مقالات خانه چین
فروشگاه

طراحی ویلای مدرن :  بررسی ATTIC HOUSE یک ویلای زیبا در شمال ایران - امین سلطانپور

طراحی ویلای مدرن :  بررسی ATTIC HOUSE یک ویلای زیبا در شمال ایران

ویلای مدرن با طراحی نوآورانه می تواند تجربه زندگی در فضایی متفاوت را برای شما به ارمغان آورد .

ویلای اتیک نمونه ایی از این تجربه مدرن از زندگی را با توجه به ویژگی های استاندارد و فضاهایی سیال خلق می کند . این ویلا توسط استودیو طراحی سلطانپور در قطعه زمینی در شمال کشور ایران ( شهرستان نور ) طراحی شده است .

 

طراحی ویلای مدرن :  بررسی ATTIC HOUSE یک ویلای زیبا در شمال ایران - امین سلطانپور

 

این بنا در دو طبقه و به متراژ 450 متر مربع طراحی شده که بخش های عمومی در طبقه همکف و بخش های خصوصی در طبقه اول جاینمایی شده است .

توجه به استفاده از سقف های شیروانی با ماهیتی امروزی می تواند تصویر ذهنی و نوستالژیک از تجسم ساختمان های ویلایی منطقه را در یک قالب جدید برای ما شکل دهد .

 

 

 

طراحی فضاهای سیال در تعامل با ساختار شیروانی پروژه تجربه حضور در یک فضای جذاب و خاطره انگیز را برا ما شکل می دهد  پله سیال در طبقه همکف و یک پل معلق میان طبقات در طبقه اول بر سیالیت فضای داخلی پروژه افزوده است .

 

 

 

تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی و ارتباط دقیق شمالی و جنوبی بازشو ها برای به حداکثر رساندن فرصت تهویه طبیعی هوا از ویژگی های دیگر این ویلای مدرن و زیبا است .  همچنین وجود پنجره ها و باز شو های بلند می تواند حداکثر ارتباط بصری با فضای سبز و طبیعت مقابل آن  را پدید آورد .در این راستا کل فضای طبقه همکف به صورت فلت و یکسره طراحی شده و فقط یک آشپزخانه مرکزی و یک سرویس بهداشتی در ضلع غربی تعبیه شده است  و هیچ فضای دیگری متراژ طبقه همکف را اشغال نکرده است در نتیجه ارتباط هال و نشیمن به صورت بی واسطه متراژی نزدیک به 200 متر مربع را شکل می دهندکه هم از سمت شمال و هم از سمت جنوب با بازشو هایی پانوراما , نور  و تهویه هوا را به داخل هدایت می نمایند. این امکان این فرصت را برای ما فراهم می کند تا در روز های معمول سال با باز شدن پنجره های دو سوی شمالی و جنوبی ساختمان بیشترین میزان کوران هوا ممکن باشد و بدون نیاز به تاسیسات مکانیکی رطوبت محیط کاهش یابد .

 

 

ATTIC HOUSE 2

استودیو طراحی سلطان پور  :

ایمیل :  [email protected]

تلفن تماس : 021 – 88617489 

تلفن همراه : 09126870562

آدرس سایت :

تلگرام :  .me/SoltanpourStudio

اینستاگرام :   www.instagram.com/soltanpourstudio

Address:       Unit1,No60, Agha alikhani St , shiraz jonoobi Ave, Tehran

Email:            [email protected]

Phone/Fax:   021 – 88617489 

Mobile :         09126870562

Telegram :    t.me/SoltanpourStudio

Instagram :   www.instagram.com/soltanpourstudio

http://www.soltanpourstudio.com/Detail_1171_ATTIC%20HOUSE

مطالب آموزشی مرتبط:

ویلای آخر هفته دوستدار- معمار حسن سلطانپور - امین سلطانپور

ویلای آخر هفته دوستدار- معمار حسن سلطانپور - امین سلطانپور

ویلای  اخر هفته دوستدار در منطقه ایی به نام دستک در شهرستان لاهیجان واقع شده است , سایت پروژه از سمت شمال به صورت بی واسطه با ساحل و از سمت جنوب به زمین های کشاورزی و منظره ایی سرسبز مشرف است . این ویلا یک مکان تفریحی را با ای....

ویلای آخر هفته دوستدار- معمار حسن سلطانپور - امین سلطانپور

بهترین راهکارها برای افزایش رتبه الکسا سایت چیست؟

بهترین راهکارها برای افزایش رتبه الکسا سایت چیست؟

برای بررسی سئو هر سایت، میزان بازدید، اعتبار و محبوبیت آن فاکتورهای مختلفی توسط گوگل تعریف شده است. یکی از مهم ترین این فاکتورها رتبه الکسا است که میزان محبوبیت و ترافیک سایت شما را نشان می‌دهد. به گزارش ایسنا، بنابراعلا....

بهترین راهکارها برای افزایش رتبه الکسا سایت چیست؟

   محصولات مشابه