مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه تنظیم صندلی اداری

اگر مرتباً برای کار در رایانه یا مطالعه در یک میز کار می کنید ، باید از روی صندلی اداری که به طور صحیح برای بدن شما تنظیم شده است ، بنشینید تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری شود. همانطور که پزشکان ، متخصص بینی و فیزیوتراپی ها می دانند ، بسیاری از افراد به دلیل نشستن روی صندلی های اداری ناقص برای مدت طولانی ، به دلیل جدی بودن رباط های کشیده در ستون فقرات خود و حتی گاهی مشکلات دیسک ایجاد می کنند. با این حال ، تنظیم یک صندلی اداری ساده است و تنها در صورتی می دانید که چگونه می توانید آن را متناسب با تناسب اندام خود تطبیق دهید.

تنظیم صندلی اداری

تنظیم صندلی اداری

ارتفاع ایستگاه کاری خود را تعیین کنید. ایستگاه کاری خود را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید. مطلوب ترین وضعیت در صورتی است که می توانید ارتفاع ایستگاه کاری خود را تغییر دهید اما تعداد کمی از ایستگاه های کاری اجازه این کار را می دهند. اگر ایستگاه کاری شما قابل تنظیم نیست ، باید مجبور شوید ارتفاع صندلی خود را تنظیم کنید.

 • اگر می توان ایستگاه کاری شما را تنظیم کرد ، جلوی صندلی بایستید و ارتفاع را طوری تنظیم کنید که بالاترین نقطه دقیقا زیر زانو باشد. سپس ارتفاع ایستگاه کاری خود را طوری تنظیم کنید که آرنجهای شما هنگام نشستن با دستان خود در حالت ایستاده روی زاویه 90 درجه شکل بگیرند.

نحوه تنظیم صندلی اداری

زاویه آرنج های خود را با توجه به محل کار ارزیابی کنید. همانطور که با بازوهای بالایی به موازات ستون فقرات خود راحت است به میز کار خود بنشینید. بگذارید دستان شما روی سطح ایستگاه کاری یا صفحه کلید رایانه خود استراحت کند ، هر کجا که بیشتر از آن استفاده کنید. آنها باید در زاویه 90 درجه باشند. 

 • تا جای ممکن روی صندلی مقابل محل کار خود بنشینید و از نظر کنترل ارتفاع از زیر صندلی صندلی احساس کنید. این معمولاً در سمت چپ قرار دارد.
 • اگر دستان شما از آرنج شما بالاتر است ، صندلی خیلی کم است. بدن خود را از روی صندلی بالا آورده و اهرم را فشار دهید. این کار باعث می شود صندلی بلند شود. پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر ، اهرم را رها کنید تا در جای خود قفل شود.
 • اگر صندلی خیلی زیاد است ، روی صندلی عقب بمانید ، اهرم را فشار دهید و وقتی به ارتفاع مطلوب رسیدید ، رها کنید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

اطمینان حاصل کنید که پاهای شما در مقایسه با صندلی خود در سطح مناسب قرار گرفته اند. در حالی که پاهای خود را روی زمین صاف نشسته اید ، انگشتان خود را بین ران و لبه صندلی دفتر بکشید. باید فاصله بین انگشتان بین ران و صندلی دفتر شما باشد.

 • اگر بسیار بلند هستید و بین صندلی و ران شما بیش از یک انگشت وجود دارد ، برای رسیدن به ارتفاع مناسب ، باید صندلی اداری و همچنین ایستگاه کاری خود را بلند کنید.
 • اگر کشیدن انگشتان زیر ران خود دشوار است ، برای رسیدن به زاویه 90 درجه در زانو ، باید پاهای خود را بلند کنید. برای ایجاد یک سطح بالاتر برای استراحت پای خود می توانید از یک پایه پیست قابل تنظیم استفاده کنید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

فاصله بین گوساله و جلوی صندلی دفتر خود را اندازه بگیرید. مشت خود را ببندید و سعی کنید آن را بین صندلی اداری و پشت گوساله خود منتقل کنید. بین گوساله و لبه صندلی باید یک فضای با اندازه مشت (حدود 5 سانتی متر یا 2 اینچ) وجود داشته باشد. این تعیین می کند که آیا عمق صندلی صحیح است.

 • اگر قرار گرفتن مشت خود در فضا سخت و دشوار است ، صندلی شما بیش از حد عمیق است و باید صندلی عقب را به جلو بکشید. بیشتر صندلی های اداری ارگونومیک به شما امکان می دهند با چرخاندن یک اهرم در زیر صندلی در سمت راست ، این کار را انجام دهید. اگر نمی توانید عمق صندلی را تنظیم کنید ، از پشت کمر یا کمر استفاده کنید.
 • اگر فضای زیادی بین گوساله ها و لبه صندلی وجود داشته باشد ، می توانید پشت را به عقب تنظیم کنید. معمولاً یک اهرم زیر صندلی در سمت راست وجود خواهد داشت.
 • ضروری است که عمق صندلی اداری شما صحیح باشد تا در هنگام کار از ریزش یا کوبیدن جلوگیری کنید. پشتیبانی خوب کمر باعث کاهش فشار در کمر شما می شود و یک پیشگیری عالی در برابر صدمات کمر است.

نحوه تنظیم صندلی اداری

ارتفاع پایه پشتی را تنظیم کنید. در حالی که به طور صحیح روی صندلی بنشینید و پاهای خود را به سمت پایین و گوساله های شما یک فضای مشت دور از لبه صندلی ، کمر را به بالا یا پایین حرکت دهید تا در قسمت کوچک پشت شما قرار بگیرد. با این روش بیشترین پشتیبانی را برای پشت خود خواهید کرد.

 • شما می خواهید از استحکام کمر نسبت به کمر کمر خود احساس حمایت کنید.
 • در پشت صندلی باید یک دستگیره وجود داشته باشد تا صندلی عقب بتواند از بالا و پایین حرکت کند. از آنجا که پایین آوردن کمر آسانتر از بلند کردن آن هنگام نشستن است ، با بلند کردن تمام راه در هنگام ایستادن شروع کنید. سپس روی صندلی بنشینید و قسمت پشتی را تا پایین تنظیم کنید تا در قسمت کوچک پشت شما قرار بگیرد.
 • همه صندلی ها به شما امکان نمی دهند ارتفاع کمر را تنظیم کنید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

زاویه پشتی را تنظیم کنید تا پشت شما قرار بگیرد. پایه پشتی باید از زاویه ای باشد که در هنگام نشستن در وضعیت دلخواه خود از شما پشتیبانی کند. شما لازم نیست که به پشت تکیه دهید تا آن را احساس کنید و به جلو تکیه دهید که دوست دارید بنشینید.

 • یک دستگیره وجود خواهد داشت که زاویه پشتی را در جای خود در پشت صندلی قفل کند. زاویه پشتی را باز کنید و در حالی که به مانیتور خود نگاه دارید ، به جلو و عقب تکیه دهید. هنگامی که به زاویه ای رسیدید که احساس کردید صندلی پشتی را به جای خود قفل کنید.
 • همه صندلی ها به شما امکان نمی دهند زاویه پشتی را تنظیم کنید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

بازوهای صندلی را طوری تنظیم کنید که وقتی زاویه 90 درجه دارند به سختی آرنج شما را لمس کنند. در هنگام استراحت دستان خود در بالای میز یا صفحه کلید رایانه ، بازوها را به سختی می توان به آرنجهایتان لمس کرد. اگر آنها خیلی زیاد باشند ، آنها را وادار می كنید كه اسلحه های خود را به سختی قرار دهید. بازوهای شما باید بتوانند آزادانه چرخش کنند. [7]

 • با قرار دادن بازوهای روی بازوها در حین تایپ کردن ، مانع از حرکت طبیعی بازو و ایجاد فشار اضافی روی انگشتان و ساختارهای پشتیبان می شود.
 • بعضی از صندلی ها برای تنظیم بازوها به پیچ گوشتی احتیاج دارند در حالی که برخی دیگر دارای دستگیره ای هستند که می تواند برای تنظیم ارتفاع بازوها استفاده شود. قسمت پایینی بازوهای خود را بررسی کنید.
 • بازوهای قابل تنظیم در تمام صندلی ها در دسترس نیست.
 • اگر دستبندهای شما خیلی زیاد است و قابل تنظیم نیست ، باید بازوها را از روی صندلی جدا کنید تا از ایجاد درد در شانه ها و انگشتان خود جلوگیری کنید. [8]

نحوه تنظیم صندلی اداری

سطح چشم در حال استراحت خود را ارزیابی کنید. چشمان شما باید با صفحه رایانه ای که مشغول کار هستید سطح باشد. این کار را با نشستن روی صندلی ، بستن چشمان ، سر خود را مستقیماً به جلو و آهسته باز کردن آنها ارزیابی کنید. شما باید به مرکز صفحه کامپیوتر نگاه کنید و بتوانید همه چیز را روی آن بخوانید بدون آنکه گردن خود را تنگ کند یا چشمان خود را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. 

 • اگر برای رسیدن به صفحه کامپیوتر مجبور هستید چشمان خود را به سمت پایین حرکت دهید ، می توانید چیزی را در زیر آن قرار دهید تا سطح آن بالا رود. به عنوان مثال ، می توانید یک جعبه را زیر یک مانیتور بکشید تا آن را در ارتفاع مناسب بالا ببرید.
 • اگر برای رسیدن به صفحه رایانه باید چشم خود را به سمت بالا حرکت دهید ، باید سعی کنید راهی برای پایین آمدن صفحه پیدا کنید تا مستقیماً در پیش روی شما باشد. [10]

قسمت 2

انتخاب صندلی صحیح

انتخاب صندلی صحیح

صندلی ساخته شده برای اندازه بدن خود را انتخاب کنید. بیشتر صندلی ها برای حدود 90 درصد افراد ساخته شده اند اما ممکن است صندلی هایی که در انتهای طیف قرار دارند مناسب نباشند. از آنجایی که هیچ صندلی "متوسط" در اندازه هایی ساخته نشده است که کاملا قابل تنظیم باشد به گونه ای که می توان آنها را متناسب با بیشتر افراد ساخت. با این حال ، اگر شما بسیار بلند یا بسیار کوتاه هستید ، شاید به صندلی سفارشی احتیاج داشته باشید.

 • مگر اینکه یک صندلی سفارشی بدست آورید ، باید یک صندلی کاملاً قابل تنظیم بدست آورید تا بتوانید آن را به درستی برای بدن خود تنظیم کنید. [11]

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با کنترل هایی انتخاب کنید که در هنگام نشستن به راحتی اداره شود. انتخاب صندلی با کنترل هایی که در هنگام کار راحت عمل می کند به شما امکان می دهد صندلی خود را به طور کامل بر روی بدنتان تنظیم کنید. می توانید خود را در صندلی بگذارید و سپس تمام قطعات را مستقیماً روی بدن خود تنظیم کنید. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با صندلی انتخاب کنید که از نظر ارتفاع و شیب قابل تنظیم باشد. ارتفاع یک عامل بسیار مهم هنگام تنظیم یک صندلی است ، بنابراین بسیار مهم است که ارتفاع صندلی را با توجه به بدن و نیازهای خود تنظیم کنید. شیب همچنین برای اجازه دادن به وضعیت صحیح هنگام نشستن مهم است. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی راحتی را انتخاب کنید که در قسمت جلوی آن خم به سمت زمین باشد. منحنی در امتداد لبه فضای بیشتری برای زانوها و راحتی در قسمت پشتی ران شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، صندلی نباید به پشت ران یا زانوها فشار وارد کند.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پارچه تنفس نشده و بدون لغزش انتخاب کنید. شما نمی خواهید هنگام کار روی میز ، همه عرق کنید و نمی خواهید بیش از حد اسلاید کنید ، بنابراین هنگام انتخاب صندلی این عوامل مهم هستند. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پشتی را انتخاب کنید که به گونه ای باشد که از پشت کمر پشتیبانی کند و از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. تنظیم کمر برای پشتیبانی کامل از کمر ، به شما اجازه می دهد تا بدون درد و آسیب باقی بمانید.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پایه پنج نقطه ای پایدار را انتخاب کنید. پایه باید یک سیستم پنج نقطه ای باشد که هنگام نشستن روی صندلی ، تعادل و ثبات را فراهم می کند. پایه باید بسته به تنظیمات شما بر روی کاستورها یا چرخها باشد.

انتخاب صندلی صحیح

یک صندلی را با زره هایی انتخاب کنید که فاصله مناسب از هم باشند. شما باید بتوانید به راحتی از صندلی داخل شوید و از آن خارج شوید اما بازوها در هنگام نشستن باید تا حد ممکن نزدیک باشند. هرچه آرنج های شما هنگام نشستن به بدن شما نزدیک تر باشد ، راحت تر خواهید بود.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با دسته های قابل تنظیم تنظیم کنید. بازوها هرگز نباید در حین کار یا تایپ مانع حرکت شما شوند. بازوهای قابل تنظیم به شما امکان می دهد ارتفاع آنها را برای اندازه بدن و طول بازو تنظیم کنید.

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

تنظیم ارتفاع یک صندلی یکی از کارهای بسیار مهمی است که باید به درستی انجام شود. نشستن ناخوشایند در صندلی باعث می شود که شما به سمت جلو بروید و با یک زاویه ی ناراحت کننده شروع به تایپ کنید. هرکدام از این مسائل می تواند باعث درد و حتی ناتوانی در صورت عدم اصلاح شود.

خوشبختانه، با تنظیم ارتفاع صندلی اداری، از این مشکلات اغلب می توان اجتناب کرد.

برای تنظیم صندلی، باید به دنبال اهرم صندلی باشید که این اهرم درست زیر صندلی قرار دارد و به پایه وصل می شوند.

شما می توانید با کشیدن اهرم ارتفاع مناسب راتنظیم کنید.

بیشتر صندلی ها، هنگامی که شما با دست راست به اهرم  فشار وارد می کنید، صندلی آزادانه بالا می رود و پایین می اید. حرکت آن را تا زمانی که به ارتفاع ایده آل خود رسیدید، انجام دهید.

اگر احساس کردید که به نظر تنظیم ارتفاع اندازه می باشد. بهتر است سعی کنید از موقعیت ایستاده استفاده کنید. پشت سر صندلی ایستاده اهرم مناسب را فشار دهید .صندلی را بالا یا پایین کنید تا قسمت زیرین نشیمنگاه صندلی درست زیر زانوهای شما باشد . حالا شما باید به راحتی بر روی صندلی بنشینید و پای خود را روی کف زمین قرار دهید.

چرا صندلی صدا می دهد؟

چرا صندلی صدا می دهد؟

استفاده از صندلی بعد از مدتی احتمال دارد صداهای ناخوشایندی از خود ایجاد کند و مورد آزار شما قرار گیرد علت آن چیست و در چنین مواقعی باید چه کاری انجام دهیم ؟

در صندلی اداری پشتی و کفی بر روی مکانیزم قرار میگیرند که دو نوع دارد کلاف متصل و کلاف دو تیکه.

کلافهای دو تیکه پشتی صندلی با تسمه فلزی به مکانیزم متصل که محل قرار گرفتن تسمه با مکانیزم در دو نقطه به هم متصل میشوند که این دو نقطه فلزی هستند که بر اثر اصطکاک خشک میشوند و صندلی از خود صدا ایجاد میکند و این دو نقطه را روغن کاری کنید صندلی تعمیر میشود.

روی مکانیزم صندلی قاب فلز دارد که آنرا روغن کاری کنید صندلی شما دیگر صدا نمیدهد.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول


نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول   

انتخاب صندلی ارگونومیک مناسب برای میز یا محل کار شما می تواند در سلامت و راحتی شما تفاوت ایجاد کند. نشستن برای مدت طولانی می تواند استرس زیادی را بر روی کمر و ستون فقرات وارد کند ، که می تواند منجر به مشکلات کمر و ناراحتی جدی شود. کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب می تواند به شما در جلوگیری از این مسائل بهداشتی ، بهبود وضعیت پوسچر و آسایش در طول روز کاری کمک کند. ادامه مطلب

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

  

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم


نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم   

مبلمان اداری ارگونومیک در تلاش برای کاهش آسیب دیدگی کارگران با ذهن بدن کارگر طراحی شده است. چه بخواهید صندلی های ارگونومیک را در سرتاسر دفتر خود تأمین کنید یا فقط یک خانه را در خانه خود می خواهید ، راحتی مهم است. صندلی ارگونومیک را انتخاب کنید که با بدن کار کند ، نه در برابر آن ، صدمات ناشی از نشستن بیش از حد طولانی در موقعیت ناراحت کننده را کاهش دهد. ادامه مطلب

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

انواع صندلی اداری مدرن

 

   محصولات مشابه