مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

بنابراین قصد دارید پرده ای زیبا از یکی از آن فروشگاه ها در مرکز شهر بخرید ، اما کاملاً گیج شدید در مورد چگونگی انتخاب پرده مناسب؟ انتخاب پرده ها ، که کاملاً با رنگ دیوار اتاق شما مطابقت دارد ، می تواند کار دشواری باشد. حتی بهترین پرده ای که در پس زمینه قرار نمی گیرد و با آن همگام نمی شود ، یک زباله است. پیش زمینه ای که با پرده مطابقت نداشته باشد ، تمام زیبایی پرده را از شما دور می کند. بنابراین دانستن چگونگی انتخاب پرده ها با در نظر گرفتن رنگ دیوار خود امری ضروری است. بیایید یک نگاهی بیندازیم.

مراحل انتخاب پرده 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 1

تصویر پنجره اتاق خود را با دیوار موجود در پس زمینه تصویری کنید.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 2

پرده هایی را انتخاب کنید که رنگ آنها مکمل رنگ دیوار باشد. می توانید از چرخ رنگی استفاده کنید تا دریابید که کدام جفت های رنگی مکمل یکدیگر هستند (رنگهای مکمل آنهایی هستند که در چرخ رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند). رنگهای مکمل یکدیگر را به خوبی در هم می آمیزند. 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 3

پرده هایی را انتخاب کنید که سایه رنگ آن با دیوار متفاوت باشد. اگر دیوار سایه تیره دارد پرده هایی با سایه روشن تر انتخاب کنید. اما اگر دیوار سایه روشن دارد ، بهتر است برای پرده هایی با سایه تیره تر پیش بروید. به این ترتیب پرده ها یک فردیت خاص خود را خواهند داشت.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 4

از رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید و رنگ پرده جفت خنثی را تشکیل می دهد. اگر دیوار شما رنگ خنک دارد ، پرده هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ های گرم باشند. در غیر این صورت ، به سراغ رنگهای خنک بروید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که جفت پرده دیواری از زیبایی زیبایی بسیار برخوردار است.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 5

در مورد خرید پرده با الگوها و طرح هایی که دارید از یک چیز اطمینان حاصل کنید. الگوهای و نقوش باید از سایه های مختلف رنگ دیوار باشد.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 6

اگر فقط دیوارتان نقاشی شده است و هیچ طرح خاصی ندارد ، به دنبال پرده هایی با تزئینات باشید. در غیر این صورت ، حتی حوصله نکنید که به بخش فروش چنین پرده هایی بروید. 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 7

برخی از پرده ها را بر اساس معیارهای فوق لیست کنید.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

  1. 8

پرده های ذکر شده کوتاه را یکی یکی بگیرید. تصور کنید که آنها را در مقابل دیوار ، که قبلاً تجسم کرده بودید ، قرار دهید. اکنون یکی از این لیست نهایی را تأیید کنید که کاملاً با رنگ دیوار از هر زاویه مطابقت دارد.

جدیدترین مدل های پرده

پرده های چاپی

 یکی از انواع مدل پرده های جدید، می توان به پرده های چاپی، اشاره کرد;امروزه پرده های چاپی با پیشرفت کیفیت چاپ، دارای محبوبیت زیادی است.در این مدل پرده طرح و نقش بر روی انواع جنس پارچه قابل اجراست.

مزیت پرده های چاپی

ویژگی مثبت این پرده ها این است که شما هر پارچه ساده ای را که انتخاب کنید، می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را با چاپ دیجیتالی روی آن پارچه، چاپ کنید.
در این صورت شما یک مدل پرده خواهید داشت که دارای طرح و نقش رویایی خودتان است.

به طور کلی شما می توانید هم جنس پارچه و هم طرح را خودتان انتخاب کنید.

نکته دیگر اینکه است که شما اگر تمایل داشته باشید طرحی یکسان برای کل دکوراسیون داخلی خود هماهنگ با طرح پرده داشته باشید می توانید این کار را اجام دهید حتی می توانید از عکس خودتان یا عزیزانتان برای نقش پرده استفاده کنید.

جدیدترین و به روزترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل در خانه معمار

یکی دیگر از مدرن ترین مدل های پرده می توان، به پرده رومن اشاره داشت. پرده مدرن رومن، با تاخوردن به صورت عمودی ، سادگی و هزینه نسبتاً پایین، یکی از مدلهای جدید پرده محسوب می شود.

ویژگی مثبت پرده مدرن رومن

مدل پرده های جدید پذیرایی

پرده پذیرایی در دکوراسیون منزل بسیار مهم است. با اهمیت ترین بخش هر خانه برای دکوراسیون، اتاق و سالن پذیرایی است. برای همین به اجزای آن بیشتر از هر بخشی از خانه توجه می شود. هر جز در این بخش از منزل شما، باید به دقت انتخاب شود و در تناسب با سایر بخش های آن باشد.

مدل جدید پرده های سلطنتی

یکی از زیباترین مدل پرده پذیرایی، استفاده از پرده های سلطنتی است. پرده پذیرایی سلطنتی، باید بلند و دارای زرق و برق و تجملات زیاد باشد. والان دار بودن پرده خصوصاً در استفاده از چوب پرده طلایی، نیز در مدل پرده سلطنتی به نحو زیبایی بر هیجان دیدار از دکوراسیون خانه شما می افزاید. جنس پارچه این نوع پرده ها اغلب گرانقیمت بوده و از پارچه های ابریشم، مخمل و ساتن درخشان تشکیل می شود. زیبایی پرده پذیرایی سلطنتی، در رنگهای آبی فیروزه ای، زرشکی و طلایی و در تلفیقی با پارچه حریر واقعاً تماشایی است.

جنس پرده و تناسب آن با دکوراسیون

پرده پذیرایی را می توان با جنس های مختلف تهیه کرد.

اما!

کدام جنس پرده، می تواند با دکوراسیون شما تناسب بیشتری داشته باشد؟

برای پاسخ ب این سوال، چند حالت مختلف را بررسی می کنیم.

مدل پرده های ساده و حریر

پرده های حریر در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارند. ظاهر نسبتا ساده این پرده ها، برای دکورهای مدرن و کلاسیک بسیار مناسب است.پرده های حریر را می توان به عنوان لایه ثانویه و مکمل با پارچه های ضخیم تر به کار برد.استفاده ترکیبی از این جنس پرده دکوراسیون بی نظیری را خلق می کند.

پرده های گیپور

اگر در دکوراسیون به دنبال موتیف های بیشتر هستید، شاید پرده های گیپور انتخاب بسیار مناسبی باشد. وجود عناصر مختلف و تکرار شونده در طرح این پرده ها، هم به تنهایی زیبا هستند و هم زمانی که آن را با عناصر مختلف بیامیزید. با یک پرده پذیرایی از جنس گیپور، می توانید هم دکوری سنتی داشته باشید و هم مدرن.

استفاده از پرده های تور

اگرچه پرده توری را در دکورهای مختلف استفاده می کنند، اما باز هم باید در نظر داشت که برای برخی دکورها مناسب تر و با برخی ازآن ها همخوانی کمتری دارد. به عنوان مثال، در دکورهای سنتی استفاده از پرده های توری ساده چندان زیبایی بصری ندارد. اما اگر بخواهید یک دکور مدرن داشته باشید، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. مخصوصا اگر به دنبال فضایی ساده و بزرگ هستید، این انتخاب بیشتر نقش خود را نمایان می کند.

پنجره ها، چشمان خانه هستند که با کمک پرده، می توانند زیباتر و شیک تر به نظر رسیده و تعادل نور و رنگ ها را در فضا بیشتر کنند در واقع، در بدو ورود به منزل، اولین چیزی که در دکوراسیون به چشم می آید، رنگ های غالب و نور موجود در فضاست.

 

امروزه، دانشمندان و روانشناسان تحقیقات زیادی در زمینه تاثیر رنگ ها در زندگی، احساس، حالت های روزمره انسان انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که جریان زندگی در خانه بدون پنجره و بدون نور وجود ندارد وعدم وجود نور عواطف انسانی را به نحوی منفی تغییر می دهد و به همین سبب استفاده از پنجره ها در معماری منزل و تزئین مناسب آن ها در دکوراسیون بسیار مهم می باشد.

 

نکاتی برای انتخاب رنگ پرده, نحوه انتخاب رنگ پرده

جریان زندگی در خانه بدون پنجره و بدون نور وجود ندارد

لازم به ذکر است قبل از انتخاب رنگ مناسب برای پرده، چند عنصر حیاتی نیاز است یکی از مهم ترین موارد، سبک دکوراسیون مخصوصا رنگ دیوار ها، فرش و مبلمان می باشد. شناسایی عناصر اصلی و عناصر دکوری که فرعی تر محسوب می شوند نیز در اولویت هستند. اگر اتاقی دارید که رنگ های دیوار و فرش های آن روشن است، بهتر است پرده ای با رنگ خنثی انتخاب کنید و یا برعکس، اگر تمام اتاق و مبلمان رنگ های خنثی دارند، پرده ها با رنگ روشن گزینه خوبی برای روح دادن به اتاق می باشد.

نکاتی برای انتخاب رنگ پرده,نحوه انتخاب رنگ پرده

اگر تمام اتاق و مبلمان رنگ های خنثی دارند، پرده ها با رنگ روشن گزینه خوبی است

رنگ قرمز، باعث افزایش اشتها، و افزایش انرژی می گردد و افراد را شاد‌تر می کند. بنابراین پرده هایی با رنگ قرمز می تواند برای آشپزخانه، نشیمن و اتاق غذاخوری مناسب باشد.

دکوراسیون پرده های رنگی, چیدمان خانه با پرده های رنگی

پرده هایی با رنگ قرمز می تواند برای آشپزخانه، نشیمن و اتاق غذاخوری مناسب باشد

رنگ نارنجی باعث می شود که پذیرش تغییرات آسان تر باشد و احساس راحتی و انرژی را به خود به همراه دارد. از این رنگ می توان در اتاق‌ها، جایی که تمام اعضای خانواده دور هم جمع می شوند، استفاده کرد.

رنگ نارنجی برای آشپزخانه هم مناسب است زیرا به هضم غذا کمک می کند و به افراد احساس راحتی می دهد. پرده های نارنجی برای اتاق خواب توصیه نمی شوند زیرا که بسیار محرک بوده و در خواب اختلال ایجاد می کند.

پرده های رنگی برای چیدمان خانه,تکنیک های انتخاب پرده های خانه

رنگ نارنجی برای آشپزخانه هم مناسب است زیرا به هضم غذا کمک می کند

زرد مایل به نارنجی، حس دوستی به همراه دارد. اگر به دنبال یک ارتباط دوستانه هستید، اتاق نشیمن خود را با پرده های زرد تزئین کنید.

نحوه انتخاب رنگ پرده, انتخاب پرده های رنگی

زرد مایل به نارنجی، حس دوستی به همراه دارد

پرده های سبز برای اتاق خواب عالی هستند چون با ایجاد احساس آرامش، خواب خوبی را سبب می شوند به علاوه، با این رنگ اتاق بزرگتر به نظر می رسد. اگرچه این رنگ برای همه افراد مناسب است ولی بعضی افراد با بیش از حد استفاده کردن از این رنگ مشکل دارند.

نحوه انتخاب بهترین رنگ پرده,نکاتی برای انتخاب رنگ پرده

پرده های سبز برای اتاق خواب باعث ایجاد آرامش و خواب خوب می شوند

فیروزه ای به ایجاد هارمونی داخلی کمک می‌کند و باعث آرامش افراد می‌شود. بنابراین این رنگ پرده برای اتاقی مناسب است که بعد از یک روز طولانی می خواهید در آن جا استراحت کنید

آبی یک رنگ صلح آمیز است که راه حل مناسبی برای بی خوابی و اضطراب محسوب می شود علاوه بر آن به داشتن تمرکز نیز کمک می کند. بنابراین پرده هایی با رنگ های آبی هم برای اتاق کار و هم اتاق خواب مناسب است.

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون, دکوراسیون پرده های رنگی

رنگ آبی به داشتن تمرکز نیز کمک می کند

استفاده از رنگ بنفش برای پرده، نور صورتی کم رنگی ایجاد می کند که بسیار آرام بخش است. این رنگ با عناصر روشن اتاق بسیار هماهنگی ایجاد می کند و اتاق را زنده تر می کند. بنابراین انرژی بیشتری را به شما می دهد.

چیدمان خانه با پرده های رنگی,پرده های رنگی برای چیدمان خانه

استفاده از رنگ بنفش برای پرده، نور صورتی کم رنگی ایجاد می کند که آرام بخش است

صورتی و بنفش باعث تندرستی و افزایش احساسات می شود. بنفش و صورتی نیز تاثیر خوبی بر روابط دارند، بنابراین پرده های رنگی صورتی به دلایل ذکر شده و به دلیل تم فانتزی اکثرا برای اتاق خواب مناسب تر هستند و در اتاق کودک نیز کاربرد بیشتری دارند.این رنگ برای سبک دکوراسیون هایی با رنگ های پاستلی نیز زیبایی را می افزاید.

پرده های رنگی برای چیدمان خانه,نحوه انتخاب بهترین رنگ پرده

رنگ بنفش و صورتی نیز تاثیر خوبی بر روابط دارند

پرده های قهوه ای روشن خانه را برای شما دلپذیر کرده و همچنین این رنگ به داشتن تمرکز کمک می کند اما باید توجه داشت تا حتما با نور فضای داخلی ترکیب شود تا باعث خستگی و تاریکی بیش از حد نشود.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

پرده ها یک دکمه اتمام هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما ضروری است که یک اتاق را کاملاً تزئین شده و دعوت کند. از پیدا کردن پارچه مناسب تا انتخاب سخت افزار ، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای انتخاب بهترین پرده برای ا....

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

نحوه انتخاب پرده ها

نحوه انتخاب پرده ها

انتخاب پرده مناسب می تواند به طور جدی و مثبت بر هر اتاق تأثیر بگذارد. با این حال ، این می تواند یک تصمیم قریب به اتفاق باشد ، به خصوص که عوامل زیادی در نظر گرفته می شود. رنگ ، پارچه ، طول و روکش باید در هنگام انتخاب بهترین پرد....

نحوه انتخاب پرده ها

چگونه چروک های پرده را ازبین ببریم

نکات مهم انتخاب پرده مناسب

چطور بهترین پرده پذیرایی را انتخاب کنیم؟

تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی

   محصولات مشابه