مقالات خانه چین
فروشگاه

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل

همانگونه که از نام کف پوش پیداست به معنای پوشش دهنده کف می باشد. انسان ها از دیرباز در صدد رفع سختی و زبری کف منازل خود بوده اند و پوشش های مختلفی را در دهه های اخیر تجربه نموده اند. خرید کف پوش مناسب برای منزل از سوالات چالش برانگیز در زمان ساخت منزل مسکونی و یا تغییر دکوراسیون می باشد که ضرورت آشنایی با انواع کف پوش ها را نمایان می سازد.

قصد داریم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص انتخاب کفپوش مناسب برای منزل در اختیار شما همراهان همیشگی وب سایت رونیا قرار دهیم به همین منظور توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

خرید کفپوش

در صورت تصمیم به خرید کفپوش برای منزل با انواع مختلفی از کف پوش ها مواجه خواهید شد که در صورت عدم آشنایی با هر کدام از آن ها اسباب سردرگمی شما فراهم خواهد آمد.

هر کدام از آن ها کاربردی خاص داشته و البته قیمت های متفاوتی نیز دارند. در یک تقسیم بندی کلی می توان کف پوش ها را به هشت نوع مختلف تقسیم نمود.

  1. سنگ
  2. موزاییک
  3. موکت
  4. پارکت
  5. پارکت لمینت
  6. کف پوش پی وی سی
  7. کف پوش اپوکسی
  8. کف پوش سه بعدی

اکنون به معرفی هر کدام از انواع کف پوش ها پرداخته و توضیحاتی در خصوص مناسب ترین آن ها ارائه خواهیم داد.

کفپوش

سنگ

سنگ از جمله قدیمی ترین و البته گران ترین انواع کف پوش های ساختمانی می باشد. با اینکه سنگ نسبت به دیگر کف پوش ها دوام بسیار طولانی تری دارد اما مطلوب معماران ساختمانی نیست.

علل اصلی آن، دردسر و هزینه بسیار زیاد در صورت تصمیم به تغییر کفپوش ، عدم تنوع طرح و رنگ و یک نواختی آن در کل فضای موجود، حفظ سرما در بدنه خود و ایجاد مشکلات مفصلی، لغزندگی بسیار زیاد در صورت مرطوب و خیس بودن و دشواری لکه گیری آن می باشد.

با این حال در برخی موارد در منازل مسکونی به عنوان کف پوش سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها استفاده می شود.

موزاییک

در سالیان اخیر و ترویج استفاده از پارکت و سرامیک، استفاده از موزاییک کاهش بسیار چشم گیری داشته و در سطح بسیار قابل توجهی طرفداران خود را از دست داده است.

موزاییک ها معمولا نمی توانند جلوه ای ویژه در دکوراسیون های داخلی ایجاد نمایند اما با این حال جهت پوشش کف حیاط گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد.

موکت

موکت از جمله پرطرفدار ترین انواع کف پوش های ساختمانی به ویژه منازل مسکونی در ایران می باشد که دارای تنوع بسیار زیادی از حیث جنس و طرح و رنگ می باشد و در سطح بسیار گسترده ای تولید و عرضه می گردند.

این کف پوشهای نرم و فرش مانند، بیش از هر چیز برای پوشش کف اتاق خواب ها به کار می رود اما با این حال استفاده از آن برای نشیمن و پذیرایی نیز رایج است.

بهتر است از این کف پوش ها در آشپزخانه ها استفاده نشود چرا که شستشوی آن ها کار راحتی نبوده و امکان پاک نشدن چربی و دیگر لکه ها از روی آن ها وجود دارد.

در هر حال خرید این نوع کف پوش ها نه تنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد بلکه تعویض آن ها با یک نوع کف پوش دیگر در صورت تصمیم به تغییر دکوراسیون موجود، کار بسیار راحتی خواهد بود.

سرامیک

کف پوش های سرامیکی از جمله انواع کف پوش های متداول در ساختمان های ایرانی می باشد. این نوع کف پوش بازار بسیار گسترده ای داشته و بیش از هر چیز در دو رنگ سفید و قهوه ای تولید می شوند.

این کف پوش ها را می توان در تمام نقاط منزل به کار برد و قابلیت شستشوی این نوع کف پوش و عدم نفوذ آب به داخل آن باعث شده که در سطح گسترده ای تولید شوند.

اما این کف پوش ها از تنوع بسیاری برخوردار نبوده و معلوم بودن لبه ابعاد سرامیک پس از نصب از جذابیت آن می کاهد. لغزندگی بسیار و حفظ سرما نیز از جمله معایب این گونه کف پوش هاست.

پارکت

 شنیدن نام این کف پوش چوبی هر انسانی را به وجد می آورد چه برسد به زمانی که از آن در دکوراسیون منزل بهره برده باشید.

هر چند پارکت امروزه پرطرفدارترین نوع کف پوش ها می باشد اما این نوع محبوبیت بیش از آنکه بالفعل باشد بالقوه بوده و افراد بسیاری با توجه به بودجه خود مجبور به انتخاب نوع دیگری از کف پوش ها می شوند.

با این حال برخی افراد با انگیزه متمایز نمودن منزل خود، هزینه های مربوطه را تقبل نموده و نمایی ویژه را در منزل خود خلق می کنند.

پارکت ها برای تمام نقاط منازل مسکونی کاربرد داشته و از آن ها می توان در نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب ها و حتی سرویس های بهداشتی استفاده نمود.

در صورت استفاده از پارکت در آشپزخانه و یا سرویس های بهداشتی باید حتما نوع ضد آب آن ها را به کار برد.

پارکت لمینت

پارکت های چوبی هر چند بسیار شیک و لوکس بودند اما به علت معایبی که داشتند در سطح بسیار قابل توجهی جای خود را به پارکت لمینت دادند.

این معایب از جمله آسیب پذیری در مقابل رطوبت و گرما، موریانه، آتش سوزی و همچنین ایجاد سر و صدا در هنگام راه رفتن روی آن ها بود که هرچند پارکت لمینت به طور کامل عاری از این عیوب نیست اما در سطح بسیار قابل توجهی کاسته شده اند.

پارکت لمینت ، از جمله مناسب ترین کف پوش ها برای منازل مسکونی می باشد که با توجه به کیفیت و تأثیر ویژه ای که در دکوراسیون منزل دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

کفپوش

کف پوش پی وی سی

نام کفپوش پی وی سی برای بسیاری از مردم جامعه آشناست اما کمتر کسی را می توان یافت که اطلاعات دقیقی درخصوص آن داشته باشد.

پی وی سی دارای دو نوع سخت و نرم است که نوع نرم آن در ساخت کف پوش پی وی سی کاربرد داشته و نوع سخت آن تحت عنوان یو پی وی سی در صنعت ساخت در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

این کف پوش ها که معمولا ضد آب بوده و همچنین قابلیت شستشو دارند در حقیقت یک نوع پلیمر لاستیکی نرم بوده که می تواند به عنوان یک کف پوش مناسب برای تمام فضای داخلی یک ساختمان مورد استفاده واقع گردد.

کف پوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی نوعی بسیار تخصصی از انواع کف پوش هاست  که عموم جامعه آشنایی چندانی با آن ندارند. این نوع کف پوش از چند مرحله تسطیح کاری سطح، ساب زدن، بتانه زنی، اجرای پرایمر و در نهایت اجرای کف پوش اپوکسی تشکیل می شود و قابلیت اجرا بر روی انواع مختلف سطوح به ویژه سطوح بتنی را دارند و به علت مقاوم و بادوام بودن طولانی تر نبست به انواع دیگر کف پوش ها، بیشتر در سالن های ورزشی، بیمارستان ها، کارخانه ها و اماکنی از این قبیل استفاده می شوند و کمتر در منازل مسکونی مورد استفاده واقع شده اند.

کف پوش های سه بعدی

کف پوش های سه بعدی از جدیدترین انواع کف پوش های ساختمانی می باشد که بازار فروش آن ها روز به روز گسترش یافته و طرح و رنگ های مختلفی در این زمینه خلق می گردد.

باید دقت نمود که گسترش بازار فروش آن ها بدین معنا نیست که این کف پوش ها را می توان در هر نقطه ای از منزل به کار برد. این نوع کف پوش ها بهترین کاربرد را در اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی داشته و به کارگیری آن ها در نشیمن، پذیرایی و حتی آشپزخانه مناسب نمی باشد.

کدام یک از انواع کف پوش ها مناسب می باشند؟

پس از مطالعه این مطالب اکنون باید بتوانیم به راحتی به این سوال پاسخ دهیم. کفپوش لمینت از جمله کف پوش هایی می باشد که کمترین معایب و بیشترین مزایا را داشته و پیشنهاد می شود از کف پوش های سنگی و سرامیکی به دلایل یاد شده پرهیز نمایید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

به نقل از آفتاب آنلاین، زمانی در خانه‌های ما فقط فرش‌ها خودنمایی می‌کردند؛ با نقش‌ها و طرح‌های خاص خودشان. آن موقع کفپوش خانه‌ها یا موزاییک‌های سیمانی بود یا موکت‌های کبریتی زبر و خشن که به مدد فرش‌هایی که بیخ‌تا بی....

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

بهتر است برای دوری از هر گونه نارضایتی در طراحی داخلی خانه کفپوش مناسب برای خانه خود را خودتان انتخاب کنید و این یعنی باید به تحقیق در مورد مدل ها و ویژگی ها مختلف پارکت ها یا کفپوشها بپردازید و تمامی جوانب را درنظر بگیرید....

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

انتخاب و خرید بهترین کفپوش برای خانه + عکس

8 نوع کفپوش مناسب برای خانه شما

کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

   محصولات مشابه