فروشگاه خانه چین
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه خانه چین / فرش / نمد فرش

نمد فرش

فرش نمدی چیست: نمد نوعی بافته سنتی زیراندازی است که با پشم گوسفند تولید می‌شود. برای تهیه نمد (نمدمالی) عمل بافتن انجام نمی‌شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و حرارت، موجب درهم‌رفتن الیاف پشمی می‌شوند. دو خاصیت جعدیابی و پوسته‌ای شدنِ پشم امکان تولید نمد را فراهم می‌کنند. اکثر علاقه مندان به نمد فرش علاوه بر نقش و نگار سنتی ادامه مطلب

 
<<
1
2
>>
 

توضیح کوتاه: نمد فرش

فرش نمدی چیست:

نمد نوعی بافته سنتی زیراندازی است که با پشم گوسفند تولید می‌شود.

برای تهیه نمد (نمدمالی) عمل بافتن انجام نمی‌شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و حرارت، موجب درهم‌رفتن الیاف پشمی می‌شوند. دو خاصیت جعدیابی و پوسته‌ای شدنِ پشم امکان تولید نمد را فراهم می‌کنند.

اکثر علاقه مندان به نمد فرش علاوه بر نقش و نگار سنتی و جذاب این محصول ،بخاطر خواص درمانی که در طب سنتی هم توصیه میشود از این محصول را استفاده میکنند.

ویژگی های موکت نمدی

این کفپوش های محبوب(موکت نمدی) طول عمر بالایی دارند و به این سادگی ها پاره و فرسوده نمی شوند. انعطاف پذیری و لطافت موکت ایرانی نمدی موجب شده تا خریداران تمایل بیشتری به خرید محصولات وطنی نشان دهند.و انواع مختلف موکت از جنس نمد تولید شده که مناسب ساختمان های مسکونی و اداری است. در ذیل برخی از ویژگی های موکت مرغوب نمدی را آورده ایم:

  • پرز موکت

  • ضخامت بافت موکت نمدی

  • ضد الکتریسیته ساکن

  • رنگ موکت نمدی

  • عایق حرارت

شستشوی فرش نمدی:

برای شستشوی نمد بهتر است از آب سرد استفاده کنید. و از شوینده های ملایم و رقیق شده برای شستشوی نمد استفاده کنید. هرگز از برس قالیشویی برای شستشوی نمد و فرش های نمدی استفاده نکنید. زیرا این کار موجب آسیب  رساندن به نمد می شود. تنها کافیست با دست و شامپو فرش رقیق شده نمد را بشویید. در مورد شوینده ها باید بدانید که هیچ مشکلی برای نمد ایجاد نمی کند. در هنگام شستشوی فرش نمدی به هیچ وجه از اجسام سخت استفاده نکنید.

 

لینک دوستان
فروشگاه لیدی مد کالا    
فروشگاه رابوکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی