مقالات خانه چین

فروشگاه

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

بنابراین قصد دارید پرده ای زیبا از یکی از آن فروشگاه ها در مرکز شهر بخرید ، اما کاملاً گیج شدید در مورد چگونگی انتخاب پرده مناسب؟ انتخاب پرده ها ، که کاملاً با رنگ دیوار اتاق شما مطابقت دارد ، می تواند کار دشواری باشد. حتی بهترین پرده ای که در پس زمینه قرار نمی گیرد و با آن همگام نمی شود ، یک زباله است. پیش زمینه ای که با پرده مطابقت نداشته باشد ، تمام زیبایی پرده را از شما دور می کند. بنابراین دانستن چگونگی انتخاب پرده ها با در نظر گرفتن رنگ دیوار خود امری ضروری است. بیایید یک نگاهی بیندازیم.

مراحل انتخاب پرده 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 1

تصویر پنجره اتاق خود را با دیوار موجود در پس زمینه تصویری کنید.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 2

پرده هایی را انتخاب کنید که رنگ آنها مکمل رنگ دیوار باشد. می توانید از چرخ رنگی استفاده کنید تا دریابید که کدام جفت های رنگی مکمل یکدیگر هستند (رنگهای مکمل آنهایی هستند که در چرخ رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند). رنگهای مکمل یکدیگر را به خوبی در هم می آمیزند. 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 3

پرده هایی را انتخاب کنید که سایه رنگ آن با دیوار متفاوت باشد. اگر دیوار سایه تیره دارد پرده هایی با سایه روشن تر انتخاب کنید. اما اگر دیوار سایه روشن دارد ، بهتر است برای پرده هایی با سایه تیره تر پیش بروید. به این ترتیب پرده ها یک فردیت خاص خود را خواهند داشت.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 4

از رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید و رنگ پرده جفت خنثی را تشکیل می دهد. اگر دیوار شما رنگ خنک دارد ، پرده هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ های گرم باشند. در غیر این صورت ، به سراغ رنگهای خنک بروید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که جفت پرده دیواری از زیبایی زیبایی بسیار برخوردار است.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 5

در مورد خرید پرده با الگوها و طرح هایی که دارید از یک چیز اطمینان حاصل کنید. الگوهای و نقوش باید از سایه های مختلف رنگ دیوار باشد.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 6

اگر فقط دیوارتان نقاشی شده است و هیچ طرح خاصی ندارد ، به دنبال پرده هایی با تزئینات باشید. در غیر این صورت ، حتی حوصله نکنید که به بخش فروش چنین پرده هایی بروید. 

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 7

برخی از پرده ها را بر اساس معیارهای فوق لیست کنید.

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

 1. 8

پرده های ذکر شده کوتاه را یکی یکی بگیرید. تصور کنید که آنها را در مقابل دیوار ، که قبلاً تجسم کرده بودید ، قرار دهید. اکنون یکی از این لیست نهایی را تأیید کنید که کاملاً با رنگ دیوار از هر زاویه مطابقت دارد.

جدیدترین مدل های پرده

پرده های چاپی

 یکی از انواع مدل پرده های جدید، می توان به پرده های چاپی، اشاره کرد;امروزه پرده های چاپی با پیشرفت کیفیت چاپ، دارای محبوبیت زیادی است.در این مدل پرده طرح و نقش بر روی انواع جنس پارچه قابل اجراست.

پرده های چاپی جدیدترین مدلهای پرده

مزیت پرده های چاپی

ویژگی مثبت این پرده ها این است که شما هر پارچه ساده ای را که انتخاب کنید، می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را با چاپ دیجیتالی روی آن پارچه، چاپ کنید.
در این صورت شما یک مدل پرده خواهید داشت که دارای طرح و نقش رویایی خودتان است.

به طور کلی شما می توانید هم جنس پارچه و هم طرح را خودتان انتخاب کنید.

پرده های چاپی جدیدترین مدلهای پرده

نکته دیگر اینکه است که شما اگر تمایل داشته باشید طرحی یکسان برای کل دکوراسیون داخلی خود هماهنگ با طرح پرده داشته باشید می توانید این کار را اجام دهید حتی می توانید از عکس خودتان یا عزیزانتان برای نقش پرده استفاده کنید.

پرده چاپی با نقش سنتی

جدیدترین و به روزترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل در خانه معمار

یکی دیگر از مدرن ترین مدل های پرده می توان، به پرده رومن اشاره داشت. پرده مدرن رومن، با تاخوردن به صورت عمودی ، سادگی و هزینه نسبتاً پایین، یکی از مدلهای جدید پرده محسوب می شود.

