خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
خانه چین / خواب / بالش

بالش

بالش برای شروع یک روز شاداب باید شب قبل خوب خوابیده باشید، پس داشتن یک بالش خوب ضروری است. یک بالشت استاندارد روی کیفیت خواب تاثیر دارد.  انجمن خواب انگلستان پس از دو سال تحقیق به این نتیجه رسیده است که یک سوم بالش های قدیمی شما که هر شب روی آن ادامه مطلب

بالش

بالش

برای شروع یک روز شاداب باید شب قبل خوب خوابیده باشید، پس داشتن یک بالش خوب ضروری است. یک بالشت استاندارد روی کیفیت خواب تاثیر دارد. 
انجمن خواب انگلستان پس از دو سال تحقیق به این نتیجه رسیده است که یک سوم بالش های قدیمی شما که هر شب روی آن ها می خوابید، می تواند محلی برای تجمع میکروب ها باشد. سایر محققان نیز به این نکته اشاره کرده اند که دلیل اصلی آلرژی هایی که ما دائما به دنبال درمان آن ها هستیم، می توانند در زیر سرمان، یعنی بالش هایمان باشند؛ به همین علت کارشناسان توصیه می کنند که افراد بعد از حداکثر 18 ماه بالش خود را تعویض کنند. مطمئن باشید که عمر مفید بالش شما قبل از دو سال تمام خواهد شد.

ویژگی های یک بالش مناسب

هر فرد باید متناسب با موقعیت بدنی خود در خواب، نوع بالش خود را انتخاب کند. اگر معمولا به پهلو می خوابید، یک بالش سفت انتخاب کنید تا سر و ستون فقرات را موازی قرار دهد. اگر به پشت می خوابید، می توانید از یک بالش نازک تر استفاده کنید تا سرتان را به جلو متمایل نکند. خوابیدن به پهلو یا پشت بهترین وضعیت خوابیدن است و باید تا جایی که می توانید از خوابیدن به شکم پرهیز کنید. خوابیدن بر روی شکم فشار زیادی روی کمر و سر و گردن وارد می کند اما با این حال اگر روی شکم می خوابید، حتما یک بالش بسیار نازک انتخاب کنید تا به گردن فشار کمتری وارد شود.

بالش الیاف

معمولی ترین بالش های موجود در بازار، بالش الیاف می باشد. بسته به اندازه الیاف و نوع آن، مدل های مختلفی از بالش الیاف رشته ای، بالش الیاف فایبر و بالش الیاف میکرو فایبر

بالش پر

این نوع بالش جزء بالش های نرم، هتلی و لوکس طبقه بندی می شود. بالش های پر بسته به درصد پر بال و یا پر سینه قیمت گذاری می شوند. در صورتی که در بالش پر از پرهای نازک تر (پر سینه و گردن) بیشتر استفاده شده باشد، بالش نرم تر و مرغوب تر خواهد بود.

بالش پشم

این نوع بالش از الیاف طبیعی ساخته شده و کیفیت خوبی دارد.

بالش پنبه

این نوع از بالش از گل کتان یا پنبه تهیه شده است و ضد عرق می باشد. بالش پنبه غیر قابل شستشو می باشد.

بالش طبی

این نوع از بالش از جنس مموری فوم ساخته می شود. خاصیت مموری فوم این است که با توجه به وزن و حرارت بدن فرم سر و گردم را به خود می گیرد و فشار وارده در سطح بالش به طور کل جذب می شود. از این رو نیرویی به سر و گردن پس زده نمی شود. این نوع از بالش انواع مختلفی دارد که در هنگام خرید می بایست نوع متناسب با فیزیک بدن خود را انتخاب نمایید.

بالش اتلو

تشکیل شده از پر قو ۷۰ درصد پر کتف و بال ۳۰ درصد پر سینه.
دارای پارچه صد در صد کتان ضد حساسیت آنتی باکتریال.
پرها در کارخانه ۱۲ مرحله شستشو داده می شود و چون در این بالش از سه لایه پارچه استفاده شده است، پر بیرون نمی آید و اشخاصی که حساسیت دارند می توانند از این بالش استفاده کنند.
این بالش برای افرادی که عرق می کنند مناسب است چون تهویه هوا ایجاد می کند.
قابل شستشو با ماشین لباسشویی.
وزن بالش ۱۲۰۰ گرم.
این بالش در شاخه بالش های نرم قرار می گیرد.

بالش آنتی استرس

این بالش دارای الیاف داخلی تکنودان معروف به شبه پر می باشد.
قطر الیاف این بالش، ۰.۵ دنیر می باشد و با چشم غیر مسلح این الیاف را نمی توان دید.
در این بالش گردش هوا بهتر بوده و سر کمتر عرق خواهد کرد.
به علت این که در رویه پارچه این بالش از نخ کربن استفاده شده است، یون های منفی بدن را جذب می کند و به این بالش، آنتی استرس گفته می شود
وزن این بالش ۸۰۰ گرم و حس متفاوتی را ایجاد خواهد کرد.
این بالش قابل شستشو بوده و دارای پارچه صد در صد کتان آنتی باکتریال ضد حساسیت می باشد.
روکش بالش زیپ دار و قابل شستشوی جداگانه می باشد.
این بالش در دسته بندی بالش هتلی نرم و فرم پذیر قرار می گیرد.

بالش لوکس

الیاف داخل ویرجین که الیاف حلاجی شده بوده و دارای قطر الیاف ۰.۵ دنیر می باشد.
وزن بالش ۱۲۰۰ گرم.
پارچه با بیشترین تراکم بافت معروف به پارچه هتلی.
دارای پارچه صد در صد کتان ضد حساسیت آنتی باکتریال.
قابل شستشو با ماشین لباسشویی.
بالش نرم و فرم پذیر

بالش گلد

الیاف داخل ویرجین که الیاف حلاجی شده بوده و دارای قطر الیاف ۰.۵ دنیر می باشد.
وزن بالش ۱۲۰۰ گرم.
پارچه با بیشترین تراکم بافت معروف به پارچه هتلی.
دارای پارچه صد در صد کتان ضد حساسیت آنتی باکتریال.
قابل شستشو با ماشین لباسشویی.
بالش نرم و فرم پذیر

بالش های مخصوص خواب

اگر بخواهید بالش طبی مخصوص خواب بخرید باید گزینه مورد نظرتان را از بین انواع هوشمند یا همان فوم ‌دار آن ها انتخاب کنید. بالش‌ های بادی مخصوص خواب چندان طبی نیستند و کارکرد خارق ‌العاده‌ای هم ندارند.

تفاوت بارز بین بالش ‌های هوشمند مخصوص خواب و بالش‌ های معمولی که شاید خیلی از ما هنگام خواب از آن ها استفاده می ‌کنیم، این است که این بالش ‌ها صاف و یک تکه نیستند. بخش پایینی این بالش ‌ها کمی برآمده ‌تر از سایر بخش‌ هایش است تا بتواند به راحتی گودی گردن را پوشش دهد.

بالش‌ مخصوص زانو درد

این نوع بالش طبی گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به زانودرد است. دکتر تقی‌ بغدادی، ارتوپد، در باره این بالش ‌ها می‌ گوید: " وقتی فردی زانودرد دارد و هنگام خوابیدن هم به پهلو می ‌خوابد، سایش زانوها روی یکدیگر سبب تشدید دردش می‌ شود و بنابراین استفاده از این بالشتک‌ های مخصوص زانودرد می ‌تواند برای جلوگیری از افزایش درد زانوها یش بسیار موثر باشد."

بالش‌ مخصوص بارداری

شاید از بین بالش ‌های طبی، این نوع ‌اش از همه ناشناخته‌ تر و عجیب ‌تر باشد اما اگر تجربه مادر شدن را داشته باشید خیلی خوب می ‌دانید که سنگینی شکم مخصوصا در ماه‌ های آخر بارداری باعث می ‌شود که مادر باردار در طول خواب کمی اذیت شود، بنابراین طراحی و تولید بالش ‌های بارداری به دلیل این بوده که این بالش زیر شکم خانم‌ های باردار در طول مدت خواب البته وقتی که به پهلو خوابیده ‌اند قرار گیرد و وظیفه تحمل سنگینی شکم را به عهده گیرد تا مادر بتواند با خیالی آسوده لذت یک خواب راحت را تجربه کند.

بالش یک رو مموری فوم

یک طرف این بالش دارای یک ورق دو سانتیمتری مموری فوم می باشد که حس طبی می دهد. طرف دیگر، احساس بالش الیاف می دهد.
این بالش، حس بالش معمولی و طبی را دارد.
الیاف داخل این بالش از جنس تکنودان شبه پر می باشد.
در یک طرف این بالش، پارچه حوله ای نرم و لطیف استفاده شده است و در طرف دیگر، پارچه صد در صد کتان آنتی باکتریال.
این بالش غیر قابل شسشتو می باشد و می بایست از روبالشی استفاده شود.
وزن بالش ۱۲۰۰ گرم
بالش نرم و فرم پذیر

بالش‌ های دورگردنی

این بالش‌ های u شکل در دو نوع بادی و فوم ‌دار در بازار موجود هستند و گزینه ‌ای‌ مناسب برای افرادی است که گردن ‌درد دارند و می‌ خواهند (یا مجبور هستنند) با کامپیوتر کار کنند یا به مدت طولانی در ماشین باشند. هنگام استفاده از این بالش‌ ها، سنگینی سر روی بالش می ‌افتد و گردن مجبور به تحمل کردن فشار اضافی نمی‌ شود.

بالش طبی ۷۰۰۷

پرفروش ترین بالش طبی موجود در بازار
مموری فوم با چگالی ۱۰۰ درصد که تمامی نیروی وارد شده به بالش رو جذب می کند
عمر مفید ۸ تا ۱۰ سال
مناسب برای همه افراد حتی در صورتی که مشکل گردن درد نداشته باشند.
پیشنهاد دکتر ارتوپد.
برای خوابیدن به صورت طاق باز و پهلو قابل استفاده است.
دارای روکش قابل شستشو.
وزن ۱۲۰۰ ارتفاع.
ارتفاع بالش در یک طرف ۱۲ سانتیمتر و در طرف دیگر ۱۴ سانتیمتر می باشد.
این بالش دارای قوس می باشد که این قوس باعث می شود کاسه سر به راحتی در آن قرار گیرد و فشار کمتری روی آن وارد شود.

بالش دو رو مموری فوم

دو طرف این بالش دارای ورق مموری فوم می باشد.
این بالش غیر قابل شستشو می باشد و الیاف داخلی آن قابل شستشو می باشد.
وزن ۱۸۰۰ گرم
بالش نرم و فرم پذیر.

بالش مگنیفلکس

این بالش دارای مموری فوم طبیعی گایا می باشد و محصول کشور ایتالیا می باشد.
مموری فوم گایا بهترین و مرغوب ترین مموری فوم دنیا می باشد با جذب ۱۰۰ درصدی نیرو، بر روی گردش خون تاثیر نمی گذارد.
دارای پارچه زیپ دار جهت شستشو می باشد.
این بالش، مناسب افرادی است که نیاز به بالش با ارتفاع کم دارند.

بالش لاتکس

بالش‌های لاتکس مثل بالش‌های مموری فوم انعطاف‌پذیر و طبی هستند. این بالش‌ها از جنس صمغ درخت لاتکس تهیه می‌شوند و ۱۰۰ درصد طبیعی هستند.

همان‌طور که گفتیم بالش‌های لاتکس مثل بالش‌های مموری فوم به خاطر قابلیت انعطاف‌پذیری که دارند شکل سر و گردن را به خودشان می‌گیرند و از تمام انحناها و خطوط سر و گردن و ستون فقرات حمایت می‌کنند.

شاید زمانی که برای نخستین بار بالش لاتکس را از کاور و جعبه بیرون بیاورید بوی خاصی از آن به مشام برسد که اهمیتی ندارد و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود. اگر عادت دارید روی شکم بخوابید بهتر است یک بالش لاتکس نرم انتخاب کنید و اگر از آن دسته افرادی هستید که به پهلو می‌خوابید بهتر است نوع سفت‌تر بالش را خریداری کنید.

بالش‌های لاتکس غیرقابل شستشو هستند، اما نگران این مسئله نباشید چون نسبت به سایر انواع بالش در برابر گردوغبار و کپک مقاوم هستند و در صورت لزوم باید با یک پارچه نخی نم‌دار آن‌ها را تمیز کنید.

بالش میکروژل

ازجمله جدیدترین انواع بالش، بالش‌های «میکروژل» هستند که از الیافی شبیه ابریشم و ضد حساسیت پرشده‌اند، بسیار نرم، انعطاف‌پذیر و راحت هستند و البته ازجمله انواع گران‌قیمت کالای خواب محسوب می‌شوند. بالش میکروژل را هم با دست و هم در ماشین لباسشویی با آب سرد می‌توانید بشورید اما معمولاً با یک اسفنج نرم به‌راحتی تمیز می‌شوند.

چه نوع بالشی بخریم، طبی نرم یا سفت؟

همه‌چیز به نوع و شکل خوابیدن و البته مشکلات جسمانی که ممکن است درگیر آن‌ها باشید، بستگی دارد. اگر معمولاً عادت دارید روی کمر یا طاق باز بخوابید بهتر است از بالش‌های نرم استفاده نکنید. بالش شما بهتر است سفت یا متوسط باشد.

اگر عادت دارید روی پهلو بخوابید بهتر است از بالش‌های نازک‌تر و حتی‌المقدور از نوع مموری فوم استفاده کنید تا کمترین فشار روی گردن و ستون فقرات شما وارد شود.

افرادی که روی شکم می‌خوابند و صورت‌شان را روی بالش می‌گذارند بهتر است از بالش‌های نرم استفاده کنند تا کمترین فشار به گردن وارد شود.

اگر دچار رفلاکس یا همان سوزش سر‌دل هستید از بالش‌های طبی استفاده کنید که طراحی مثلثی شکل دارند و کمی شیب‌دار هستند. شیب این بالش‌ها سبب می‌شود که مری بالاتر از سطح شکم قرار بگیرد و اگر دچار رفلاکس شدید، اسید معده سبب سوزش گلوی شما نشود.

خرید اینترنتی بالش

شما باید بالش های مختلف و متناسب با ویژگی های اعضای خانواده ی خود تهیه کنید. فروشگاه آنلاین خانه چین این امکان را به شما می دهد که مشخصات کالاها را با دسته بندی های مختلف ببینید و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. ضمنا نیازی نیست که برای خرید بالش با برندهای مختلف به چند فروشگاه مراجعه کنید؛ می توانید همه ی آن ها را یک جا ببینید و فقط با چند کلیک ساده انواع کالاهای مورد نیاز خود را درب منزل تحویل بگیرید.


جدیدترین مطالب آموزشی

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟
تشخیص اینکه بالش مناسب از نظر نوع پارچه و مدل دوخت، اندازه و از همه مهم‌تر مواد داخلی آن کدام است از ضروریات است؛ چرا که استفاده از بالش نامناسب نه‌تنها سلامتی سر و گردن و ستون فقرات‌تان را به خطر می‌اندازد بلکه باعث پایین آمدن کیفیت خواب شما خواهد شد.

تشخیص اینکه بالش مناسب از نظر نوع پارچه و مدل دوخت، اندازه و از همه مهم‌تر مواد داخلی آن کدام است از ضروریات است؛ چرا که استفاده از بالش نامناسب نه‌تنها سلامتی سر و گردن و ستون فقرات‌تان را به خطر می‌اندازد بلکه باعث پایین آمدن کیفیت خواب شما خواهد شد. ...

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟

نکاتی که برای انتخاب و خرید بالش مناسب باید بدانید

نکاتی که برای انتخاب و خرید بالش مناسب باید بدانید
بالش مثل تشک نقش بسزایی روی کیفیت خواب دارد. اگر شب‌ها روی بالش نامناسب بخوابید، بعید نیست که بعد از مدتی گردن‌درد به‌سراغ‌تان بیاید. دردی موذی که می‌تواند لذت خوابی شیرین و آرام را در لحظه پوچ کند! اما انتخاب بالش مناسب هم کار آسانی نیست. برای خرید بالش مناسب باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از مهم‌ترین این نکات جنس مواد پرکننده بالش است که درادامه برایتان توضیح می‌دهیم.

بالش مثل تشک نقش بسزایی روی کیفیت خواب دارد. اگر شب‌ها روی بالش نامناسب بخوابید، بعید نیست که بعد از مدتی گردن‌درد به‌سراغ‌تان بیاید. دردی موذی که می‌تواند لذت خوابی شیرین و آرام را در لحظه پوچ کند! اما انتخاب بالش مناسب هم کار آسانی نیست. برای خرید بالش مناسب باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از مهم‌ترین این نکات جنس مواد پرکننده بالش است که درادامه برایتان توضیح می‌دهیم. ...

نکاتی که برای انتخاب و خرید بالش مناسب باید بدانید

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

...

تاثیر آپنه خواب در کودکان بر فشارخون و سلامت قلب

نحوه شست و شوی بالش ها

نحوه شست و شوی بالش ها

...

نحوه شست و شوی بالش ها

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

...

دکوراسیون و چیدمان سلطنتی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

...

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی

...

مدل ساخت تخت خواب با پالت های چوبی

نگهداری وسایل غیر ضروری در اتاق خواب

نگهداری وسایل غیر ضروری در اتاق خواب

...

نگهداری وسایل غیر ضروری در اتاق خواب

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب

...

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب
انتخاب نور مناسب اتاق خواب
چگونه عمر تشک خوش خواب را افزایش دهیم؟
تمیز و مرتب کردن اتاق خواب
ایده هایی برای بازسازی اتاق خواب
ترکیب رنگ یاسی در دکوراسیون اتاق خواب
پیشنهادهای رنگی برای اتاق خواب!
آشنایی با مستر اتاق خواب
دکوراسیون آرامش بخش اتاق خواب
ایده هایی زیبا برای کناف اتاق خواب
مدل های دکوراسیون اتاق خواب صورتی
راهنمای خرید تشک مناسب برای یک خواب آسوده
برنامه ریزی خانه تکانی عید در ۷ روز: اتاق خواب تان را زیر و رو کنید!
نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک
راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب
یک اتاق خواب ایده آل!
کارهایی که باید قبل از خواب در آشپزخانه انجام دهید
نحوه شستن و سفید کردن بالش های زرد شده
عنوانمعرفی بهترین سرویس خواب ها
یکی از بزرگترین فروشگاه‌های سرویس خواب در ایران
مهرداد میناوند به کما رفت؟/ رئیس بیمارستان لاله: میناوند شرایط خوبی ندارد و در خواب مصنوعی است
راهنمای خرید سرویس خواب
بزرگ نشان دادن فضای اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سال 2019-98

<< 12345678910 >>
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی