مقالات خانه چین
فروشگاه

چرا طبقه‌‌ی دیواری چوبی در خانه داشته باشیم؟

امروزه می‌‌دانیم که برای زیباسازی منزل از طبقه‌‌ی دیواری چوبی به جای طاقچه‌‌های قدیمی استفاده می‌‌کنند که نه تنها تنوع در جنس و رنگ وجود دارد بلکه می‌‌توان برحسب نیاز و کاربرد انواع آن را سفارش داد. همچنین دقت داشته باشید که خرید طبقه‌‌ی دیواری چوبی فقط برای تزئین نیست و مزیتی بالاتر از دکور بودن دارد که برخی از آنها عبارتند از:

فضایی ویژه ایجاد می‌‌کند تا کتاب‌‌های خود را بر روی آن قرار داده و به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

در تمامی اتاق‌‌ها و پذیرایی قابل کاربرد بوده و رنگ بندی خاص خود را دارد.

از طبقه‌‌ی دیواری چوبی می‌‌توان برای خلق فضای رمانتیک و در عین حال ساده و مدرن استفاده کرد.

می‌‌توان از آن به عنوان ردیف بالایی کابینت استفاده کرد که سبک مدرن کابینت‌‌های ایتالیایی نیز هست.

در اتاق خواب می‌‌توان کنار تخت قرار داد تا وسایل ضروری به راحتی در دسترس باشند.

سایز آن به خوبی قابل تغییر است تا تقریبا هر چیزی را بتوان بر روی آن قرار داد.

نکات خرید طبقه‌‌ی دیواری چوبی

توجه داشته باشید که طبقه‌‌ی دیواری چوبی را می‌‌توانید هم به صورت سفارشی در نزد کمد و کابینت ساز و یا نجار سفارش دهید و هم می‌‌توانید به صورت پیش ساخته و آماده تهیه کنید که نوع اول توصیه نمی‌‌گردد با اینکه صفر تا صد آن را شما تعیین می‌‌کند چون دید هنری و ذوقی که شما دارید تولید کننده‌‌ی آن ندارد اما در روش دوم می‌‌توانید از بین تنوع مدل و طرح‌‌های مختلف بهترین گزینه را انتخاب کنید ضمن اینکه محکم‌‌تر و بادوام‌‌تر نیز هستند. لذا اساس نکاتی که در این قسمت بیان می‌‌شوند با فرض این است که روش دوم را برای تهیه‌‌ی طبقه‌‌ی دیواری چوبی انتخاب خواهید کرد.

سایز:

دقیقا برای خود مشخص کنید که چه وسیله‌‌ای قرار است در داخل شلف‌‌ها و در بالاترین طبقه بر روی آن قرار گیرد و طبق آن عرض طبقات را سایزبندی کنید.

رنگ:

رنگ طبقه‌‌ی دیواری چوبی را کاملا مطابق با سبک کلی محیطی که در آن قرار خواهد گرفت انتخاب کنید به نحوی که می‌‌توانید برای دیوار کاملا سفید از رنگ قهوه‌‌ای یا سیاه چوب لذت ببرید.

جنس:

طبقه‌‌ی دیواری چوبی را می‌‌توان از نوع چوب طبیعی مانند بلوط، گردو و کاج تهیه نمایید که حتما آن را برای مقاومت در برابر پوسیدگی و حشرات مقاوم سازی کنید، یا از نوع چند لایه چوب باشد که حتما بر روی آن لایه‌‌ی ضد آب قرار دهید.

طرح:

قطعا طرح طبقه‌‌ی دیواری چوبی برای محیطی مانند پذیرایی که فضایی رسمی محسوب می‌‌شود باید کاملا متفاوت از فضایی مانند اتاق خواب بچه باشد. در اتاق خواب بچه باید از طرح و نقاشی‌‌های فانتزی انتخاب کنید تا برای کودک جذابیت داشته باشید و تشویق به استفاده از آن و منظم نگه داشتن وسایل خود شود.

تحمل وزن:

با توجه به وسیله‌‌ای که می‌‌خواهید بر روی آن قرار دهید باید تحمل وزن طبقه‌‌ی دیواری چوبی را نیز بسنجید به نوعی که برخی از این طبقات نهایتا تا 40 کیلوگرم و یا 400 کیلوگرم را تحمل می‌‌کنند و برخی نیز نهایتا تا 10 کیلوگرم که بستگی به جنس چوب و محکم بودن دیوار برای خوب نگهداشتن اتصالات و نصب اصولی و حرفه‌‌ای دارد.

درب دار بودن یا نبودن:

برخی افراد ترجیح می‌‌دهند برای این طبقات درب نیز بسازند چرا که از افتادن وسایل جلوگیری می‌‌کند و چنانچه مایل نباشید وسایلی که بر روی آن قرار گرفته را کسی مشاهده کند با بستن درب کاملا امکان پذیر است.

قفسه‌‌ی دیواری چوبی از جمله وسایل نه ضروری ولی بسیار مهم و کاربردی در دکوراسیون و منظم نگه داشتن محیط به زیباترین شکل است. در خرید آن نکات بالا را رعایت کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب مدل کتابخانه خانگی دیواری

راهنمای انتخاب مدل کتابخانه خانگی دیواری

به جرئت می توان گفت که یکی از جذاب ترین و گیراترین بخش های هر خانه ای، بخش نگهداری از کتاب ها یا همان کتابخانه است. البته علت این جذابیت حتماً کتاب های بی نظیری است که در کتابخانه ها نگهداری می شوند، اما اگر این کتابخانه های....

راهنمای انتخاب مدل کتابخانه خانگی دیواری

شلف دیواری، کجا چی نصب کنیم؟

شلف دیواری، کجا چی نصب کنیم؟

زمانی که صحبت از نظم در دکوراسیون می شود، به طور ناخودآگاه قفسه هایی را در ذهن ترسیم می کنیم. پس برای نظم منزلتان دست بکار شوید و از شلف ها و باکس ها استفاده کنید. اما چه شلفی برای چه مکانی در منزل مناسب است؟ در پاسخ می توان گ....

شلف دیواری، کجا چی نصب کنیم؟

انواع شلف و باکس های دیواری

انواع مدل شلف دیواری

   محصولات مشابه