مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه انتخاب پرده ها

انتخاب پرده مناسب می تواند به طور جدی و مثبت در هر اتاقی تأثیر بگذارد. با این حال ، این می تواند یک تصمیم قریب به اتفاق باشد ، به خصوص که عوامل زیادی در نظر گرفته می شود. رنگ ، پارچه ، طول و روکش باید در هنگام انتخاب بهترین پرده برای یک اتاق ارزیابی شود. شما همچنین باید در دکوراسیون فعلی و اصطلاحات سبکی که سعی در ایجاد آن دارید و همچنین اندازه و شکل اتاق خود از آن استفاده کنید.

رنگ پرده

برای انتخاب رنگ پرده ابتدا باید مشخص کنید که آیا می خواهید پرده با رنگ دکوراسیون منزل هماهنگ باشد یا نه رنگی کاملا متضاد داشته باشد. درصورتی که دوست دارید پرده با دکوراسیون منزل هم خوانی داشته باشد باید رنگ پرده را کمی پر رنگ از رنگ دکوراسیون منزل انتخاب کنید مثلا اگر منزل تان بنفش است پرده را یاسی انتخاب کنید یا میتوانید پرده را همرنگ یکی از وسایل منزل مثل فرش انتخاب کنید.

آستر پرده

اگر قصدتان برای خرید پرده فقط جلوگیری از ورود نور به منزل است باید پرده های آستر دار بخرید اما اگر دوست دارید نور هم وارد فضای خانه شود باید پرده های بدون آستر بخرید و نصب کنید. یکی از خوبی های آستر پرده این است که از پرده در مقابل نور آفتاب محافظت میکند و طول عمر پرده را افزایش میدهد.

نکات انتخاب پرده

نکات انتخاب پرده برای قسمت های مختلف خانه

جنس پرده

جنس پرده بستگی به این دارد که پرده را برای کدام قسمت از منزل میخواهید، برای اتاق پذیرایی پرده باید حالت رسمی تر داشته باشد و بهتر است سراغ پرده هایی با جنس های ابریشمی و مخمل بروید اما برای اتاق خواب و آشپزخانه میتوانید از پرده هایی که جنس حریر یا کتان دارند استفاده کنید.

طرح پرده

اگر نمیدانید پرده طرح دار انتخاب کنید یا ساده یک قانون کلی را باید بدانید آن هم این است که اگر مبلمان تان ساده است بهتر است پرده طرح دار انتخاب کنید و اگر مبلمان تان طرح شلوغی دارد پرده را ساده انتخاب کنید.

مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی طرح دار

طول و عرض پرده

طول پرده را باید طوری اندازه گیری کنید که پایین پرده به زمین برخورد کند و اصلا فاصله نداشته باشد با زمین، عرض پرده هم باید تقریبا دو برابر عرض پنجره باشد.

چیدن پارچه

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 1

پارچه های بادوام را برای اتاق های بسیار آفتابی انتخاب کنید.  خورشید در نهایت به مرور زمان به هر پارچه آسیب می زند ، اما برخی پارچه ها نسبت به نور در برابر اشعه خورشید دوام بیشتری دارند. ابریشم فاضلاب ، چنگال ، پارچه و بوم پنبه محکم ترین و کمترین مستعد پوسیدگی خورشید است

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 2

نور طبیعی را با پارچه های محکم به حداکثر برسانید اگر از نور طبیعی بسیار زیادی لذت می برید ، روش های پارچه ای بی نظیر راهی هستند. آنها برای فضاهای کوچک که می خواهید نور خورشید باشند مناسب هستند زیرا مواد نازک آن نازک است و فضای بسیار کمی را در خود جای می دهد. شاتر همچنین تهویه طبیعی را فراهم می کند.اگر حفظ حریم خصوصی یک نگرانی است ، نیمه شفافی را انتخاب کنید ، که بدون لطمه ای از روشنایی طبیعی ، مقدار کمی از حریم خصوصی را ارائه می دهد.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 3

