مقالات خانه چین
فروشگاه

انتخاب بهترین سرویس قاشق و چنگال

سرویس هایی برای استفاده روزانه

قاشق و چنگال یکی از اجزای اصلی در آشپزخانه و پذیرایی می باشد. انواع مختلفی از این سروبیس ها وجود دارند که با توجه به نیاز خود می توانید آنها را تهیه کنید. قاشق و چنگال هایی که برای استفاده روزانه مناسب هستند معمولا باید دارای مقاومت بالا و قابلیت قرار گیری در ماشین ظرف شویی را داشته باشند. همچنین توجه نمودن به وزن و اندازه قاشق و چنگال می تواند سهولت استفاده از آنها را بیشتر کند. سوای از کاربرد، برخی از آنها دارای اشکال فانتزی با دسته های رنگی بوده که می توان آنها را با ظروف پذیرایی هماهنگ کرد.

سرویس هایی برای استفاده روزانه

سرویس های روزانه در ساده ترین حالت معمولا ۶ نفره بوده و اجزای آن شامل قاشق غذاخوری، چنگال غذاخوری، کارد غذاخوری و یک قاشق کوچک چای خوری می باشد.

سرویس هایی برای استفاده روزانه

 

سرویس مهمان

سرویس های ۱۲ نفره و بالاتر بهترین انتخاب برای پذیرایی از می همان هستند. همچنین تنوع ابزار در این سرویس ها بیشتر بوده و به شما جهت سرو بهتر غذا و دسرهای متنوع تری کمک می کنند. ابزارهایی مانند کارد و چنگال میوه، قاشق دسر خوری و نیز ابزار هایی برای سرو انواع خوراکی ها و نوشیدنی ها.

وزن این سرویس ها نسبتا زیاد بوده و از آلیاژ های محکمی ساخته شده است. ست هایی با رنگ طلایی، پوشش نقره و یا ست های براق انتخاب زیبایی برای پذیرایی می باشند. همچنین بهتر است هنگام تهیه این سرویس ها به عادت های غذایی خود نیز توجه کنیم.انتخاب بهترین سرویس قاشق و چنگال

سرو انواع خوراکی ها

برخی از خوراکی ها با ابزار های خاص خودشان سرو می شوند. مانند استیک، ماهی و یا پاستا. اگر علاقه به سرو این نوع از خوراکی ها دارید در هنگام تهیه سرویس توجه به دارا بودن این اجزا الزامی می باشد. زیرا ممکن سرویس مورد نظر شما این ابزار ها را نداشته باشد.

مثلا اکثر سرویس ها فاقد کفگیر برای سرو برنج -که از اجزای اصلی آشپزی و پذیرایی ایرانی است- می باشند. هرچند می توان این ابزار را به صورت جداگانه تهیه کرد. فقط باید به هماهنگی آن با طرح سرویسی که داریم توجه کرد.

 

سرو انواع خوراکی ها

سرو انواع خوراکی ها

 

سرویس کودک

با تهیه سرویس  قاشق و چنگال برای کودک به او شخصیت و انگیزه برای غذا خوردن می دهید. توجه کودک به تصاویر روی دسته این سرویس ها جلب شده و باعث ترغیب شدن او به غذا خوردن می شود. این قاشق و چنگال ها با طرح های فانتزی شان ایده جالبی برای هدیه دادن هستند.

 

انتخاب بهترین سرویس قاشق و چنگال

جنس

برای انتخاب یک سرویس قاشق و چنگال مناسب توصیه می شود به چند نکته توجه کنید. در ابتدا توجه کنید برای چه تعداد مهمان قصد خرید سرویس قاشق و چنگال را دارید. نکته بعدی توجه به جنس آن است. این سرویس ها معمولا از استیل ساخته می شوند و مرغوب ترین نوع استیل، به ویژه برای کاربردهای در تماس با غذا، استیل ۱۸/۱۰ می باشد. (این استیل در مقابل زنگ زدگی، خوردگی و تغییر رنگ مقاوم می باشد). همچنین توجه استقامت آنها نیز از نکات قابل توجه در تهیه سرویس می باشد.

 

انتخاب بهترین سرویس قاشق و چنگال

برای زیبایی بیشتر، گاه این سرویس ها دارای دسته هایی با پوشش متفاوت و و یا جنس غیر استیل می باشند. هرچند ممکن است بسته جنس و نقش روی آن، این سرویس ها بسیار گرانتر باشند، می توان آنها را با توجه به سرویس غذاخوری تهیه کرد. در این صورت علاوه بر زیبایی توجه به این نکته که نحوه شستشو و استفاده از آنها نیز آسان باشد ضروری است.

بهترین انتخاب

بهترین انتخاب برای سرویس قاشق و چنگال آنهایی هستند که علاوه بر زیبابی دارای مقاومت -در برابر خط و خش، زنگ زدن و تغییر رنگ- و اصالت باشند و در مقایسه با هزینه پرداختی دارای بهترین کیفیت باشند؛ به راحتی شسته شوند و سرو غذا با آنها لذت بخش باشد.

استتفاده از سرویس هایی با رنگ طلایی برای مراسم خاص و رسمی مناسب می باشند. هرچند طرح های استیل و نقره مناسب برای تمام مراسم ها می باشد. از سرویس ای فانتزی با دسته های رنگی می توانید برای جشن های کوچک - مانند تولد ها- و یا عصرانه های دوستانه در باغ استفاده کنید.انتخاب بهترین سرویس قاشق و چنگال

نکته دیگر در هنگام خرید توجه به ضمانت کالا می باشد که بتوان در صورت بروز مشکل به فروشنده یا تولید کننده مراجعه کرد.

شستشو و مراقبت

بعد از تهیه سرویس مناسب توجه به شرایط نگهداری آنها امری بسیار مهم می باشد. خوب است بدانیم که گران بودن یک کالا لزوما به معنای آسیب ناپذیری آن نیست و هر کالا شرایط نگهداری خاص خود را دارد.

اگر از سرویس هایی استفاده می کنید که پوشش نقره یا طلا دارند از هر ماده شوینده ای برای آنها استفاده نکنید و هیچ گاه آنها را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

همچنین بعضی از سرویس ها پوشش هایی به رنگ های مختلف دارند. حتما قبل از قرار دادن آنها در ظرف شویی برگه راهنمای آنها را مطالعه کنید تا از داشتن روکش محافظ رنگ اطمینان حاصل کنید.

امروزه بیشتر سرویس ها قابلیت قرار گیری در ماشین ظرف شویی را دارند، اما اگر می خواهید سرویسی همواره درخشان و بدون خط و خش داشته باشید، توصیه ما به شما این است که آنها را با دست شسته و با پارچه نخی نرم و یا حوله ای لطیف خشک نمایید تا مانع از ایجاد لکه آب و تغییر رنگ در آنها شوید. همچنین قرار دادن سرویس ها در بسته بندی اولیه آنها مانع از ایجاد خط و خش و ساییدگی آنها بر روی هم می شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

سرویس قاشق و چنگال و نکاتی برای خرید

سرویس قاشق و چنگال و نکاتی برای خرید

برای ما آدم های امروزی، اینکه غذا را در چه ظرفی و با چه وسیله ای صرف کنیم، اهمیتی به اندازه خود غذا دارد. به همین دلیل هر روز شاهد عرضه سرویس های گوناگون غذاخوری با طرح های زیبا و جدید در بازار هستیم. یکی از کالاهایی که استف....

سرویس قاشق و چنگال و نکاتی برای خرید

نکات مهم در خرید سرویس قاشق و چنگال

نکات مهم در خرید سرویس قاشق و چنگال

یکی از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه سرویس قاشق و چنگال است. از آنجا که سرویس قاشق و چنگال از آن دسته کالاهایی است که تا مدت‌ها از آن استفاده خواهید کرد و قیمت بالایی هم دارد، هنگام خرید باید کاملا دقت کنید. این بار در «درجه» بر....

نکات مهم در خرید سرویس قاشق و چنگال

راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال

بهترین مارک سرویس قاشق چنگال ، جدول قیمت پرطرفدارترین ها !

نکاتی که باید قبل از خرید سرویس قاشق و چنگال بدانید

   محصولات مشابه