مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه انتخاب مبلمان ناهار خوری چوبی

مجموعه های ناهار خوری ، میز و صندلی مناسب را برای نیاز خود انتخاب کنید. چوب جامد ، جداول قابل گسترش و حتی میزهای شیشه ای را انتخاب کنید.

به فکر یک مجموعه جدید غذاخوری برای آشپزخانه اوپن خود هستید یا یک میز ناهار خوری آشپزخانه جدید؟ یا فکر می کنید در باغ خود سرگرمی داشته باشید و می خواهید فضای ناهار خوری مناسبی در فضای باز ایجاد کنید؟ از انتخاب شکل مناسب تا انتخاب عملی ترین مواد ، ما تمام نکات مهم را در انتخاب مبلمان ناهار خوری خود در نظر می گیریم.

نحوه انتخاب مبلمان ناهار خوری چوبی

چوب تمام خصوصیات یک ماده طبیعی زیبا را دارد و هر قطعه فردی است. البته به یاد داشته باشید که میزهای چوبی جامد می توانند سنگین باشند و به طور طبیعی می توانند در خانه ای که دارای حرارت مرکزی است گرم شود و در اثر تابش آفتاب محو شوند. چوب را می توان با لاک به پایان رساند.

روکش های چوبی بر روی صفحه داخلی چسبانده شده اند. این به طور کلی آنها را نسبت به چوب جامد و سبک تر ثابت می کند ، که اگر دوست دارید موقعیت مبلمان خود را به طور مکرر جابجا کنید مفید است. ونیرها همچنین می توانند جلوه های شگفت انگیزی ایجاد کنند.

مبلمان با براق دارای احساس مدرن بوده و بسیار سخت و طاقت فرسا است ، اما می توان آن را راحت تر از چوب و روکش خراش داد. مبلمان شیشه ای برای اتاق های کوچک و تاریک مناسب است زیرا باعث می شود نور از درون فضا جریان پیدا کند و باعث بزرگتر شدن آن می شود ، اما همچنین می توان آن را راحت تر از چوب خراش داد.

اگر در حال انتخاب مبلمان ناهار خوری برای فضای خارج از خانه هستید ، هیچ چیز از دوام و استحکام یک میز ناهار خوری چوب ساج پیروز نمی شود.

نحوه انتخاب مبلمان ناهار خوری چوبی

صندلی غذاخوری را انتخاب کنید

نحوه انتخاب مبلمان ناهار خوری چوبی

صندلی های چوبی انتخاب عملی اتاق های ناهار خوری هستند ، اما انتخاب راحتی مبلمان - چرم ، یا ظاهری با کیفیت ، بهترین انتخاب در خانه های شلوغ خانوادگی است. روش دیگر ، صندلی های ناهار خوری را در نظر بگیرید که دارای قاب فلزی هستند.

اگر می خواهید یک میز ناهار خوری یا یک میز گاه به گاه جدید را به یک طرح اضافه کنید ، تنهای چوب موجود را مطابقت دهید. در صورت انتخاب آنها ، صندلی های چوبی باید با چوب میزها مطابقت داشته باشند ، اما صندلی هایی در موادی مانند پلی پروپیلن با پاهای فلزی می توانند با یک میز چوبی یک ترکیب عالی به وجود آورند. جنگل های تیره جلوه سنتی تری دارند اما می توانند احساس شرقی یا مردانه کنند. بلوط یا کاج ترش را برای احساس یک کشور یا در یک اتاق تاریک انتخاب کنید.

روش دیگر و برای ظاهری روان تر ، میزهای ناهار خوری را در نظر بگیرید. آنها می توانند به صورت چوبی یا یک روکش تزیینی مانند مخمل باشند ، که در آشپزخانه اوپن یا فضای نشیمن در فضای باز به خصوص شیک به نظر می رسند. در یک باغ یا یک منطقه مخصوص عرشه ، از طرح های صندلی پشته ای سبک و سبک استفاده کنید که در صورت نیاز حرکت در داخل خانه آسان خواهد بود.

نحوه انتخاب سبک سبزیجات ناهار خوری RIGHT

میزهایی با خطوط تمیز ، ظاهر معاصر را به وجود می آورند و به خوبی بخشی از طراحی آشپزخانه فوق مدرن به کار می روند. برای سبک روند متوسط قرن میانه ، طرحی را انتخاب کنید که دارای لبه های نرم و گرد باشد. اگر بعد از یک اثر زنگ زده ، پا و لوح های لوکس تر به شما کمک می کنند تا به این هدف برسید.

انتخاب بهترین میز شام

با توجه به شکل و اندازه اتاق که در آن جای خواهد گرفت ، به شکل میز ناهار خوری خود با دقت فکر کنید. میزهای گرد برای سرگرمی عالی هستند و حرکت در اتاقهای کوچکتر راحت تر است. یک شکل بیضی نیز راهی خوب برای صرفه جویی در فضا بدون آن است که فضای زیادی در فضای میزبان را قربانی کنید. جداول قابل تمدید ارزش در نظر گرفتن دارند ، اما همیشه بررسی کنید که مکانیسم کار در ابتدا چقدر آسان است.

انتخاب بهترین رنگ میز ناهارخوری; 50 مدل رنگبندی

بسیاری از دوستان از ما پرسیده بودند; میز ناهارخوری چه رنگی خوبه؟ یا بهترین رنگ میز ناهارخوری چیه؟ در پاسخ این دوستان سایت مبل و دکور بیش از 50 مدل از بهترین و جدیدترین ترکیب رنگی برای میز غذاخوری را انتخاب کرده است که شما با دیدن آنها می توانید ایده های بسیار خوبی برای انتخاب رنگ بگیرید. ما به این دوستان کاملاً حق می دهیم چرا که امروزه انتخاب ترکیبی مناسب دغدغه بسیاری از آنهاست. اکثراً اذعان داشته اند که انتخاب رنگ برای میز و صندلی مشکلتر از انتخاب مدل آن است. در بازار مبلمان مدلهای بسیار متنوعی از انواع میزهای ناهاخوری در تعداد و اندازه های مختلف وجود دارد اما معضلی که اکثر خانواده ها با آن درگیر هستند اینست که رنگ میز را چه ترکیب انتخاب کنم. در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ سوالتان را بیابید.

رنگهای کلاسیک در میز ناهارخوری : رنگها که عمدتاً رنگهای گردویی و فندوقی تیره و روشن هتند که برای میز و صندلی های با سبک کلاسیک بکار می روند. البته استفاده از رنگهای پتینه نیز برای این سبک بسیار مُد شده است. مثلا رنگ گردویی روشن با رنگ یا پتینه سفید که می تواند رنگبندی جذاب را خلق کند. در ادامه چند نمونه از این رنگهای کلاسیک را مشاهده می کنید اگر انتخاب شما هم برای میز ناهارخوری سبک کلاسیک است بهتر است سراغ این رنگها بروید.

 

انتخاب بهترین رنگ میز ناهارخوری; 50 مدل رنگبندی

 

انتخاب بهترین رنگ میز ناهارخوری; 50 مدل رنگبندی

 

رنگ میز ناهارخوری مدرن : رنگهای مدرن برای میز و صندلی های با سبک مدرن بکار می روند. این رنگها امروزی هستند و رنگهای سفید، مشکی، طوسی یا خاکستری روشن را شامل می شوند. رنگهای مدرن را می شود در رنگهای ملایم آبی روشن، زرد روشن یا لیمویی، صورتی، یاسی، پوست پیازی و نسکافه ای نیز مشاهده کرد. تمایل به سادگی، ملایمت و شفافیت از خصوصیات اصلی این رنگهاست.

 

رنگ میز ناهارخوری مدرن

 

رنگ میز ناهارخوری مدرن

 

رنگ میز ناهارخوری مدرن

 

رنگ میز ناهارخوری مدرن

 

میز ناهارخوری به رنگ بنفش : رنگ بنفش از جمله رنگ‌های فرعی در چرخه رنگها است و از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به وجود می آید. ترکیب رنگ بنفش با رنگهای سفید و مشکی در میز ناهاخوری، هرکسی را می تواند مجذوب و دلباخته خود کند. بنفش رنگ شاهانه است که رنگ تک در دکوراسیون به حساب می‌آید و هیچ رنگی در چرخه رنگ‌ها این خاصیت را ندارد. سایه‌های این رنگ احساس آرامش و راحتی ایجاد می‌کند. رنگ بنفش دارای طیف رنگی گسترده ای است که از رنگ بادمجانی یا بنفش تیره شروع می شود و به یاسی یا بنفش روشن ختم می شود.

 

میز ناهارخوری به رنگ بنفش 

 

میز ناهارخوری به رنگ بنفش 

 

میز ناهارخوری به رنگ بنفش 

 

رنگ زرد در میز و صندلی ناهاخوری : استفاده از رنگ زرد در میز ناهاخوری، باعث شکوه و جذابیت می شود و به نوعی زرق و برق در فضا ایجاد می کند. رنگ زرد از شادترین رنگها به شمار می رود اما در دکوراسیون داخلی مدرن کم دیده می شود. شاید به این دلیل است که زرد رنگ جسورانه ایست و سِت کردن این رنگ در دکور خانه بسیار سخت است. ترکیب با رنگهای سفید، طوسی و آبی می تواند کمی از تندی این رنگ بکاهد. در ادامه چند مدل از میز و صندلیهای نهارخوری زرد رنگ را مشاهده می کنید که بطرز استادانه ای با رنگهایی که گفتیم ترکیب شده اند.

 

رنگ زرد در میز و صندلی ناهاخوری

 

رنگ زرد در میز و صندلی ناهاخوری

 

 

میز و صندلی ناهارخوری قرمز رنگ : رنگ قرمز همواره یادآور روزهایی گرم و پر انرژی بوده و همانطور که حس گرمی و انرژی زیادی را به شما منتقل خواهد کرد، استفاده از آن هم مانند رنگ زرد در دکوراسیون داخلی به خصوص میز و صندلی ناهارخوری کمی جرات می خواهد. در فِنگ شویی این رنگ روشن و بی پروا، به عنوان رنگ خوش شانسی شناخته می شود و سمبل شادی و قدرت است. این رنگ را نیز مانند رنگ زرد می توانید با رنگهای خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری تعدیل کنید.

 

میز و صندلی ناهارخوری قرمز رنگ

 

میز و صندلی ناهارخوری قرمز رنگ

 

میز و صندلی ناهارخوری قرمز رنگ

 

رنگ آبی در میز و صندلی ناهارخوری : این رنگ جز رنگهای سرد و رنگی است كه آرامش فكری و جسمی، اطمینان خاطر درونی و اعتماد به نفس را گسترش می دهد. استفاده از این رنگ در فضای ناهارخوری باعث ایجاد محیطی آرام و صمیمانه برای خانواده ها خواهد شد. این رنگ را می توانید با رنگهای گرم ترکیب کنید و یا اگر دنبال رنگ مدرن امروزی می گردید پیشنهاد می کنیم با یکی از رنگهای سفید، مشکی یا طوسی آنرا ترکیب کنید. 

 

رنگ آبی در میز و صندلی ناهارخوری

 

 

 

رنگ آبی در میز و صندلی ناهارخوری

 

رنگ میز ناهار خوری صورتی : این روزها استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون و لوازم منزل به شکل عجیبی مُد شده است. با اینکه رنگ صورتی از رنگهای زنانه محسوب می شود اما جز آندسته رنگهایی است که مردان نیز به آن علاقه و وابستگی دارند. مهمترین ویژگی این رنگ سِت شدن با طیف وسیعی از رنگهاست. اما ترکیب آن با رنگ سفید و مشکی در میز و صندلی ناهارخوری می تواند در دکوراسیون شما جادو کند. در ادامه چند نمونه از این تِم رنگی را مشاهده می کنید.

 

رنگ میز ناهار خوری صورتی

 

رنگ میز ناهار خوری صورتی

 

 

رنگ میز ناهار خوری صورتی

 

میز و ناهارخوری سفید رنگ : در قسمت های بالا اشاده شد که رنگ سفید جز رنگهای مدرن و امروزی محسوب می شود که ترکیب آن با سایر رنگها می تواند باعث تعادل و آرامش در بین آنها شود و مدلهای متنوع از این ترکیب این رنگ با رنگهای دیگر را مشاهده کردید. اما در این قسمت ما میخواهیم در مورد رنگ صرفاً سفید صحبت کنیم. رنگی که هم در قشر جوان و هم مسن طرفدار دارد و می بینیم که امروزه بطور تک رنگ از آن استفاده می شود. در ادامه چند نمونه که فقط از رنگ سفید در آن استفاده شده است را مشاهده می کیند.

 

میز و ناهارخوری سفید رنگ

 

میز و ناهارخوری سفید رنگ

 

میز و ناهارخوری سفید رنگ

 

رنگ مشکی در میز ناهاخوری : این رنگ هم جز رنگهای پرکاربرد و پرطرفدار البته در بین قشر جوان است. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از این رنگ در سِت ناهارخوری خود استفاده کنید بصورت تک رنگ نباشد و حتماً آنرا با رنگهای دیگر ترکیب کنید.

 

رنگ مشکی در میز ناهاخوری

 

رنگ مشکی در میز ناهاخوری

 

رنگ سبز میز ناهارخوری : درست که امروزه کمی از این رنگ غافل شده ایم ولی بهتر است بدانید که رنگ سبز دارای آرامشی از جنس طبیعت است، آرامشی که به واسطه استفاده از این رنگ فوق العاده تمام قسمت های مختلف خانه را در بر خواهد گرفت. سبز دارای گستره رنگ بسیار زیادی از جمله سبز متمایل به طوسی، سبز زیتونی، سبز متمایل به زرد، سبز یشمی و … می باشد، که برای هر سلیقه ای یک تُناژ رنگی بخصوصی در بر دارد.

فروش النواع میز نهار خوری در فروشگاه خانه چین

رنگ سبز میز ناهارخوری

 

رنگ سبز میز ناهارخوری

انتخاب رنگ برای مبلمان و میز غذاخوری

یک راه استراتژیک برای ترکیب و هماهنگ کردن مبلمان خانه‌تان، استفاده از رنگ است.روشی مناسب برای اتصال بین قطعات مختلف در یک اتاق. مثلا ممکن است شما اتاقی داشته باشید که پر از مبلمان نا هم‌خوان است. خب، بهتر است که به فکر تغییر رنگ آنجا باشید. اساس این کار، یک طرح شماتیک تک‌رنگ با با دیوارهای سفید و مبلمان سفید در سبک‌های مختلف است که سال‌هاست رواج دارد. مبلمان شرکت با تنوع بالای رنگ دست شما را برای انتخاب بهترین مبلمان با رنگ‌های مختلف باز خواهد گذاشت.

رنگ‌هایی که در چرخه رنگ کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، باطراوت‌ترین ترکیب رنگی را ارائه می‌دهند. اما اگر می‌خواهید از چندین رنگ در مبلمان یا لوزم‌جانبی خود استفاده کنید، به فکر یک پس زمینه‌ی خنثی مانند سفید یا بژ باشید.

اهمیت سایز و اندازه در انتخاب مبلمان و ناهارخوری

زمان مبله کردن یک اتاق به ابعاد و اندازه دقت کنید. مثلا یه میز کوچک قهوه باید با دیگر ابعاد مبلمان شما از نظر اندازه هم‌خوانی داشته باشد.

راه دیگری برای رسیدن به تعادل، انتخاب مبلمانی است که از نظر وزن بصری با یکدیگر مطابقت دارند. یک مبل راحتی خیلی نرم با یک میز با پایه‌های دوکی شکل و دراز هم‌خوانی ندارد. در عوض باید به دنبال میز بزرگی باشید که از نظر بصری با مبل راحتی هم‌خوانی داشته باشد.

اندازه‌ی مبلمان باید یا اندازه‌ی اتاق جفت و هم‌خوان باشد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید نباید آن را با یک دست مبلمان بزرگ مبله کنید. قطعا این اتاق خیلی شلوغ به نظر می‌رسد و جایی برای رفت و آمد شما و مهمانان‌تان نخواهد بود. برعکس اگر در خانه‌تان اتاق غذا‌خوری بزرگی دارید، یک میز نهار‌خوری کوچک و چهار نفره در بزرگی اتاق گم خواهد شد. همان‌قدر که مبلمان شما نیاز به داشتن مقیاس و اندازه دارد، همان‌قدر نیز باید در اتاق کاربرد داشته باشد. برای انتخاب یک میز غذا خوری در سایز و اندازه ی مناسب می‌ةوانید با خیال راحت از محصولات شرکت مبلمان و غذا‌خوری توفیق استفاده کنید.

مواد و متریال مبلمان و ناهارخوری

اگر مبلمان چوبی را با همان حالت چوبی ترجیخ می‌دهید، پیدا کردن قطعات چوبی با همان چوب مانند راهی مناسب برای هماهنگ کردن ترکیب متفاوت مبلمان است. اگر آدم شجاعی هستید، می‌توانید ترکیبی از چوب‌های روشن و تاریک را با هم ترکیب کنید، اما مطمئن شوید که از هر نوع چوب به اندازه‌ی کافی در مبلمان و اثاثیه‌ی خود دارید تا بتوانید آن‌ها را باهم هماهنگ کنید. برای مثال اگر یک میز پذیرایی بزرگ با رنگ قهوه‌ای تیره دارید، باید برای میزهای کوچک‌تر را با رنگ روشن انتخاب کنید. شما حداقل باید دو عدد از میز‌های کوچک‌تر را طوری انتخاب کنید که نظر بصری هم‌وزن میز بزرگ‌تر باشند. فلز یک متریال خوب برای تنوع مبلمان در دوره‌ی حاضر است، ولی در اتاق‌های رسمی به خوبی کاربرد ندارد.

نکته پایانی : همرنگ یا سِت شدن رنگها، میزان تفاوت تاریکی و روشنایی بین دو رنگ است. مثلا آبی تیره و آبی روشن را می توانید برای انتخاب رنگ میز غذاخوری و رنگ دیوار این فضا انتخاب کنید. صورتی روشن با صورتی چرک این روزها بسیار پرطرفدار شده است. طوسی روشن با طوسی تیره یا همان خاکستری. در صورت انتخاب هر کدام از این رنگها می توانید از دو رنگ خنثی سفید یا مشکی نیز در آنها استفاده کنید. مثلاً رنگ دیوارتان را صورتی روشن، رنگ 4 صندلی روبروی هم را صورتی چرک و 2 صندلی سر و تَه میز را سفید انتخاب کنید. یا رنگ دیوارتان را آبی تیره و رتگ 4 یا 6 صندلی روبروی هم را آبی روشن و 2 صندلی سر و تَه ناهاخوری را مشکی انتخاب کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب میز ناهار خوری مناسب

نحوه انتخاب میز ناهار خوری مناسب

نحوه انتخاب میز ناهار خوری مناسب: میزهای ناهار خوری شکل و اندازه زیادی دارد. کدام یک برای شما مناسب است؟ ظاهر میز شما مهم است ، اما اطمینان از اینکه فضای شما متناسب باشد و فضای کافی را به شما بدهد ، بسیار مهم تر است.....

نحوه انتخاب میز ناهار خوری مناسب

فوت و فن‌های خرید میز ناهارخوری

فوت و فن‌های خرید میز ناهارخوری

مدت‌هاست که دیگر میز ناهارخوری فقط یک کالای لوکس برای اتاق پذیرایی نیست. حالا دیگر خانه شما بزرگ باشد یا کوچک حتماً جایی برای میز ناهارخوری در آن پیدا می‌کنید! اصلا انگار آشپزخانه‌های امروزی بدون میز ناهارخوری تعریف نم....

فوت و فن‌های خرید میز ناهارخوری

اصول و راهنمای خرید میز ناهارخوری متناسب

فوت و فن های خرید میز ناهار خوری

راهنمای جامع خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز غذاخوری

   محصولات مشابه