پارچه سنگین را انتخاب کنید وقتی به پوشش زیادی احتیاج دارید. وقتی برای پوشاندن فضاهای بزرگ به پرده های بسیار طولانی احتیاج دارید ، پارچه ای را انتخاب کنید که به شدت آویزان شود. پارچه های سنگین مانند مخملی ، مخملی ، جیر ، جیر جیر ، ملیله و مخلوط پشم در مقابل ویندوز شما قرار می گیرند و بیشترین نور را از اتاق محافظت می کنند.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 4

پرده های خاموشی را امتحان کنید تا نور و نویز کاهش یابد. [4] اگر آلودگی نور در شب برای شما مشکلی ایجاد کند ، یا اگر به طور کلی در خوابیدن مشکلی دارید ، این پوشش های ویژه پنجره به طور موثری مانع از ورود نور خارج از اتاق خواب به اتاق خواب شما می شوند. آنها همچنین باعث کاهش صدای نویز خارج می شوند. پرده های مشکی معمولاً از پلی استر بسیار سنگین یا Thermaweave ساخته شده است ، که پارچه ای بافته شده است که عایق نیز دارد.

متد2

انتخاب رنگ و کنتراست

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 1

طرح رنگی موجود در اتاق را در نظر بگیرید. پرده ها باید مکمل دکوراسیون اتاق باشند ، بنابراین به پالت رنگ فعلی خود نگاهی بیندازید. فراموش نکنید که الگوهای موجود در کاغذ دیواری یا پارچه مبلمان خود را در نظر بگیرید. در بیشتر موارد ، شما می خواهید رنگی را انتخاب کنید که پرده های شما را با پالت رنگ اتاق گره بخورد. [5]

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 2

اتاقی را با الگوی پر جنب و جوش انرژی دهید. یک اتاق ساده را با پرده های طرح دار یا چاپ شده تغییر دهید ، که می تواند رنگ و بافت اضافه کند. انتخاب الگویی که دارای رنگ های متضاد با مبلمان و دیوارهای شما هستند می توانند انرژی بیشتری ایجاد کنند و یک اتاق اساسی را بسیار جالب تر جلوه دهند. همچنین می توانید با انتخاب الگوهای دارای نوارهای عمودی ، در یک اتاق کم سقف ایجاد کنید.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 3

با انتخاب سایه ای که از دیوارهای شما متمایز است ، تضاد ایجاد کنید. پرده هایی را انتخاب کنید که حداقل یک سایه سبک تر یا تیره تر از دیواره های داخلی باشند ، زیرا این کار باعث می شود تا آنها را به طور کامل ترکیبی در دیواره ها نکنید. برای برجسته کردن پرده ها ، رنگ هایی را انتخاب کنید که متضاد و مکمل رنگ دیوارها و اثاثیه باشند.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 4

دکوراسیون شلوغ را با پرده های فرو رفته تعادل برقرار کنید. اگر یک اتاق در حال حاضر اتفاقات زیادی در حال انجام است ، از ایجاد فضای پرده با پرده های طرح دار خودداری کنید. اتاق را به پایین بپوشید و ظاهر را با پارچه ای مطیع تر تعادل برقرار کنید. رنگ پرده های جامد همچنین به متعادل کردن چیزها کمک می کند. با این وجود از بعضی موارد نترسید که با الگوهای مطابقت داشته باشید.

متد 3

طول و روکش تصمیم گیری

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 1

ساخت درام با طول های طولانی. طول های طولانی را انتخاب کنید و پانل ها را به اندازه زیاد آویزان کنید تا حس قد و شدت ایجاد شود. حداقل ، آنها را 6 اینچ (15 سانتی متر) بالاتر از قاب پنجره آویزان کنید. حتی بالاتر بروید تا جلوه ای اسراف و قدرتمند ایجاد کنید.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 2

در اتاق های کوچک از پرده های ضخیم خودداری کنید. پارچه های ضخیم باعث می شود اتاق کوچک حتی کوچکتر شود و احساسی ناراحت کننده و ناراحت کننده ایجاد کند. با مواد محکم نسیم یا پارچه های سبک وزن بروید تا در فضاهای کوچک احساس بازتری ایجاد کنید. به طور کلی از لنت جلوگیری کنید ، که باعث می شود ظاهر کلی پرده ها سنگین تر شود.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 3

طولی را انتخاب کنید که با کف پوش باشد و جلوه ای مدرن ایجاد کند. این باعث ایجاد یک تیز و زیبا و امروزی می شود و مناسب دکوراسیون است که از نظر طبیعت مدرن است. برای یک ظاهر سنتی تر ، با پرده هایی بروید که چند اینچ از کف آن می شوند. با این کار جلوه ای از گربه های بسیار کلاسیک به وجود می آید.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 4

عمر پرده را با اضافه کردن یک پوشش محافظ افزایش دهید. اگر پارچه پرده ای شکننده ای انتخاب کرده اید یا پرده ها در معرض نور زیاد خورشید قرار دارند ، می توانید با استفاده از یک پوشش محافظ عمر آنها را طولانی تر کنید. این باعث کاهش اثر محو شدن خورشید بر روی رنگهای روشن می شود.

روش 4

تزئین با سبک

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 1

هماهنگی سبک پرده با دکوراسیون اتاق. پرده ها به شکلی بزرگ بر تأثیر کلی یک اتاق تأثیر می گذارند ، بنابراین باید در مورد موضوع سبکی فعلی اتاق فکر کنید. فضاهای مدرن مطبوع و راحت با پرده های نازک و ساده کار می کند. اتاق های رسمی باید با تابلوهای لایه ای یا مواد ضخیم لهجه شوند. در مورد تأثیر فعلی اتاق و اینکه چگونه می خواهید پرده ها به آن وصل شوند فکر کنید.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 2

اندازه و عملکرد اتاق را در نظر بگیرید. از پرده های ضخیم و سنگین در اتاق های کوچک اجتناب کنید ، که باعث می شود احساس گرفتگی و احساس گرفتگی شود. فضاهای بزرگ و مطبوع با طراحی زیبا از کف تا سقف عالی به نظر می رسند. به عملکرد هر اتاق فکر کنید و مطمئن شوید که پرده ها در آن فضا حس می کنند. از یک پنجره مشابه در هر اتاق استفاده نکنید. هر فضای منحصر به فرد است و باید سفارشی شود.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 3

یک هدر پارچه تعارف را انتخاب کنید. معالجه برتر در مورد زیبایی شناسی یک اتاق چیزهای زیادی می گوید ، بنابراین باید با محیط نهایی فضای موجود در ذهن انتخاب شود. برای اتاق های معاصر ، یک برگه عقب را در نظر بگیرید. برآمدگی های گروت نیز یک اتاق مدرن را به خوبی لهجه می کنند. پلاتچ های خرچنگ بسیار عالی به نظر می رسند و به بهترین وجه مکمل دکوراسیون سنتی هستند. اجاق گاز اتاقهای رسمی با ظرافت را لهجه می کند. هدرهای خندان می توانند یک استعداد چشمگیر و دقیق را به دکوراسیون پیشرفته اضافه کنند.

مدل پرده های ساده حریر و شیشه ای سفید و رنگی

 1. 4

با توجه به سلیقه های شخصی خود پذیرایی کنید. جزئیات اتاق ، پارچه ، رنگ ، نوع پرده ، طول — همه این عناصر هنگام انتخاب روش های پنجره برای منزل شما فوق العاده مهم هستند. انتخاب کردن می تواند دلهره آور باشد. با این حال ، فراموش نکنید که سلیقه شخصی خودتان را نیز در نظر بگیرید!

 

نکات و مواردی که باید در انتخاب پرده مناسب رعایت شوند.

