مقالات خانه چین
فروشگاه

بهترین راهنمای انتخاب رنگ پارکت سال از نظر طراحان دکوراسیون داخلی

در دایره ی دوار حیات ، رنگ ها روییده اند تا سرسرای وجود را به عشق و آرامش بخوانند و چنین است که انسان با تآسی از پروردگار خویش ،طبیعت را به رزم میخواند و اثری از رنگ و نور خلق می نماید تا کاشانه اش را گرم و دل انگیز کند. رنگ در دکوراسیون منزل، انعکاس مستقیمی از شخصیت ماست و علاوه بر آن بر روحیه و افکار ما و اطرافیانمان نیز اثر قابل توجهی دارد . نور و رنگ فضای خانه ، قادر است ما را شاد و یا دلتنگ کند. به طوری که رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی و تنالیته ای آن ، حس شادی به ما می بخشند و رنگ ها ی سرد مانند آبی و سفید و ... احساس خنکی و آرامش را به همراه می آورند .

رنگ هایی که ما برای در و دیوار یا سقف و کف خانه انتخاب می کنیم می توانند آن را گرم و بزرگ و یا سرد و بی روح نمایند. بنابراین اگر از رنگ های روشن در کل دکوراسیون استفاده کنیم ، خانه را بی احساس و سرد می کند ، همانطور که به کارگیری رنگ های کامال تیره نیز فضای خانه را شلوغ و کوچک نشان می دهد. در اینجاست که حفظ تعادل و هارمونی در انتخاب رنگ ها می تواند زیبایی را به خانه ی شما هدیه کند و در این میان چه الگویی بهتر از طبیعت که در آن گرمی و سردی ویا تیرگی و روشنی در کنا رهم جلوه گر شده اند.

یافتن رنگ مناسب برای فضای خانه ، چالشی مهم در دکوراسیون محسوب می شود که میبایست با انتخاب هوشمندانه ، فضای زندگی خود را زیبا و دلنشین بسازید. برای روشن تر شدن موضوع مثالی می آوریم : اگر شما از رنگ های سرد برای رنگ دیوارهای اتاق استفاده کرده اید ، حتما چند رنگ گرم نیز در مبلمان و یا تزیینات محیط به کار ببرید تا فضا از حالت سرد و بی روح خارج شود و بر عکس اگر اکثر رنگ های اتاق ها ، گرم هستند می بایست چند رنگ خنک و سرد نیز برای حفظ تعادل فضا استفاده کنید. 

برای خرید پارکت چوبی نکات زیر را رعایت کنید تا یک خرید موفق و لذت بخش را تجربه کنید.

خرید پارکت 8 میل

چگونه بهترین رنگ پارکت را برای منزل خود انتخاب کنیم؟

یکی از مهم ترین بخش های خانه ، کفپوش آن است. در گذشته ، فرش و قالیچه کل کف اتاق ها را می پوشاند و به فضای خانه ، شکل سنتی و روستایی می بخشید، اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت، کفپوش های مدرن با تنوع زیاد به بازار آمد و جای خود را در خانه ها باز کرد. یکی از این کفپوش ها ی پر طرفدار، پارکت است .

پارکت ها از چوب ساخته می شوند و قابلیت های خوبی برای ایجاد تنوع در کف سازی منزل و محل کار شما دارند. برای انتخاب رنگ پارکت، نکته هایی وجود دارد که از نظر رنگ شناسی و دکوراسیون حائز اهمیت است. در اینجا به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

توجه به رنگ دیوار ها ، سقف ، مبلمان ، پرده ، فرش و اندازه ی فضای اتاق ها شما را در یافتن رنگ مناسب برای پارکت ، راهنمایی می کند و شما را از سردر گمی نجات می دهد.

شکل فضای اتاق چه نقشی در انتخاب پارکت دارد : اگر اتاق شما باریک و کم عرض ساخته شده ، بهتر است رنگ دیوارها و سقف را روشن و پارکت را تیره انتخاب کنید تا اتاق ، پهن تر به نظر برسد و چنانچه اتاق ، کم ارتفاع وکم نور است می توانید با استفاده از پارکت روشن مانند کرم یا بژ آن را بلند تر و رو شن تر کنید . به کار بردن پارکت تیره در کنار دیوار های تیره، خانه را تاریک و کوتاه می کند .

رنگ مناسب برای پارکت اتاق نشیمن و پذیرایی :

پارکت فندقی ، فضای گرم و دل نشینی ایجاد می کند که پیشنهادی مناسب برای اتاق نشیمن یا پذیرایی است . البته توجه به مبلمان و رنگ دیوار ها فراموش نشود. برای مثال با مبلمان روشن ، پارکت قهوه ای با رگه های تیره هم خوانی ایجاد کرده ، حس طبیعت را به خانه می آورد و یکی از جذاب ترین رنگ های متداول است. چنانچه از مبلمان با رنگ های متمایل به سرد مانند بنفش یا آبی استفاده می کنید پارکت های به رنگ نسکافه ای ، تاثیر بسزایی در جذابیت دکوراسیون منزل شما و از بین بردن حس سردی فضا دارد.

اگر در مبلمان شما از رنگ های گرم مثل زرشکی یا قهوه ای استفاده شده ، ترکیب رنگ های سرد می نواند فضا را متعادل و دلنشین کند. بنابر این انتخاب رنگ روشن مانند کرم یا بژ برای پارکت ها پیشنهاد می شود. البته رنگ های تیره به قول معروف چرک تاب هستند و مدام به تمیز کاری نیاز ندارند واین به عمر پارکت شما می افزاید.

پارکت 12 میل والنات گلد با شیار

رنگ مناسب برای پارکت اتاق خواب:

برای اتاق خواب ها رنگ پارکت باید باتوجه به رنگ وسیله ها ی دیگر مانند تختخواب ، دیوارها و پرده صورت گیرد . در اینجا چند نمونه از ترکیب رنگ ها برای اتاق خواب را به شما پیشنهاد می دهیم، همنشینی رنگ کرم یا بژ با پارکت نسکافه ای درخشش بی نظیری به اتاق خواب می دهد . این رنگ های جذاب فضای اتاق خواب شما را لوکس و در عین حال تمیز نشان می دهند.

اگر در اتاق خواب خود از رنگ بنفش استفاده کرده اید ، به کار بردن پارکت استخوانی موجب زیبایی اتاقتان می شود . به کار بردن رنگ خاکستری یا نقره ای و کمی بنفش در وسایل اتاق خواب در کنار پارکت قهوه ای ، زیبایی اتاق شما را دو چندان خواهد کرد. قرار گرفتن رنگ سبز همراه با رنگ دودی نیز با پارکت شکالتی بسیار جذاب و چشمنواز خواهد شد . یکی دیگر از رنگ های متداول در اتاق خواب ، رنگ صورتی ست. رنگ صورتی و تناژ های مختلف آن مانند گلبه ای ، در کنار آبی فیروزه ای و طوسی فضایی رومانتیک و لطیف می سازد که اگر با پارکت با رنگ های فندوقی ، قهوه ای و شکالتی ترکیب شود جذابیت قدرتمندی خواهد ساخت.

به بافت پارکت توجه کنید

بافت پارکت نیز در علاوه بر رنگ مولفه ی دیگری در انتخاب آن می باشد به طوری که بافت یا همان خطوط عمودی در طرح پارکت ، فضای اتاق را باریک و بزرگ تر و خطوط افقی در سطح پارکت، آن را پهن تر و کوچک تر نشان می دهد. به این ترتیب بهتر است با توجه به مبلمان ، رنگ پارکت ها، چند درجه تیره تر یا روشن تر از مبلمان در نظر گرفته شود.

با توجه به آنچه خواندید از آنجایی که مبلمان بر روی سطح کفپوش قرار می گیرند باید تناسب رنگ بین اجزای تشکیل دهنده ی مبلمان وجود داشته باشد و با چند درجه اختالف رنگ ، پارکت را انتخاب کنید تا از یکدست و خسته کننده شدن محیط جلوگیری نمایید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

انتخاب مناسب ترین پارکت به عنوان کفپوش ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول کرده است. انتخاب بهترین کفپوش برای اتاق خواب، انتخاب زیباترین رنگ پارکت (به ویژه بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی) و موارد مشابه دیگر که هنگام خری....

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

انتخاب کفپوش خانه امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و....

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

بهترین نوع پارکت در ایران، قبل از خرید بشناسید!

انتخاب بهترین پارکت در صورت داشتن حیوانات خانگی

   محصولات مشابه