مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کفپوش و پارکت از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. چرا که علاوه بر زیبایی که به محیط می دهد، فضای کلی محیط را نیز تغییر می دهد.

بهتر است برای دوری از هر گونه نارضایتی در طراحی داخلی خانه کفپوش مناسب برای خانه خود را خودتان انتخاب کنید و این یعنی باید به تحقیق در مورد مدل ها و ویژگی ها مختلف پارکت ها یا کفپوشها  بپردازید و تمامی جوانب را درنظر بگیرید. برای مثال اگر برای طراحی دیوار خانه از کاغذ دیواری با طرح و رنگ قوی استفاده کرده اید بهتر است برای کف خانه کفپوشی ساده، بدونه طرح و خلوت استفاده کنید تا نوعی تعادل در محیط برقرار شود.

دقت در انتخاب کفپوش و پارکت و توجه به موارد اینچنینی می تواند تاثیرات فراوانی بر روحیه و خلق و خوی شما داشته باشد زیرا چنین مواردی در منزل به شکلی مستقیم بر روی شما تاثیرگذار خواهد بود. همچنین از آنجایی که کفپوش ها را نمی توان مانند وسایلی از جمله قاب عکس، مبلمان و… به راحتی عوض کرد و اینکار دردسرهای فراوانی دارد بایستی در انتخاب و استفاده از آنها بیشترین دقت و توجه را داشت.

توجه به نکاتی مانند رنگ کفپوش ها و پارکت باید از اولین مواردی باشد که به آن توجه می کنید زیرا رنگ تاثیری مستقیم بر تمامی دکوراسیون داخلی و همچنین سبب زیبایی و یا زشت شدن فضای داخلی خواهد شد. امروزه رنگ های بسیار متنوع در هر طیف و تناژی موجود هستند به شکلی که تمامی سلایق را به خوبی پوشش می دهند.

همچنین در انتخاب و استفاده از کفپوش و پارکت باید به جنس آنها نیز به شدت توجه داشت. راه رفتن های مکرر، چیدن انواع وسایل بر روی آنها، تحمل وزن مناسب و… از مواردی هستند که فقط یک پارکت مقاوم و کفپوشی با کیفیت می تواند در برابر آنها استقامت لازم را داشته باشد. برای رعایت این موارد شاید در ابتدا هزینه بیشتری کرده باشید اما چنین هزینه ای به راحتی دائمی و کم دردسر بودن در آینده، به شدت می ارزد.

یکی از مواردی که می تواند نیاز شما را در این زمینه به شکلی زیبا بطرف کند «کفپوش چوبی» است.

کفپوش های چوبی با توجه به جنس چوب و نوع گره های آن (موازی یا بافت دار) دارای تنوع زیادی هستند. چوب های نرم تر از قبیل کاج و صنوبر از جمله کفپوش ساده را شکل می دهند که به صورت موازی کنار هم نصب می شوند. این کفپوش ها در بازار ارزان تر از مدل های دیگر هستند اما در مقابل از مقاومت کمتری برخوردار هستند. پس از این کفپوش ها نباید درمحیط های که در آن رفت و آمد زیاد است مانند آشپزخانه استفاده کنید.نوع دیگر کفپوش های سخت هستند که از چوب های بلوط و افرا تهیه می شوند و به آسانی خراب نمی شوند البته قیمت آنها نسبت به مدل نرم گران تر است.

کلیه کفپوش ها چه از جنس نرم و چه از جنس سخت دارای رتبه بندی هستند. مثلا کفپوش درجه یک دارای درخشندگی و گره های بیشتر است و برای محیط هایی مثل پذیرایی مناسب است اما برای مکان هایی مثل اتاق که قرار است فرشی بزرگ در وسط پهن شود بهتر است از کفپوش ها درجه 2 استفاده شود. این شیوه استفاده از کفپوش و پارکت می تواند زیبایی و هزینه مناسب را در کنار هم به شما ارائه کند؛ در اتاق ها که بیشترِ حاشیه ها توسط کمد، میزتحریر، تختخواب و وسایل دیگر پوشانده می شود و در وسط اتاق نیز قرار است از فرش استفاده شود لزومی به استفاده از کفپوش بسیار مقاوم نیست و همان کفپوش درجه 2 که به آن اشاره کردیم کافی می باشد.

در مورد رنگ کفپوش ها هم باید توجه کنید که رنگی که انتخاب می کنید دکوراسیون کلی فضا را شکل می دهد. رنگ روشن بیشتر فضا را غیر رسمی می کند در صورتی که رنگ تیره بیشتر احساس رسمی و شیک بودن به محیط می دهد. البته رنگ ها روشن برای فضاهای کوچک تر مناسب هستند چرا که فضا را بزرگتر جلوه می دهند اما کفپوش ها تیره رنگ محیط بزرک را گرم و صمیمی نشان می دهد.

laminat03

mirage-tigerwood-flooring

mullican-engineered-exotic-flooring-zebrawood

naturally-curved-hardwood-flooring-by-bolefloor-1-thumb-630xauto-25149

reclaimed-antique-wood-flooring-stonesource

wide-plank-hickory-flooring-carlisle-2

wide-plank-hickory-flooring-carlisle-4

اما هنگامی که بحث بر سر هزینه می شود هیچ کفپوش چوبی نمی تواند به پای لمینیت برسد. لمینیت طرح بسیار شبیه به کفپوش ها چوبی دارد و دوام بالایی دارد همچنین از لحاظ قیمت هم بسیار بصرفه تر است. لمینیت طرح چوب یا سنگ برای فضاهایی که رفت و آمد در انها زیاد است مانند آشپزخانه و یا اتاق کودک بهترین گزینه است زیرا دوام بالایی دارند و در مقابل خش، پوسته پوسته شدن و لکه کاملا مقاوم هستند.

laminat03

Naturholz-Optik-Schlafzimmer-Laminat-Parkett-Bodenbelag-Vorteile

 

Parkett_Laminat_06

 

reclaimed-antique-wood-flooring-stonesource

تصاویر بیشتر:

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه + عکس

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل

همانگونه که از نام کف پوش پیداست به معنای پوشش دهنده کف می باشد. انسان ها از دیرباز در صدد رفع سختی و زبری کف منازل خود بوده اند و پوشش های مختلفی را در دهه های اخیر تجربه نموده اند. خرید کف پوش مناسب برای منزل از سوالات چال....

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

به نقل از آفتاب آنلاین، زمانی در خانه‌های ما فقط فرش‌ها خودنمایی می‌کردند؛ با نقش‌ها و طرح‌های خاص خودشان. آن موقع کفپوش خانه‌ها یا موزاییک‌های سیمانی بود یا موکت‌های کبریتی زبر و خشن که به مدد فرش‌هایی که بیخ‌تا بی....

راهنمای جامع انتخاب و نصب کفپوش برای خانه

انتخاب و خرید بهترین کفپوش برای خانه + عکس

8 نوع کفپوش مناسب برای خانه شما

کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

   محصولات مشابه