مقالات خانه چین
فروشگاه

روندهای روشنایی مدرن برای سال 2020

سال جدید همیشه یک زمان طبیعی برای در نظر گرفتن به روز کردن دکوراسیون منزل شما است. همچنین زمان آن است که منتظر روندهای جدید باشیم.

بنابراین ما آخرین روند و پیش بینی های کارشناسانه را در مورد آنچه در افق روشنایی مدرن است- و چه راه هایی برای خروج از آن مشاهده کردید بررسی کردیم. بعلاوه ، ما نکات و توصیه هایی را برای کمک به شما در گنجاندن این روندها در خانه خود و یا برای تازه کردن آنچه که احساس ناخوشایند است ارائه می دهیم

از رنگ و کاردستی گرفته تا بافت و فرم ، نگاهی کوتاه به سال 2020 بیاندازید.

خارج با قدیمی

بعضی اوقات درست است: شما واقعاً می توانید خیلی چیزهای خوب داشته باشید. چندین روند محبوب طی چند سال گذشته به اوج خود رسیده و اکنون در حال کنار رفتن هستند.

رئیس در میان آنها ، شیک بوهمی. محصولی از موفقیت خاص خود ، مجلات و تلویزیونهای طراحی اشباع همه جا با مارک مارک تجاری خود ، ملافه های توت شده ، و درهم و برهمی مطالعه شده است. این روزها احساس فرمول بیشتری نسبت به تازه دارد و طراحان در یک جهت جدید حرکت می کنند.

White Out

خانه سفید

روند رو به کاهش دیگری؟ فضای داخلی سفید. در آغوش به عنوان همه کاره و بی خطر ، یکپارچه با زیبایی شناسی طراحی مدرنیستی ناتوان زوج. امروز ، پالت رنگ پریده استریل تر از تسکین دهنده است ، و بله ، کمرنگ است.

Less Is Less

روندهای روشنایی مدرن برای سال 2020

Less Is Less

مینیمالیسم غرب ساحل ، که نتیجه روند رنگ سفید است ، به همین ترتیب بخار را از دست می دهد. ساده و بی ارزش ، نگاه بی بند و باری که خنک کالیفرنیا را تعریف می کرد ، در دهه گذشته دنیای طراحی را به آتش کشید. اما زیبایی شناسی خوش پوشیده - که با پروفایل های سخت و محکم و حساسیت خاصی همراه است - فضای کمی برای سبک شخصی و احساس روح باقی می گذارد.

در با جدید

در جای خود ، سال 2020 تعداد زیادی از طراحی های جدید به وجود خواهد آمد ، بسیاری از آنها فرصتهایی را برای ترساندن سبک های قدیمی ارائه می دهند.

دنیای من را رنگ کنید

روندهای روشنایی مدرن برای سال 2020

دنیای من را رنگ کنید

یکی از بزرگترین پیشرفت ها بازگشت رنگ است. بازی ضد نقطه برای شوق همه سفید ، تن های تیره - از جمله سیاه ، قهوه ای و خاکستری عمیق - به سرعت تبدیل به بی طرف انتخاب می شوند. آنها غنای و گرمی را به فضایی قرض می دهند و به راحتی می توانند همان نقشی را که بیش از حد بژ یا عاج استفاده می شود ، داشته باشند. انتخاب Pantone از رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال 2020 روند طراحی را تقویت می کند.

نورپردازی راهی آسان برای آزمایش با این رنگها است در حالی که یک پادزهر به چهره خاموش تمام رنگ سفید ارائه می دهد. به عنوان مثال ، استفاده از آویز مشکی براق ، تأثیر گرافیکی فوری را اضافه می کند و لحن های تک رنگ را می شکند.

ایده های روشن

ایده های روشن در خانه

ایده های روشن

رنگهای روشن نیز روند خاصی دارند و فرصتی را برای تزریق فضای کم کلید و مینیمالیستی با کمی درام ارائه می دهند. اثاثیه ای که با لحنی پررنگ و پرانرژی تمام شود - به رنگ قرمز و زرد فکر کنید - رنگ و شخصیتی خوش آمدید ، بدون اینکه اتاق را غرق کند ، خوشحال می شود.

لمس بافت

لمس بافت

لمس بافت

پیش بینی می شود بافت در سال 2020 نیز بزرگ باشد. مانند رنگ ، بازتابی از روند مینیمالیستی همیشه در حال حاضر است و باعث تنوع می شود. نورپردازی ساخته شده با مواد طبیعی ، این نمای بافت را ضبط می کند ، در حالی که علاقه بصری و لمس ارگانیک را به یک فضا اضافه می کند.

حصیری ، رتن و وود

حصیری ، رتن و وود

حصیری ، رتن و وود

پارچه های حصیری ، چوب خیزران و چوب گزینه های بسیار خوبی برای معرفی بافت هستند و روشی برای وارد کردن فضای بیرون از منزل هستند. حصیر مادربزرگ شما نیست ، این مواد بافتی در سیلوهای معاصر مجددا تجدید می شوند و به شکل ظاهری به سبک مزرعه وام می دهند. اگرچه طبیعی و خاکی است ، آنها عجیب و غریب تر از روستایی هستند ، و پیچیدگی جهانی را در دکوراسیون انبار نوستالژیک ارائه می دهند.

اگرچه کاملاً جدید نیست ، روندهای زیر در سال 2020 داغ خواهد ماند.

اقامت محلی

اقامت محلی

اقامت محلی

در عصر آماده سازی ، تولید انبوه ، علاقه زیادی به صنایع دستی وجود دارد که از مواد محلی استفاده می شود و احساس مکان را بیرون می کشد. طراحان نورپردازی در جوامع صنایع دستی مشهور در سراسر ایالات متحده ، به دلیل اصالت و کیفیت محصول آنها و وسایل خاص و معمول یک نوع از آنها ، اغلب به عنوان آثار هنری دو برابر هستند.

مطالعه در هندسه

مطالعه در هندسه

مطالعه در هندسه

طرح های هندسی امسال نیز قدرت ماندگاری را نشان می دهند و نورپردازی راهی عالی برای آزمایش این روند است. گزینه ها بی پایان هستند ، از فرم های ساده و کم تحرک گرفته تا طرح هایی که دارای یک آرایش پیچیده از زاویه ها و تقاطع ها هستند. برای یک روند متوسط در روند ، چند خط تمیز را انتخاب کنید. برای جبران یک اتاق مینیمالیستی خاموش ، با یک قطعه بیانیه گسترده بروید.

چه در حال تعویض مواد باشد و چه یک شبح جدید را وارد کنید ، گاهی اوقات یک تغییر کوچک می تواند یک اتاق را زنده کند. شما با نگاهی به خودی خود مسلح هستید که گرم و چه چیزهایی در نورپردازی مدرن نیست ، شما آماده برای شروع سال جدید به روند هستید.

لوستر مدرن آخرین مدل های ۲۰۲۰ + نکات مهم در خرید لوستر!

31 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

از سیر تا پیاز خرید یک لوستر مدرن + مدل‌های سال ۲۰۲۰

مقاله امروز ما در مورد لوستر مدرن و نکاتی ضروری است که قبل از خرید آن باید بدانید. در پایان مقاله نیز آخرین مدل‌های ۲۰۲۰ لوستر مدرن آورده شده است.

یکی از مهم‌ترین مراحل در طراحی دکوراسیون داخلی، نورپردازی مناسب محیط است. خانه شما هر چقدر هم که پر از وسایل شیک و گران‌قیمت باشد، اگر نورپردازی مناسبی نداشته باشد انگار یک چیزی کم دارد!

نور مناسب محیط باعث می‌شود تا اشیا از نظر حجم و رنگ به بهترین و زیباترین شکل جلوه کنند. علاوه‌بر این نور در روحیه انسان‌ها هم تاثیر دارد و به آن‌ها انرژی و حرکت می‌بخشد.

فضای بدون نور، بی‌روح  و بی‌انرژیست و حتی با گرانترین مبلمان هم چیزی جبران نمی‌شود. لوستر مدرن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نورپردازی مناسب و روحیه‌بخش محیط، به خصوص در خانه‌های امروزی است.

لوستر مدرن، هم یک عنصر کاربردی به حساب می‌آید و هم تزیینی، و برای یک انتخاب بهینه باید یک سری عوامل را حتماً در نظر گرفت.

به دلیل این اهمیت، لازم دانستیم که یک راهنمای کامل از مراحل شناخت و انتخاب و خرید لوستر مدرن برایتان آماده کنیم تا با یک نورپردازی حسابی، زیبایی خانه‌تان را دو‌ چندان کنید.

