فروشگاه خانه چین
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه خانه چین / فرش / فرش قدیمی

فرش قدیمی

فرش قدیمی: لذوما تمام فرش‌های قدیمی بهتر از فرش‌های جدید نیستند، معمولا یک فرش مرغوب قدیمی همواره باارزش‌تر از فرشی است که تازه از روی دار پایین آورده شده است. دلیل این ارزشمند بودن کمیاب بودن و قدیمی‌تر بودن است. فرشی که بیش از صد سال در شرایط مطلوب نگهداری شده، اگر کیفیت ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: فرش قدیمی

فرش قدیمی:

لذوما تمام فرش‌های قدیمی بهتر از فرش‌های جدید نیستند، معمولا یک فرش مرغوب قدیمی همواره باارزش‌تر از فرشی است که تازه از روی دار پایین آورده شده است. دلیل این ارزشمند بودن کمیاب بودن و قدیمی‌تر بودن است. فرشی که بیش از صد سال در شرایط مطلوب نگهداری شده، اگر کیفیت بالایی داشته باشد، دارایی باارزشی محسوب می‌شود. فرش‌های عتیقه و نیمه عتیقه به فرش‌هایی قدیمی گفته می شود کخ قدمت 50 سال تا بیش از صد سال داشته باشد. بعضی فرش‌های آنتیک آثار بسیار پرقیمتی هستند که شایسته‌ی نگهداری در موزه‌ها هستند، حال آن که تعدادی از فرش‌های قدیمی‌تر پوسیده‌اند و وضعیت مناسبی ندارند. اگر قصد خرید فرش آنتیک دارید، حتماً از فردی مشورت بگیرید که بتواند فرش عتیقه و نیمه عتیقه را از هم تشخیص دهد و تفاوت‌های جزئی مربوط به کیفیت‌های فرش‌های یک رده را متوجه شود.

فرش کهنه نما چیست؟

فرش کهنه نما از جمله فرش هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد و از آنجا که فرش کهنه نما به فرش هایی با قدمت بالا یا آنتیک بسیار شباهت دارد بسیار قابل توجه است. بسیاری از مشتریان به فرش کهنه نما شده یا فرش هایی که در آن ها شدت رنگ کم شده است و حالت کهنگی در آن ایجاد شده است، علاقه زیادی نشان می دهند. به همین دلیل کسانی که در صنعت فرش فعالیت دارند برای فروش بیشتر، فرش کهنه نما را از فرش نو تهیه می کنند و با استفاده از روش های خاصی اقدام به کهنه نما کردن فرش می نمایند.

پرکاربردترین مواد در بافت فرش‌های عتیقه

فرش آنتیک عمدتاً با پشم بافته شده است و پنبه پس از پشم، پرکاربردترین ماده در فرش‌های آنتیک است. مواد دیگری مانند ابریشم و موی بز کاربرد کمتری در قالی‌های عتیقه دارند، اما در بعضی فرش‌های عتیقه مشاهده می‌شود.

لینک دوستان
فروشگاه لیدی مد کالا    
فروشگاه رابوکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی