مقالات خانه چین
فروشگاه

بهترین نوع پارکت در ایران، قبل از خرید بشناسید!

از زمانی که صنعت پوشش چوبی در کف منازل و فضای داخلی باب شد استفاده از سایر متریال های مربوط به این موضوع کمرنگ تر شد. پارکت چوبی در مقایسه با سرامیک، کاشی و سنگ از جذابیت بصری، گرما بخشی به محیط و گرافیک بهتری برخوردار است. در منازلی که کف آن ها از پارکت چوبی پوشیده شده است دست صاحب خانه یا طراح برای دیزاین داخلی بسیار بازتر است زیرا چوب پارکت مانند گل و درختان زینتی در محیط داخلی خانه حس زندگی و پویایی را ایجاد می نماید.

ستاره چیدمان ماندگار

 

پارکت چیست؟ 

کفپوش پارکت نوعی کف‌پوش چوبی است که از بلوک‌های کوچک یا نوارهای چوبی  (طبیعی) ساخته شده است که الگوی منظم و هندسی را ایجاد می‌کند. کفپوش پارکت که اغلب به عنوان کفپوش موزاییکی از آن یاد می‌‌شود ، به دلیل تزئینات آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته و شناخته می‌شود. پارکت‌ها معمولا به شکل منظم و هندسی و شکل‌های زاویه‌دار وجود دارند و در پارکت‌های سنتی بیشتر طرح‌های مربعی، مثلثی و لوزی دیده می‌شود.

ستاره چیدمان ماندگار

کلمه پارکت (Parquet) ریشه‌ای فرانسوی دارد و تاریخچه آن به قرن هفدهم باز می‌گردد. همان‌طور که در ابتدا تعریف شد، در واقع پارکت به کف‌پوش با چوب طبیعی اطلاق می‌شود ولی امروزه گاهی اصطلاح پارکت برای انواع کفپوش دیگر هم که ممکن است در ساختار خود چوب داشته باشند مانند پارکت لمینت، به کار می‌رود در نتیجه برای اینکه اشتباهی در مفهوم مورد نظر ما به وجود نیاید در این مطلب اصطلاح پارکت چوبی را برای آن به کار می‌بریم.

دکوراسیون داخلی مهراز

پارکت پارفیکا

انواع پارکت چوبی

انواع مختلفی از پارکت چوبی در بازار وجود دارد که تفاوت آنها در نوع چوب آنها است. پارکت‌های چوبی از درختان مختلفی از جمله: بلوط، افرا، راش، گردو، گیلاس و.. ساخته می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به نوع رنگ و  فضای مورد استفاده، پارکت مناسب با فضای زندگی و محل کار خود را انتخاب کنید.

گروه بازرگانی و معماری آرشه

از پارکت چوبی برای کدام فضاها می‌توان استفاده کرد؟

پارکت چوبی در فضاهای مختلفی کاربرد دارد و کفپوشی مناسب برای اتاق بازی و یا اتاق خواب کودکان است. بافت مجلل و بی نقص پارکت چوبی  زینت‌بخش سالن‌های پذیرایی، کف مجالس مجلل، سالن‌های ورزشی، مراکز خرید آنتیک و ادارات است.

باراکو دیزاین

مزایای پارکت چوبی:

معایب پارکت چوبی:

به پولیش و ترمیم احتیاج دارند، پارکت چوبی پس از مدتها استفاده کردن به جلا و ساب زدن نیاز دارد تا مثل روز اول شود. در نتیجه اگر به این مسئله توجه نکنید رنگ و روی کفپوش شما می‌رود و ظاهر بدی پیدا خواهد کرد.

پارکت و کاغذ دیواری سارای

  

نصب پارکت:

نصب پارکت چوبی آسان است و به سرعت انجام می‌شود، یک خانه ۲۰۰ متری را در عرض ۴ الی ۵ روز بدون هیچ گونه گرد و خاک قابل ارائه به مشتری می‌باشد. 
نکته: به یاد داشته باشید که نصب پارکت شاید کار تمیز و آسانی باشد ولی نیاز به متخصص دارد و برای اینکه خیالتان راحت باشد کار نصب پارکت چوبی را به کاردان بسپارید. ولی اگر شما تجربه ای در نجاری داشته باشید می توانید از پس آن بر بیایید.

پارکت و کاغذ دیواری سارای

 

به خاطر بسپارید:

 

پارکت و کاغذ دیواری سارای

 

باراکو دیزاین

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

انتخاب مناسب ترین پارکت به عنوان کفپوش ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول کرده است. انتخاب بهترین کفپوش برای اتاق خواب، انتخاب زیباترین رنگ پارکت (به ویژه بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی) و موارد مشابه دیگر که هنگام خری....

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

انتخاب کفپوش خانه امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و....

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

بهترین راهنمای انتخاب رنگ پارکت سال از نظر طراحان دکوراسیون داخلی

انتخاب بهترین پارکت در صورت داشتن حیوانات خانگی

   محصولات مشابه