1 267x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

لوستر مدرن از کجا پیدایش شد؟

اصلاً اجازه دهید دستتان را بگیریم و ببریم به سال‌های دور. در آن دوران لوسترها فقط مختص قصرها و بناهای پر اهمیت بودند. فیلم‌های تاریخی حوالی قرن ۱۷ را به یاد بیاورید، احتمالا در کنار آن مهمانی‌ها و لباس‌های کلاسیک و میزهای پوشیده از بره بریان، چشمتان به لوسترهای بزرگ و سنگینِ آویزان از سقف می‌افتد که با تعداد زیادی شمع نورپردازی شده بودند… .

سال‌ها گذشت و لوستر کم‌کم به فضاهای مسکونی راه پیدا کرد، اگر به همین ۳۰-۲۰ سال پیش برگردیم شاید خاطرتان باشد که فقط در خانه‌های خیلی لوکس و به قولی خانه‌ی فامیل‌های پولدا‌رمان لوستر به چشم می‌خورد و الحق که چه کلاسی داشت و چقدر مایه‌ی فخر صاحبخانه بود!

کم‌کم‌ سبک‌های دکوراسیون عوض شد و همه چیز رو به سادگی و مدرنیته رفت و لوستر هم در این گذر زمان حسابی دستخوش تغییر شد. لوسترها اول فراگیر و در ادامه عملکردی‌تر شدند؛ یعنی شکل‌های مدرن و ساده‌تری به خود گرفتند.

LED luster uuu8866 550 5 247x300 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!4444 247x300 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

 

1705 247x300 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!Untitled 1 1 247x300 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

چطور یک لوستر مدرن انتخاب کنیم؟

با اینکه از نظر اصولی یک لوستر مدرن بر ۲ اصل سادگی و عملکرد استوار است، اما امروزه تنوع این سبک بسیار بسیار بالاست؛ یعنی یک وقت خیال نکنید برای خانه‌های کلاسیک و یا سبک خاصی که مد نظرتان هست استفاده ندارد و فقط از یک حباب ساده تشکیل شده! اتفاقاً لوسترهای لوکس خیره کننده‌ای که در بعضی از لابی‌ها و مرکز خریدها نمونه‌اش را دیده‌اید جزء لوستر مدرن طبقه‌بندی می‌شوند.

از آن‌جایی که لوستر علاوه بر زیبایی، جنبه کارکردی هم دارد، نمی‌توان فقط با  در گرفتن سلیقه به یک انتخاب مناسب رسید

.2 344x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

آیتم‌هایی که در خرید لوستر مدرن باید مورد توجه قرار بگیرد به شرح زیر است:

قول می‌دهیم که با توجه به این عوامل می‌توانید یک انتخاب بی نظیر داشته باشید که هم پاسخگوی نورپردازی خانه‌تان باشد و هم زیبایی‌اش چشم‌ها را خیره کند!

هدف از خرید لوستر مدرن

شاید بگویید مگر خرید لوستر قبولی کنکور است که هدف‌گذاری بخواهد! بله نیاز است! به دلیل تنوع بالا، برای اینکه از میان این همه گزینه، فیلتری انجام بدهیم و موردهای بی ربط را حذف کنیم، هدف‌گذاری کمک زیادی می‌کند. (لابد هنگام خرید، تجربه کردید که هر چه تعداد بالاتر باشد انتخاب سخت‌تر می‌شود تهش هم تسلیم می‌شویم و برای خلاصی از این وضعیت می‌گوییم آقا همین را بپیچ می‌برم!) ما چند تا گزینه پیش رو داریم:

پس در مرحله اول باید بدانیم از یک لوستر بیشتر زیبایی و جزئیات می‌خواهیم، تعداد لامپ‌ها و نور زیاد، و یا باید هر دو را به صورت نسبی داشته باشد.

فضای قرارگیری لوستر

وقتش رسیده مشخص کنید که لوستر را برای چه فضایی می‌خواهید. دسته‌بندی فضا در وهله اول به صورت کلی انجام می‌شود. لوستر مدرن را برای فضای اداری می‌خواهید؟ تجاری؟یا مسکونی؟

3 396x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

حالا مثلا اگر فضای مسکونی مدنظر شماست آن را جزئی‌تر کنید. چون همانطور که در ادامه توضیح می‌دهیم، یک لوستر مناسب برای اتاق خواب با پذیرایی و آشپزخانه متفاوت است.

پذیرایی

بیشترین خرید لوستر برای فضای پذیرایی انجام می‌شود، توصیه ما برای این فضا استفاده از لوسترهای نسبتا بزرگ و مجلل است؛ چون پذیرایی هم مساحت بیشتری نسبت به بقیه فضاهای خانه دارد و هم برای میزبانی از مهمان نور کافی لازم داریم.

