خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
خانه چین / لوازم تزیینی / هفت سین

هفت سین

نوروز یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است که آداب و رسوم زیادی دارد . از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. امروزه نیز مردم ایران سفره هفت سین را چـند ســاعــت مانــده به زمان تـــحویل ســـــال نو آمـــاده می کنند ادامه مطلب

هفت سین

نوروز یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است که آداب و رسوم زیادی دارد . از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. امروزه نیز مردم ایران سفره هفت سین را چـند ســاعــت مانــده به زمان تـــحویل ســـــال نو آمـــاده می کنند و مواد خوراکی که ابتدای آنها با سین آغاز می شود از قبیل سنجد ، سبزه ، سمنو، سکه، سیب ، سماق و سیر را بر سر سفره می گذارند.

اجزای سفره هفت سین:

با توجه به اینکه امروزه سفره هفت سین رسم ملی در میان مردم کشورمان است ما هم سین‌های این سفره را با هم می‌شماریم و فلسفه هر یکی از این سین‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

سمنو: سمنو نماد از زایش و بارور شدن گیاهان توسط فروهر است. سمنو که از جوانه‌های تازه رسیده گندم آماده می‌شود نماد فراوانی خوراک است. در برخی منابع سمنو نماد فرشته شهریور و خواربار است.

سنجد: سنجد که عطر برگ و شکوفه‌های آن محرک عشق و مهر است و از مقدمات اصلی زایندگی به شمار می‌آید، باید بر سر سفره نوروزی نمایان باشد. وجود سنجد در سفره نوروزی انگیزه زایش کیهانی است. سنجد همچنین نمادی از دلبستگی و فرشته خورداد است.

سیر: نماد میکروب زدایی و پاکیزگی محیط زیست و سلامت بدن و نیز زدودن چشم زخم است که باید حتما بر سر سفره قرار داشته باشد. به اعتقاد زرتشتیان بوی سیر دیوان را فرار می‌دهد. علاوه بر این سیر را همچنین نمادی از اهورا مزدا می‌دانند.

سرکه: همانند سیر نمایانگر پاکی محیط، زدودن آلودگی و باطل کردن سحر و جادو است .سرکه نمادی از جاودانگی و خدای امرداد نیز هست.

سماق: سماق نماد عشق، مهر و پیوند دل‌ها است که بر سر سفره هفت سین قرار گرفته می‌شود. سماق همچنین فرشته بهمن نماد باران است.

سیب: سیب، نمادی از تندرستی و زیبایی است. سیب را مادربزرگ یا پدربزرگ خانواده بر سفره هفت سین می‌چیند شاید به آن خاطر که همه ما بارها شاهد دلواپسی و نگرانی مادر خانواده برای حفظ سلامتی اعضای خانه بوده‌ایم. سیب همینطور نمادی از پاکی، فرشته، زن و باروری است.

سبزه: شاید زیباترین ویژگی سفره هفت سین را می‌توان به وجود سبزه آن دانست، به این دلیل که سبزه با رنگ و طراوت خود دل‌ها را شاد می‌کند و با نگاه به آن طلوع سال جدید را زیباتر می‌کند. سبزه همچنین فرشته اردیبهشت و نماد آب‌های پاک و بیکران است.

جنس ها و مدل های متنوع هفت سین

مجموعه ظروف هفت‌سین از چوب، نمد و شیشه و دیگر وسایل ساخته شده‌اند و از مدل‌های معروف آن‌ها ظرف‌های سفالی و میناکاری آبی فیروزه‌ای و سبز است. این ظرف‌ها قابلیت شستشو دارند و می‌توان از آن‌ها در موقعیت‌های دیگر برای آجیل و شکلات هم استفاده کرد. استند هفت‌سین هم از نمونه‌هایی خلاقانه است که در این سال‌های جدید تولید می‌شود. می‌توان وسایل و تزیینات نوروز را بر روی این استندها قرار داد و از یک دکور زیبا لذت برد. یکی از نمونه‌های شیک ظروف هفت‌سین مدل لاله و کریستال‌ است، این مدل‌ها برای دکور هم بسیار زیبا هستند. 
نوروز و عید بخشی مهمی از بهار ایرانیان است، فروشگاه اینترنتی خانه چین مجموعه‌ای از زیباترین و جدیدترین انواع ظروف و وسایل هفت‌سین را دارا است تا افراد بتوانند یک خرید آنلاین مطمئن و دقیق را تجربه کنند. در برخی از جشنواره‌های خانه چین، قیمت‎های ظروف و وسایل هفت‌سین تخفیف‌دار می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را باقیمت مناسب‌تری تهیه کنید. 


جدیدترین مطالب آموزشی

راهنمای خرید سفره هفت سین

راهنمای خرید سفره هفت سین
بوی عید سال نو، مدتی است که حال هوای تمام مردم را عوض کرده است. برای اینکه بفهمید که عید نزدیک است، لزومی ندارد که در تقویم بدنبال این قضیه باشید بلکه با قدم زدن در سطح شهر، می‌توانید به وضوح آن را لمس نمایید، افرادی که مشغول فروختن ماهی قرمز هستند، بنرهای بزرگ فروشگاه‌ها به منظور فروش عیدانه، شلوغ شدن آجیل‌ فروشی و شیرینی فروشی‌ها و ... همگی از نشانه‌های نزدیک شدن به سال نو هستند. هرموقع که سخن از جشن سال نو به میان می‌آید همه‌ی ما یک مفهوم مشترک را در ذهن خود مجسم می‌کنیم و آن سفره‌ی هفت سین است. این سفره که از رسوم ایرانیان است، یکی از زیباترین جلوه‌های قدمت و عظمت ایران و مردمانش در طول تاریخ می‌باشد.

بوی عید سال نو، مدتی است که حال هوای تمام مردم را عوض کرده است. برای اینکه بفهمید که عید نزدیک است، لزومی ندارد که در تقویم بدنبال این قضیه باشید بلکه با قدم زدن در سطح شهر، می‌توانید به وضوح آن را لمس نمایید، افرادی که مشغول فروختن ماهی قرمز هستند، بنرهای بزرگ فروشگاه‌ها به منظور فروش عیدانه، شلوغ شدن آجیل‌ فروشی و شیرینی فروشی‌ها و ... همگی از نشانه‌های نزدیک شدن به سال نو هستند. هرموقع که سخن از جشن سال نو به میان می‌آید همه‌ی ما یک مفهوم مشترک را در ذهن خود مجسم می‌کنیم و آن سفره‌ی هفت سین است. این سفره که از رسوم ایرانیان است، یکی از زیباترین جلوه‌های قدمت و عظمت ایران و مردمانش در طول تاریخ می‌باشد. ...

راهنمای خرید سفره هفت سین

اطلاعات کامل درباره سفره هفت سین

اطلاعات کامل درباره سفره هفت سین
هفت‌سین سفره‌ای است که ایرانیان،و مردمان افغانستان و فارسی زبانان هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره روی زمین یا روی خوان پایه گذاشته می‌شود. هم‌وندان (اعضای) خانواده در زمان گردش سال در کنار سفره هفت‌سین می‌نشینند. دسته‌ای نیز سفره را تا سیزده روز پس از نوروز نگه می‌دارند و در پایان این چرخه، در روز سیزده نوروز، سبزه را به آب می‌سپارند.همه ما با اجزای اصلی این سفره آشناییم و تا حدودی فلسفه حضورشان را می‌شناسیم. هفت‌سین به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، روشنایی، فراوانی، ثروت و. . . اشاره می‌کند. اما امروز در چیدانه می‌خواهیم به جنبه دیگری از سفره هفت‌سین بپردازیم و آن هم چیدمان و همنشینی این اجزا در کنار هم است. می‌خواهیم با نگاهی هنری نمونه‌های زیبای چیدمان این سفره را با هم ببینیم و شما را با نکاتی کاربردی برای زیباتر شدن هفت‌سین آشنا کنیم.

هفت‌سین سفره‌ای است که ایرانیان،و مردمان افغانستان و فارسی زبانان هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره روی زمین یا روی خوان پایه گذاشته می‌شود. هم‌وندان (اعضای) خانواده در زمان گردش سال در کنار سفره هفت‌سین می‌نشینند. دسته‌ای نیز سفره را تا سیزده روز پس از نوروز نگه می‌دارند و در پایان این چرخه، در روز سیزده نوروز، سبزه را به آب می‌سپارند.همه ما با اجزای اصلی این سفره آشناییم و تا حدودی فلسفه حضورشان را می‌شناسیم. هفت‌سین به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، روشنایی، فراوانی، ثروت و. . . اشاره می‌کند. اما امروز در چیدانه می‌خواهیم به جنبه دیگری از سفره هفت‌سین بپردازیم و آن هم چیدمان و همنشینی این اجزا در کنار هم است. می‌خواهیم با نگاهی هنری نمونه‌های زیبای چیدمان این سفره را با هم ببینیم و شما را با نکاتی کاربردی برای زیباتر شدن هفت‌سین آشنا کنیم. ...

اطلاعات کامل درباره سفره هفت سین

درست کردن دکوری های تزیینی با ساعت های کوکی قدیمی

درست کردن دکوری های تزیینی با ساعت های کوکی قدیمی

...

درست کردن دکوری های تزیینی با ساعت های کوکی قدیمی

رکود ۷۰ درصدی در بازار لوازم التحریر

رکود ۷۰ درصدی در بازار لوازم التحریر

...

رکود ۷۰ درصدی در بازار لوازم التحریر

رئیسی: اجازه واردات بی‌رویه لوازم خانگی را نخواهیم داد/ آینده را بسیار روشن می‌بینیم

رئیسی: اجازه واردات بی‌رویه لوازم خانگی را نخواهیم داد/ آینده را بسیار روشن می‌بینیم

...

رئیسی: اجازه واردات بی‌رویه لوازم خانگی را نخواهیم داد/ آینده را بسیار روشن می‌بینیم

آموزش جعبه لوازم آرایش

آموزش جعبه لوازم آرایش

...

آموزش جعبه لوازم آرایش

لوازم ضروری که به هنگام مسافرت باید بخرید

لوازم ضروری که به هنگام مسافرت باید بخرید

...

لوازم ضروری که به هنگام مسافرت باید بخرید

اصول نگهداری از لوازم برقی

اصول نگهداری از لوازم برقی

...

اصول نگهداری از لوازم برقی

خرید آنلاین لوازم یدکی و مزایای آن

خرید آنلاین لوازم یدکی و مزایای آن

خرید آنلاین لوازم یدکی مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. این مزایا خرید را برای شما ساده‌تر می‌کنند. در این مطلب به برخی از این مزایا اشاره کرده ایم. ...

خرید آنلاین لوازم یدکی و مزایای آن
آموزش تصویری ساخت چتر تزیینی
ساخت صندوقچه های تزیینی زیبا
فوت و فن خرید لوازم خانگی
تاریخچه لوازم خانگی مولینکس
شرط و شروطی برای بازگشت خارجی ها به بازار لوازم خانگی
نحوه پاک کردن لکه لوازم آرایشی از روی لباس
نحوه درست کردن کاسه تزیینی با دانه های پلاستیکی رنگی
خرید لوازم تحریر، یک خرید جذاب و پر فایده
این لوازم را در حمام نگذارید!!
از بین بردن بوی دوده و دود از لباس، فرش و لوازم داخلی
ایده هایی برای وسایل تزیینی دست ساز چوبی
ایده هایی برای چیدمان لوازم آرایش در منزل
لوازم خانگی کن
نحوه برق انداختن لوازم استیل ضدخش
راهنمای مراقبت از لوازم خانگی
استفاده از الماس برای تولید لوازم الکترونیکی
نحوه جلوگیری از آتش گرفتن لوازم خانگی
راهنمای خرید لوازم خانگی
ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه
نظم دهنده های لوازم باغبانی
معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه
طرز دوخت کیف لوازم آرایش
بزرگترین فروشگاه لوازم ساختمانی و بهداشتی در "جوانرود"
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی