فروشگاه لوازم خانگی خانه چین

فروشگاه
  
فروشگاه لوازم خانگی خانه چین / فایل / سی ان سی و پرینتر سه بعدی و لیزر

سی ان سی و پرینتر سه بعدی و لیزر

پرینتر سه بعدی دستگاهی است که می خواهیم در این مطلب درباره آن شرح دهیم. هر شب که می خوابیم تا صبح که دوباره روز خود را آغاز کنیم، تکنولوژی تغییرات زیادی کرده است. ابداعات روزانه و حتی ساعتی، اضافه شدن دستگاه های جدید، ساخته شدن ربات های مختلف و ادامه مطلب


<< 12345678910 >>

توضیح کوتاه: سی ان سی و پرینتر سه بعدی و لیزر

پرینتر سه بعدی دستگاهی است که می خواهیم در این مطلب درباره آن شرح دهیم. هر شب که می خوابیم تا صبح که دوباره روز خود را آغاز کنیم، تکنولوژی تغییرات زیادی کرده است. ابداعات روزانه و حتی ساعتی، اضافه شدن دستگاه های جدید، ساخته شدن ربات های مختلف و … همه به خاطر راحتی و آسایش بشر است.

با سرعت پیشرفت تکنولوژی هیچ وسیله نقلیه ای نمی تواند رقابت کند و به این ترتیب هر روز بیش از پیش تکنولوژی پیشرفت می کند. برای این که بتوان با تکنولوژی همگام و همراه شد، باید دانش خود را به روز نگه داشت و البته اجازه ورود تکنولوژی را به زندگی داد.

پرینترهای سه بعدی دقیقاً آمده اند تا به آرزوهای ما جامع عمل بپوشانند. نمی خواهم در این باره مانند برخی از مقالات اقرار کنم و بگویم هر چه فکر کنید را خواهید داشت! اما اگر منطقی فکر کنید بی شک آن را خواهید داشت. این دستگاه ها با مواد اولیه گوناگون محصولات مختلفی را تولید می کنند.

به عنوان مثال نوعی از پرینتر سه بعدی است که ماده اولیه آن فیلامنت PLA است که یک نوع ترموپلاستیک می باشد. با این دستگاه می توان انواع اسباب بازی ها مانند اژدها، حیوانات مختلف و … را پرینت سه بعدی گرفت. شما می توانید این وسایل را در شمار بالا پرینت بگیرید و به راحتی بفروشید!

البته نوع دیگری هم از پرینترهای سه بعدی است که ماده اولیه آن خاک رس است! فکر کنید تصویر سه بعدی یک گلدان را به دستگاه بدهید و فارغ از سفالگری گلدان مورد نظر خود را تحویل بگیرید. کار با این دستگاه ها بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید، است. کافی است تا پایان راه با ما همراه شوید.

پرینتر سه بعدی چیست؟

از هر چه که بگذریم سخن دوست خوش تر است! حال نوبت آن شده است که درباره پرینتر سه بعدی صحبت کنیم و تاریخچه ای مختصر از این تکنولوژی بی نظیر را به شما ارائه دهیم. اگر بخواهیم به اولین باری که پرینتر سه بعدی ساخته و استفاده شد اشاره کنیم باید به سال 1980 برگردیم.

در این سال باید به کشور ژاپن برویم تا به دکتر کودامای برسیم. دکتر کودامای برای این که قبل از تولید عمده محصول نمونه ای ارزان را برای خود بسازد اقدام به طراحی یک دستگاه نمود. این دستگاه که در ابتدا با نام نمونه ساز سریع شناخته می شد با گذشت زمان برای مصارف دیگر هم استفاده شد.

همان طور که زمان بر روی تمام جهان تأثیر می گذارد و همه چیز رو به تعالی می رود، این دستگاه هم تغییرات مثبت زیادی را پشت سر گذاشته است. در سال 1987 دکارد در دانشگاه تگزاس بر روی این دستگاه یک سیستم لیزری قرار داد که به وسیله آن اجسام شخصی سازی می شد.

امروزه با قرار دادن ماژول حکاکی لیزر بر روی دستگاه ها به راحتی می توانید هر چه می سازید را شخصی سازی کنید. به وسیله این دستگاه ها می توانید لوگو، نام و یا مشخصات مدنظر خود را به راحتی بر روی شیء ساخته شده حک کنید. این ماژول ها به راحتی بر روی پرینتر سه بعدی سوار می شوند.

پرینتر سه بعدی در حقیقت وسیله ای است که دو ورودی می گیرد. ورودی اول همان طرحی است که شما توسط نرم افزاری خاص طراحی کرده اید و به دستگاه ارائه می دهید. ورودی دوم هم در واقع همان ماده اولیه پرینت سه بعدی است که به آن فیلامنت می گویند. درباره فیلامنت ها که انواع مختلفی دارند در ادامه و به تفصیل خواهید خواند.

پرینتر سه بعدی

روند کار پرینترهای سه بعدی چیست؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم پرینتر سه بعدی دو ورودی دارد که باید به دستگاه داده شوند. در غیر این صورت دستگاه نمی تواند فعالیت خود را آغاز کند. برای این که بتوانید بهترین خروجی را از دستگاه دریافت کنید، بهتر است که بهترین ورودی را به آن بدهید.

پرینتر سه بعدی یک فایل سه بعدی که با استفاده از نرم افزارهای اسلایسر باید تولید کنید، از شما دریافت می کند. این فایل باید در فرمت خاصی باشد و پس از این که به دستگاه داده شد، پردازش آن آغاز می‌شود. اگر بخواهیم طرز کار دستگاه را برای شما شرح دهیم باید بدانید که طرز کار دستگاه پله پله است.

پرینتر سه بعدی به صورت لایه لایه طرحی که شما به آن داده اید را توسط نازل ایجاد می کند. این لایه ها از مواد اولیه ای که به عنوان ورودی به دستگاه داده شده است؛ ایجاد می شود. پس از این که لایه ها تکمیل شود شکل نهایی ایجاد می شود و شما می توانید آن را از درون دستگاه بردارید.

این دستگاه ماده اولیه را با حرارت ذوب می کند و لایه لایه آن ها را روی هم قرار می دهد. به این تکنولوژی FDM می گویند. البته برخی از دستگاه ها ممکن است از تکنولوژی DLP و یا تکنولوژی های دیگر استفاده کنند. در نظر داشته باشید که پرینت سه بعدی در حقیقت همان پرینت دو بعدی است که تنها در راستای ارتفاع نیز حرکت می کند.

در ادامه به تفصیل درباره مراحل تولید یک محصول در این دستگاه ها گفته ایم. اگر خیلی به این دستگاه ها علاقه داشته باشید هم می توانید به راحتی صفحات برنا پارت را بررسی کنید و تمام محصولات را مشاهده کنید. ما با شما هستیم تا بهترین ها را انتخاب کنید و راه را به سادگی ادامه دهید.

مراحل تولید محصول پرینتر سه بعدی چیست؟

برای این که یک محصول پرینت گرفته شود باید مراحلی را پشت سر بگذارید. این مراحل به شرح زیر است:

  1. طراحی مدل سه بعدی

اولین گامی که باید بردارید این است که مدل سه بعدی خود را طراحی و یا انتخاب کنید. شما می توانید به سایت MyMiniFactory بروید و از مدل هایی که قبلا طراحی شده است استفاده کنید. البته سایت های دیگری نیز در این زمینه هستند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

  1. ترجمه مدل طراحی شده به زبان دستگاه

پس از این که مدل خود را طراحی کردید و یا آن را انتخاب کردید، می توانید به راحتی مدل را به نرم افزارهای اسلایسر ارائه دهید تا فایل قابل درک دستگاه را به آن ارائه دهند. به این ترتیب دستگاه پرینتر سه بعدی این ورودی را از شما دریافت می کند و عملیات ساخت محصول آغاز می شود.

  1. ساخت مدل سه بعدی

دستگاه پرینتر سه بعدی شروع به ساخت این محصول به صورت مرحله به مرحله می کند. به این ترتیب که در مرحله اول فیلامنت ذوب شه به در راستای محور X و Y بر روی سطح دستگاه ریخته می شود. در مرحله بعدی دستگاه توسط بال اسکرو و یا لید اسکرو در محور Z حرکت می کند و به این ترتیب ساخت محصول به پایان می رسد.

  1. پردازش نهایی

پس از این که ساخت محصول به پایان رسید حال نوبت این است که کیفیت آن را بررسی کنید. خب باید دقت کنید که شما با چشم غیر مسلح می توانید لایه های جسم تولید شده را مشاهده کنید. این در حالی است که با سوهان و یا برخی مواد می توان این سطح را صاف و یکدست کرد. دقت داشته باشید که برخی از محصولات را برای افزایش مقاومت باید در کوه گذاشت.

پرینتر سه بعدی

چرا ما به پرینترهای سه بعدی نیاز داریم؟

این سؤالی است که هنگام خرید کوچک‌ترین وسیله ای ذهن ما را به خود مشغول می کند. خرید دستگاه پرینتر سه بعدی دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که تعدادی از آن ها را برای شما شرح می‌دهیم:

آرزوی هر صنعت‌گر و کارخانه‌داری است که سرعت تولید محصولاتش باکیفیت بالارو به افزایش باشد. خب پرینتر سه بعدی این کار را به‌خوبی برای شما انجام خواهد داد. در حقیقت با حذف نیروی انسانی دقت افزایش می یابد، خطا کم می شود و در نتیجه تولید نیز بالا می رود.

با کاهش خطا و افزایش تولید با کیفیت بدیهی است که هزینه ها هم کاهش پیدا می کند. در اروپا نیروی انسانی بسیار هزینه بر است. با این که در آسیا این هزینه کمتر است اما کاهش نیروی انسانی هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

با کاهش خطا تولیدات به طور عمده دارای کیفیت مطلوب خواهند بود و تعداد بسیار کمی از محصولات تولید شده برای دور ریختن خواهند بود. این یک چرخه است و در هر مرحله شما سود بیشتری از کاهش هزینه های حاصل شده از کاهش دورریز خواهید برد.

با بالا رفتن سرعت تولید تعداد بیشتری محصول هم تولید می شود. این موضوع سبب می شود که باز هم شما سود بیشتری را کسب کنید.

با این دستگاه ها می توانید محصولات متنوعی را تولید کنید که نتیجه آن افزایش بازار هدف شما خواهد بود. هر چه شما محصولات متنوع تری برای عرضه داشته باشید، مشتریان بیشتر با سلایق مختلفی را نیز خواهید داشت.

همان طور که در بخش قبلی گفتیم طراحی با این دستگاه ها بسیار ساده است و شما می توانید به سادگی طرح خود را آماده و به دستگاه پرینتر سه بعدی ارائه دهید.

10 مورد مهمی که قبل از خرید پرینتر سه بعدی باید بدانید


اگر شما از جمله افرادی هستید که مدتی است فکرتان درگیر خرید پرینتر سه بعدی است پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.
تعداد زیادی از پرینترهای سه بعدی امروزه در بازار موجودند که به نوبه خود نیازهای مختلفی را برآورده می سازند. مهمتر از همه، مواردی فنی وجود دارد که به نگاه دقیق تر شما نیاز دارد. برای کمک به شما جهت تصمیم گیری بر اینکه کدام پرینتر را انتخاب نمایید، ما یک لیست از 10 مورد که شما نیاز به دانستن آن قبل از خرید یک پرینتر سه بعدی را دارید، فراهم کرده ایم پس با نیکانو همراه باشید.

1.  انواع پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی یک اصطلاح گسترده است که فناوری های مورد نیاز برای تولید مواد فیزیکی را پوشش می دهد. یک نوعی از تکنولوژی پرینتر سه بعدی  که شما احتمالا از رسانه ها و یا خدماتی های پرینت سه بعدی شنیده اید و تقریبا در حال حاضر فراگیرترین نوع هم می باشد، روش  FDM می باشد.معادل فارسی دقیقی ندارد ولی معنی لغوی آن  ” مدلسازی رسوب دوب شده ” می باشد.

Fused Deposition Modeling – FDM

FDM یک فرایند مواد افزودنی است، که در آن یک مدل با حرارت دادن و از قالب درآوردن پلاستیک ایجاد می گردد. قطعات لایه به لایه کنار هم قرار می گیرند. بسیاری از پرینترهای سه بعدی مورد اشاره در اینجا با این مدلسازی کار می کنند زیرا این مواد به طور گسترده ای در دسترس همه و پیدا کردنشان ساده می باشد.

پرینتر-سه-بعدی-fdm---1

2 نوع دیگر از پرینترهای سه بعدی قابل دسترس وجود دارد: استریولیتوگرافی که همان SLA میباشد و دیگری SLS (رسوب گزینشی لیزر) آنها در مقایسه با FDM بسیار گران تر هستند.

استریولیتوگرافی – Stereolithography

استریولیتوگرافی نیز از فرآیند مواد افزودنی استفاده می کند اما به جای بهم ریختن قالب پلاستیک، فرآیند از یک پرتو نور ماوراء بنفش برای سفت و سخت کردن یک مدل در یک مخزن حاوی مایع حساس به نور بهره می برد. این امر باعث ایجاد یک پرینت با کیفیت بالاتر می شود.

پرینتر سه بعدی sla - 2

رسوب گزینشی لیزر (SLS)
SLS شبیه استریولیتوگرافی است، به جز اینکه فرآیند به جای پرتوهای نور UV و مایع، دارای لیزر و پودر است. لیزر با ذوب کردن پودر باعث ایجاد یک لایه از مواد چاپ شده می شود. این امر اجازه چاپ برخی مدلها را به اشیاء فلزی می دهد که در دو فرآیند دیگر این امکان وجود ندارد.

پرینتر سه بعدی sls - 3


2. یکی بسازید و یا یکی بخرید.

صنعت چاپ سه بعدی ساخته شده توسط سازندگان و خالقان است، پس این حس ایجاد می شود که بسیاری از مردم می خواهند و سعی می کنند یک پرینتر سه بعدی برای خود بسازند. اگر شما تصمیم به پیگیری این موضوع دارید، برای ساخت آن دستورالعمل ها و کیتهای پرینتر های سه بعدی به صورت آنلاین در دسترس وجود دارد. ساخت پرینتر سه بعدی برای خودتان می تواند ارزان تر از خرید آن باشد اما اگر هیچ اشنایی با پرینتر سه بعدی ندارید طبیعتا تهیه یک کیت و راه اندازی ان برایتان دشوار خواهد بود.تصمیم نهایی شما به این بستگی دارد که آیا شما علاقه مند به سرهم بندی تکنولوژیکی دارید یا خیر یا فقط می خواهید چاپ سه بعدی را هرچه زودتر شروع کنید.

یک پرینتر سه بعدی بخرید یا خودتان بسازید - 4

3. قیمت

یکی از عوامل اصلی که می تواند به پرینتر سه بعدی برای قرار گرفتن در جریان اصلی بازار کمک کند قیمت آن است. قیمت به طور عمده بر کیفیت خروجی از پرینتر بستگی دارد. به طور کلی، خروجی های با کیفیت بالاتر قیمتی بیش از 1000 دلار دارند. پرینترهای حرفه ای حتی می توانند قیمتی بالای 2000 دلار داشته باشند.در ایران در حال حاضر میتوانید با 2 میلیون تومان یک کیت و یا حداقل 3.5 میلیون تومان یک پرینتر سه بعدی سرهم بندی شده تهیه کنید.نکته ای که باید توجه کنید این است که در خصوص پرینتر های FDM ، انقدر که بین مدل خارجی و ساخت داخل ایران اختلاف قیمت وجود دارد، بین کیفیت خروجیشان اختلاف بسیار کمی وجود دارد.پس قدم اول را بر تحلیل و بررسی مدل های ایرانی بگذارید.

با افزایش محبوبیت و رقابت سنگین، قیمت پرینتر تنها زمانی پایین خواهد آمد که کیفیت بهبود یابد. توجه داشته باشید که این چاپگرها با موادی که شما نیاز به چاپ محصولات خود دارید، وجود ندارند. شما باید به طور جداگانه این مواد را تهیه کنید زیرا محصولات مختلف ممکن است مواد مختلف نیاز داشته باشند.


4. مواد مورد استفاده برای چاپ

دو ماده مورد نیاز برای چاپ سه بعدی اسید پلی لاکتیک (PLA) و استایرن اکریلنیتریل بوتادین (ABS) می باشند. هر  دو ماده ترموپلاستیک هستند به این معنا که وقتی گرم می شوند نرم و قابل انعطاف می شوند، وقتی سرد می شوند منجمد می شوند.معمولا در وزن های یک کیلوگرمی فروخته می شوند.
اجازه دهید نگاهی به مزایا و معیب این دو ماده بیندازیم.
اسید پلی لاکتیک (PLA)
PLA یک نوع از پلاستیک است که از نشاسته ذرت مشتق شده است، برای مبتدیان جهت پنجه نرم کردن بسیار عالی است. همچنین برای ایجاد موارد ساده و کوچک خانگی خوب است. ویژگی های دیگر آن عبارتند از:
زیست تجزیه پذیر و سازگار با محیط زیست
به سرعت سرد می شود که این امر مانع از مشکلات در ارتباط با تاب مدل یا به اصلاح “وارپ شدن” می شود.
در هر دو حالت جامد و شفاف موجود است که به اشیاء چاپی جلوه ای براق می دهد
معایب: نقطه ذوب پایین آن ممکن است باعث تغییر شکل مدل تحت حرارت بالا شود
استایرن اکریلنیتریل بوتادین (ABS)
این ماده از پلاستیک های نفتی است که انتخاب مناسبی به دلیل قدرت و انعطاف پذیری آن است .انعطاف پذیری آن باعث ایجاد تکه های به هم پیوسته می شود که ایجاد و کار با آنها آسانتر است.
این ماده همچنین دارای نقطه ذوب بالاتری است، به طوری که تولیدات شما کمتر احتمال دارد تحت حرارت بالا تغییر شکل یابند.
معایب: زمان بیشتری برای خنک شدن در مقایسه با PLA نیاز دارد؛ مدل های آن حساس به تاب هستند و در کل پروسه پرینت بسیار پر خطا خواهد بود.
معایب:دمای محیط باید کاملا گرم باشد.در غیر این صورت روی بدنه کار ترک ایجاد می شود.
معایب: این ماده در حین چاپ شدن دود ساطع می کند.
چگونه انتخاب کنید
شما باید بدانید که کدام ماده برای محصول نهایی شما مناسب است. از آنجا است که شما می توانید انتخاب کنید که چه نوع پرینتر سه بعدی باید بخرید. این مهم است که بدانید که همه پرینترها نمی توانند از دو ماده استفاده کنند – برخی از آنها تنها با یک ماده و آنهم یک نوع کار می کنند.
در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص مواد ABS و PLA دارید می توانید مقاله جتکع زیر را مطالعه فرمایید.

تفاوت مواد ABS و PLA


5. مسائل ایمنی

برای چاپ سه بعدی، توجه به چند مسئله ایمنی لازم است.

سر و کار داشتن با حرارت
مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که شما در حال کار با پلاستیک گرم شده هستید. اگر شما مراقب نباشید، مواد اکسترودر شده، پلاستیک ها و در برخی از چاپگرها، بستر چاپ به خودی خود می تواند بسیار داغ شود و می تواند باعث سوختگی بدی شود. برخی از چاپگرها هیچ محوطه اطراف مخزن چاپ ندارند؛ احتیاط بیشتری برای کار با این پرینترها لازم است.(هرچند این مورد تا بحال هیچ تلفاتی نداشته است)

حرارت پرینتر سه بعدی - 6
 

مراقب دود باشید
نگهداری دستگاه پرینتر سه بعدی در یک اتاق که بخوبی تهویه می شود، مهم می باشد. در طول فرایند چاپ، انتظار می رود دود ساطع شود به خصوص هنگامی که شما از پلاستیک ABS استفاده می کنید. گزارش ها حاکی از آنست که این دودها گیج آور است، اگر چه تحقیقات بسیار نادری حکایت از داشتن تاثیر آنها بر سلامت کلی دارد. با این حال، بهتر است اقدامات احتیاطی انجام گردد، به خصوص اگر شما از پرینتر سه بعدی استفاده زیادی می کنید.

پلاستیک برای نگهداری غذا
از پرینتر های سه بعدی می توان برای ایجاد بسیاری از انواع آیتم های خانگی، از جمله لوازم آشپزخانه استفاده نمود. هر دو ABS و PLA به طور کلی برای نگهداری مواد غذایی سالم می باشند اما اگر مواد افزودنی به غذا اضافه شود در آن صورت سالم نیستند. یکی دیگر از نگرانی های عمده این است که محصولات ایجاد شده با پرینتر سه بعدی که از FDM استفاده می کند، دارای سطوح متخلخلی است که باکتری ها می توانند در آن تجمع پیدا کنند. شما می توانید آن اشیاء را بپوشانید تا برای استفاده ایمن تر شوند، اما بهتر است استفاده از وسایل آشپزخانه ای تولید شده بصورت چاپ سه بعدی را محدود کنید.


6. کیفیت

برای پرینت سه بعدی محصولات با کیفیت بالا، توجه داشته باشید شما نیاز به دو مورد دارید: وضوح چاپ و سرعت چاپ.
وضوح چاپ به سطح جزئیات خواسته شده از پرینتر که با میکرون اندازه گیری می شود برمی گردد. هرچه اندازه با واحد میکرون کوچکتر باشد، سطح کیفیت و دقت در اشیائی که تولید می کنید بالاتر می رود. سرعت چاپ اندازه سرعت حرکت اکسترودر پرینتر را اندازه گیری می کند – سرعت بالاتر چاپ، چاپ سریع تر را ممکن می سازد. توجه داشته باشید که ویژگی های دیگر ممکن است سرعت چاپ را تحت تاثیر قرار دهد، مانند افزایش و کاهش شتاب چاپگر، که به چاپگر جهت جلوگیری از تکان خوردن کمک می کند.

وضوح چاپ پرینتر سه بعدی - 7

هر چند در پایان، بهترین راه برای ارزیابی کیفیت یک چاپگر این است که به خروجی آن نگاه کنید. شما می توانید به عکس هایی از خروجی نهایی پرینترهای سه بعدی، که بصورت آنلاین در دسترس است قبل از خرید نگاهی بیاندازید.


7. مدل سه بعدی

پرینتر سه بعدی و فایل سه بعدی مکمل یکدیگرند. هنگامی که به گرفتن یک مدل سه بعدی می رسیم، دو راه وجود دارد: شما می توانید خودتان آن را ایجاد کنید و یا یک مدل طرح از پیش ساخته شده از اینترنت دانلود کنید. اگر شما قصد ایجاد مدل خود را دارید، انواع نرم افزار وجود دارد، چه آزاد و  چه تجاری، که به شما کمک خواهند کرد ساخته خود را به جهان واقعی بیاورید.
یادگیری مدل سازی در یک کامپیوتر یک کار دشوار است که به زمان و تلاش زیادی برای خو گرفتن با آن نیاز دارد. خوشبختانه، برای کسانی که زمان کوتاهی دارند، وب سایت هایی هستند که به ارائه مدل های سه بعدی از بسیاری از آیتم های مختلف ساخته شده توسط علاقه مندان از سراسر دنیا می پردازند. می توانید مقاله زیر را که سایت های برتر دانلود فایل stl هستند مطالعه بفرمایید.

10 سایت برتر دانلود فایل سه بعدی STL

مدل سه بعدی - 8


8. فایل های STL
فایل STL (استریولیتوگرافی) فرمت فایل استانداردِی است که مورد نیاز شما برای چاپ مدل های سه بعدی به یک جسم فیزیکی خواهد بود. اگر شما بخواهید مدل های سه بعدی خود را تولید کنید، این فایل را می توان با استفاده از اکثر برنامه های CAD تولید کرد.در واقع در داخل یک فایل STL اطلاعات مورد نیاز برای تولید یک مدل سه بعدی وجود دارد. مدل به خودی خود به یک سری از مثلثها و یک لیست از مختصات XYZ مورد استفاده چاپگر برای ایجاد شیء فیزیکی بصورت لایه به لایه شکسته و خرد می شود.


9. نرم افزار رابط پرینتر
هنگامی که شما یک فایل STL از مدلی را که می خواهید چاپ کنید دارید، شما باید آنها را در یک نرم افزار برش قرار دهید. آنچه نرم افزار برش انجام می دهد این است که آن به چاپگر شما “می گوید” که چگونه مدل شما را چاپ کند. آن دستور می دهد که چه تعداد لایه مورد نیاز است، وضعیت شروع چاپگر و بخش هایی از مدل را که باید جامد و یا توخالی باشد تعیین می کند.
تعدادی نرم افزار وجود دارد که به شما در این امر کمک می کند هر چند برخی نرم افزارها همراه با چاپگر می باشند. یک مثال خوب در این زمینه نرم افزار MakeWare پرینترهای سری میکربات است.سایر نرم افزار ها Cura , Simplyfy3d و …


10. انجمن (جامعه)
مهمترین مورد درباره یک روند جدید تکنولوژی این است که تقریبا همیشه یک جامعه به صورت آنلاین به آن اختصاص داده شده است. این در مورد پرینتر سه بعدی صدق می کند. جامعه افرادی را که از یک برند خاص استفاده می کنند به صورت آنلاین بررسی کنید تا بتوانید یک بینش اولیه کسب کنید و پاسخی برای سوالات خود در مورد ورودی و خروجی چاپگر بیابید.
اگر جامعه کوچک بود و یا حتی بدتر، وجود نداشت، عدم وجود کاربران باید یک هشدار جدی برای خرید آن نام تجاری خاص باشد. همه آنچه که شما نیاز دارید تا یک سرمایه گذاری خوب انجام دهید، مطالعه بیشتر در مورد آن نام تجاری و رقبای آن است دراینصورت شما می دانید که در حال وارد شدن به چه چیزی هستید.


جدیدترین مطالب آموزشی

بهترین نرم افزار جهت طراحی فایل های برش لیزری

بهترین نرم افزار جهت طراحی فایل های برش لیزری
آموزش آماده سازی فایل طراحی شده در نرم افزار کورل دراو جهت برش لیزر. در این نوشتار به صورت خلاصه مباحث لازم جهت ایجاد فایل مناسب جهت برش و یا حکاکی لیزری در نرم افزار CorelDRAW به شما آموزش داده میشود. بدیهی است اینجا قرار نیست کل نرم افزار آموزش داده شود بلکه قسمتهایی که به کار طراحی برش و حک لیزری می آید به طور خلاصه وار عرضه میگردد.

آموزش آماده سازی فایل طراحی شده در نرم افزار کورل دراو جهت برش لیزر. در این نوشتار به صورت خلاصه مباحث لازم جهت ایجاد فایل مناسب جهت برش و یا حکاکی لیزری در نرم افزار CorelDRAW به شما آموزش داده میشود. بدیهی است اینجا قرار نیست کل نرم افزار آموزش داده شود بلکه قسمتهایی که به کار طراحی برش و حک لیزری می آید به طور خلاصه وار عرضه میگردد. ...

بهترین نرم افزار جهت طراحی فایل های برش لیزری

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری
بسیاری از طرح‌ها را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار Google Sketchup به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی کرد؛ کاری که دانشجویان معماری در سراسر جهان انجام می‌دهند. با کمک گرفتن از چنین نرم‌افزارهایی، دانشجویان معماری می‎توانند طرح‌هایی پر از جزئیات را به صورت سه‌بعدی و در مقیاس واقعی طراحی کنند. علی رغم وجود نرم‌افزارهای رندرینگ قدرتمند (مانند V-Ray) که این مدل‌های مجازی را به تصاویری واقع‌گرایانه تبدیل می‌کنند، بعضی اوقات لازم است تا ماکت فیزیکی از طرح نیز وجود داشته باشد تا بتوان آن را به شکل ملموس‌تری به مشتری‌ها یا اساتید نشان داد. نرم‌افزارهایی مانند Autodesk AutoCAD این قابلیت را به شما می‌دهند تا مدل‌های مجازی را در مقیاس دلخواه وارد دنیای واقعی کنید. در این مقاله‌ی آموزشی، مراحل ساخت یک ماکت فیزیکی را به صورت مرحله به مرحله شرح می‌دهد.

بسیاری از طرح‌ها را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار Google Sketchup به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی کرد؛ کاری که دانشجویان معماری در سراسر جهان انجام می‌دهند. با کمک گرفتن از چنین نرم‌افزارهایی، دانشجویان معماری می‎توانند طرح‌هایی پر از جزئیات را به صورت سه‌بعدی و در مقیاس واقعی طراحی کنند. علی رغم وجود نرم‌افزارهای رندرینگ قدرتمند (مانند V-Ray) که این مدل‌های مجازی را به تصاویری واقع‌گرایانه تبدیل می‌کنند، بعضی اوقات لازم است تا ماکت فیزیکی از طرح نیز وجود داشته باشد تا بتوان آن را به شکل ملموس‌تری به مشتری‌ها یا اساتید نشان داد. نرم‌افزارهایی مانند Autodesk AutoCAD این قابلیت را به شما می‌دهند تا مدل‌های مجازی را در مقیاس دلخواه وارد دنیای واقعی کنید. در این مقاله‌ی آموزشی، مراحل ساخت یک ماکت فیزیکی را به صورت مرحله به مرحله شرح می‌دهد. ...

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری

مدیرعامل سپاهان: امیدواریم در لیگ بعدی فضای عادلانه‌تری را ببینیم

مدیرعامل سپاهان: امیدواریم در لیگ بعدی فضای عادلانه‌تری را ببینیم

...

مدیرعامل سپاهان: امیدواریم در لیگ بعدی فضای عادلانه‌تری را ببینیم

استارشیپ بعدی ممکن است مافوق صوت باشد

استارشیپ بعدی ممکن است مافوق صوت باشد

...

استارشیپ بعدی ممکن است مافوق صوت باشد

تهیه نقشه سه‌بعدی مغز توسط محققان گوگل و هاروارد

تهیه نقشه سه‌بعدی مغز توسط محققان گوگل و هاروارد

...

تهیه نقشه سه‌بعدی مغز توسط محققان گوگل و هاروارد
ممنوع الخروجی ۱۵ نفر مرتبط با انتشار فایل صوتی/ دادستان تهران: هنوز کسی را بازداشت نکرده‌ایم
روحانی: تمام تلاش ما این است که کشور را با رفع تحریم و عبور از کرونا تحویل دولت بعدی بدهیم
فیلم بعدی دانیل رادکلیف معلوم شد/ بازی در کنار بولاک وچنینگ تیتوم
هشدار رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: شروع موج بعدی کرونا در تهران از دو هفته آینده!/ تعرفه آزمایش کرونا اعلام شد
جدیدترین نقشه ساختمان سه بعدی
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی