مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه تنظیم صندلی اداری

اگر مرتباً برای کار در رایانه یا مطالعه در یک میز کار می کنید ، باید از روی صندلی اداری که به طور صحیح برای بدن شما تنظیم شده است ، بنشینید تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری شود. همانطور که پزشکان ، متخصص بینی و فیزیوتراپی ها می دانند ، بسیاری از افراد به دلیل نشستن روی صندلی های اداری ناقص برای مدت طولانی ، به دلیل جدی بودن رباط های کشیده در ستون فقرات خود و حتی گاهی مشکلات دیسک ایجاد می کنند. با این حال ، تنظیم یک صندلی اداری ساده است و تنها در صورتی می دانید که چگونه می توانید آن را متناسب با تناسب اندام خود تطبیق دهید.

تنظیم صندلی اداری

تنظیم صندلی اداری

ارتفاع ایستگاه کاری خود را تعیین کنید. ایستگاه کاری خود را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید. مطلوب ترین وضعیت در صورتی است که می توانید ارتفاع ایستگاه کاری خود را تغییر دهید اما تعداد کمی از ایستگاه های کاری اجازه این کار را می دهند. اگر ایستگاه کاری شما قابل تنظیم نیست ، باید مجبور شوید ارتفاع صندلی خود را تنظیم کنید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

زاویه آرنج های خود را با توجه به محل کار ارزیابی کنید. همانطور که با بازوهای بالایی به موازات ستون فقرات خود راحت است به میز کار خود بنشینید. بگذارید دستان شما روی سطح ایستگاه کاری یا صفحه کلید رایانه خود استراحت کند ، هر کجا که بیشتر از آن استفاده کنید. آنها باید در زاویه 90 درجه باشند. 

نحوه تنظیم صندلی اداری

اطمینان حاصل کنید که پاهای شما در مقایسه با صندلی خود در سطح مناسب قرار گرفته اند. در حالی که پاهای خود را روی زمین صاف نشسته اید ، انگشتان خود را بین ران و لبه صندلی دفتر بکشید. باید فاصله بین انگشتان بین ران و صندلی دفتر شما باشد.

نحوه تنظیم صندلی اداری

فاصله بین گوساله و جلوی صندلی دفتر خود را اندازه بگیرید. مشت خود را ببندید و سعی کنید آن را بین صندلی اداری و پشت گوساله خود منتقل کنید. بین گوساله و لبه صندلی باید یک فضای با اندازه مشت (حدود 5 سانتی متر یا 2 اینچ) وجود داشته باشد. این تعیین می کند که آیا عمق صندلی صحیح است.

نحوه تنظیم صندلی اداری

ارتفاع پایه پشتی را تنظیم کنید. در حالی که به طور صحیح روی صندلی بنشینید و پاهای خود را به سمت پایین و گوساله های شما یک فضای مشت دور از لبه صندلی ، کمر را به بالا یا پایین حرکت دهید تا در قسمت کوچک پشت شما قرار بگیرد. با این روش بیشترین پشتیبانی را برای پشت خود خواهید کرد.

نحوه تنظیم صندلی اداری

زاویه پشتی را تنظیم کنید تا پشت شما قرار بگیرد. پایه پشتی باید از زاویه ای باشد که در هنگام نشستن در وضعیت دلخواه خود از شما پشتیبانی کند. شما لازم نیست که به پشت تکیه دهید تا آن را احساس کنید و به جلو تکیه دهید که دوست دارید بنشینید.

نحوه تنظیم صندلی اداری

بازوهای صندلی را طوری تنظیم کنید که وقتی زاویه 90 درجه دارند به سختی آرنج شما را لمس کنند. در هنگام استراحت دستان خود در بالای میز یا صفحه کلید رایانه ، بازوها را به سختی می توان به آرنجهایتان لمس کرد. اگر آنها خیلی زیاد باشند ، آنها را وادار می كنید كه اسلحه های خود را به سختی قرار دهید. بازوهای شما باید بتوانند آزادانه چرخش کنند. [7]

نحوه تنظیم صندلی اداری

سطح چشم در حال استراحت خود را ارزیابی کنید. چشمان شما باید با صفحه رایانه ای که مشغول کار هستید سطح باشد. این کار را با نشستن روی صندلی ، بستن چشمان ، سر خود را مستقیماً به جلو و آهسته باز کردن آنها ارزیابی کنید. شما باید به مرکز صفحه کامپیوتر نگاه کنید و بتوانید همه چیز را روی آن بخوانید بدون آنکه گردن خود را تنگ کند یا چشمان خود را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. 

قسمت 2

انتخاب صندلی صحیح

انتخاب صندلی صحیح

صندلی ساخته شده برای اندازه بدن خود را انتخاب کنید. بیشتر صندلی ها برای حدود 90 درصد افراد ساخته شده اند اما ممکن است صندلی هایی که در انتهای طیف قرار دارند مناسب نباشند. از آنجایی که هیچ صندلی "متوسط" در اندازه هایی ساخته نشده است که کاملا قابل تنظیم باشد به گونه ای که می توان آنها را متناسب با بیشتر افراد ساخت. با این حال ، اگر شما بسیار بلند یا بسیار کوتاه هستید ، شاید به صندلی سفارشی احتیاج داشته باشید.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با کنترل هایی انتخاب کنید که در هنگام نشستن به راحتی اداره شود. انتخاب صندلی با کنترل هایی که در هنگام کار راحت عمل می کند به شما امکان می دهد صندلی خود را به طور کامل بر روی بدنتان تنظیم کنید. می توانید خود را در صندلی بگذارید و سپس تمام قطعات را مستقیماً روی بدن خود تنظیم کنید. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با صندلی انتخاب کنید که از نظر ارتفاع و شیب قابل تنظیم باشد. ارتفاع یک عامل بسیار مهم هنگام تنظیم یک صندلی است ، بنابراین بسیار مهم است که ارتفاع صندلی را با توجه به بدن و نیازهای خود تنظیم کنید. شیب همچنین برای اجازه دادن به وضعیت صحیح هنگام نشستن مهم است. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی راحتی را انتخاب کنید که در قسمت جلوی آن خم به سمت زمین باشد. منحنی در امتداد لبه فضای بیشتری برای زانوها و راحتی در قسمت پشتی ران شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، صندلی نباید به پشت ران یا زانوها فشار وارد کند.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پارچه تنفس نشده و بدون لغزش انتخاب کنید. شما نمی خواهید هنگام کار روی میز ، همه عرق کنید و نمی خواهید بیش از حد اسلاید کنید ، بنابراین هنگام انتخاب صندلی این عوامل مهم هستند. 

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پشتی را انتخاب کنید که به گونه ای باشد که از پشت کمر پشتیبانی کند و از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. تنظیم کمر برای پشتیبانی کامل از کمر ، به شما اجازه می دهد تا بدون درد و آسیب باقی بمانید.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی با پایه پنج نقطه ای پایدار را انتخاب کنید. پایه باید یک سیستم پنج نقطه ای باشد که هنگام نشستن روی صندلی ، تعادل و ثبات را فراهم می کند. پایه باید بسته به تنظیمات شما بر روی کاستورها یا چرخها باشد.

انتخاب صندلی صحیح

یک صندلی را با زره هایی انتخاب کنید که فاصله مناسب از هم باشند. شما باید بتوانید به راحتی از صندلی داخل شوید و از آن خارج شوید اما بازوها در هنگام نشستن باید تا حد ممکن نزدیک باشند. هرچه آرنج های شما هنگام نشستن به بدن شما نزدیک تر باشد ، راحت تر خواهید بود.

انتخاب صندلی صحیح

صندلی را با دسته های قابل تنظیم تنظیم کنید. بازوها هرگز نباید در حین کار یا تایپ مانع حرکت شما شوند. بازوهای قابل تنظیم به شما امکان می دهد ارتفاع آنها را برای اندازه بدن و طول بازو تنظیم کنید.

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

تنظیم ارتفاع یک صندلی یکی از کارهای بسیار مهمی است که باید به درستی انجام شود. نشستن ناخوشایند در صندلی باعث می شود که شما به سمت جلو بروید و با یک زاویه ی ناراحت کننده شروع به تایپ کنید. هرکدام از این مسائل می تواند باعث درد و حتی ناتوانی در صورت عدم اصلاح شود.

خوشبختانه، با تنظیم ارتفاع صندلی اداری، از این مشکلات اغلب می توان اجتناب کرد.

برای تنظیم صندلی، باید به دنبال اهرم صندلی باشید که این اهرم درست زیر صندلی قرار دارد و به پایه وصل می شوند.

شما می توانید با کشیدن اهرم ارتفاع مناسب راتنظیم کنید.

بیشتر صندلی ها، هنگامی که شما با دست راست به اهرم  فشار وارد می کنید، صندلی آزادانه بالا می رود و پایین می اید. حرکت آن را تا زمانی که به ارتفاع ایده آل خود رسیدید، انجام دهید.

اگر احساس کردید که به نظر تنظیم ارتفاع اندازه می باشد. بهتر است سعی کنید از موقعیت ایستاده استفاده کنید. پشت سر صندلی ایستاده اهرم مناسب را فشار دهید .صندلی را بالا یا پایین کنید تا قسمت زیرین نشیمنگاه صندلی درست زیر زانوهای شما باشد . حالا شما باید به راحتی بر روی صندلی بنشینید و پای خود را روی کف زمین قرار دهید.

 

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

تنظیم صحیح ارتفاع یک صندلی اداری، به معنای واقعی کلمه باعث می شود تا کمر آسیبی نبیند. در صورت عدم رعایت ارتفاع مناسب صندلی، می تواند باعث درد یا حتی ناتوانی شود. خوشبختانه، معمولاً با تنظیم ارتفاع صندلی اداری، از این مشکلات جلوگیری می شود. با استفاده از کنترل های صندلی، می توانید صندلی را تنظیم کنید.

به دنبال کنترل های صندلی باشید. بیشتر صندلی های اداری دارای اهرم هایی هستند که دقیقاً زیر صندلی قرار دارند و به پایه متصل هستند. ممکن است چندین ویژگی برای کنترل ویژگی هایی مانند ارتفاع و زاویه صندلی وجود داشته باشد. اگر در حال حاضر در صندلی هستید می توانید ارتفاع را با کشیدن روی اهرم مناسب تنظیم کنید.برای برخی از مدل ها، به جای کشیدن اهرم، یک دستگیره چرخان خواهد بود.
اگر مطمئن نیستید که کدام اهرم ارتفاع را کنترل می کند، می توانید دستورالعمل صندلی را بخوانید، یا فقط اهرم ها را بکشید تا راه مناسب را پیدا کنید.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

صندلی را تا جایی که راحت باشید بالا آورده و یا پایین بیاورید. بیشتر صندلی ها، با فشار دادن اهرم، صندلی آزادانه بالا می آید و پایین می رود. حرکت آن را تا زمانی که ارتفاع دقیق را پیدا کنید که مناسب شما باشد، ادامه دهید. این کار را به آرامی انجام دهید، پس از اتمام کار، اهرم را به حالت اولیه برگردانید.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

اگر به نظر نمی رسد که آن را به درستی تنظیم کنید، از حالت ایستاده استفاده کنید. جلوی صندلی بایستید و اهرم مناسب را فشار دهید. صندلی را بالا یا پایین بیاورید تا قسمت زیری نشیمنگاه آن دقیقاً زیر سر زانو باشد. اکنون باید بتوانید با راحتی کف پای خود روی صندلی بنشینید.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

هنگام کار بر روی کامپیوتر، مانیتور را در سطح خود نگه دارید. در حالت ایده آل، مانیتور دقیقاً زیر سطح چشم شما و صفحه کلید در سطح آرنج قرار خواهد گرفت. اگر نمی توانید مانیتور خود را بالا یا پایین بیاورید، می توانید ارتفاع صندلی را برای جای خود تنظیم کنید.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

آرنج های خود را هنگام کار در ارتفاع مناسب میز نگه دارید. این امر در مورد کارهایی مانند خواندن کتاب یا چیزهای دیگری روی کاغذ، نوشتن با دست، نقاشی و غیره صدق می کند.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

در طول دوره طولانی نشستن، پای خود را روی زمین استراحت دهید. اگر مجبورید مدت طولانی را در این حالت بمانید، مانند جلسه، نشستن صحیح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ارتفاع صندلی خود را تغییر دهید تا کف پای شما صاف باشد.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

اگر صندلی شما دارای نشیمنگاه آرنج ها می باشد، ارتفاع بازوها را تنظیم کنید. اگر مشغول کار تایپ کردن یا کارهای مشابه هستید، بازوها را بالا بکشید تا زمانی که به شما اجازه دهند بازوهای خود را تقریباً در حد سطح میز نگه دارید. اگر به پشتیبانی بازو احتیاج ندارید، ممکن است بتوانید دستگیره ها را جدا کرده یا آنها را پایین بیاورید تا مزاحم شما نباشند.

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

چرا صندلی صدا می دهد؟

استفاده از صندلی بعد از مدتی احتمال دارد صداهای ناخوشایندی از خود ایجاد کند و مورد آزار شما قرار گیرد علت آن چیست و در چنین مواقعی باید چه کاری انجام دهیم ؟

در صندلی اداری پشتی و کفی بر روی مکانیزم قرار میگیرند که دو نوع دارد کلاف متصل و کلاف دو تیکه.

کلافهای دو تیکه پشتی صندلی با تسمه فلزی به مکانیزم متصل که محل قرار گرفتن تسمه با مکانیزم در دو نقطه به هم متصل میشوند که این دو نقطه فلزی هستند که بر اثر اصطکاک خشک میشوند و صندلی از خود صدا ایجاد میکند و این دو نقطه را روغن کاری کنید صندلی تعمیر میشود.

روی مکانیزم صندلی قاب فلز دارد که آنرا روغن کاری کنید صندلی شما دیگر صدا نمیدهد.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

انتخاب صندلی ارگونومیک مناسب برای میز یا محل کار شما می تواند در سلامت و راحتی شما تفاوت ایجاد کند. نشستن برای مدت طولانی می تواند استرس زیادی را بر روی کمر و ستون فقرات وارد کند ، که می تواند منجر به مشکلات کمر و ناراحتی جد....

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک قسمت اول

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

مبلمان اداری ارگونومیک در تلاش برای کاهش آسیب دیدگی کارگران با ذهن بدن کارگر طراحی شده است. چه بخواهید صندلی های ارگونومیک را در سرتاسر دفتر خود تأمین کنید یا فقط یک خانه را در خانه خود می خواهید ، راحتی مهم است. صندلی ارگو....

نحوه انتخاب یک صندلی ارگونومیک قسمت دوم

انواع صندلی اداری مدرن

   محصولات مشابه