فروشگاه لوازم خانگی خانه چین
فروشگاه
جستجو:
فروشگاه لوازم خانگی خانه چین / دستشویی / توالت فرنگی

توالت فرنگی

توالت فرنگی توالت فرنگی یکی از لوازم ضروری در سرویس بهداشتی هر خانه محسوب می شود و استفاده از آن برای افراد مسن یا کسانی که دچار آسیب دیدگی هایی در ناحیه کمر، لگن و پا هستند، واجب است. خانم های باردار نیز بهتر است برای حفظ سلامت ستون مهره ها، ادامه مطلب

<< 1234 >>

توضیح کوتاه: توالت فرنگی

توالت فرنگی

توالت فرنگی یکی از لوازم ضروری در سرویس بهداشتی هر خانه محسوب می شود و استفاده از آن برای افراد مسن یا کسانی که دچار آسیب دیدگی هایی در ناحیه کمر، لگن و پا هستند، واجب است. خانم های باردار نیز بهتر است برای حفظ سلامت ستون مهره ها، از توالت ایرانی استفاده نکنند. 
از بهترین مارک های توالت فرنگی می توان به مروارید، گلسار، آماتیس اشاره کرد. برندهای مروارید و گلسار از معروف ترین تولیدکنندگان داخلی چینی آلات بهداشتی هستند. کیفیت محصولات این برندها همواره مورد رضایت مشتریان بازارهای داخلی و خارجی بوده است.

انواع دستشویی فرنگی

بعضی از خانه های ایرانی، دستشویی فرنگی ندارند. در بعضی از خانه های جدید نیز به دلیل کمبود فضا امکان وجود هر دو نوع توالت نیست. به همین جهت، تولیدکنندگان مختلف اقدام به ساخت توالت فرنگی تاشو کردند تا راحتی بیشتری را برای استفاده در فضاهای کوچک فراهم آورند. این نوع توالت، روی دیوار بالای دستشویی ایرانی نصب می شود و در هنگام استفاده از توالت ایرانی، روی دیوار جمع می شود. 

توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ در عین گرانی، لوکس و زیبا است. البته این نوع توالت ها که تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان است، فقط روی دیوارهای ضخیم نصب می شوند.

بعضی توالت ها دو تکه هستند و مخزن و کاسه آن ها از هم جداست. این نوع توالت فرنگی ها، ارزانتر از توالت های یک تکه هستند ولی به علت وجود درز بین مخزن و کاسه، تمیز کردن آن ها سخت تر از توالت یکپارچه است.

توالت فرنگی های سیار که معمولا پلاستیکی هستند، ارزانترین توالت های موجود هستند که به راحتی جا به جا می شوند، فقط باید مرتبا آن ها را به خوبی تمیز کنید. 

بیده توالت فرنگی وسیله ای است که شستشوی بدن شخصی که بر روی نشیمنگاه فرنگی می نشیند را انجام می دهد. بیده در دو نوع مکانیکی و دیجیتالی و اتوماتیک به فروش می رسد. دسته یا شیر بیده مکانیکی را باید با دست باز کرد اما شدت پاشش آب در بیده برقی، با استفاده از دکمه های فرمان روی آن تنظیم می شود. از مزایای استفاده از توالت فرنگی بیده دار می توان به استفاده نکردن از دست برای شستشو، صرفه جویی در مصرف آب و مناسب بودن استفاده از آن برای کودکان، زنان باردار و سالمندان اشاره کرد.

استفاده مکرر از توالت فرنگی ممکن است برای بعضی افراد، مشکلات گوارشی به وجود بیاورد؛ به همین جهت توالت فرنگی های طبی به بازار عرضه شده اند. این توالت های جدید که تلفیقی از توالت ایرانی و فرنگی هستند، باعث سهولت در تخلیه روده ها شده و برای کسانی که مشکلات روده ای یا بواسیر دارند، بسیار مفید هستند. از معروف ترین مدل های توالت طبی، می توان به مدل سیلویا اشاره کرد که شرکت مروارید اولین تولیدکننده آن در ایران بوده است.

انواع توالت‌ فرنگی بر اساس محل نشستن کاربر

 1. توالت فرنگی اروپایی که به عنوان WC/EWC نیز شناخته می‌شود و برای نشستن طراحی شده است.
 2. توالت فرنگی طراحی شده برای چمباتمه زدن (این نوع توالت فرنگی از نظر ظاهری شباهت بسیاری به توالت‌های ایرانی دارد اما ساختار تخلیه و آب‌رسانی آن با متفاوت از توالت‌های ایرانی است.)

انواع توالت فرنگی در مکانیزم تخلیه

مهم‌ترین نکته در خرید توالت فرنگی توجه به مکانیزم تخلیه آن است. برای اینکه بدانید کدام سیستم تخلیه برای شما مناسب است ویژگی هر کدام را با هم مرور می‌کنیم:

 1. سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی
 2. سیستم تخلیه گردابی
 3. سیستم تخلیه واترجت یا تک شوتینگ
 4. سیستم تخلیه توربوجت یا سه شوتینگ

انواع توالت فرنگی از نظر شکل کاسه‌ی توالت

توالت‌های فرنگی از نظر شکل ظاهری کاسه‌ی توالت به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

 1. توالت فرنگی کشیده: توالت فرنگی کشیده به شکل بیضی است. مهم‌ترین مزیت این نوع توالت فرنگی طول بیشتر آن، نسبت به توالت فرنگی گرد، است که نشستن روی آن را راحت‌تر می‌کند. طول این نوع توالت فرنگی در حدود ۲ اینچ بیشتر از توالت فرنگی گرد است.
 2. توالت فرنگی نیمه کشیده: این نوع کاسه‌ی توالت اندازه و ظاهری بین توالت فرنگی کشیده و گرد دارد. عرض این نوع توالت فرنگی به اندازه‌ی توالت فرنگی گرد است، اما طول آن مقداری از توالت فرنگی گرد بیشتر است.
 3. توالت فرنگی گرد: این نوع توالت‌های فرنگی به اندازه‌ی دو نوع دیگر راحت نیستند، اما مزیت آن‌ها در جمع و جور بودنشان است، به همین سبب استفاده از آن‌ها در فضاهای کوچک مناسب‌تر از دو نوع دیگر توالت فرنگی است.

انواع سیستم های تخلیه توالت فرنگی

توالت های فرنگی، سیستم های تخلیه متفاوتی دارند. اساس کار مدل تخلیه ریزشی یا واش دان، فشار بالای آب می باشد. شست و شو در این حالت از بالا به پایین صورت می گیرد و 20% بیشتر از سایر مدل ها آب مصرف می کند. ضمنا مشکل گرفتگی ناشی از تخلیه موادی مثل دستمال کاغذی را نیز برای شما به وجود نمی آورد.

عملکرد سیستم تخلیه گردابی بر پایه چرخش آب در توالت می باشد. صدا و آب مورد نیاز در این مدل، کمتر از مدل تخلیه ریزشی است ولی به دلیل آن که مخزن خروجی آب کوچکی دارد، ممکن است موجب بروز مشکل گرفتگی شود. 

سیستم تخلیه واترجت شبیه حالت گردابی است، با این تفاوت که 35% آب را به صورت شوتینگ وارد توالت می کند. تخلیه این مدل بسیار بهتر از دو حالت قبلی است و آب کمتری مصرف می کند. امکان بروز گرفتگی همچنان در این مدل وجود دارد. ضمنا باید حتما توالت فرنگی را در سطح تراز آن قرار دهید. اکثر توالت های موجود در ایران، از این سیستم تخلیه استفاده می کنند و دو زمانه هستند؛ یعنی امکان تخلیه در دو حالت حجم آب کم و زیاد را دارند.

عملکرد سیستم توربوجت بسیار شبیه مدل واتر جت است، با این تفاوت که به جای داشتن سوراخ های متعدد در دور ریم نشیمن، دو کانال پرحجم آب دارد که باعث شستشوی بهتر کاسه توالت فرنگی می شود. جدیدترین سیستم تخلیه موجود نیز، سیستم سوپر جت است که علاوه بر داشتن تمام ویژگی های توربو جت، تخلیه در زمان بسیار کوتاه تری نسبت به تمام مدل های موجود دارد.