ویژگی مثبت پرده مدرن رومن

 • قیمت ارزان
 • قابلیت تمیز کردن آسان
 • قابلبت نصب موتور برای بالا و پایین کردن اتوماتیک
 • داشتن تنوع در طراح با توجه به سلیقه شما
 • قابلیت نصب مکان هایی مثل آشپزخانه به دلیل امکان تمیز شدن راحت

پرده رومن

رومن با طرح و نقش سنتی

رومن جدیدترین و ارزان ترین پرده مدرن

مدل پرده های جدید پذیرایی

پرده پذیرایی در دکوراسیون منزل بسیار مهم است. با اهمیت ترین بخش هر خانه برای دکوراسیون، اتاق و سالن پذیرایی است. برای همین به اجزای آن بیشتر از هر بخشی از خانه توجه می شود. هر جز در این بخش از منزل شما، باید به دقت انتخاب شود و در تناسب با سایر بخش های آن باشد.

پرده پذیرایی

مدل جدید پرده های سلطنتی

یکی از زیباترین مدل پرده پذیرایی، استفاده از پرده های سلطنتی است. پرده پذیرایی سلطنتی، باید بلند و دارای زرق و برق و تجملات زیاد باشد. والان دار بودن پرده خصوصاً در استفاده از چوب پرده طلایی، نیز در مدل پرده سلطنتی به نحو زیبایی بر هیجان دیدار از دکوراسیون خانه شما می افزاید. جنس پارچه این نوع پرده ها اغلب گرانقیمت بوده و از پارچه های ابریشم، مخمل و ساتن درخشان تشکیل می شود. زیبایی پرده پذیرایی سلطنتی، در رنگهای آبی فیروزه ای، زرشکی و طلایی و در تلفیقی با پارچه حریر واقعاً تماشایی است.

پرده سلطنتی

پرده پذیرایی

پرده های سلطنتی

جنس پرده و تناسب آن با دکوراسیون

پرده پذیرایی را می توان با جنس های مختلف تهیه کرد.

اما!

کدام جنس پرده، می تواند با دکوراسیون شما تناسب بیشتری داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال، چند حالت مختلف را بررسی می کنیم.

پرده سالن پذیرایی

مدل پرده های ساده و حریر

پرده های حریر در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارند. ظاهر نسبتا ساده این پرده ها، برای دکورهای مدرن و کلاسیک بسیار مناسب است.پرده های حریر را می توان به عنوان لایه ثانویه و مکمل با پارچه های ضخیم تر به کار برد.استفاده ترکیبی از این جنس پرده دکوراسیون بی نظیری را خلق می کند.

مدل پرده های ساده و حریر

پرده حریر پذیرایی

 

پرده های گیپور

اگر در دکوراسیون به دنبال موتیف های بیشتر هستید، شاید پرده های گیپور انتخاب بسیار مناسبی باشد. وجود عناصر مختلف و تکرار شونده در طرح این پرده ها، هم به تنهایی زیبا هستند و هم زمانی که آن را با عناصر مختلف بیامیزید. با یک پرده پذیرایی از جنس گیپور، می توانید هم دکوری سنتی داشته باشید و هم مدرن.

مدل پرده گیپور

 

استفاده از پرده های تور

اگرچه پرده توری را در دکورهای مختلف استفاده می کنند، اما باز هم باید در نظر داشت که برای برخی دکورها مناسب تر و با برخی ازآن ها همخوانی کمتری دارد. به عنوان مثال، در دکورهای سنتی استفاده از پرده های توری ساده چندان زیبایی بصری ندارد. اما اگر بخواهید یک دکور مدرن داشته باشید، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. مخصوصا اگر به دنبال فضایی ساده و بزرگ هستید، این انتخاب بیشتر نقش خود را نمایان می کند.

ترکیب پارچه تور و ضخیم

  مطالب آموزشی مرتبط

  

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید


چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید   

پرده ها یک دکمه اتمام هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما ضروری است که یک اتاق را کاملاً تزئین شده و دعوت کند. از پیدا کردن پارچه مناسب تا انتخاب سخت افزار ، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای انتخاب بهترین پرده برای اتاق خود آورده شده است. ادامه مطلب

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

  

نحوه انتخاب پرده ها


نحوه انتخاب پرده ها   

انتخاب پرده مناسب می تواند به طور جدی و مثبت بر هر اتاق تأثیر بگذارد. با این حال ، این می تواند یک تصمیم قریب به اتفاق باشد ، به خصوص که عوامل زیادی در نظر گرفته می شود. رنگ ، پارچه ، طول و روکش باید در هنگام انتخاب بهترین پرده برای یک اتاق ارزیابی شود. شما همچنین باید در دکوراسیون فعلی و اصطلاحات سبکی که سعی در ایجاد آن دارید و همچنین اندازه و شکل اتاق خود از آن استفاده کنید. ادامه مطلب

نحوه انتخاب پرده ها

چگونه چروک های پرده را ازبین ببریم

نکات مهم انتخاب پرده مناسب

چطور بهترین پرده پذیرایی را انتخاب کنیم؟

تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی

 

   محصولات مشابه