مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

انتخاب کفپوش خانه امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و جلوه دیگری به آن ببخشد.

انتخاب کفپوش بسیار اهمیت دارد به خصوص در خانه های نوساز. این روزها بسیاری از افراد جهت خرید یک کفپوش مناسب از نظر دیگران هم بهره می گیرند و گاهی حتی از خود فروشندگان پارکت چوبی و یا پارکت لمینت نیز راهنمایی های لازم را دریافت می کنند. لازم نیست جهت انتخاب کفپوش مثلا خرید پارکت لمینت، شما یک متخصص و طراح داخلی خانه باشید بلکه براحتی می توانید با مطالعه مقالاتی که تاکنون جهت اطلاع شما نوشته ایم و یا تماس با همکاران ما و همچنین دیدن کاتالوگ های کفپوش ها، نوع، طرح و رنگ کفپوش چوبی مورد نظر خود ر ا براحتی انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه

 

برای مثال یکی از نکات مهم انتخاب کفپوش خانه این است که اگر در طراحی دیوار منزل از کاغذ دیواری با رنگ تیره و نقش دار استفاده می کنید، در مقابل بهتر است کفپوش پارکت یا لمینت مورد استفاده در آن فضا دارای طرح و نقش و نگار ساده ای باشد.
البته مسئله مهم دیگر در انتخاب کفپوش های چوبی، نوع و جنس آنهاست. قبلا از پارکت چوبی در بسیاری از خانه ها و ویلاها مورد استفاده قرار می گرفت. اما به دلیل برخی مشکلاتی که برخی از پارکت های چوبی داشتند مثلا مقاومت کم در برابر خش، رطوبت و گرما براحتی پس از چند سال دچار بادکردگی و یا برخی مشکلات دیگر می شدند. به خصوص در مناطقی که آب و هوای گرم و مرطوب داشتند، خرید پارکت چوبی و نصب آن معمولا توصیه نمی شد.
اما در سالهای اخیر با تولید و عرضه پارکت لمینت به عنوان یک کفپوش مقاوم و با دوام در برابر آب، رطوبت، گرما و سرما و به دلیل نصب آسان و تنوع فراوان طرح ها و رنگ ها آن در بازارهای جهانی فروش و استفاده از این نوع کفپوش ها بیشتر شده. به ویژه محصولات تولید شده توسط شرکت های بزرگ و برندهای معروف فعال در این زمینه از قبیل پارکت لمینت آلمانی وروکس که یکی از بهترین تولید کنندگان پارکت لمینت در اروپا و جهان است.

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش خانه

تنوع این نوع کفپوش های چوبی امروزه بسیار بالاست و با توجه به نوع گره های آنها که موازی یا بافت دار می توانند باشند و یا تنوع رنگ، تنوع طرح و حتی دوبعدی و سه بعدی بودن طرح پارکت لمینت همه موجب شده که خریداران و علاقه مندان به استفاده از این نوع کفپوش ها، انتخاب های متعددی هنگام خرید پارکت لمینت داشته باشند. به خصوص جوانان علاقه مند به طرح های جدید و مدرن در محیط خانه.

البته جنس چوب بکار رفته در کفپوش چوبی نیز اهمیت دارد. چرا که هر چه جنس چوب درخت مقاوم تر و قوی تر باشد، دوام کفپوش نیز بیشتر است. برای نمونه چوب درختانی مانند صنوبر و یا کاج دارای مقاومت کمتری هستند و کفپوش های تولید شده از چوب چنین درختانی ارزان تر هستند. البته در مقابل چوب درختانی مانند گردو، بلوط و افرا دارای مقاومت بیشتری بوده و در بازارهای جهان نیز کفپوش های تولید شده از این چوب ها گرانتر هستند.
از این رو کفپوش های چوبی گاهی بر حسب مقاومت به انواع درجه یک و درجه دو تقسیم بندی می شوند. در محیط هایی مانند اتاق پذیرایی و یا نشیمن که رفت و آمد در آن زیاد است، بهتر است از کفپوش های درجه یک استفاده شود. ولی در برخی بخش های خانه مانند اتاق خواب لازم نیست حتما از نوع درجه یک استفاده شود. به خصوص در مکان هایی که رفت و آمد افراد در آن کم است (مانند انباری)

راهنمای خرید بهترین کفپوش پارکت لمینت خانه

اما مسئله انتخاب رنگ را هم پیش از خرید پارکت لمینت را باید در نظر گرفت. بطوری که امروزه با وجود طیف وسیع و گسترده ای از رنگ ها انتخاب رنگ کفپوش پارکت لمینت شاید کار چندان آسانی نباشد. به خصوص برای افرادی که بسیار در زمینه دکوراسیون خانه سخت گیر هستند. معمولا کفپوش پارکت لمینت رنگ روشن، فضا را صمیمی تر و در عین حال بزرگتر نشان می دهد.

ولی در مقابل کفپوش های پارکت لمینت تیره رنگ فضا را رسمی تر ولی کوچک تر نشان می دهند. از طرف دیگر میزان بازتاب نور از سطوح روشن بیشتر است و در مجموع اشیاء رنگ تیره نور را بیشتر جذب می کنند. حال بنا به نوع سلیقه شخصی و مسائلی از قبیل آب و هوای منطقه، رسمی بودن و یا نبودن محیط مورد نظر می توان رنگ پارکت لمینت را انتخاب کرد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که امروزه در بیشتر خانه های شخصی از پارکت لمینت رنگ های روشن و یا ملایم استفاده می شود.
البته در هنگام خرید پارکت لمینت مسئله قیمت آن نیز برای بسیاری از خریداران مطرح است. قیمت پارکت لمینت با توجه به زیبایی آن، دوام و مقاومت بالا، قابلیت نصب مجدد در مکان های دیگر (در صورت اسباب کشی) تنوع رنگ، تنوع جنس چوب، داشتن طرح های مختلف و امکان هماهنگ مردن رنگ آن با رنگ دیوار و قرنیز و سایر اجزای دکوراسیون خانه بسیار به صرفه و مناسب است. به این صورت که شما یکبار هزینه می کنید و تا سالها و گاهی تا چند دهه براحتی می توانید از این نوع کفپوش استفاده و هر گاه نیاز به جابجایی داشتید، براحتی تایل های پارکت لمینت را از جا درآورده و براحتی در محل جدید نصب کنید. حتی امکان تعویش تایل ها نیز در این میان وجود دارد که همه از مزایای استفاده از این نوع کفپوش چوبی هستند.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

انتخاب مناسب ترین پارکت به عنوان کفپوش ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول کرده است. انتخاب بهترین کفپوش برای اتاق خواب، انتخاب زیباترین رنگ پارکت (به ویژه بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی) و موارد مشابه دیگر که هنگام خری....

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

یکی از مهمترین عناصری که هویت فضای زندگی‌تان را مشخص می‌کند، کفپوش پارکت است که در دکوراسیون خانه، اولین مرحله برای ایجاد تمایز و اثرگذاری است. جزئیات بسیاری از جمله رنگ، بافت، عرض و جنس در کفپوش پارکت وجود دارد که قبل ا....

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

بهترین راهنمای انتخاب رنگ پارکت سال از نظر طراحان دکوراسیون داخلی

بهترین نوع پارکت در ایران، قبل از خرید بشناسید!

انتخاب بهترین پارکت در صورت داشتن حیوانات خانگی

   محصولات مشابه