بررسی لگن توالت فرنگی 

لگن توالت آخرین بخشی است که در هنگام خرید باید آن را بررسی کنید. توالت‌ هایی که کاسه آنها گرد است نسبت به توالت‌ هایی که کاسه آنها بیضی شکل است جای کمتری را اشغال می‌کنند اما کاسه‌های بیضی جای نشستن بیشتری داشته و راحت‌تر نیز هستند. همچنین توالت‌های بیضی کمتر کثیف شده و حذف بوی آنها نیز بیشتر است؛ بنابراین توالت هایی با لگن بیضی شکل مناسب تر است.

نکات و راهنمای خرید توالت فرنگی

 • در زمان خرید توالت فرنگی باید معیارهای بسیاری را مد نظر داشت که در قیمت توالت فرنگی ها فرق می گذارد، آنها را در ادامه برایتان بازگو می کنیم. یکی از مسائل مهم، آکس تخلیه است. آکس توالت فرنگی همان فاصله ی دیوار تا مرکز لوله ی فاضلاب است. باید بدانید که آکس توالت فرنگی معمولا چیزی حدود 18 تا 30 سانتی متر خواهد بود.
 • مسئله مهم دیگر، سیستم فلاش است که یا تک زمانه است و یا دو زمانه. سیستم فلاش تک زمانه یک میزان آب را در هر بار مصرف تخلیه می کند اما سیستم دو زمانه می تواند دو صورت تخلیه ی آب را انجام دهد.
 • بعضی از توالت فرنگی ها دارای سیستم خودشور هستند که همین مسئله نیز می تواند انتخاب بسیاری از افراد بنا به نیاز و شرایطشان باشد.
 • همانطور که پیش از این توضیح دادیم در هنگام خرید هر نوع از توالت فرنگی ها باید به استحکام و قدرت دیوار دستشویی خود دقت کنید. با این حال باید بگوییم که معمولا طراحی هایی که جمع و جورتر و کوچک تر هستند در میان مردم طرفداران مخصوص به خودشان را دارند. در بازار امروز شما می توانید با وجود ابعاد کوچک طراحی های توالت فرنگی به کارایی بالا هم دستیابی پیدا کنید. البته این را نباید نادیده بگیرید که اندازه لگن توالت فرنگی هم به نوبه ی خود اهمیت بسیاری دارد که معمولا یا بیضی و یا دایره ای شکل هستند. پیشنهاد ما انتخاب لگن های بیضی شکل است چرا که هم کمتر کثیف می شوند و هم به کمتر شدن بوی بد نیز به شدت کمک می کنند.
 • مسئله دیگر، پایه ی توالت فرنگی است که اندازه ی استاندارد آن 40 سانتی متر است. معمولا توالت فرنگی با پایه های بلند برای کودکان مناسب نیستند ولی در عوض فشارر کمتری را به زانو و کمر افراد وارد می کنند.
 • در کنار تمامی اینها باید این را هم اضافه کنیم که با توجه به میزان هزینه و بودجه ای که برای خرید توالت فرنگی در نظر گرفته اید می توانید به انواع سیفون های توالت فرنگی که در ابتدای مطلب معرفی کردیم سر زده و آنها را انتخاب نمایید.

راهنمای خرید آنلاین انواع توالت فرنگی خارجی و ایرانی

دیگر دوران خرید کورکورانه و بدون اطلاعات صحیح سر آمده است. فروشگاه اینترنتی خانه چین با ارائه نقد و بررسی تخصصی محصولات مختلف به همراه ریز مشخصات آن ها، باعث افزایش رضایت مشتریان خود شده و هم اکنون، بزرگ ترین نمایندگی برندهای مختلف محصولات خانه و آشپزخانه در ایران را دارا می باشد. ما همواره برای ایجاد تجربه خرید آسان، سریع و باکیفیت در ایران تلاش می کنیم و امیدواریم روزی به این هدف بزرگ به طور کامل دست پیدا کنیم.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

هر آنچه باید پیش از خرید توالت فرنگی بدانید

هر آنچه باید پیش از خرید توالت فرنگی بدانید
اکثر ما که یک عمر از توالت ایرانی استفاده کرده‌ایم، معمولا زمانی به فکر خرید توالت فرنگی می‌افتیم، که به دلیل مشکلات جسمی مثل زانودرد، درد مفاصل، آرتروز و … استفاده از توالت ایرانی برایمان کمی سخت شده است؛ یا این که تصمیم به تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه گرفته‌ایم و می‌خواهیم در کنار توالت ایرانی، توالت فرنگی هم داشته باشیم. اما متاسفانه نه آشنایی درستی با توالت فرنگی، لوازم جانبی، برند، جنس و … داریم و نه می‌دانیم، کدام مدل توالت فرنگی برای ما و سرویس بهداشتی مناسب است. بنابراین بهتر است ابتدا با انواع توالت فرنگی آشنا شویم، پس از آن نکات مهمی که باید هنگام خرید درنظر بگیریم را بدانیم.

اکثر ما که یک عمر از توالت ایرانی استفاده کرده‌ایم، معمولا زمانی به فکر خرید توالت فرنگی می‌افتیم، که به دلیل مشکلات جسمی مثل زانودرد، درد مفاصل، آرتروز و … استفاده از توالت ایرانی برایمان کمی سخت شده است؛ یا این که تصمیم به تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه گرفته‌ایم و می‌خواهیم در کنار توالت ایرانی، توالت فرنگی هم داشته باشیم. اما متاسفانه نه آشنایی درستی با توالت فرنگی، لوازم جانبی، برند، جنس و … داریم و نه می‌دانیم، کدام مدل توالت فرنگی برای ما و سرویس بهداشتی مناسب است. بنابراین بهتر است ابتدا با انواع توالت فرنگی آشنا شویم، پس از آن نکات مهمی که باید هنگام خرید درنظر بگیریم را بدانیم. ...

  

مهم‌ترین نکاتی که در حین خرید توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید

مهم‌ترین نکاتی که در حین خرید توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید
شاید فکر می کنید خرید سرویس های بهداشتی و توالت فرنگی کار ساده ای است و هیچ فرقی نمی کند چگونه خرید خود را انجام دهید؟ متأسفانه سخت در اشتباهید. توالت ها و به خصوص توالت های فرنگی باید به خوبی استاندارد باشند، در غیر این صورت با مشکلات بهداشتی و ساختمانی بسیاری مواجه می شوید. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که در ارتباط با خرید توالت فرنگی باید بدانید را در اختیار شما گذاشته ایم.

شاید فکر می کنید خرید سرویس های بهداشتی و توالت فرنگی کار ساده ای است و هیچ فرقی نمی کند چگونه خرید خود را انجام دهید؟ متأسفانه سخت در اشتباهید. توالت ها و به خصوص توالت های فرنگی باید به خوبی استاندارد باشند، در غیر این صورت با مشکلات بهداشتی و ساختمانی بسیاری مواجه می شوید. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که در ارتباط با خرید توالت فرنگی باید بدانید را در اختیار شما گذاشته ایم. ...

طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی بدون گوشت؛ کوکوی خوشمزه گیلانی

طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی بدون گوشت؛ کوکوی خوشمزه گیلانی
در مطلب زیر طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی را به شما آموزش می دهیم.

در مطلب زیر طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی را به شما آموزش می دهیم. ...

طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی بدون گوشت؛ کوکوی خوشمزه گیلانی
طرز تهیه کرم توت فرنگی
خشک کردن گوجه فرنگی
طرز تهیه مربای توت فرنگی خوش رنگ
رب گوجه فرنگی سالم
طرز تهیه چیزکیک توت فرنگی روز عشق
طرز تهیه مافین توت فرنگی
طرز تهیه ترایفل توت فرنگی
خوراک سیب زمینی، تره فرنگی و سیب رژیمی
آبگوشت غوره و گوجه فرنگی

طرز تهیه بستنی توت فرنگی رژیمی
طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب
روش های نگهداری گوجه فرنگی برای زمستان
مربای گوجه فرنگی مینیاتوری یا گیلاسی
طرز تهیه انواع ترشی با گوجه فرنگی
طرز تهیه آش گوجه فرنگی؛ خوشمزه‌ای از همدان
دانستنی‌های لازم‌ درباره رب‌ گوجه‌فرنگی
طرز تهیه کوکوی نخود فرنگی بدون گوشت؛ کوکوی خوشمزه گیلانی
لینک دوستان
فروشگاه لیدی مد کالا    
فروشگاه رابوکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی