مقالات خانه چین

فروشگاه

انتخاب بهترین پارکت در صورت داشتن حیوانات خانگی

پارکت و حیوانات خانگی مانند سگ دو قطب مخالف یگدیگر هستند. اگر از کوتاه کردن مداوم ناخن حیوانات خانگی خسته شده‌اید بهترین راهکار خرید پارکتی است که برای این شرایط ساخته شده باشد. بنابراین به جای سازگار کردن حیوانات خانگی با پارکت، راهکار بهتر سازگار کردن پارکت با حیوانات خانگی است.

حتی با وجود کوتاه کردن مداوم و همیشگی ناخن حیوانات خانگی پارکت از گزند آن‌ها در امان نخواهد ماند.

در صورت داشتن سگ خیال پارکت چوبی را از سرتان بیرون کنید. گزینه‌های مناسب‌تر شامل پارکت‌های وینیل، لمینت، سرامیکی و کاشی است. این‌ها همگی بهتر از پارکت چوبی هستند.

با این همه اگر باز هم اصرار به خرید پارکت چوبی دارید، پارکتی را انتخاب کنید که جنس چوب مقاومی دارند. در ادامه سه چوب که جزء مقاوم‌ترین و بهترین جنس‌های چوب برای پارکت هستند را خواهید خواند.

چوب درخت گردوی برزیلی یا ایپه

ایپه یک چوب بسیار سخت، بسیار متراکم و بادوام است . این چوب به قدری محکم است که به آن لقب چوب آهنی داده‌اند.

چوب درخت افرا

پارکت از جنس چوب افرا برای قسمت ورودی خانه گزینه بسیار عالی است. از چوب درخت افرا سال‌ها برای ساخت کفپوش سالن بسکتبال استفاده شده است. بنابراین پارکت از جنس افرا گزینه مناسبی برای آن‌هایی است که حیوانات خانگی به خصوص سگ دارند. 

پارکت ساخته شده از بامبو بسیار بادوام و مناسب خانه‌هایی برای زندگی با حیوانات خانگی است.

 

بامبو

در حقیقت بامبو یک گیاه است اما در طبقه‌بندی‌ پارکت به‌عنوان چوب در نظر گرفته می‌شود. بامبو سختی بالایی دارد. پارکت ساخته شده از بامبو بسیار بادوام است. راز این دوام بالا مراحل فرآوری چوب بامبو است. تنها علتی که باعث می‌شود گیاه بامبو برای ساخت پارکت مورد استفاده قرار گیرد اضافه کردن ماده رزین به آن در فرآیند تولید پارکت است. 

بهترین پارکت از جنس چوب طبیعی نیست

در گذشته کفپوش طرح پارکت چندان مورد توجه نبود. علت این بود که این کفپوش اصلا شبیه چوب نبود. اما امروزه با پشرفت تکنولوژی‌ بسیاری از کفپوش‌ها طرح پارکت ظاهری کاملا شبیه چوب دارند.

اگر عاشق حیوانات خانگی هستید و در عین حال اصرار بر نصب پارکت دارید، بهتر است از کفپوش طرح پارکت استفاده کنید.

  • سرامیک طرح پارکت: این نوع پارکت ظاهری طبیعی و شبیه به چوب دارد به طوری که برای تشخیص جنس آن باید به دقت آن را بررسی کرد.
  • پارکت لمینت: این نوع پارکت ظاهر چوبی چندانی خوبی ندارد .با این حال ویژگی اصلی آن‌ ضد خش بودن است. لمینت مقاومت چندانی در برابر کشیدن یخچال روی آن ندارد با این حال به خوبی در برابر چنگ‌های حیوانات خانگی مقاوم است.

ویژگی‌هایی که هنگام خرید پارکت باید به آن توجه کنید

به طور کلی پارکت ساخته شده از چوب کاج و صنوبر گزینه‌ی مناسبی برای آن‌هایی که حیوانات خانگی دارند نیست. پارکت چوب سخت به نسبت پارکت مهندسی شده بهتر است. پارکت چوب سخت ساختاری یکپارچه دارد و بسیار مقاوم و بادوام است. تنها ایراد پارکت مهندسی شده این است که در صورت سمباده کشیدن زیاد سطح آن کنده می‌شود و ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟


چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟   

انتخاب مناسب ترین پارکت به عنوان کفپوش ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول کرده است. انتخاب بهترین کفپوش برای اتاق خواب، انتخاب زیباترین رنگ پارکت (به ویژه بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی) و موارد مشابه دیگر که هنگام خرید پارکت لمینت اهمیت دارند، نقش مهمی در تغییر دکوراسیون داخلی منزل دارند. پارکت لمینت یکی از بهترین نوع کفپوش های چوبی است که دهه ها از ساخت و روانه شدن آن به بازارهای جهان می گذرد و اکنون استفاده از پارکت چوبی و پارکت لمینت در سطح جهان بسیار گسترش پیدا کرده بطوری که بسیاری از خانه ها، فروشگاه ها، مغازه ها، فست فودها، رستوران ها، مراکز آموزشی، فرهنگی، علمی و ... از این نوع کفپوش ها استفاده می کنند. ادامه مطلب

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

  

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !


راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !   

انتخاب کفپوش خانه امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و جلوه دیگری به آن ببخشد. ادامه مطلب

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

بهترین راهنمای انتخاب رنگ پارکت سال از نظر طراحان دکوراسیون داخلی

بهترین نوع پارکت در ایران، قبل از خرید بشناسید!

 

   محصولات مشابه