در بین مدل‌ها، به لوسترهای مدرن چند شاخه و حتی چند طبقه با تعداد لامپ کافی توجه کنید. در صورت داشتن فضای کافی استفاده از ۲ لوسترِ ست، جلوه زیباتری به پذیرایی‌تان می‌دهد، منتها به شرط آنکه با سایر اجزای محیط از جمله مبل و پرده نیز هماهنگ باشد.

اتاق خواب

6 300x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

اتاق فضایی برای استراحت و آرامش است، به همین دلیل به نورافشانی و درخشش خاصی نیاز ندارد! و یک نور ملایم غیر‌مستقیم

کافی است. برای اتاق از لوستر مدرن در طرح‌های ساده و مینیمال، با یک و نهایتا ۲ لامپ استفاده کنید. همچنین بهتر است جهت نور لوستر رو به بالا بتابد و روشنایی را به طور ملایم در فضا پخش کند.

آشپزخانه

10 268x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

میرسیم به قلبِ خانه! فضایی که نگهداری مواد غذایی، آماده‌سازی و پخت غذا در آن صورت می‌گیرد. برای آشپزخانه برخلاف اتاق خواب به نور مستقیم نیاز داریم، تا با دقت آماده‌سازی غذا و آشپزی را انجام دهیم.

شمت می‌توانید از یک لوستر با لامپ‌های کافی در مرکز آشپزخانه استفاده کنید؛ اما استفاده از لوستر‌های آویز برای این فضا بیشتر توصیه می‌شود. چون هم ظاهر بسیار دوستداشتنی به آشپزخانه می‌دهد، و هم برای ایجاد نور و تمرکز درقسمت آماده‌سازی غذا و بالای میز غذاخوری انتخاب بسیار مناسبی هستند. این نوع لوسترها در سال‌های اخیر هم حسابی مد شده‌اند.

به جای ۳ لوستر آویز کوچک، می‌توانید از یک لوستر خطی هم استفاده کنید. اگر کابینت‌های آشپزخانه‌تان چوبی هستند استفاده از مدل لوستر چوبی هم ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. نمونه‌ی آن‌ها را با هم مشاهده کنیم:

راه پله‌ها و لابی

می‌رسیم به قسمت جذاب ماجرا؛ یعنی لوسترهای بلند ریسه‌ای. باشکوه نیستند؟

این لوستر مدرن با اینکه واقعا طرح خیره کننده‌ای دارد اما استفاده از آن در هر فضایی مناسب نیست. لوستر ریسه‌ای به ارتفاع سقف کافی نیاز دارد و عملاً استفاده از آن فقط در راه‌پله‌ها، لابی‌، سقف‌های دوبلکس و گوشه‌های مرتفع ممکن است.

12 300x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!13 299x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

سایر فضاهای خانه

بجز فضاهایی که توضیح دادیم، برای سایر قسمت‌های خانه میتوان از نورپردازی مکمل استفاده کرد. برای مثال استفاده از لوستر دیواری یا دیوارکوب، بالای یک اثر هنری یا یک عنصر تزئینی جلوه فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. یعنی علاوه بر ایجاد تاکید روی عنصر مورد نظرمان یک هارمونی جذاب با لوسترها و سایر اجزای خانه به وجود می‌آید.

خرید انواع لوازم نور و روشنایی

تناسب سبک لوستر با دکوراسیون خانه

نمی‌دانم تا چه حد با سبک‌های دکوراسیون داخلی آشنا هستید. سبک‌ها بسیار متنوع هستند و در این بحث نیازی به بررسی همه‌ی آنها نیست. برای همین بیشتر به سبک‌های کلاسیک، ایرانی و مدرن می‌پردازیم که اکثر خانه‌های ایرانی به این شیوه چیده شده‌اند. (مثلاً بعید است شما در خانه‌های اطرافیان سبک روستیک یا ژاپنی مشاهده کرده باشید!)

استفاده از لوستر در دکوراسیون کلاسیک

همانطور که حدس می‌زنید خانه‌های کلاسیک همان‌هایی هستند که مبل‌ها در آن اغلب دارای کنده‌کاری، نقوش و … هستند؛ در این سبک همه چیز تقارن دارد و براساس نظم چیده شده، روی دیوارها و سقف احتمالا گچ بری‌هایی دیده شود و پرده‌ها مجلل است. توصیه ما برای نورپردازی در این دکوراسیون این است که سراغ لوسترهای مدرن با نمونه‌های مجلل‌تر و متقارن بروید. فرم‌های خیلی جدید و خلاقانه در سبک کلاسیک توصیه نمی‌شود و لازم است که اساس را بر همان نظم و تقارن قرار بدهید. مدل‌های کریستالی، طلایی و نقره‌ای و شاخه‌ای از گزینه‌های مناسب برای این سبک هستند.

18 558x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

19 293x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

20 267x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

استفاده از لوستر در دکوراسیون ایرانی

این روزها دکوراسیون ایرانی  از آن شکل سنتی خود فاصله گرفته و بیشتر به سمت مدرن شدن رفته است. اما همچنان در آن از رنگ‌های قرمز و فیروزه‌ای، فرش‌های اصیل، قاب‌ها و تابلوهای طلاکاری و نقره‌کاری استفاده می‌شود.

در این سبک هم بهتر است لوستری انتخاب کنید که چندان مینیمال نباشند و مانند هنر ایرانی از جزئیات چیزی کم نذاشته باشد، به این منظور حتما از مدل‌های لوکس با اندازه متوسط و جزئیات هنری دیدن کنید.

21 267x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

22 299x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

23 640x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

فروش انواع چراغ تزئینی

استفاده از لوستر در دکوراسیون مدرن

12 400x400 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

و اما این مدرنیته‌ی جذاب… همانطور که قبلا هم گفتیم، سبک خانه‌ها کم‌کم به سمت سادگی و عملکردی شدن پیش رفت. وسایلی که اضافی و صرفاً تزئینی بود حذف شد و دکوراسیون مدرن به سرعت جای خود را در خانه‌ها باز کرد.

همانطور که حدس می‌زنید بهترین روش نورپردازی در این سبک استفاده از لوسترهای مینیمال است، و حتی در برخی موارد حتی یک رینگ ساده نیز کافی است!

در دکوراسیون مدرن به دور از تجملات و تزئینات همه چیز باید شفاف باشد. البته برای ایجاد تنوع می‌توانید سراغ مدل‌های کمی جسورانه و خلاقانه‌تر هم بروید.

اندازه لوستر چه تاثیری در فضای خانه دارد؟

photo 2018 10 26 15 31 39 280x280 1 - لوستر مدرن آخرین مدل های 2020 + نکات مهم در خرید لوستر!

برخلاف تصوری که عده‌ای دارند لوستر فقط لوسترهای اشرافی نیست! وقتی دکوراسیون شما زیبا می‌شود که یک انتخاب متناسب داشته باشید (مثلا لوستر سقفی). به همین دلیل متراژ و فضایی که دارید را درنظر داشته باشید و به ارتفاع سقف توجه کنید. مثلا اگر خانه شما آپارتمانی است و متراژ و ارتفاع پایینی دارد می‌توانید از مدل لوستر مدرنی که به سقف پیچ می‌شود استفاده کنید (تامین نور این لوستر‌ها از لامپ‌های سوزنی ال‌ای‌دی است). علاوه بر این وقتی فضا کوچک باشد، به همان نسبت برای نورپردازی به لامپ‌ها و شاخه‌های کمتری نیاز است.

رنگ و جنس لوستر را با دقت انتخاب کنید!

لوسترها در انواع رنگ و جنس (کریستال و شیشه و فلز و چوب و…) تولید می‌شود. هنگام خرید هماهنگی سایر اجزای خانه با لوستر مدرن خود را در نظر داشته باشید.

نور و استاندارد لوستر

توصیه می‌کنیم لوستری انتخاب کنید که حباب‌های آن استاندارد باشد و در صورت آسیب دیدن بتوان جایگزین مناسبی برای آن تهیه کرد.

برای رنگ نور لوستر از لامپ‌های مهتابی و آفتابی در کنار هم استفاده کنید تا باعث اذیت چشمتان نشود. همچنین می‌توانید از کلیدهای تنظیم کننده‌ی نور برای لوستر مدرن استفاده کنید تا هم براساس نیاز قابل تنظیم باشد و هم در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

و گام آخر؛ یک خرید باشکوه!

مطمئن هستیم که الان دیگر می‌توانید یک انتخاب باشکوه داشته باشید. اما نکته آخر را فراموش نکنید:

تمام مواردی که گفتیم، با خرید یک جنس با کیفیت تکمیل می‌شود.

آخرین گام، پیدا کردن فروشگاه لوستر با:

8ترند برتر طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020:

طراحی نورپردازی یکی از جنبه های اصلی طراحی خانه است. شما می‌توانید فضای خانه خود را فقط با نحوه قرار دادن نور و نوع وسایل مورد استفاده خود بسیار زیبا کنید.

طراحی نورپردازی داخلی از اتاقی به اتاق دیگر تغییر می‌کند. آنچه در اتاق نشیمن زیبا جلوه می‌کند لزوماً در آشپزخانه یا اتاق خواب زیبا نخواهد بود.

نور باید عملکردها و احساس هر فضا را جداگانه منعکس کند. مانند هر قسمت دیگر از دکوراسیون داخلی ، طراحی نورپردازی داخلی هم مدام تغییر می کند. فناوری یکی از دلایل این تغییرات است.

همانطور که تولیدکنندگان هر سال چراغ‌ها و لامپ‌های پیشرفته‌تری را ارائه می‌دهند ، صاحبان خانه و طراحان نیز آنها را در خانه ها قرار می‌دهند.

همچنین سلیقه و ترجیحات نیز نسل به نسل تغییر می کند.

اگرچه در سال 2020 به دلیل همه‌گیری کرونا تغییر اساسی در طراحی نورپردازی داخلی ایجاد نگردید ، اما چندین مورد قابل توجه وجود دارد که طراحان باید آنها را مورد توجه قرار دهند.

ترند شماره 1. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 : نور طلایی نرم محبوب جدید طراحان

به تازگی ، محبوبیت رنگ های ملایم افزایش یافته است. طراحان و صاحبان خانه عاشق رنگ‌هایی مانند خاکستری و خاکستری همراه بژ شده اند.

رنگ طلایی کم، درست در طیف رنگ های ملایم قرار می گیرد و برای دکوراسیون های مدرن بسیار مناسب است. رنگ طلای نرم جایی بین نقره ای براق و طلایی قرار گرفته است.

در عین حال که گرما و نرم بودن طلا را به ارمغان می آورد ، جلوه مات نرم این دو رنگ را هم قرض می گیرد.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 با نور طلایی نرم

نحوه استفاده از آن:

چراغ های روشنایی طلایی نرم در سبک ها و طرح های متنوعی ارائه شده‌اند. برای روشنایی بالای سر ، به دنبال وسایلی باشید که رنگ طلایی را برجسته کنند.

از نور طلایی نرم برای جلب توجه به کناره ها یا قسمت های خاصی از اتاق نشیمن خود استفاده کنید. نور طلایی 2020 در بیشتر قسمت های خانه ها قرار خواهد گرفت.

ترند شماره 2. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: سبک های یکپارچه و صنعتی در حال بازگشت هستند

طرح صنعتی همیشه رنگ های خنثی و تأکید بر فلز بوده است. اکنون شاهد بازگشت یکپارچه این طرح ها اما به روشی متفاوت هستیم.

اگر به طراحی نورپردازی صنعتی مدرن نگاه کنید ، تفاوت های فاحشی با آنچه شما به عنوان طراحی نورپردازی صنعتی سنتی می شناسید وجود دارد.

کلمه ای که ما استفاده خواهیم کرد “” صنعتی پیشرفته ” یا فقط یکپارچه مدرن است.

برخلاف سبک های انبار مانند که در سبک صنعتی رایج است ، ما شاهد فلزهای براق‌تر ، تن های متنوع تر و غنی تر و طرح های جایگزین هستیم.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 طرح های صنعتی

نحوه استفاده از آن:

برای ایجاد طرح منحصر به فرد در یک منطقه ، از نورپردازی مدرن صنعتی و یکپارچه استفاده کنید.

این طرح‌های نورپردازی برای مکان‌هایی مانند محل کار آشپزخانه ، بالای میز غذاخوری یا به عنوان نورپردازی دیواری محبوب هستند.

حتی می توانید از فیکسچر خود به عنوان یک قطعه هنری روی دیوار یا بخش اصلی خانه استفاده کنید. از طرح صنعتی نترسید.

این سبک دیگر بی‌رحمانه و “ناتمام” نیست. اکنون با ظاهری به روز شده ، کاملاً متناسب با هر دکوراسیون قرن 21 در اختیار شما است.

ترند شماره 3. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ های سبک ادیسون ، سبک یکپارچه با تناژ گرم

نگاه یکپارچه ادامه دارد. لامپ‌های رشته‌ای به سبک ادیسون به ترند طراحی نورپردازی یکپارچه در سال 2020 اضافه شده و طراحان عاشق طراحی نوستالژیک با این وسایل هستند.

شکل مخروطی گرد لامپ‌ها، آنها را خانگی و مناسب برای بخش‌هایی مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه می کند. حتی شما می‌توانید لامپ‌های سبک ادیسون را با نور LED مدرن تهیه کنید.

نحوه استفاده از آن:

لامپ‌های رشته‌ای ادیسون بهتر است در تکمیل سبک یکپارچه / صنعتی استفاده شوند. آنها می توانند گرما و زیبایی به عناصر صنعتی بیفزایند.

برای داشتن حداکثر اثر ، به جای لامپ‌های تک ، یک سیستم نور تهیه کنید. به عنوان مثال ، یک لوستر با لامپ هایی به سبک ادیسون یا یک ردیف از چراغ های ادیسون متصل در بالای آشپزخانه .

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ ادیسون

اگر به دنبال معرفی سبک نرم و یکپارچه هستید ، این چراغ ها نمادی عالی برای شروع هستند. آنها صنعتی نیستند ، احساس راحتی خاصی دارند و می توانید طرح های به روز شده زیادی را در بازار پیدا کنید.

ترند شماره 4. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: طرح‌های مدرن اواسط قرن بیستم و دکوراسیون هنری در حال بازگشت هستند

سال ها است که سبک های طرح‌های مدرن قرن بیستم و دکوراسیون هنری مورد پسند طراحان داخلی قرار گرفته است. اما به دلایلی ، طراحی نورپردازی این ترندها را دنبال نکرده است.

یافتن وسایلی که با این سبک های نوستالژیک قرن اولی هماهنگ باشند، دشوار است. اما اکنون بازار با طرح های دکوراسیون هنری در حال تغییر است.

نورپردازی دکوراسیون هنری روی خطوط تیز و طرح های جذاب هندسی متمرکز است. با نورپردازی مدرن در اواسط قرن بیستم، متوجه عشق به اشکال طبیعی خواهید شد که فرم عملکردی و زیبایی‌شناسی را ترکیب می کند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 طرح های قدیمی

نحوه استفاده از آنها:

دکوراسیون هنری یک سبک طراحی نورپردازی ماهرانه است. وسایل به کار رفته ، مخصوصاً در افزودن طرح های هندسی قوی به یک فضا بسیار مناسب هستند.

ترند روشنایی در سال 2020 بیشتر به سمت سرگرمی و آرامش می رود. شما هم از آن برای افزودن احساسات غیررسمی و کمی هنرمندانه به یک فضا استفاده کنید.

برخلاف سالها پیش ، اکنون یافتن وسایل مدرن هنری زیاد سخت نیست. از فروشگاه های محلی یا فروشگاه های آنلاین می‌توانید برای خرید بهترین چراغ‌ها استفاده کنید.

ترند شماره 5. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: خلوت‌تر ، تمیزتر

دکوراسیون مدرن بیشتر بر اساس فرم های تمیز شناخته شده است. چه یک کاناپه مدرن باشد ، چه یک آشپزخانه مدرن یا نورپردازی مدرن ، تزئیناتِ بیش از حد باعث از بین رفتن مزایا می شود.

چراغ‌های روشنایی قدیمی اغلب دارای فلزات تزئین شده هستند. اما در یک خانه مدرن ، طرح های شلوغ به خوبی در یک فضای تمیز و سبک نمی‌گنجند.

بنابراین امروزه ، طراحان ترجیح می دهند طرح های نورپردازی و روشنایی ساده تر و تمیزتری را انتخاب کنند که کاملاً در بین دکوراسیون های مدرن جای بگیرد.

روند مینیمالیسم در سال 2020 با ورود وسایل ساده با امکاناتت بیشتر محبوبیت پیدا خواهد کرد.

این وسایل بر روی طرح های ساده هندسی ، رنگ های ملایم خنثی و برجستگی فرم یافته و زیبایی های عجیب تمرکز دارند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: طرح خلوت

نحوه استفاده از آن:

شما می توانید از طراحی نورپردازی خلوت و مدرن در هر مکانی از خانه خواه محل زندگی ، آشپزخانه یا اتاق خواب بهره ببرید.

این به عنوان یک بخش از طراحی بهترین عملکرد را دارد ، به ویژه هنگامی که برای روشنایی بالای سر استفاده شود ، یک ظاهر ساده در عین حال جسورانه ایجاد می کند.

ترند شماره 6. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: چراغ های ال ای دی های ارزان خواهند شد

لامپ های رشته ای بسیار پرهزینه هستند. بیشتر نیرو به صورت گرما هدر می رود. به همین دلیل فشار زیادی برای تغییر این روش به سایر روش‌های نورپردازی کارآمدتر و سازگار با محیط زیست ایجاد شده است.

بیشتر طراحان و صاحبان خانه برای صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی ، به چراغ‌های ال ای دی (LED) روی می‌آورند، که بسیار کارآمدتر و عمر آنها نسبت به لامپ های رشته ای بسیار بیشتر است.

یکی دیگر از مزایای نورپردازی LED ، انواع سبک های موجود است. می توانید لامپ های LED را در چندین رنگ و شکل تهیه کنید.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ ال ای دی

در حال حاضر ، مهمترین نقطه ضعف لامپ‌های LED قیمت است. اگرچه در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی می کنند ، اما هزینه خرید در مقایسه با سایر گزینه های نورپردازی کاملاً زیاد است.

ترند شماره 7. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: هرچه بزرگتر بهتر

برای مناطق خاصی از خانه ، طراحان و صاحبان خانه وسایل بزرگتر را پیشنهاد می‌دهند. هدف هم ایجاد عامل تعجب “WOW” و جلب توجه فوری است.

بیش از اهمیت روشنایی ، این وسایل به عنوان قطعات اصلی عمل می کنند. برخی از آنها با طرح های تزئینی تولید می شوند که تمام توجه را در یک فضا به قسمت ثابت متمرکز می کنند.

چراغ‌های آویز بزرگ را می توان در جزیره آشپزخانه ، بالای میز ناهار خوری ، در سرسرا و در میان بهش‌های دیگر استفاده کرد.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: چراغ بزرگتر

نحوه استفاده از وسایل بزرگتر:

استفاده از وسایل بزرگتر به مراقبت زیاد هم نیاز دارد. برای بهترین نتیجه ، از آنها در قسمت‌های مرکزی استفاده کنید تا بتوانند حداکثر اثر را ایجاد کنند.

حتی می توانید آن را با وسایل کوچکتر در اطراف اتاق هماهنگ کنید و یک طراحی زیبا ایجاد کنید.

ترند شماره 8. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: استفاده از فناوری هوشمند

مطمئناً فناوری هوشمند در حال ورود به سایر حوزه های زندگی است ، اما آیا می دانید اکنون به طراحی نورپردازی داخلی ساختمان هم وارد شده است ؟

فناوری های جدید به شما این امکان را می دهد تا روشنایی خانه خود را به روشی جدید کنترل کنید. حتی وقتی در خانه نیستید ، می توانید نور چراغ های داخلی خود را تنظیم کنید تا در یک ساعت خاص روشن شود و به نظر برسد در منزل کسی است.

این سیستم به راحتی قابل نصب است و می تواند برای فعال سازی صدا به الکسا (دستیار )Google یا Siri دستیار صوتی اپل متصل شود.

این فناوری همچنین توانایی اتصال به مکان با فناوری GPS را دارد ، بنابراین هنگامی که به خانه نزدیک می شوید ، چراغ ها به طور خودکار روشن می شوند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: استفاده از فناوری

یکی از مزایای این فناوری این است که شما برای کار با لامپ های هوشمند نیازی به خرید آنها ندارید ، و این تعویض چراغ های خانه را مقرون به صرفه تر می کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

طراحی داخلی خانه کانادایی

طراحی داخلی خانه کانادایی

کانادا از دیرباز چشمه ای از خلاقیت بوده است و آخرین محصول طراحان مدرن این کشور همچنان میراث را به شکل روشنایی و مبلمان مدرن ادامه می دهد. حتی اخیراً ، ما دیده ایم که صحنه طراحی کانادا جای خود را در میان سایر انسدادهای بامزه....

طراحی داخلی خانه کانادایی

Pantone 2020 رنگ سال ، آبی کلاسیک

Pantone 2020 رنگ سال ، آبی کلاسیک

هر سال ، اعلامیه رنگ سال Pantone از طرح ها و روندهای سال آتی خبر می دهد و رنگ سال بسیار پیش بینی شده 2020 به تازگی رسیده است: PANTONE 19-4052 Classic Blue.....

Pantone 2020 رنگ سال ، آبی کلاسیک

   محصولات مشابه