مقالات خانه چین
فروشگاه

انتخاب بهترین پارکت در صورت داشتن حیوانات خانگی

پارکت و حیوانات خانگی مانند سگ دو قطب مخالف یگدیگر هستند. اگر از کوتاه کردن مداوم ناخن حیوانات خانگی خسته شده‌اید بهترین راهکار خرید پارکتی است که برای این شرایط ساخته شده باشد. بنابراین به جای سازگار کردن حیوانات خانگی با پارکت، راهکار بهتر سازگار کردن پارکت با حیوانات خانگی است.

حتی با وجود کوتاه کردن مداوم و همیشگی ناخن حیوانات خانگی پارکت از گزند آن‌ها در امان نخواهد ماند.

در صورت داشتن سگ خیال پارکت چوبی را از سرتان بیرون کنید. گزینه‌های مناسب‌تر شامل پارکت‌های وینیل، لمینت، سرامیکی و کاشی است. این‌ها همگی بهتر از پارکت چوبی هستند.

با این همه اگر باز هم اصرار به خرید پارکت چوبی دارید، پارکتی را انتخاب کنید که جنس چوب مقاومی دارند. در ادامه سه چوب که جزء مقاوم‌ترین و بهترین جنس‌های چوب برای پارکت هستند را خواهید خواند.

چوب درخت گردوی برزیلی یا ایپه

ایپه یک چوب بسیار سخت، بسیار متراکم و بادوام است . این چوب به قدری محکم است که به آن لقب چوب آهنی داده‌اند.

چوب درخت افرا

پارکت از جنس چوب افرا برای قسمت ورودی خانه گزینه بسیار عالی است. از چوب درخت افرا سال‌ها برای ساخت کفپوش سالن بسکتبال استفاده شده است. بنابراین پارکت از جنس افرا گزینه مناسبی برای آن‌هایی است که حیوانات خانگی به خصوص سگ دارند. 

پارکت ساخته شده از بامبو بسیار بادوام و مناسب خانه‌هایی برای زندگی با حیوانات خانگی است.

 

بامبو

در حقیقت بامبو یک گیاه است اما در طبقه‌بندی‌ پارکت به‌عنوان چوب در نظر گرفته می‌شود. بامبو سختی بالایی دارد. پارکت ساخته شده از بامبو بسیار بادوام است. راز این دوام بالا مراحل فرآوری چوب بامبو است. تنها علتی که باعث می‌شود گیاه بامبو برای ساخت پارکت مورد استفاده قرار گیرد اضافه کردن ماده رزین به آن در فرآیند تولید پارکت است. 

بهترین پارکت از جنس چوب طبیعی نیست

در گذشته کفپوش طرح پارکت چندان مورد توجه نبود. علت این بود که این کفپوش اصلا شبیه چوب نبود. اما امروزه با پشرفت تکنولوژی‌ بسیاری از کفپوش‌ها طرح پارکت ظاهری کاملا شبیه چوب دارند.

اگر عاشق حیوانات خانگی هستید و در عین حال اصرار بر نصب پارکت دارید، بهتر است از کفپوش طرح پارکت استفاده کنید.

ویژگی‌هایی که هنگام خرید پارکت باید به آن توجه کنید

به طور کلی پارکت ساخته شده از چوب کاج و صنوبر گزینه‌ی مناسبی برای آن‌هایی که حیوانات خانگی دارند نیست. پارکت چوب سخت به نسبت پارکت مهندسی شده بهتر است. پارکت چوب سخت ساختاری یکپارچه دارد و بسیار مقاوم و بادوام است. تنها ایراد پارکت مهندسی شده این است که در صورت سمباده کشیدن زیاد سطح آن کنده می‌شود و ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

انتخاب مناسب ترین پارکت به عنوان کفپوش ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول کرده است. انتخاب بهترین کفپوش برای اتاق خواب، انتخاب زیباترین رنگ پارکت (به ویژه بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی) و موارد مشابه دیگر که هنگام خری....

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

انتخاب کفپوش خانه امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و....

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه !

ساده اما تاثیرگذار: نکات مهم در انتخاب پارکت

بهترین راهنمای انتخاب رنگ پارکت سال از نظر طراحان دکوراسیون داخلی

بهترین نوع پارکت در ایران، قبل از خرید بشناسید!

   محصولات مشابه