مقالات خانه چین
فروشگاه

چگونه چروک های پرده را ازبین ببریم

پرده ها اگر مدتی در کمد کتانی بسته شده باشند می توانند چین و چروکهایی عمیق ایجاد کنند. اگر شما نیاز به درمان چین و چروک بدون ریختن آنها دارید ، چندین گزینه آسان از قبیل پاشیدن آنها با آب ، استفاده از یک محصول رها کننده چروک یا بخارپز کردن آنها وجود دارد. اگر می خواهید پرده ها را پایین بیاورید تا چروک ها از بین بروند ، سعی کنید آنها را با یک حوله مرطوب خشک کنید ، آنها را در حمام خود بخار بزنید یا اتو کنید. شستن و حلق آویز پرده ها باعث از بین رفتن چین و چروک ها نیز می شود ، بنابراین اگر به هر حال لازم است که آنها را بشویید ، گزینه خوبی است. در صورت عدم موفقیت ، پرده های خود را برای کمک به حرفه ای به تمیز کننده خشک ببرید.

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

برای از بین بردن چین و چروک پرده ها را با آب ساده خرد کنید. یک بطری اسپری تمیز را با آب ساده پر کنید و پرده ها را در هر کجا که چروک ها را لکه دار کنید یا همه آنها را اسپری کنید تا مرطوب نباشند. سپس بگذارید پرده ها آویزان شوند در حالی که هوا خشک است. وزن پرده ها به همراه رطوبت ناشی از آب ممکن است برای صاف کردن چین و چروک ها کافی باشد.

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

 

پرده ها را با محصولی از چین و چروک اسپری کنید. هرگونه لکه های چروکیده شده را روی پرده ها با محصول رهاسازی چین و چروک اسپری کنید. در صورت لزوم ، می توانید پرده ها را در همه جا پیچ کنید. سپس ، اجازه دهید پرده ها هوا خشک شوند. رطوبت و وزن پرده ها باعث رفع چین و چروک ظرف چند ساعت آینده می شود.

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

انواع پرده های مدرن در فروشگاه اینترنتی خانه چین

برای از بین بردن چین و چروک های پرده ها از بخار دستی استفاده کنید. مطابق دستورالعمل سازنده دستگاه بخارپز را با آب پر کنید و سپس آن را روشن کنید. نازل بخار را در چین و چروک هایی که از بالای پرده ها به سمت پایین حرکت می کند ، هدف بگیرید. بگذارید پرده ها در 24 ساعت آینده خشک شوند. اگر پرده ها هنوز هم چروک هستند ، درمان را تکرار کنید یا گزینه دیگری را امتحان کنید.

درمان چین و چروک روی پرده های آویزان

 

اتو را روی بخار در مقابل پرده نگه دارید. اگر یک آهن با تنظیم بخار دارید ، آن را با آب پر کنید و آن را روشن کنید. پس از آماده شدن ، آهن را در مقابل پرده ها نگه دارید تا حدود 6 در (15 سانتی متر) از پارچه دور شود. سپس دکمه روی آهن را فشار دهید تا بخار آزاد شود و آهن را به جلو و عقب بر روی مناطق چروکیده حرکت دهید.

متد2: پایین آوردن پرده ها برای از بین بردن چین و چروک

پایین آوردن پرده ها برای از بین بردن چین و چروک

پایین آوردن پرده ها برای از بین بردن چین و چروک

 

پرده ها را با یک حوله مرطوب در خشک کن قرار دهید. پرده ها را از میله پرده جدا کنید ، آنها را داخل خشک کن قرار دهید و سپس یک حوله کوچک یا دستشویی را با آب مرطوب کنید. حوله یا روتختی را تا زمانی که فقط مرطوب باشد بشویید. حوله یا دستشویی را با پرده ها داخل خشک کن قرار دهید و خشک کن را روی حرارت کم تا متوسط برای مدت زمان 20 تا 30 دقیقه اجرا کنید. سپس ، پرده ها را بلافاصله بردارید و دوباره آنها را آویزان کنید. 

چگونه چروک های پرده را ازبین ببریم

پایین آوردن پرده ها برای از بین بردن چین و چروک

پرده ها را روی میله دوش آویزان کنید و برای ایجاد بخار آب آن را آب کنید. پرده ها را از میله پرده بردارید و آنها را روی میله دوش حمام خود بکشید. سپس آب گرم را روشن کنید و درب حمام و هر پنجره را ببندید. بگذارید حمام در طی 5 تا 10 دقیقه آینده با بخار پر شود ، سپس آب را خاموش کنید. اجازه دهید پرده ها حدود 30 دقیقه در حمام آویزان شوند. سپس آنها را به عقب آویزان کنید تا روی میله پرده خشک شوند.

پس از خشک شدن پرده ها ، باید چین و چروک ها از بین برود.

پس از خشک شدن پرده ها ، باید چین و چروک ها از بین برود.

 

اگر چروکهای سرسخت دارند پرده ها را اتو کنید. پرده ها را از میله پرده جدا کنید ، آنها را روی یک میز اتو یا بالای یک حوله روی یک میز یا تخت بگذارید. سپس پرده ها را در پایین ترین تنظیم اتو کنید تا چین و چروک ها برداشته شود. آهن را به آرامی روی هر بخش از پرده ها حرکت دهید تا همه چین و چروک ها از بین بروند. 

نکته: پرده های اتو کردن بیشتر از هر گزینه دیگری درگیر و زمان گیر هستند ، اما این ممکن است بهترین انتخاب برای چین و چروک های عمیق باشد که بیرون نمی آیند. پرده های اتو نیز جلوه ای کاملاً واضح به آنها می بخشند که می توانند جذاب باشند.

متد 3: شستن و خشک کردن پرده ها

متد 3: شستن و خشک کردن پرده ها

شستن و خشک کردن پرده ها

 

پرده ها را طبق دستورالعمل های بهداشتی بشویید. اگر پرده های شما چروک شده و نیاز به شستشو دارند ، آنها را از میله پرده جدا کنید و دستورالعمل های مراقبت را بررسی کنید. بیشتر پرده ها هنگام نیاز به تمیز کردن آنها می توانند وارد ماشین لباسشویی شما شوند ، اما اگر دستورالعمل های مراقبت از این روش وجود دارد این کار را نکنید: "فقط خشک کنید." اگر دستورالعمل های مراقبت می گویند استفاده از ماشین لباسشویی اشکالی ندارد ، بررسی کنید که چه تنظیماتی توصیه می شود. 

نکته: اگر در دستورالعمل های مراقبت مشخص شده است که پرده ها "فقط تمیز نشده اند" ، آنها را به سمت تمیز کننده های خشک ببرید تا تمیز شود. شستن لباس های تمیز فقط پرده ها ممکن است به آنها آسیب برساند.

شستن و خشک کردن پرده ها

شستن و خشک کردن پرده ها

 

در صورت امکان پرده ها را در خشک کن قرار دهید. پس از اتمام چرخه شستشو ، پرده ها را از خشک کن جدا کرده و آنها را داخل خشک کن قرار دهید. خشک کن را روی حرارت کم روشن کنید و سایر راهنمایی های موجود در برچسب مراقبت از پرده را برای انتخاب چه تنظیماتی دنبال کنید. پرده ها را به مدت حدود 20 تا 30 دقیقه یا تا زمانی که فقط مرطوب شود خشک کنید. پس از اتمام چرخه ، پرده ها را از خشک کن جدا کنید. 

اطمینان حاصل کنید که بلافاصله پس از اتمام چرخه ، پرده ها را از خشک کن جدا کنید یا دوباره چروک شوند.

اطمینان حاصل کنید که بلافاصله پس از اتمام چرخه ، پرده ها را از خشک کن جدا کنید یا دوباره چروک شوند.

 

پرده ها را به عقب آویزان کنید و اجازه دهید هوا خشک شود. خوب است که پرده ها را از خشک کن خارج کنید در حالی که هنوز مرطوب هستند. آنها خشک شدن روی میله پرده را تمام می کنند و این به شما کمک می کند تا هرگونه چین و چروک باقی مانده را از بین ببرید. پرده ها را روی میله آویزان کنید و آنها را بیرون بکشید تا هوا بتواند در اطراف آنها گردش کند و به طور مساوی خشک شود.

فروش انواع پرده

 شستشوی پرده زبرا

پرده های زبرا معمولا از چوب ، فلز یا کامپوزیت ساخته شده اند. این پرده ها فابریک لطیفی دارند و از پارچه هایی مثل ابریشم در آن ها استفاده می شود که باید به صورت کاملا تخصصی تمیز شوند. اغلب کم پیش می آید که بخواهید این پرده ها را به طور کامل در بیاورید و تمیز کنید. حال در این قسمت از نمناک نکاتی را در مورد تمیز کردن این پرده های زیبا برای شما بازگو می کنیم.

پرده های چوبی زبرا را چگونه تمیز کنیم ؟

رفتار کردن با این پرده ها مانند رفتار کردن با مبلمان و دیگر اثاثیه منزل است . در نتیجه تمیز کردن آن نیز از این قائده مستثنی نخواهد بود و می توانید با یک پارچه نخی گرد و غبار و آلودگی ها را از روی این پرده بگیرید. می توانید دست خود را روی دکمه ریل پرده نگه دارید و لابلای آن را گردگیری کنید و بهتر است که دستمال شما کمی مرطوب باشد و این رطوبت با آب گرم به آن رسیده باشد و مراقب باشید که دستمال کاملا آغشته و اشباع از آب نباشد و سپس دستتان را از روی دکمه بردارید و اجازه دهید که لابلای آن خشک شود.

پرده های چوبی زبرا را چگونه تمیز کنیم ؟

نحوه شستشوی انواع پرده زبرا

پرده زبرای آلومینیومی یا وینیلی

معمولا تمیز کردن هر قسمت از این پرده کرکره ها کار راحتی نیست و می توانید دست خود را روی دکمه ریلی نگه دارید ، زبرا را به آرامی از پنجره دور کنید و به سمت خود بکشید و آن را سفت بگیرید. از براش وکیوم استفاده کنید و لابلای کرکره را تمیز کنید و فقط حرکات شما می تواند کنار به کنار یا بالا به پایین باشد که این گونه رطوبت پارچه نیز آلودگی ها را بهتر از بین می برد .

پرده های روزنه ای یا سلولی

این پرده ها به پرده های کندوی عسلی معروف هستند و راحت تر از انواع دیگر تمیز می شوند . می توانید با یک وکیوم تمام گرد و غبار آن را بگیرید و استفاده از اسفنج آغشته به آب گرم و مایع ظرفشویی نیز در این بین به شما کمک زیادی خواهد کرد.

پرده های رومانی

فرقی ندارد که این پرده ها صاف ، پلیسه دار یا هر مدل دیگری داشته باشند ، می توانید با براش وکیوم و مکش پایین آن ها را تمیز کنید . استفاده از پارچه نخی آغشته به کمی آب و ماده شوینده نیز کارساز خواهد بود .

پرده های رومانی

فروش پرده های مدرن در فروشگاه خانه چین

پرده حریر

این پرده ها ظریف تر از بقیه انواع پرده های زبرا هستند و با براش وکیوم همره با مکش کم ، قابل شستشو و پاکسازی می باشند .

پرده های رولر

این پرده ها را می توانید در هر قسمت با اسفنج آغشته به آب و ماده شوینده پاکسازی کنید و فقط بهتر است که تمیز کردن را از پایین به بالا انجام دهید و همچنین می توانید پرده ها را جدا کنید و آن ها را در تشت آب گرم و ماده شوینده قرار دهید .

پرده های پنلی

این پرده ها معمولا برای درب و پنجره های بزرگ استفاده می شوند و نگهداری از آن ها راحت تر است . تنها کاری که باید انجام دهید ، این است که براش وکیوم را روی پرده بکشید و رنگ و بویی تازه به آن بدهید.

شستن پرده های پنلی

 

طریقه شستشوی پرده زبرا به صورت هفتگی و فصلی

پرده زبرا را می توانید به صورت هفتگی تمیز کنید ، این کار سبب می شود گرد و خاک و آلودگی در پارچه پرده تجمع پیدا نکند و عوارضی مانند حساسیت ایجاد نشود .

شستشوی پرده زبرا به صورت هفتگی

برای شستشوی هفتگی پرده زبرا می توانید از بخار شور یا شامپو فرش استفاده نمایید و پرده را ایستاده در مکان خود بشویید.

شستشوی پرده زبرا به صورت فصلی

پرده زبرا را می توانید فصلی یا 6 ماه یکبار بشویید. برای شستشوی پرده زبرا به صورت فصلی پرده را از پایه های نگه دارنده قاب جدا کنید و در یک سطح صاف بگذارید . سپس برای شستشوی آن از مواد شوینده بدون آنزیم و غیر اسیدی که در آب حل می شوند استفاده نمایید . این مواد شوینده را به اسفنج نرم آغشته کنید و شستشوی پرده را انجام دهید . سپس پرده را به طور کامل آبکشی کنید و برای خشک شدن آن را از یک مکان صاف آویزان کنید در آخر پرده را سر جای خود نصب کنید.

توصیه های کلی برای شستشوی پرده

• در صورت پوسیدگی در اثر آفتاب یا کشیدگی‌های مختلف بهتر است آن را عوض کنید.

• هنگامی که پرده های خانه تان را بیرون می آورید، پیش از خارج کردن گیره ها از آنها، ابتدا محل های قرار گیری گیره ها را بر روی نوار پرده با لاک ناخن علامت گذاری کنید. با این کار پس از شستشو می توانید به راحتی گیره ها را در محل های قبلی وصل کنید تا فرم پرده تان به هم نریزد.

• شستشو پرده‌های آستردار را به خشکشویی بسپارید.

• به جای شستن پرده‌های بزرگ با ماشین لباسشویی، آن‌ها را داخل وان خیس کنید تا آسیب نبینند.

• حلقه‌های زنگ زده را داخل سرکه بجوشانید تا مثل قبل براق شوند. روی چوب ‌پرده‌های قدیمی صابون بمالید تا گیره‌ها روان از داخل آن عبور کنند.

• پرده ها را پس از شستشو به صورت نمدار آویزان کنید. به این صورت چروک های موجود در پارچه هم زمان با خشک شدن آن صاف می شود و دیگر نیازی به اتوکشی به مدت طولانی نخواهد بود.

• هر چند وقت یکبار برای غبار روبی، روی پرده‌ها جاروبرقی بکشید. برای جلوگیری از رفتن پرده داخل جاروبرقی، میزان مکش آن را کم کرده، بین پرده و لوله جاروبرقی از یک صفحه پلاستیکی مشبک استفاده کنید.

• از پرده های کهنه یا از مد افتاده می توانید برای دوخت کوسن و روباشتی استفاده کنید.

شستشوی پرده با دست
معمولا برای شستشوی پرده های قابل شستشو باید آن ها را در آب ولرم با پودر پاک کننده استاندارد شده به مدت یک ساعت خیس داد و سپس به طور ملایم چنگ زد و دوباره آبکشی کرد. برای شستشو پرده از صابون ملایم یا مایع ظرفشویی و برای تمیز شدن حلقه‌ها از سرکه استفاده کنید.

بعضی از خانم های خانه دار برای شستشوی پاکیزه تر پرده استفاده از صابون های شستشو را توصیه می کنند و برای رفع سیاهی دوده روی پرده نیز اضافه کردن یک لیوان نفت به آبی که در آن پرده خیس داده شده را بسیار مفید می دانند. همچنین برای سفیدتر شدن پارچه های سفید می توان از کمی مواد سفید کننده نیز استفاده کرد.

بدین ترتیب که پس از شستشوی پرده مقدار معینی از محلول سفیدکننده را همراه با آب در داخل ظرفی که بهتر است از جنس پلاستیک باشد ریخته و پرده به مدت نیم ساعت در آن خیس داد و سپس آبکشی کرد. لازم به تذکر است که مواد سفیدکننده برای الیاف پارچه نیز بسیار مضر بوده و آن ها را کم دوام می کند. برای خوشبو شدن پرده ها از نرم‌کننده لباس استفاده کنید. پس از آبکشی باید پرده را به طور منظم روی طناب پهن کرد تا خشک شود.

اگر پارچه نخی جدیدی برای پرده های خانه تان تهیه کرده اید و احتمال آب رفتن آنها وجود دارد، ابتدا پارچه را در محلول آب و نمک به میزان ۱ قاشق سر صاف نمک طعام
در هر لیتر آب و به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت به صورت مچاله قرار دهید. پس از طی این مدت زمان، پارچه را آب کشی کرده و اتو بزنید.

شستشوی پرده با ماشین لباسشویی

اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید. برای شستشوی اول دستگاه را روی درجه کم مقدماتی بشویید و شستشوی بعد را هم 2 دقیقه با درجه کم تنظیم کرده و بشویید.

شستشو پرده‌های بدون آستر را می توانید با ماشین لباسشویی و دمای پایین انجام دهید. پرده های مدل دار ، بزرگ و چند رنگ را به هیچ وجه با ماشین لباسشویی نشویید.
شستشو پرده‌های آستردار را به خشکشویی بسپارید. به جای شستن پرده‌های بزرگ با ماشین لباسشویی، آن‌ها را داخل وان خیس کنید تا آسیب نبینند.
برای شستشوی پرده با ماشین لباسشویی باید از درجه آب ولرم استفاده کرد. بهتر است که از درجه خشک کن استفاده نشود.

نکاتی برای شستن پرده:

پرده های نخی را قبل از شستن به مدت 15-10 دقیقه در آب سرد یا ولرم خیس کنید تا گرد و غبار جمع شده بر روی آن جدا شود.
پرده را به آرامی بلند کنید. آب کثیف را خالی نمایید. سپس پرده را در محلول کف صابون ولرم و غلیظ بشویید. البته با ملایمت سعی کنید که آن را به هیچ وجه نچلانید. سه بار پرده را با آب ولرم آبکشی کنید.
پرده را قبل از اینکه کاملاً خشک شود، وقتی کمی نمدار است اتو بزنید. اتو را از پشت به موازات الیاف طولی آن بکشید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

پرده ها یک دکمه اتمام هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما ضروری است که یک اتاق را کاملاً تزئین شده و دعوت کند. از پیدا کردن پارچه مناسب تا انتخاب سخت افزار ، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای انتخاب بهترین پرده برای ا....

چگونه پرده های مناسب را انتخاب کنید

نحوه انتخاب پرده ها

نحوه انتخاب پرده ها

انتخاب پرده مناسب می تواند به طور جدی و مثبت بر هر اتاق تأثیر بگذارد. با این حال ، این می تواند یک تصمیم قریب به اتفاق باشد ، به خصوص که عوامل زیادی در نظر گرفته می شود. رنگ ، پارچه ، طول و روکش باید در هنگام انتخاب بهترین پرد....

نحوه انتخاب پرده ها

نحوه انتخاب پرده ها با توجه به رنگ دیوار

نکات مهم انتخاب پرده مناسب

چطور بهترین پرده پذیرایی را انتخاب کنیم؟

تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی

   محصولات مشابه