رنگ پرده در دکوراسیون

رنگ پرده در دکوراسیون را عموماً با توجه به رنگ دیوارها انتخاب می‌شوند. ترکیب رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ دیوارها باشند. برای این کار می‌توانید از طیف رنگی که روی دیوارها به‌ کار رفته کمک بگیرید. برای انتخاب پرده مناسب دو راهکار دارید اگر دیوارهای شما از رنگ‌های تیره و گرم هستند می‌توانید از سایه‌های رنگ‌های روشن همان خانواده برای پرده استفاده کنید. اما درصورتی‌که دیوارها رنگ‌های روشنی دارند می‌توانید طیف رنگی روشن را برای پرده‌ها استفاده کنید. با این روش دیوارها و پرده‌ها مکمل یکدیگر می‌شوند. همچنین می‌توانید دیوار را از رنگ‌های روشن و خنثی و پرده‌ها را از رنگ‌های گرم یا بالعکس انتخاب کنید.

رنگ پرده در دکوراسیون

رنگ پرده در دکوراسیون

 اگر دیوارهای خانه شما طرح خاصی ندارند نیز می‌توانید از پرده‌هایی با طرح‌های مختلف روی آن استفاده کنید در غیر این صورت پرده‌های بدون طرح و تک‌رنگ انتخاب مناسب‌تری هستند. قسمتی از پارچه‌هایی که با توجه به نکات فوق انتخاب‌شده‌اند را در مقابل دیوارتان قرار دهید. هرکدام از تکه‌های پارچه که به نظرتان با دیوارها هماهنگی بیشتری دارند را انتخاب کنید.

جنس پارچه پرده

در هنگام انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون منزل جنس پارچه ازآنجاکه میزان پوشانندگی ، نحوه قرار گرفتن پرده و راحتی در کنار زدن و جمع‌آوری آن مربوط می‌شود، اهمیت بالایی دارد.

پارچه Voile

یک پارچه نیمه شفاف و تورمانند است که بسیار شبیه به پنبه‌ی نرم است، اما نازک‌تر بوده و بیشتر آن‌طرف پارچه دیده می‌شود. این پارچه نرم، سبک و شفاف بوده و معمولاً ۱۰۰ درصد پنبه است. از این جنس پارچه می‌توان برای پرده در دکوراسیون منزل استفاده کرد. عموماً این پارچه به‌راحتی آویزان می‌شوند و طرح پرده را به‌خوبی نمایش می‌دهند . از این جنس پارچه برای افزایش نور ورودی می‌توان استفاده کرد. بااینکه این پارچه شفاف است اما برای حفظ حریم خصوصی نیز مناسب است.

انواع تورها

تورها یکی از کلاسیک‌ترین و زیباترین انتخاب‌ها برای پرده در دکوراسیون داخلی است. طرح و بافت تورها بسته به سلیقه و نیاز خانه می‌تواند متغیر باشد. گرچه نمونه‌های اصیل و باکیفیت آن‌ها از مبالغ بالایی برخوردارند اما همیشه یکی از انتخاب‌های اصلی هستند.

پارچه‌های کتان

یکی از پرطرفدارترین پارچه‌ها برای پرده در دکوراسیون منزل پارچه‌های کتانی هستند. این پارچه‌ها که از پنبه برای تولیدشان استفاده می‌شود، رنگ‌ها و ضخامت متفاوتی دارند. از انواع ضخیم پارچه کتان می‌توان در مناطق سردسیر یا فصول سرد سال برای گرم‌تر کردن فضای خانه به کار برد. انواع مختلفی از پارچه کتان در بازار موجود است که با توجه به طرح و رنگ می‌توان در اتاق‌خواب یا حتی پذیرایی از آن استفاده شوند. انواع مدرن و شیک آن انتخاب مناسب‌تری برای نشیمن بیا سالن پذیرایی است. البته پارچه‌های کتان از قیمت مناسبی برخوردار هستند که با توجه به بودجه می‌تواند در انتخاب پرده مناسب لحاظ شود.

جنس پارچه پرده در دکوراسیون

جنس پارچه پرده در دکوراسیون

پارچه‌های ترکیبی(Synthetic)

از انواع مختلف پارچه‌های ترکیبی که اغلب درصد موارد مصنوعی بیشتری دارند با هزینه کمتر می‌توان برای پرده‌ها استفاده کرد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این پارچه‌ها به‌آسانی چروک نشدن است . آن‌ها به‌راحتی آویزان می‌شوند، شسته شده و از وزن کمی نیز برخوردارند. این پارچه‌ها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پرده است زیرا هم خاصیت پارچه‌های کتانی و هم مصنوعی را یکجا در خود دارد. به‌راحتی چروک نمی‌شوند، به طرح و شکل دلخواه درمی‌آیند و از قیمت مناسبی نیز برخوردارند.

از بهترین جنس‌های پارچه برای پرده در دکوراسیون خانه پارچه‌های ترکیبی است که خواص بهینه و مختلف ترکیبات خود را حفظ کرده است.

پارچه‌های لنین

این پارچه‌ها به دو صورت سبک و سنگین در بازار وجود دارند. تنها مشکل پارچه‌های لنین چروک پذیری  به‌سرعت آن‌هاست بنابراین برای پرده‌هایی که چین زیادی ندارند انتخاب می‌شوند. البته بعد از هر شستشو این پارچه‌ها نرم‌تر شده و راحت‌تر شکل می‌گیرند. انواع باکیفیت آن معمولاً پارچه‌هایی با درجه چروک کمتر هستند. ازآنجاکه پرده‌های لنین پارچه‌هایی ساده و تک‌رنگ هستند مناسب برای خانه‌هایی با طراحی مدرن است.

پارچه‌های ابریشمی

در انتخاب پرده مناسب برای خانه‌هایی با سبک بورژوایی و شیک می‌توانید از پارچه‌های ابریشمی استفاده کنید. این پارچه‌ها طرح‌هایی ظریف دارند و از زیبایی و براقیت خاصی نیز برخوردارند. انواع ساده و طرح دار این پارچه‌ها را می‌توانید به‌عنوان والان روی پرده‌های توری یا حریر استفاده کنید. از پرده‌های ابریشمی در پنجره‌هایی که آفتاب‌گیر نیستند یا میزان کمتری نور مستقیم خورشید را دارند استفاده می‌کنند.

نقش پرده در دکوراسیون منزل

نقش پرده در دکوراسیون منزل

پارچه‌های مخمل

با توجه به قیمت بالای پارچه‌های مخمل از آن‌ها بیشتر برای والان پرده استفاده می‌شود. اما در خانه‌هایی لوکس و بورژوایی نیز می‌توان به‌عنوان پرده اصلی در دکوراسیون استفاده کرد. مخمل‌ها پارچه‌هایی سنگین هستند بنابراین برای استفاده از آن‌ها باید از بست‌ها و میله‌هایی محکم برای آویزان کردن آن‌ها استفاده کنید. یکی از ایده‌های کلاسیک پرده در دکوراسیون خانه استفاده از مخمل‌های تک‌رنگ گرم به‌صورت کم چین  از سقف تا کف خانه است.

پارچه‌های حریر

از انواع ساده و تک‌رنگ آن به‌عنوان پرده اصلی زیر والا استفاده می‌شود. انتخاب پرده مناسب از جنس حریر بسیار ساده است زیرا از انواع طرح دار و رنگی آن می‌توانید به‌عنوان پرده اصلی نیز استفاده کنید. اما درصورتی‌که نیاز به حفظ حریم خصوصی بیشتری دارید می‌توانید از زیر پرده‌ای مناسب نیز استفاده کنید. انواع مختلف حریر را می‌توان برای خانه‌هایی که نور مستقیم خورشید ندارند برای روشنایی بیشتر استفاده کرد.

انتخاب مناسب پرده در دکوراسیون خانه وابسته به جنس پارچه‌ای است که برای پنجره خود انتخاب می‌کنید.

سایز و اندازه پرده در دکوراسیون

نقش پرده در دکوراسیون دو هدف اصلی را دنبال می‌کند جلوگیری از نور مستقیم و ایجاد زیبایی . برای جلوگیر از ورود نور خصوصاً در اتاق‌خواب که محلی برای آرامش است باید پرده‌ها را عریض‌تر و بلندتر در نظر بگیرید. انتخاب اول اکثر طراحان دکوراسیون پرده‌هایی بلند از سقف تا کف است اما الزامی برای این کار وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز آن‌ها را انتخاب کنید.

پرده‌های از سقف تا کف

پرده‌هایی بلند که تا کف اتاق می‌رسند یکی از اصلی‌ترین و ایمن‌ترین انتخاب‌ها در دکوراسیون خانه هستند. برای انتخاب پرده مناسب در این روش باید ارتفاع سقف تا کف زمین دیواری که پنجره در آن قرار دارد را به دست آورید. برای خانه‌هایی که پرده‌ها دائم در حال باز و بسته شدن هستند و از تعداد کمی پنجره برخوردارند انتخاب پرده‌های بلند تا کف زمین امتداد دارند، ایدئال خواهد بود. بهتر است برای بهتر قرار گرفتن پرده‌ها حداقل ۳ سانتیمتر از کف فاصله بدهید تا به‌راحتی باز و بسته شوند.

نقش پرده در دکوراسیون منزل

نقش پرده در دکوراسیون منزل

یک قاعده کلی برای ارتفاع مناسب پرده‌ها بالا بردن میله پرده به‌اندازه حداقل ۱۵ سانتیمتر از بالای قاب پنجره است. پرده‌های طولی در بزرگ‌تر نشان دادن سقف تأثیر بسزایی دارند و در خانه‌هایی با سقف کوتاه و متوسط توصیه می‌شوند. همچنین میله پرده از هر طرف قاب باید کمی بیشتر باشد تا زیبایی آن را حفظ کند.

پرده‌هایی به‌اندازه قاب پنجره

از این پرده در دکوراسیون خانه‌هایی با تعداد زیادی پنجره کوچک عموماً استفاده می‌شود. همچنین برای خانه‌هایی که رادیاتور زیر پنجره خود دارند به‌منظور گردش صحیح هوا و دما از این پرده‌ها استفاده می‌شود. برای انتخاب مناسب پرده بهتر است آن را حداقل ۱۰ سانتیمتر بیشتر از ارتفاع پنجره در نظر بگیرید. این روش طراحی پرده شکست تصویری را برای خانه به همراه می‌آورد بنابراین در مقابل آن دکوراسیون و وسایل جانبی هوشمندانه باید انتخاب شوند. در مورد عرض پرده‌ها نیز بستگی به طرح پرده دارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که عرض میله را در صورت امکان کمی بزرگ‌تر از قاب بیرونی پنجره در نظر بگیرید.

اندازه پرده در تعریف انتخاب پرده مناسب خانه بسیار اهمیت دارد که می‌توان آن را از نوع بلند یا کوتاه در نظر گرفت .

انواع مدل‌های پرده

پرده در دکوراسیون خانه را می‌توان با توجه به نوع چین و شکنی که روی آن ایجاد می‌شود به انواع مختلفی تقسیم کرد. همچنین بر اساس شکل نهایی آن می‌توان پرده‌ها را در دسته‌بندی ساده، والان دار و … نیز دسته‌بندی کرد.

پرده‌هایی با چین جعبه‌ای (Box Pleated Curtains)

این طرح از چین شکلی منظم و راه‌راه را روی پرده به نمایش می‌گذراند. از این مدل‌ها بیشتر برای زیر پرده‌های والان دار یا حتی ساده در فضاهای رسمی مانند اتاق پذیرایی، غذاخوری و اتاق مطالعه استفاده می‌شود.

پرده‌هایی با چین درهم و ساده (Rod Pocket Curtains)

همه ما از این طرح پرده در دکوراسیون‌های مختلف دیده‌ایم ، عموماً از این طرح پرده‌ها برای اتاق‌های نشیمن استفاده می‌شود. همچنین این طرح را می‌توان برای پارچه‌های نازک و ظریف مانند تور و حریر استفاده کرد. همچنین می‌توانید با ایجاد نواری توخالی در بالای پرده آن را به‌طور مستقیم داخل میله پرده موردنظر قرار دهید.

انواع مدل‌های پرده در دکوراسیون

انواع مدل‌های پرده در دکوراسیون

طرح (Pinch Pleated Curtains)

این طرح که اخیراً طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است که دو نوع دارد. نوع سه چین و پنج چین که در انتها به یکدیگر متصل می‌شوند هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. برای انتخاب پرده مناسب خانه باید در نظر داشته باشید که هرچه تعداد چین‌ها افزایش یابد میزان پارچه و هزینه‌ها نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

انواع مدل‌ پرده در دکوراسیون

انواع مدل‌ پرده در دکوراسیون

پرده‌های پانچی (Eyelet Curtains)

این طرح از پرده‌ها در قسمت بالایی خود توسط حلقه‌هایی که به آن پانچ می‌شود و درون میله قرار می‌گیرند، تولید می‌شوند. از این طرح‌های ساده برای خانه‌هایی که نیاز به باز و بسته شدن زیاد پرده‌ها در طول روز دارند می‌توان استفاده کرد. همچنین برای خانه‌هایی با طراحی مردن یکی از بهترین انتخاب‌ها است. حلقه‌ها و میله‌های فلزی عموماً در طرح‌ها و رنگ‌های نقره‌ای و طلایی در بازار موجود است. همچنین از انواع جدید آن می‌توان به حلقه‌ها و میله‌هایی با طرح چوب نیز اشاره کرد.

نقش پرده در دکوراسیون

نقش پرده در دکوراسیون

پرده‌های (Tailored Pleat Curtains)

این طرح از پرده‌ها برخلاف Pinch Pleated  چین‌هایی در بالای پرده‌دارند. از این طرح نیز می‌توانید برای پرده‌های اتاق‌های رسمی مانند غذاخوری و یا پذیرایی نیز استفاده کنید.

پرده‌های کرواتی (Goblet Pleat Curtains)

از این طرح پرده در دکوراسیون‌های شیک و بورژوایی و اتاق‌های پذیرایی و نشیمن استفاده می‌شود. طرح جامی که در بالای پرده ایجاد می‌شود در نگه‌داشتن منظم چین‌های آن بسیار مؤثر است. از پارچه‌های ابریشمی ، ساتن و کتان ضخیم بیشتر برای این طرح استفاده می‌شود.

انواع پرده در دکوراسیون را می‌توان بر اساس شکل و تعداد چین‌هایی که پرده دارد، دسته‌بندی کرد.

پرده در دکوراسیون منزل نقش اساسی را ایفا می‌کند که به همین دلیل انتخاب آن دانش و دقت بالایی را طلب می‌کند. در انتخاب پرده مناسب برای خانه نکات مهمی از قبیل رنگ، جنس پارچه، اندازه و مدل وجود دارد. انتخاب رنگ پرده را با توجه به طرح و رنگ دیوارها صورت می‌گیرد. برای جنس پرده مناسب نیز باید به نیازهایی که برای حفظ حریم شخصی، حفظ دما و میزان نور ورودی دارید دقت کنید. در انتخاب اندازه پرده نیز باید به جزئیاتی از قبیل قرار گرفتن رادیاتور ، تعداد پنجره‌ها و .. توجه کرد. انواع مختلفی از پرده در بازار موجود است که انتخاب را برایتان سخت و حتی غیرممکن می‌کند. با در نظر داشتن مواردی که در فوق به آن اشاره شد می‌توانید پرده مناسب برای دکوراسیون خانه خود را به‌راحتی انتخاب کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

پرده ها یک دکمه اتمام هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما ضروری است که یک اتاق را کاملاً تزئین شده و دعوت کند. از پیدا کردن پارچه مناسب تا انتخاب سخت افزار ، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای انتخاب بهترین پرده برای ا....

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

انتخاب پرده ها ، که کاملاً با رنگ دیوار اتاق شما مطابقت دارد ، می تواند کار دشواری باشد. حتی بهترین پرده ای که در پس زمینه قرار نمی گیرد و با آن همگام نمی شود ، یک زباله است. پیش زمینه ای که با پرده مطابقت نداشته باشد ، تمام ز....

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

چگونه چروک های پرده را ازبین ببریم

نکات مهم انتخاب پرده مناسب

چطور بهترین پرده پذیرایی را انتخاب کنیم؟

تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی

   محصولات مشابه