مقالات خانه چین
فروشگاه

جاکفشی آپارتمانی، چه رنگی انتخاب کنم به ورودی منزلم بیاد؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تنها باید به فضاهای مهم تری از جمله نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب ها و... توجه کرد و به همین دلیل نیز از طراحی دکوراسیون راهرو در منزل خود چشم پوشی می کنند و غالبا ساده ترین و بدون طراحی ترین وسایل را برای آن انتخاب می کنند. این در صورتی است که راهروی خانه به عنوان ابتدایی ترین بخش خانه که وظیفه خوش آمد گویی به مهمانانتان را بر عهده دارد از مهم ترین قسمت های هر خانه ای به حساب می آید. در نتیجه در انتخاب تک تک وسایل موجود در راهرو نیز باید دقت و وسواس بسیاری را به کار برد.

عرفان شریف نژاد

به طور کلی یکی از اصلی وسایل و المان ها موجود در دکوراسیون راهرو جاکفشی است، وسیله ای پرکاربرد و مهم که غالبا توجه چندانی به چگونگی انتخاب آن نمی شود. در این مطلب از وب سایت خانه چین با شما هستیم تا به موضوع رنگ جاکفشی بپردازیم و نحوه انتخاب این وسیله مهم و کاربردی در دکوراسیون راهرو را به شما معرفی کنیم. پس این مطلب را از دست ندهید.

استودیو مدرن

انتخاب جاکفشی آپارتمانی کوچک

یکی از اصلی ترین مسائلی که ذهن افراد را در زمان انتخاب جاکفشی مشغول می کند، انتخاب جاکفشی جمع و جور و کوچکی برای آپارتمان هایی با ابعاد کم است. پیش از این در مطلبی با عنوان «جاکفشی های کوچک برای ورودی خانه های کوچک!» به طور مفصل به این نوع از جاکفشی آپارتمانی پرداخته ایم. بر اساس این مطلب مدل جاکفشی به نسبت متراژ خانه تفکیک شده است برای مثال:

 

شیکند

 

جاکفشی کوچک ام دی اف برای منازل زیر 120 متر

 

شیکند

جاکفشی کوچک و جمع و جور برای منازل 60 تا 90 متری

در منازلی با این محدوده متراژ معمولا راهرو وجود ندارد و در بهترین حالت دیوار سرویس بهداشتی یا آشپزخانه فضایی مجزا برای ورودی آپارتمان کوچک شما ایجاد می‌کند. پس 2 گزینه وجود دارد.

صنایع چوبی دارچوب

جاکفشی کوچک و جادار برای آپارتمان زیر 60 متری

در آپارتمان کوچک زیر 60 متری، احتمالا کنار دیوار آشپزخانه یا سرویس بهداشتی هم جای کافی برای جاکفشی ندارید. اینجا دو راه دارید:

معین صالحی

انتخاب رنگ جاکفشی آپارتمانی

قطعا علاوه بر نوع و مدل جاکفشی، شما باید به رنگ جاکفشی آپارتمانی خود نیز توجه لازم را داشته باشید. پیش از هر چیز شما باید برای انتخاب رنگ جاکفشی آپارتمانی تان به رنگ های استفاده شده و در فضا و دکوراسیون راهرو توجه کنید و سعی داشته باشید که تا جای ممکن رنگ جاکفشی را متناسب با فضا انتخاب کنید. به همین دلیل نیز توصیه ما این است که در وهله اول به رنگ درب منزل خود توجه کنید و برای یکدستی فضا و جلوگیری از شلوغی بصری برای رنگ جاکفشی آپارتمانی تان نیز به سراغ همان رنگ بروید.

کمجا چوب

علاوه بر این شما باید به رنگ دیوار، کفپوش و سایر فضاهای موجود در راهرو هم توجه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که عموما فضاهایی همچون راهروی منزل شلوغ و پر از وسایل ریز و درشت هستند. به همین دلیل هم بهتر است که تا جای ممکن با انتخاب رنگ جاکفشی مناسب از شلوغی بیش از حد فضا بکاهید. به همین دلیل هم سعی کنید که تضاد رنگی جاکفشی با سایر وسایل و المان های موجود در راهرو را به حداقل برسانید و بگذارید که فضا یکدست تر و یکنواخت تر به نظر برسد.

سهیل زندآذر

مدل جاکفشی آپارتمانی

امروزه جاکفشی هایی که در بازار موجود هستند مدل های بسیار متنوع و متفاوتی دارند که باعث می شود هر کسی با هر سلیقه و البته ابعاد منزلی بتواند مدل جاکفشی آپارتمانی مناسبی را برای خود خریداری کند.

 

ریزو

پیش از این در مطلبی با عنوان «مدل جاکفشی، اینهمه کفش رو کجا جا بدم؟» در رابطه با چگونگی انتخاب جاکفشی مناسب گفته شده است که بهتر است مجموعه کفش‌ های خود را به سه بخش تقسیم کنید:

علاوه بر این توصیه شده که به یاد داشته باشید کفش‌ های دم‌ دستی بهتر است در نزدیکی درب ورودی خانه که دسترسی به آن آسان است، نگه‌ داری شوند، اما مناسب‌ ترین فضا برای کفش‌ هایی که در آخر هفته‌ ها برای تفریح و کفش‌ های مخصوص موقعیت‌ های رسمی داخل کمد لباس‌ های شما است. با این‌حال شما ممکن است تعداد کفش جدید خریداری کنید، پس همیشه سعی کنید چند فضای اضافه برای فضای بیشتر و کفش‌ های جدید در نظر بگیرید.

 

دوگر

با مطالعه این مطلب شما می توانید با انواع مدل های جاکفشی آینه دار، نیمکت یا باکس در ورودی خانه و... آشنا شوید.

استودیو پر

علاوه بر این در مطلب دیگری با عنوان «جاکفشی و جالباسی، 30 مدل کاربردی مناسب هر خانه!» نیز ایده های بسیاری از مدل جاکفشی آپارتمان پیش روی شما قرار گرفته که با مطالعه و البته تماشای آنها می توانید تجربه بسیار خوبی را برای خرید و انتخاب جاکفشی آپارتمانی خود به دست آورید.

فاطمه غفاری

پیش از این در مطلب دیگری با نام «جای کیف و کفش، 8 معجزه نظم دهی!» نیز به تفصیل در رابطه با انتخاب مدل جاکفشی صحبت شده است. با مطالعه این مطلب شما می توانید با انواع جای کیف و کفش روی شلف، جای کیف و کفش داخل کمد، جای کیف و کفش قفسه ای، جای کیف و کفش دیواری و... آشنا شوید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل

راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل

در این مقاله در مورد خرید جاکفشی مناسب برای منزل که یکی از وسایل کاربردی و ضروری این روزهای هر خانه ای می‌باشد، صحبت می‌کنیم. وسیله ای که این روزها برای هر خانه ای به دلیل کاربردی که دارد و باعث منظم ماندن محیط خانه و ساخت....

راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل

انتخاب و خرید جاکفشی مناسب

انتخاب و خرید جاکفشی مناسب

فضای ورودی و راهرو ها همیشه به عنوان اولین نقاط در دسترس و اولین نقاط دکوراسیون که دیده می شوند؛ برای متخصصین دکوراسیون و چیدمان منزل اهمیت داشته و در اکثر اوقات سعی می شود که به بهترین نحو ممکن این تغییر دکور انجام شود. اگ....

انتخاب و خرید جاکفشی مناسب

انواع جاکفشی های شیک و زیبا برای ورودی منازل شما

جاکفشی مناسب خود را به کمک این نکات بخرید

جا کفشی و راز هایی برای انتخاب بهترین نوع آن

   محصولات مشابه