خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
خانه چین / دکوراسیون اداری / صندلی اداری

صندلی اداری

صندلی اداری یکی از اصلی ترین ملزومات اداری به شمار می آید که برای بهره گیری بیشتر از این محصول در دسته بندی های بسیار متنوع و متفاوت برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است. در وب سایت فروشگاهی ما شما می توانید صندلی کانتر، صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، ادامه مطلب

صندلی اداری

صندلی اداری یکی از اصلی ترین ملزومات اداری به شمار می آید که برای بهره گیری بیشتر از این محصول در دسته بندی های بسیار متنوع و متفاوت برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است. در وب سایت فروشگاهی ما شما می توانید صندلی کانتر، صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس، صندلی انتظار، صندلی اپراتور و صندلی آزمایشگاهی را برای فرایندهای کاری متفاوت خود تهیه کنید. جنس، مدل، تم رنگی، سایز و قیمت های این محصولات با یکدیگر تفاوت دارند و شما برای فرایندهای کاری خود در برخی موارد به یک صندلی و در برخی زمینه ها به تعداد بیشتری از این محصولات نیازمند هستید. به عنوان مثال همان طور که مشهود است قیمت صندلی های مدیریتی به نسبت صندلی های کنفرانس رقم تمام شده بالاتری را به خود اختصاص داده است، اما شما تنها به یک صندلی مدیریتی نیاز دارید درحالی که صندلی کنفرانس نیاز است با تعداد بیشتری برای اتاق های کنفرانس در نظر گرفته شود و رنج قیمتی کمتری را نیز به خود اختصاص داده اند. صندلی اداری استاندارد ویژگی های مختص به خود را دارد. ارگونومیک بودن محصول اصلی ترین مشخصه بارز صندلی اداری است که استفاده از آن را برای تمام عموم با هر شرایط فیزیکی به بهترین شکل ممکن فراهم می سازد. نشیمن گاه صندلی اداری پارامتر دومی است که بسیار به نرمی و اندازه ارتفاع آن توجه می شود. عموماً اندازه ۱۵ الی ۱۹ سانتی برای این بخش از صندلی در نظر گرفته شده است تا به دلیل تحرک کم به لگن و ستون فقرات کاربر آسیبی وارد نشود. ارتفاع صندلی اداری نیز باید به شکلی باشد که پا بر روی زمین قرار بگیرد و در زاویه نود درجه به راحتی قرار داده شود. صندلی های اداری از یک پشتی نرم با نوسان حرکتی ۱۰ الی ۱۳ سانتی بهره گرفته است تا در طول فعالیت های روزانه فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد. از سوی دیگر قوسی که در پشتی صندلی مشاهده می کنید به منظور پر کردن فضای خالی پشت کمر است. قابل تنظیم بودن دسته صندلی بر اساس آناتومی بدن شما سبب می شود ساعد، بازو و دست شما به خوبی در زمان استراحت بر روی دسته صندلی اداری قرار داده شود. در نهایت پایه های چرخ دار صندلی اداری مزیت بارز این محصول برای عدم ساکن بودن پشت میز در طی فرایند های روزانه به شمار می آید.

صندلی اداری از مهمترین اقلام در وسایل اداری به شمار می آید. برآورد شده که هر کارمند یا فردی که کار دفتری انجام می دهد حدود 2000 ساعت را در سال روی صندلی اداری سپری می کند؛ این یعنی بیش از 83 روز در سال!!! کارشناسان مدیریت موسسه جهانی مکنزی نیز برآورد کردند که صندلی اداری مناسب، تا 63 درصد بهره وری نیروی کار را ارتقاء می دهد. در عین حال، این وسیله یکی از اصلی ترین کالاها در زیبای شناسی و دکوراسیون محیط کار شناخته می شود. پس عجیب نیست انتخاب یک صندلی اداری مناسب موضوعی پیچیده باشد.
اما صندلی اداری خوب از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
۱-راحتی؛ صندلی اداری خوب باید راحت باشد. اگر یک فرد حدود یک چهارم از سال را درحال نشستن روی یک صندلی باشد، منطقی است که با انتخاب یک صندلی راحت، اسباب کیفیت محیطی بهتر برای او فراهم شود.
۲-انعطاف پذیری؛ بر خلاف صندلی های غیر اداری، به علت استفاده طولانی مدت از صندلی های اداری باید از انعطاف پذیری نسبی برخوردار باشند تا بتوانند قابلیت عملکرد بهتری را برای کاربر فراهم کنند.
۳-تنظیم پذیری؛ همه افراد استفاده کننده از صندلی های اداری از قد یکسان و یا حتی عادت های نشستن مشابه برخوردار نیستند. به همین دلیل تنظیم پذیری به کمک مکانیزم های مختلف، یکی از ویژگی های مهم انواع صندلی اداری به شمار می آید.
۴-قابلیت چرخان بودن؛ این قابلیت در صندلی های اداری باعث می شود تا استفاده از آن در محیط را کاربردی تر کند و توان حرکتی استفاده کنندگان را افزایش دهد.

در یک صندلی گردان دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟

صندلی بخشی از دکور دفتر کار است و بیشتر مردم سعی می کنند هم یک صندلی زیبا داشته باشند و هم نگران تاثیرات صندلی روی سلامت فرد نباشند. هنگام انتخاب صندلی قبل از هر چیزی باید طراحی و ارگونومیک آن را در نظر گرفت.

پشتیبانی کمری صندلی اداری استاندارد

یک صندلی گردان اداری استاندارد باید برای قسمت پایین کمر دارای پشتیبانی کمری باشد. برخی از صندلی های اداری دارای پشتیبانی کمری قابل تنظیم هستند به طوری که فرد می تواند صندلی را برای قسمت پایین کمر تنظیم کند. این ویژگی صندلی برای جلوگیری از فشارها و آسیب های کمری که به مرور تبدیل به سیاتیک می شوند بسیار مهم است.

قابلیت تنظیم صندلی اداری

تقریبا همه صندلی های اداری گردان دارای قابلیت تنظیم دسته و ارتفاع هستند. البته هنگام انتخاب یک صندلی اداری این دو قابلیت تنظیم به تنهایی اهمیت چندانی ندارند. بهترین صندلی اداری حداقل دارای 5 قابلیت تنظیم است. برخی از صندلی های اداری 14 قابلیت تنظیم دارند.

قسمت هایی که باید قابل تنظیم باشند شامل پشتیبانی کمری، عرض و ارتفاع دستی، عرض و ارتفاع پشتی، زاویه پشتی و نشیمنگاه و کنترل سفتی صندلی می شود. بیشتر این پشتیبانی ها با شماره کنترل می شوند اما برخی از آن ها هم با یک قطعه پمپی شکل شبیه پمپ دستگاه فشار خون تنظیم می شود.

پایه چرخ صندلی

همه صندلی های اداری دارای پایه چرخ هستند. اکر دفتر کارتان کف پوش فرش یا موکت دارد باید از صندلی هایی استفاده کنید که مخصوص فرش هستند. چرخیدن پایه صندلی بسیار مهم است زیرا هنگام دسترسی به وسایلی که دور از دسترس هستند مانع از کشیدگی عضلات می شود.

پایه چرخان

تمام صندلی های اداری باید پایه چرخان داشته باشند تا به راحتی بتوان به بخش های مختلف میز دسترسی پیدا کرد. اگر صندلی آزادانه نچرخد بازوها به علت کشش زیاد کوفته می شود.

پارچه صندلی اداری

پارچه صندلی اداری باید طوری باشد که بعد از ساعت ها نشستن روی آن گرم و ناراحت کننده نشود. به علاوه باید به اندازه کافی لایه زیرین داشته باشد تا فرد هنگام نشستن روی آن اسکلت صندلی را احساس نکند.

۵-ارگونومیک بودن؛ به دلیل نشستن طولانی مدت در طی روز روی صندلی های اداری، یک صندلی اداری غیر ارگونومیک می تواند آسیب های جبران ناپذیری به ستون فقرات و ماهیچه های ناحیه کمر و پهلو استفاده کنندگان وارد کند. پس می توان نتیجه گرفت با انتخاب یک صندلی اداری استاندارد، سلامت و کیفیت زندگی را به کارمندان تان هدیه می دهید.


جدیدترین مطالب آموزشی

انواع صندلی اداری مدرن

انواع صندلی اداری مدرن
صندلی های اداری نقشی بسیار اساسی در سلامتی کارکنان و همچنین افزایش کارایی آنان دارد. در گذشته از صندلی های غیراستاندارد در محیط های اداری استفاده می شود که به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم در ساخت آن، کارمندان دچار کمردرد می شدند. صندلی های اداری مدرن امروزه جایگزین صندلی های ساده و غیراستاندارد قدیمی شده است تا علاوه بر زیبا نمودن محل کار به افزایش راندمان کاری کارکنان و راحتی آن کمک نماید.

صندلی های اداری نقشی بسیار اساسی در سلامتی کارکنان و همچنین افزایش کارایی آنان دارد. در گذشته از صندلی های غیراستاندارد در محیط های اداری استفاده می شود که به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم در ساخت آن، کارمندان دچار کمردرد می شدند. صندلی های اداری مدرن امروزه جایگزین صندلی های ساده و غیراستاندارد قدیمی شده است تا علاوه بر زیبا نمودن محل کار به افزایش راندمان کاری کارکنان و راحتی آن کمک نماید. ...

انواع صندلی اداری مدرن

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم
مبلمان اداری ارگونومیک در تلاش برای کاهش آسیب دیدگی کارگران با ذهن بدن کارگر طراحی شده است. چه بخواهید صندلی های ارگونومیک را در سرتاسر دفتر خود تأمین کنید یا فقط یک خانه را در خانه خود می خواهید ، راحتی مهم است. صندلی ارگونومیک را انتخاب کنید که با بدن کار کند ، نه در برابر آن ، صدمات ناشی از نشستن بیش از حد طولانی در موقعیت ناراحت کننده را کاهش دهد.

مبلمان اداری ارگونومیک در تلاش برای کاهش آسیب دیدگی کارگران با ذهن بدن کارگر طراحی شده است. چه بخواهید صندلی های ارگونومیک را در سرتاسر دفتر خود تأمین کنید یا فقط یک خانه را در خانه خود می خواهید ، راحتی مهم است. صندلی ارگونومیک را انتخاب کنید که با بدن کار کند ، نه در برابر آن ، صدمات ناشی از نشستن بیش از حد طولانی در موقعیت ناراحت کننده را کاهش دهد. ...

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

نحوه تنظیم صندلی اداری

نحوه تنظیم صندلی اداری
اگر مرتباً برای کار در رایانه یا مطالعه در یک میز کار می کنید ، باید از روی صندلی اداری که به طور صحیح برای بدن شما تنظیم شده است ، بنشینید تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری شود.

اگر مرتباً برای کار در رایانه یا مطالعه در یک میز کار می کنید ، باید از روی صندلی اداری که به طور صحیح برای بدن شما تنظیم شده است ، بنشینید تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری شود. ...

نحوه تنظیم صندلی اداری

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول
انتخاب صندلی ارگونومیک مناسب برای میز یا محل کار شما می تواند در سلامت و راحتی شما تفاوت ایجاد کند. نشستن برای مدت طولانی می تواند استرس زیادی را بر روی کمر و ستون فقرات وارد کند ، که می تواند منجر به مشکلات کمر و ناراحتی جدی شود. کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب می تواند به شما در جلوگیری از این مسائل بهداشتی ، بهبود وضعیت پوسچر و آسایش در طول روز کاری کمک کند.

انتخاب صندلی ارگونومیک مناسب برای میز یا محل کار شما می تواند در سلامت و راحتی شما تفاوت ایجاد کند. نشستن برای مدت طولانی می تواند استرس زیادی را بر روی کمر و ستون فقرات وارد کند ، که می تواند منجر به مشکلات کمر و ناراحتی جدی شود. کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب می تواند به شما در جلوگیری از این مسائل بهداشتی ، بهبود وضعیت پوسچر و آسایش در طول روز کاری کمک کند. ...

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

ایده های طراحی دکوراسیون برگرفته از زنان دنیای مد

ایده های طراحی دکوراسیون برگرفته از زنان دنیای مد

...

ایده های طراحی دکوراسیون برگرفته از زنان دنیای مد

دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی را به روز کنید

دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی را به روز کنید

...

دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی را به روز کنید

دکوراسیون حمام های کوچک تمیز

دکوراسیون حمام های کوچک تمیز

...

دکوراسیون حمام های کوچک تمیز

دکوراسیون و چیدمان اتاق مهمان

دکوراسیون و چیدمان اتاق مهمان

...

دکوراسیون و چیدمان اتاق مهمان

آموزش عوض کردن روکش صندلی

آموزش عوض کردن روکش صندلی

...

آموزش عوض کردن روکش صندلی

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های به‌صرفه برای فضاهای داخلی خانه!

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های به‌صرفه برای فضاهای داخلی خانه!

شاید به نظرتان بازسازی دکوراسیون آنقدر دردسرساز و هزینه‌بر است که ترجیح می‌دهید از خیرش بگذرید. ولی همینجا بگوییم که تغییرات کوچک در قسمت‌های مختلف خانه می‌تواند فضا و احساس دکوراسیون منزل شما را بهتر کند. ...

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های به‌صرفه برای فضاهای داخلی خانه!

دکوراسیون اتاق کار در خانه

دکوراسیون اتاق کار در خانه

...

دکوراسیون اتاق کار در خانه
اشتباهات در دکوراسیون
این قوانین و اصول را در دکوراسیون فراموش کنید
سبک های دکوراسیون خانه با توجه به ماه تولد
شلف دیواری در دکوراسیون منزل
چگونه یک میز و صندلی استاندارد برای مطالعه فرزندم بخرم؟
نکته هایی برای انتخاب بهترین رنگ ها برای دکوراسیون
دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب
دکوراسیون و طراحی پارکینگ
دکوراسیون اتاق خواب ایرانی
راهنمای خرید صندلی غذاخوری
رنگ ‎های دکوراسیون خانه های گرانقیمت
چیدمان دکوراسیون پرانرژی و شاد منزل
دکوراسیون هایی که در سال 2018 از مد افتاده اند
نکاتی برای استفاده از پارچه های طرح ‎دار در دکوراسیون
راهنمای خرید میز و صندلی کامپیوتر
دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب
آموزش کاور پارچه ای صندلی ناهار خوری و تصاویر
طراحی و دکوراسیون دفتر وکالت
نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کار
اشتباهات رایج دکوراسیون نشینمن
دکوراسیون پارامتریک چیست و نمونه هایی از دکوراسیون پارامتریک
نکاتی برای چیدمان و دکوراسیون خانه افراد مبتلا به آلزایمر
دکوراسیون بهاری به رنگ سال

<< 78910111213141516171819 >>
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی