فروشگاه لوازم خانگی خانه چین

فروشگاه
  
فروشگاه لوازم خانگی خانه چین / فایل / معماری

معماری

استانداردهای معماری نویفرت در طراحی خانه استانداردهای معماری نویفرت توسط «ارنست نویفرت» تدوین شد و در سال 1936 میلادی منتشر شد. «خانه نویفرت» در کشور آلمان طبق استاندارهای این کتاب طراحی شده است. استانداردهای معماری نویفرت در خانه‎ای زیبا اجرا شده‎است. نویفرت یا «داده‌های معماران» کتابی است که توسط «ارنست نویفرت» تدوین ادامه مطلب


<< 12345678910 >>

توضیح کوتاه: معماری

استانداردهای معماری نویفرت در طراحی خانه

استانداردهای معماری نویفرت توسط «ارنست نویفرت» تدوین شد و در سال 1936 میلادی منتشر شد. «خانه نویفرت» در کشور آلمان طبق استاندارهای این کتاب طراحی شده است.

استانداردهای معماری نویفرت

استانداردهای معماری نویفرت در خانه‎ای زیبا اجرا شده‎است. نویفرت یا «داده‌های معماران» کتابی است که توسط «ارنست نویفرت» تدوین شد و در سال ۱۹۳۶ میلادی به چاپ رسید. این کتاب در میان معماران به‎عنوان منبعی برای استانداردهای معماری در طراحی ساختمان و معماری منظر کاربرد دارد. در این کتاب استانداردهای ابعاد، اندازه، تعداد فضاها و اجزای معماری برای کاربری‌های متفاوت به‎صورت نقشه، گرافیکی و عددی ارائه شده‎است.

مجله دلتا با معرفی «خانه نویفرت» سعی دارد یک نمونه خانه استاندارد و مطابق با نیازهای ساکنان را معرفی کند.

خانه نویفرت در کنار ویلای X1 ساخته شده است. ویلایی که در سال ۱۹۵۹-۱۹۶۲ پیتر نویفرت آن ‎را طراحی کرد و ساخت. باتوجه به دسترسی آزاد و مناسب خانه نویفرت و مسکونی بودن آن، با نگهداری و مراقبت ساده از آن، می‎توان در بعضی از مواقع سال استفاده‎کرد.

 معماری نویفرت

طراحی نمای ساختمان نویفرت در تضاد کامل با نمای ساختمان مجاور خود یعنی ویلای X1 است. این تضاد باعث می‎شود خانه بیشتر نمایان شده و سادگی فرمی آن برای بینندگان محسوس باشد.

ترکیب حجمی خانه نویفرت بسیار ساده است و از احجام مکعبی و مینیمال به وجود آمده‎است. این خانه در یک زمین تنیس بدون استفاده، بنا شده است. اتاق خواب‎های این ساختمان در طبقه بالا قرار دارد و با توجه به استانداردهای معماری نویفرت طراحی شده‎است. این دو اتاق خواب چشم اندازی بسیار زیبا به محیط اطراف دارد. نور طبیعی اتاق خواب‎ها از پنجره‎ها تأمین می‎شود.

توجه به محیط اطراف باعث شده‎است بعضی از فضاها علاوه بر کاربری خود، عملکردی چند گانه داشته‎باشد. اتاقی که در قسمت شمال غربی ساختمان تعبیه شده، حد فاصل بین محیط بیرون و درون ساختمان است و علاوه بر عملکرد، برای جلوگیری از کاهش آلودگی صوتی و ایجاد آرامش در درون ساختمان، به‎وجود آمده‎است. از دیگر عملکردهای این اتاق جلوگیری و فیلتر کردن نور غرب است. در پلان این خانه از هیچ خط منحنی استفاده‎نشده و منطق هندسی در طراحی فرم و پلان وجوددارد.

پلان استانداردهای نویفرت

در قسمت جنوبی خانه نویفرت، برای استفاده از نور مناسب و چشم انداز باغ، تراس قرار دارد. این تراس با قطع کردن بخش شرقی و غربی ساختمان یک حجم ساده و کارآمد به وجود آورده‎است. استفاده از شیشه در نمای این ساختمان از ویژگی‎های این طرح محسوب شده و باعث کاهش مرز بین درون و بیرون آن می‎شود و به ساکنان وسعت دید می‎دهد. طراحی نما و فرم پنجره‎های این ساختمان، بسیار ساده است.

بزرگ‌ تر نشان دادن خانه

یکی از معدود مشکلات خانه‌های امروزی کوچک بودن آن است زاویه‌‌های بسته محیط خانه  را كوچك‌تر نشان می‌دهند. برای بزرگ‌‌تر نشان دادن خانه روش‌ها و نکات کوچکی را به شما یادآوری می‌کنیم

بزرگ‌ تر نشان دادن خانه

امروزه با توجه به افزایش زندگی شهرنشینی و نقل مکان از خانه‌های زیبا و حیاط دار روستایی، که پر از گل و گیاه است، به آپارتمان‌های کوچک شهری که خود معضلات اجتماعی را پدید آورده است. اما تکنیک‌هایی در طراحی وجود دارد که به کمک آن می‌توانید به بزرگ‌ تر نشان دادن خانه کمک کنید و ضمن جلوگیری از هزینه‌های گزاف نقل و انتقال از زندگی در آن احساس رضایتمندی داشته باشید. اگر جزء افرادی هستید که به دنبال راه های بزرگ‌ تر نشان دادن خانه هستید، این مطلب از مجله دلتا را از دست ندهید.

مرتب و تمیز کردن خانه

یکی از مهمترین راه‌های بزرگ‌تر نشان دادن خانه‌های کوچک، مرتب و تمیز نگه داشتن آن‌ است. شلوغ بودن محیط و وجود آلودگی در محیط‌های کوچک زودتر به چشم می‌آید و باعث آشفتگی اعصاب ساکنان می‌شود.

مبلمان استیل

ایجاد خطوط منحنی

فضا‌های کوچک پر از خط‌‌های مستقیم‌اند. وقتی لوازم خانه کنار هم قرار می‌گیرند، زاویه‌های تند زیادی به وجود می‌آورند. زاویه‌های تند و خط‌ های مستقیم را با ایجاد خطوط منحنی محو کنید تا به بزرگ‌ تر نشان دادن خانه کمک نماید.

ایجاد انحنا با استفاده از پارچه

پارچه‌ها برای این منظور بسیار مناسبند. پارچه را روی میل ‌پرده بیندازید تا حالت هلالی گرفته، چین‌دار شود. از رومبلی که از لبه‌ مبل یا صندلی آویزان است، استفاده کنید.

مبلمان با اشکال منحنی

راه دیگر آن است که به دنبال مبلمان‌هایی که حالت منحنی دارند باشید. مبل راحتی که مانند منحنی‌ است ،صندلی‌های خمیده یا مبل‌های استیل گرد را انتخاب کنید. برای انحنای بیشتر در دکوراسیون از بالش یا فرش‌های بیضی و گرد استفاده کنید.

قرینه سازی

قرینه سازی‌ وآیتم‌های یک شکل 

 برای تزیین دیوار، کف پوش و…از آیتم‌های یک شکل استفاده کنید. در عین این که زاویه‌ها بازتر نشان داده می‌شوند، اثر هنری خلاقی هم به آن افزوده‌اید.

رنگ دیوارها

انتخاب یک رنگ برای تمام دیوارها از ظاهر کادر مانند جلوگیری کرده. محیط را بزرگ‌تر و منسجم‌تر می‌کند و این کار باعث بزرگ‌ تر نشان دادن خانه می‌شود.

رنگ دیوار ها

گل‌های آپارتمانی

اگر با همه این تدابیر فضایی کادر مانند وجود دارد نگران نباشید، از گل های آپارتمانی استفاده کنید. گیاهان فضا را بزرگ‌تر و زوایا را بازتر نشان می‌دهند. قرار دادن آن‌ها در کنار دیوار مورد نظر یا جاهای بسته  یکی از راه های بزرگ‌تر نشان دادن خانه  است و علاوه برآن فضای خانه سالم‌تر و پاکیزه‌تر شود.


جدیدترین مطالب آموزشی

آموزش ساخت تصاویر متحرک به وسیله فتوشاپ

آموزش ساخت تصاویر متحرک به وسیله فتوشاپ
تصاویر متحرک یا گیف به یکی از اجزای اصلی دنیای آنلاین تبدیل شده‌اند و هر روزه تصاویر متحرک بسیاری در زمینه‌های مختلف، از درسی گرفته تا سرگرم کننده و سینمایی در دنیای آنلاین منتشر می‌شود. ممکن است برای شما این سؤال پیش آمده باشد که این تصاویر متحرک یا گیف چگونه ساخته می‌شوند؟

تصاویر متحرک یا گیف به یکی از اجزای اصلی دنیای آنلاین تبدیل شده‌اند و هر روزه تصاویر متحرک بسیاری در زمینه‌های مختلف، از درسی گرفته تا سرگرم کننده و سینمایی در دنیای آنلاین منتشر می‌شود. ممکن است برای شما این سؤال پیش آمده باشد که این تصاویر متحرک یا گیف چگونه ساخته می‌شوند؟ ...

آموزش ساخت تصاویر متحرک به وسیله فتوشاپ

آموزش تبدیل تصاویر به حالت قدیمی در فتوشاپ

آموزش تبدیل تصاویر به حالت قدیمی در فتوشاپ
در این عکس از یک ساختمان قدیمی استفاده شده است شما میتونید عکس های جنگل و یا عکس های خودتون رو که به مسافرت رفتید …. رو هم انجام بدید فرقی نداره ...

در این عکس از یک ساختمان قدیمی استفاده شده است شما میتونید عکس های جنگل و یا عکس های خودتون رو که به مسافرت رفتید …. رو هم انجام بدید فرقی نداره ... ...

آموزش تبدیل تصاویر به حالت قدیمی در فتوشاپ

آشنایی با ویژگی های معماری قاجار

آشنایی با ویژگی های معماری قاجار

...

آشنایی با ویژگی های معماری قاجار

ممنوع الخروجی ۱۵ نفر مرتبط با انتشار فایل صوتی/ دادستان تهران: هنوز کسی را بازداشت نکرده‌ایم

ممنوع الخروجی ۱۵ نفر مرتبط با انتشار فایل صوتی/ دادستان تهران: هنوز کسی را بازداشت نکرده‌ایم

...

ممنوع الخروجی ۱۵ نفر مرتبط با انتشار فایل صوتی/ دادستان تهران: هنوز کسی را بازداشت نکرده‌ایم

ایده پردازی، کانسپت معماری و دکوراسیون داخلی

ایده پردازی، کانسپت معماری و دکوراسیون داخلی

...

ایده پردازی، کانسپت معماری و دکوراسیون داخلی
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی