مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای خرید تابلوی هنری برای دکوراسیون ویلا

خرید تابلوی هنری برای ایجاد یک دکوراسیون متفاوت در داخل ویلا در شمال می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. شاید تعجب کنید، اما نمایی که با یک تابلوی نقاشی یا تابلوی هنری به سبک متفاوت در داخل ویلا به وجود می‌آورید، می‌تواند آرامش ذهن و روان شما را تضمین کند.

اگر یک جستجوی ساده در میان هزاران تابلوی هنری داشته باشید، متوجه می‌شوید که سبک‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید از زیبایی‌های آن‌ها بهره بگیرید و نمای داخلی وی را  تغییر دهید.

برای بسیاری از خانواده‌ها، دنیای هنر، یک قلمرو گیج‌کننده و اسرارآمیز است؛ چیزی که ممکن است در یک تابلوی هنری منعکس شود. شاید هم تاکنون نامی از پیشنهادهای خرید تابلوی هنری در مزایده های مختلف را شنیده باشید. در سراسر جهان انواع تابلوی هنری با قیمت‌های متفاوت و حتی چند میلیون دلاری به فروش می‌رسند؛ پس چه بهتر که شما با خرید تابلوی هنری بتوانید نمای دکوراسیون داخلی ویلا را همانطور که انتظار دارید طراحی کنید. 

حتی می‌توان گفت هنر، جزئی لاینفک از زندگی هر فرد است، بنابراین اکنون زمان آن رسیده است که داخل ویلای شخصی خود را  به سبک‌های مورد علاقه خود طراحی کنید.

*شاید ترجیح می‌دهید اتاق مطالعه در ویلای شمال را به سبک حرفه‌ای‌ها بچینید! اگر این چنین است به یک راهنمای اصولی نیاز دارید که به شما می‌گوید چه نوع طراحی برای کدام اتاق، بهتر است. مقاله "نکات کاربردی برای چیدمان دکوراسیون اتاق مطالعه" را برای این کار، مطالعه کنید.

نکات مهم در خرید تابلوی هنری برای ویلا

نکات مهم در خرید تابلوی هنری برای ویلا

همانطور که می‌دانید ویلاها ساختمان‌هایی با متراژ وسیعی هستند. در هر قسمت از ویلا یک نمای داخلی اجرا شده است، بنابراین نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون آن قسمت، متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید خرید تابلوی هنری را برای سالن نشیمن، برای نصب در اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق بچه‌ها و یا حتی آشپزخانه در نظر بگیرید. در هر صورت، نکاتی وجود دارند که لازم است هنگام خرید تابلوهای هنری از هر سبک و مدل، مورد توجه قرار دهید. این موارد را به صورت فهرست‌گونه به شما معرفی می‌کنیم:

1- توجه به سبک و مدل تابلوی هنری

توجه به سبک و مدل تابلوی هنری

در خرید تابلوی هنری برای نصب در داخل ویلا به سبکی که مورد علاقه شماست دقت داشته باشید. برخی علاقه‌مند به تابلوهای نقاشی هستند و برخی دیگر، تابلوهای هنرهای تجسمی و هنرهای برجسته را ترجیح می‌دهند. برخی از خانواده‌ها به تابلوهای خطاطی یا دیوارکوب‌هایی از جنس فلز، سفال و غیره علاقه دارند. اینکه شما کدام یک از انواع تابلوی هنری را انتخاب می‌کنید، به ذوق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. در این حالت قیمت خرید تابلوی هنری با توجه به ابعاد و اندازه‌ها و مواد به کار رفته در نوع تابلو، تعیین می‌شوند.

2- فضای مورد انتظار خود را تجسم کنید

فضای مورد انتظار خود را تجسم کنید

هنگام خرید تابلوی هنری حتماً دقت داشته باشید که از چه فضایی خوشتان می‌آید؛ به عبارت دیگر قصد داریم به شما بگوییم با نصب تابلوی هنری در داخل ویلا تصمیم دارید چه نمایی را ایجاد کنید؛ سبک کلاسیک را می‌پسندید یا مدل‌های مدرن را ترجیح می‌دهید؟!

شاید در انتخاب و خرید تابلوی هنری، علاقه‌مند به تابلوهای نقاشی آبرنگ باشید و یا حتی ممکن است به تابلوهای طبیعت علاقه داشته باشید. در هر صورت، همان فضایی که در ذهن خود تجسم می‌کنید را در انتخاب تابلوی هنری دنبال کنید.

3- توجه به بودجه و قیمت تابلوهای هنری

توجه به بودجه و قیمت تابلوهای هنری

خرید تابلوی هنری برای ویلا و تغییر دکوراسیون قسمت‌های مختلف، اهمیت زیادی برای شما دارد؛ حتماً به قیمت تابلوها توجه کنید اما حساسیت زیادی به خرج ندهید. آثار هنری معمولاً هزینه‌های بالایی دارند؛ بخصوص که از ترکیب چندین مواد اولیه ایجاد شد باشند.

نمای زیبایی که یک تابلوی هنری منحصر به فرد برای دکوراسیون داخلی ویلا ایجاد می‌کند، آنچنان ارزش دارد که شما هزینه قابل توجهی برای آن بپردازید. برای اطلاع از قیمت تابلوها حتی می‌توانید از گالری‌های نقاشی دیدن کنید.

تغییر دکوراسیون داخل ویلا با نصب و خرید تابلوی هنری

تغییر دکوراسیون داخل ویلا با نصب و خرید تابلوی هنری

اگر با خرید تابلوی هنری قصد طراحی دکوراسیون داخل ویلا را دارید، باید محل نصب آن را مشخص کنید. معمولاً طبق اصول طراحی دکوراسیون، تابلوها برای اینکه زیباتر به نظر آیند باید در نزدیکی یک منبع نور نصب شوند. زمانیکه نور به سطح تابلو می‌تابد، نمای جذاب تری به آن می‌بخشد.

برای تابلوهایی که ابعاد و اندازه‌های بزرگتر دارند، معمولاً دیوارهایی را انتخاب کنید که فضای آزادتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. سالن نشیمن و راهروی ورودی در ویلا بهترین مکان برای نصب تابلوهای هنری با ابعاد بزرگ هستند.

یکی از مکان‌هایی که می‌توانید تابلوهای هنری را در داخل ویلا نصب کنید، قسمت بالای شومینه است. شومینه در برخی از ویلاها وجود دارد، بنابراین برای زیباتر کردن این مکان، هم می‌توانید از دیوار استفاده کنید و هم می‌توانید از اشیا و مجسمه‌های تزئینی بر روی شومینه بهره ببرید.

برای آن ویلاهایی که فضای کافی بر روی دیوار وجود ندارد و نمی‌توانید تابلوهای هنری بزرگ را نصب کنید، از دیوارکوب‌های کوچک اما به تعداد دلخواه استفاده کنید. نصب چند تابلوی کوچک در کنار هم می‌تواند نمای آنچه که به وجود می‌آورد را زیباتر و هنری سازد.

خرید تابلوی هنری

*شاید علاقه‌مند باشید در کنار تابلوهای هنری، از بهترین و زیباترین مدل‌های مبلمان در داخل ویلا استفاده کنید. در این صورت نیاز دارید تا با این مدل‌ها آشنا شوید و بدانید کدام سبک و طرح برای ویلا، بهتر هستند. مقاله "زیباترین مدل‌های مبلمان کلاسیک در طراحی دکوراسیون ویلا"،  به شما کمک می‌کند تا در این مورد تصمیم‌گیری کنید.

خرید تابلوی هنری چند تکه برای دکوراسیون ویلا

خرید تابلوی هنری چند تکه برای دکوراسیون ویلا

یکی از زیباترین ایده‌هایی که می‌توانید در خرید تابلوی هنری برای دکوراسیون داخلی ویلا از آن بهره بگیرید، تابلوهای چند تکه هستند. تابلوها با ابعاد و اندازه‌های متفاوت، طرح‌های شگفت‌انگیز و بسیار بی‌نظیر در بازار وجود دارند که اگر آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید، شگفتی و حیرت بیننده را برمی‌انگیزند؛ چیزی که احساسی توصیف‌ناپذیر دارد!

انواع تابلوی هنری را می‌توانید به صورت عمودی و افقی بر روی دیوار نصب کنید. این مسئله درباره تابلوهای مستطیل شکل وجود دارد. اگر دیوارکوب‌های شما به اشکال متفاوت چند ضلعی، دایره، بیضی یا اشکال نامنظم هستند، قبل از اینکه آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید، چیدمان خاصی برای تابلوها در نظر بگیرید.

خرید تابلوی هنری برای دکوراسیون داخلی ویلا

سخن پایانی

خرید تابلوی هنری برای دکوراسیون داخلی ویلا آنچنان اهمیت دارد که می‌تواند احساس شادی، نشاط و آرامش را در فضا به وجود آورد. نقش و نگارهایی که در تابلوهای هنری به نمایش گذاشته‌اند، در حفظ روحیه اعضای خانواده نقش مهمی دارند؛ بنابراین هنگام خرید تابلوی هنری، همان طرح و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که آرامش شما را به دنبال داشته باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟

تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟

تخته شاسی ابزاری جهت نمایش عکس می باشد که یک طرف از آن مقداری چسب مخصوص دارد که با جدا کردن لیبل از روی شاسی می توانید عکس را روی آن بچسبانید. اما یک طرفف دیگر تخته شاسی دارای چند فضای خالی است تا شما بتوانید آن را بصورت دیوا....

تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

آثار هنری به زیباتر شدن محیط اطراف ما کمک می کنند. ما در دنیایی زندگی می کنیم که مد و عقاید شخصی نشان می دهند که افراد دلارهای خود را که به سختی بدست آورده اند کجا و چطور خرج می کنند. هنر به عنوان موضوعی خاص، کاملا شخصی است. ح....

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

راهنمای خرید تابلوی دیواری

نکات مهم انتخاب تابلو منظره، طراح دکور خودتان شوید!

راهنمای خرید تابلو دیواری

   محصولات مشابه