فروشگاه خانه چین
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه خانه چین / فرش / روفرشی

روفرشی

روفرشی چیست؟ روفرشی پارچه‌ای ضخیم (همانند قالی) که بر روی قالی اتاق پهن می‌کنند تا از نور آفتاب و پاخوردگی و برخورد شدید اجسام حفظ شود یا عیب قالی پوشیده بماند و مخصوصا وقتی بچه ها بازی میکنند پهن می کنند تا قالی آسیب نبیند. روفرشی، برگرفته از طرح و نقش گلیم و ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: روفرشی

روفرشی چیست؟

روفرشی پارچه‌ای ضخیم (همانند قالی) که بر روی قالی اتاق پهن می‌کنند تا از نور آفتاب و پاخوردگی و برخورد شدید اجسام حفظ شود یا عیب قالی پوشیده بماند و مخصوصا وقتی بچه ها بازی میکنند پهن می کنند تا قالی آسیب نبیند. روفرشی، برگرفته از طرح و نقش گلیم و فرش دستی است که بیشترین تولیداتش متعلق به استان یزد است. سابقه تولید روفرشی در یزد به ۵۰ سال پیش باز می‌گردد و یکی از هنرصنعت‌های اصیل استان یزد به شمار می‌رود. نساجان یزدی نیم قرن پیش دست به کار تولید محصولی شدند که امروز نه تنها در ایران بلکه شهرت جهانی دارد. محصولی که با مواد اولیه ۱۰۰ درصد ایرانی در حال تولید است. اولین روفرشی‌ها ، دارای طرح‌های چهارخانه پنبه‌ای بود که با دستگاه‌های ماکویی بافته می‌شد و برای حفاظت از فرش دستباف کاربرد داشت.

مزیت­‌های استفاده از روفرشی چیست؟

تمیز نگه داشتن خانه یکی از دقدقه های است که زنان خانه‌دار دارند و آن‌ها بخش زیادی از زمان خود را صرف نظافت می‌کنند. با بچه‌­دار شدن، این بخش از ذهنیت زن، شکل جدیدی به خود می گیرد. غذا دادنو بازی کودکان همه جزء فعالیت‌های طبیعی هستند. شاید اولین جایی که خانم‌های خانه‌دار از کثیف شدن آن نگران هستند، فرش است زیرا لکه ها به راحتی از روی فرش تمیز نمی‌­شوند و شستن کل فرش می­تواند گران باشد و در خانه قابل شستن نیستند. البته ما چند مقاله در باره چگونگی از بین بردن لکه ها نوشتیم که می توانید مطالعه نمایید. 

انواع روفرشی:

  • روفرشی کلاسیک
  •  روفرشی مدرن ابریشمی
  • روفرشی مدرن
  • روفرشی مدرن ترک کشدار

لینک دوستان
فروشگاه لیدی مد کالا    
فروشگاه رابوکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی