مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای نصب پرده، اینطوری پارچه‌تون حیف نمیشه!

پرده ها همیشه احساس و کیفیت را به یک فضا وارد می کنند و اگر نباشند، دکوراسیون بسیار خالی به نظر می رسد. همین طور اگر درست و صحیح انتخاب شوند، تاثیری فراتر از این ها بر فضای شما می گذارند. به این صورت که می تواند به راحتی ارتفاع سقف را بلندتر یا کوتاه نشان داده و یا اتاقتان را دلباز و دلگیر کند. اما متاسفانه عدم آگاهی در زمینه استانداردهای نصب پرده در دکوراسیون باعث می شود انتخاب و نصب اصولی صورت نگرفته و پنجره ها و نور طبیعی از بین می روند. من سعی کردم در این مطلب با تصاویر مناسب این موضوع را برای شما توضیح دهم.

نصب صحیح پرده

 

فروشگاه اینترنتی پلاک سه

استودیو پر

ارتفاع مناسب نصب پرده

اولین نکته ای که در مورد نصب پرده باید توجه داشته باشید ارتفاع آن است. بهترین ارتفاع برای نصب میله پرده، نصف فاصله بین پرده و سقف بوده که البته می توانید کمی بالاتر از آن نیز قرار دهید. ممکن است دوست داشته باشید که ان را بیش تر نزدیک سقف نصب کنید، در این صورت بهتر است 5 تا 7 سانتی متر از سقف فاصله بدهید. این قانون در صورت وجود گچ بری نیز همین گونه است یعنی 5 تا 7 سانتی پایین تر از گچ بری نصب می شود.

زمانی که محل نصب میله مشخص ضد، نوبت به ارتفاع خود پرده تا زمین می رسد. اگر می خواهید که پرده ها ظاهر مدرنی داشته باشند، ارتفاه پارچه را تا نزدیکی زمین و نهایتا با 2 سانتی متر فاصله در نظر بگیرید. همواره این موضوع را در ذهن داشته باشید که هرگز نباید برای صرفه جویی در هزینه پرده را کوتاه انتخاب کرد.

نصب صحیح پرده

 

استودیو پر

 

امیر صادقی

 

عرض مناسب میله پرده برای نصب

از نکات دیگری که لازم می دانم به آن اشاره کنم، عرض میله پرده است. این اندازه را باید به این گونه در نظر بگیرید که در زمان باز بودن پرده ها، لبه داخلی شان نهایتا فریم پنجره را بپوشانند و روی شیشه آن قرار نگیرند. از میله پرده بسیار کوتاه استفاده نکنید. زیرا باعث جمع شدن بیش از حد پرده شده که خود باعث از دست دادن نور تابیده از پنجره می شود. اگر به این موارد دقت نمایید، مطمئنا متراژ لازم برای پارچه را خریداری می کنید.

برای داشتن یک دکوراسیون رمانتیک تر می توانید پرده را 15 تا 20 سانتی متر بلند از ارتفاع میله تا کف در نظر بگیرید. در این حالت دنباله پرده کمی روی زمین قرار گرفته و به طور چشمگیری فضا را عوض می کند. 

نصب صحیح پرده

 

معین صالحی

 

سینا عزیزی

عرض مناسب پرده برای نصب

عرض پارچه پرده باید به اندازه ای باشد که زمان بسته شدن، به اندازه کافی پر و چین دار به نظر بیاید. به این معنا که پرده روی میله نباید به گونه ای باشد که در صورت بسته بودن خالی به نظر بیاید. اگر این اصل رعایت شود، حتی با پارچه پرده کم، چین و پر بودن لازم را به دست می آورید. در آخر به یاد داشته باشید که هیچ گاه میله پرده را روی فریم پنجره نصب نکنید. 

نصب صحیح پرده

 

عرفان شریف نژاد

 

رضا صوفی

تصویر بالا قوانین نصب پرده را به خوبی در یک نگاه کلی به شما نشان می دهد :

مطالب آموزشی مرتبط:

آشنایی با ملزومات پرده

آشنایی با ملزومات پرده

یک مغازه دار خرازی باید با توجه به لیست محصولاتی که اصناف خرازی شهر آنها را برای فروشگاه خرازی تعریف کرده است و همچنین موقعیت مغازه گروه کالاهایی را برای مغازه خرازی خود انتخاب کند.....

آشنایی با ملزومات پرده

راهنمایی و نکاتی برای انتخاب، خرید و نصب انواع پرده های منزل

راهنمایی و نکاتی برای انتخاب، خرید و نصب انواع پرده های منزل

پرده در چیدمان خانه های ایرانی نقش پررنگی دارد. پرده ها می توانند جلوه هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار دهند.....

راهنمایی و نکاتی برای انتخاب، خرید و نصب انواع پرده های منزل

انواع جمع کننده پرده، 6 مدل از زیباترین ها برای هر سبک پرده!

10 نکته مهم برای انتخاب و نصب پرده

نکاتی برای خرید و نصب پرده

   محصولات مشابه