مقالات خانه چین

فروشگاه

چگونه کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنیم؟

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از انتخاب کاغذ دیواری چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.
كاغذدیواری برای تزئین اتاق پذیرایی، دیوار پشت تلویزیون و حتی دیوارهای اتاق كودكان مناسب است. به ویژه طرح های زیبایی برای تزئین اتاق كودكان با رنگ های شاد وجود دارد كه می تواند فضای فانتزی را برایشان به وجود بیاورد. اگر قصد دارید از كاغذدیواری گلدار در پذیرایی استفاده كنید، می توانید دیوار روبه رویی را نیز با همان طرح تزئین كرده و طرح دیوار كناری را متفاوت بزنید تا جلوه زیباتری به محیطتان بدهد.
اما اگر طرح كاغذدیواری تان منظره است، فقط یكی از دیوار ها را با آن تزئین كنید. اگر اتاق پذیرایی تان زیاد بزرگ نیست، می توانید از كاغذدیواری هایی استفاده كنید كه گل ها یا طرح ریزتری دارند تا فضا بزرگ تر به نظر برسد، رنگ های روشن و طرح ساده نیز به بزرگ تر جلوه كردن محیط كمك شایانی می كند. هنگام انتخاب کاغذ دیواری از مشورت كار شناسان فروش بهره ببرید تا هم طرح مناسب و هم به اندازه خرید كنید. البته اگر در اندازه خریدكردنتان شك دارید، می توانید با فروشنده صحبت كنید تا رول های اضافی را به او بازگردانید.

آلبوم کاغذ دیواری مناسب برای منزل
مشاهده آلبوم کاغذ دیواری کلاسیک برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن و ...

11 نکته در انتخاب کاغذ دیواری که به شما کمک میکند بهترین انتخاب داشته باشید

1. در اتاق نشیمن بهتر است کاغذ دیواری هایی با الیاف طبیعی و پارچه ای انتخاب کنیم که حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان تان منتقل کند.
2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده های چوب، خرده های فلز و موادی مثل پی وی سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش ها بیشتر است.
3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.
4. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.
5. با استفاده از طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.
6. با استفاده از طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید.
7. با استفاده از طرح های قطری و زیگزاگ، می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.
8. یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.
9. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.
10.بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند.
11.از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری


نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری   

کاغذ دیواری را می توان به نحوه های مختلف روی ديوارهای يک فضا نصب كرد. برای مثال می توان تمام ديوارها را با يک مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها يک ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ همچنين می توان برای هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح های متفاوت استفاده كرد. ادامه مطلب

نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری

  

همه چیز در مورد نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب


همه چیز در مورد نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب   

انتخاب یک کاغذ دیواری صحیح و خوب کاری سخت و هراسناک است؛ به خصوص اگر قبلا این کار را انجام نداده باشید. دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری این است که تنوع بیشماری از کاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنین جنس پشت کاغذ دیواری در بازار موجود است که باید از بین این تنوع بیشمار، مناسب‌ترین گزینه را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب و استفاده کنید. ادامه مطلب

همه چیز در مورد نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب

۵ اصل مهم در انتخاب کاغذ دیواری

9 نکته که به شما کمک می کند کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون منزل تان را بخرید

دنیای مد دکوراسیون منزل انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک + عکس

 

   محصولات مشابه