف استفاده کنید.

نکات ضروری درباره انتخاب تندیس

زمانی که یک تندیس از جنس کریستال را انتخاب می‌کنید، موقعیتی را در نظر بگیرید که این هدیه در آنجا ارائه می‌شود.

به عنوان مثال، ستون‌ها، اشکال هرمی و مثلث‌ها برای دستاوردهای فروش محبوب هستند و پلاک‌ها و لوحه‌ها برای دستاوردهای مالی و یا کمک‌های مالی و ستاره‌ها برای کسب موفقیت شخصی می‌توانند تاثیر بهتری بر روی مخاطب بگذارند.

هر چه طرح تندیس جدید و منحصر بفرد باشد، این جایزه گران‌تر و ارزشمندتر خواهد بود. در حالی که فروشندگان انواع مشابهی از جوایز و تندیس‌های شرکتی از جنس بلور را ارائه می‌دهند، چیزی که آنها را متمایز می‌کند خدمات مشتری است؛ فروشندگان دارای سابقه بالا، حکاکی رایگان، حمل و نقل تخفیف دار و یا استفاده از مواد با کیفیت بالا را ارائه می‌دهند و به شما در زمینه ساخت تندیس‌ها مشاوره‌های مفیدی خواهند داد.

تندیس از جنس بلور شفاف سنتی را برای موقعیت‌های رسمی‌تر انتخاب کنید و تندیس‌های کریستال را برای دستاوردهای خلاقانه‌تر انتخاب کنید.

به هدف فکر کنید و قبل از خرید آنها، تندیس‌های کریستالی مختلف را ببینید تا به انتخاب شما کمک کند.

انواع بلندتر برای تندیس‌های کریستالی که در مقابل مخاطبان زیادی در فضای بزرگ ارائه می‌شوند، مناسب هستند، در حالی که اندازه‌های کوچک‌تر برای تندیس‌های کریستالی که در یک مراسم درون سازمانی ارائه می‌شوند، مناسب خواهند بود.


جدیدترین مطالب آموزشی

نکات ضروری در باره تندیس

نکات ضروری در باره تندیس
استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای ساخت تندیس‌ باعث شده طرح‌ها و اشکال مختلفی را بتوان با بهترین کیفیت ساخت. هر کدام باید طرحی داشته باشند که نشان‌دهنده رویدادی باشد که در آن این تندیس‌ها اهدا می‌شوند. اگر طرحی را که انتخاب می‌کنید مناسب رویداد باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد و در یادها خواهد ماند. تندیس‌ها می‌توانند از یک ماده و یا از چندین ماده اولیه ساخته شوند. مواد به کار رفته در تندیس‌ها باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر زیبایی، ساده هم باشند و از طرح‌های شلوغ نباید استفاده شود. زمانی که یک ماده اولیه بیشترین حجم را داشته باشد، تندیس با آن شناخته می‌شود، مانند تندیس پلکسی که در این نوع از تندیس، پلکسی بیشترین حجم را در ساخت آن خواهد داشت.

استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای ساخت تندیس‌ باعث شده طرح‌ها و اشکال مختلفی را بتوان با بهترین کیفیت ساخت. هر کدام باید طرحی داشته باشند که نشان‌دهنده رویدادی باشد که در آن این تندیس‌ها اهدا می‌شوند. اگر طرحی را که انتخاب می‌کنید مناسب رویداد باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد و در یادها خواهد ماند. تندیس‌ها می‌توانند از یک ماده و یا از چندین ماده اولیه ساخته شوند. مواد به کار رفته در تندیس‌ها باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر زیبایی، ساده هم باشند و از طرح‌های شلوغ نباید استفاده شود. زمانی که یک ماده اولیه بیشترین حجم را داشته باشد، تندیس با آن شناخته می‌شود، مانند تندیس پلکسی که در این نوع از تندیس، پلکسی بیشترین حجم را در ساخت آن خواهد داشت. ...

نکات ضروری در باره تندیس

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید
تندیس، سردیس چیست؟ تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود. به کسی که تندیس می‌سازد پیکرتراش می‌گویند که با حجم‌سازی تفاوت دارد. مجسمه‌های بسیاری برای بزرگ‌داشت وقایع تاریخی ساخته شده‌اند.

تندیس، سردیس چیست؟ تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود. به کسی که تندیس می‌سازد پیکرتراش می‌گویند که با حجم‌سازی تفاوت دارد. مجسمه‌های بسیاری برای بزرگ‌داشت وقایع تاریخی ساخته شده‌اند. ...

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید

غارتِ شهر؛ از تندیس مشاهیر تا دریچه فاضلاب

غارتِ شهر؛ از تندیس مشاهیر تا دریچه فاضلاب

برای جماعت سارقان فرقی نیست بین اثری هنری و گاردریل کنار خیابان. آن‌ها هر آنچه بتوانند را در دل تاریکی شب یا در خلوت روز، می‌دزدند و آب می‌کنند. ...

غارتِ شهر؛ از تندیس مشاهیر تا دریچه فاضلاب

کدام مجسمه‌ها در این سال ها دزدیده شدند؟

کدام مجسمه‌ها در این سال ها دزدیده شدند؟

...

کدام مجسمه‌ها در این سال ها دزدیده شدند؟

نکاتی برای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

نکاتی برای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

...

نکاتی برای استفاده از رادیاتور دکوراتیو
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی