مقالات خانه چین
فروشگاه

شناخت انواع اسامی سبک های مبلمان

در بازار مبلمان انواع سبک‌های مبل و وسایل خانگی وجود دارد. مبل به عنوان یک وسیله کاربردی در خانه اکثر افراد جای خود را باز کرده است. سابقه استفاده از مبل به روزگاران گذشته برمگیردد. پادشاهان و اشراف مشتریان و طالبان اصلی داشتن مبلمان در کاخ‌ها و خانه‌ های بزرگ خود بودند.

مساله اصلی برای نوشتن این مقاله این بود که سبک‌های زیادی از مبلمان در بازار لوازم خانگی وجود دارد. بسیاری از این سبک‌ها برای ما نا آشنا هستند و ما تنها مبلمان خانگی را در سه دسته مبلمان راحتی، کلاسیک و سلطنتی تقسیم بندی میکنند.

اما باید گفته شود که سبک های زیادی برای انواع مبلمان خانگی و حتی اداری وجود دارد و ما در این مقاله قصد را شما را با ۲۰ سبک مختلف از این مبلمان آشنا کنیم. باید اشاره کنیم که تمای این سبک ها ر واقع زیر مجموعه سه سبک اصلی راحتی، استیل و سلطنتی قرار میگیرند.

این را تصور کنید: شما تصاویر زیادی در پینترس دیده اید که پر از انواع مبلمان مورد علاقه شماست اما نمی دانید چه  نوع سبکی می باشد. ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم اسامی سبک های مختلف مبلمان ، به ویژه موارد دلخواه خود را بشناسید.

انواع سبک های مبلمان

این راهنما در مورد انواع مبلمان است که شامل لیستی از سبک های مبلمان است که شامل سبک های مبلمان سنتی ، مبلمان مدرن است.

اول از همه ، ما به سبک های مبلمان تاریخی که قدمتی صدها ساله دارد که تحت تأثیر سبک های مبلمان کلاسیک که حتی قدیمی تر هستند ، خواهیم پرداخت. این سبک های مبلمان سنتی پایه و اساس دومین لیست سبک مبلمان ما را فراهم می کنند ، که شامل بسیاری از سبک های مبلمان مدرن تر که امروزه می بینیم است.

سبک های مبلمان سنتی

مبلمان قرن ها از دوران ژاکوبین دهه 1600 تا طراحی مدرن اسکاندیناوی دهه 1900 نشانه ثروت و تجمل بوده است. در اینجا مروری بر سبک های مبلمان تاریخی - و ویژگی های اصلی این سبک های مبلمان سنتی ، که بسیاری از آنها تحت تأثیر سبک های مبلمان کلاسیک هستند ، آورده شده است.

سبک های مبلمان سنتی

سبک ژاکوبین (1600-1600):

سبک ژاکوبین از دوره رنسانس اولیه انگلیسی متولد شد. مبلمان Jacobean با خطوط مستقیم ، حجاری های تزئینی و تیره رنگ مشخص می شود.

سبک ویلیام و مری (1717-1690):

مبلمان ویلیام و مری در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن 18 محبوبیت داشتند و با تأثیرات هلندی و چینی ، پاهای چرخان دار ، توپ اسپانیایی و کارهای لاک شرقی مشخص می شوند.

سبک ملکه آن (1700-1700):

مبلمان به سبک ملکه آنه در زمان سلطنت ویلیام سوم انگلستان ظهور یافت. این بیماری با پاهای کابریول ، پد یا پا دراک ، صندلی هایی با کمانچه و کشش بالگرد به شکل خفاش مشخص می شود.

سبک پنسیلوانیا هلندی (1720-1830):

هلندی پنسیلوانیا یک سبک مبلمان آمریکایی با تأثیرات آلمانی است. این ویژگی با سادگی فایده گرایی و نقاشی رنگارنگ عامیانه در موارد مشخص می شود.

سبک لوئیس شانزدهم (1760-1760):

این سبک در طول انقلاب فرانسه برای ماری آنتنت طراحی و تحت تأثیر طراحی نئوکلاسیک قرار گرفت. مبلمان لوئیز شانزدهم با نفوذ یونانی-رومی ، خطوط مستقیم ، نقوش کلاسیک مانند تکان دادن و جزئیات حکاکی شده غنی مشخص می شود.

سبک چیپندیل  (1750-1750):

این سبک توسط یک کابینت ساز در لندن به نام توماس چیپندیل ایجاد شد. می توان آن را به تأثیرات گوتیک ، فرانسوی و چینی و سبک ملکه آن طبقه بندی کرد. مبلمان Chippendale با پاهای کابریول ، ساق توپ و پنجه و شکاف بالای شکاف در قسمتهای بلند مشخص می شود.

سبک مبلمان Hepplewhite (1800-1765):

مبلمان Hepplewhite به نام جورج Hepplewhite طراح لندن نامگذاری شده و در اوایل ایالات متحده رایج بود. مبلمان Hepplewhite به دلیل نفوذ نئوکلاسیک ، ظاهر ظریف ، پاهای صاف و روکش و روکش متضاد آن مشخص می شود.

سبک شراتون (1880-1780):

سبک شراتون پس از طراح انگلیسی جورج شراتون نامگذاری شده است ، که کار او با Hepplewhite همپوشانی دارد. مبلمان شراتون با یک سادگی تقریباً جدی ، خطوط مستقیم ، روکش های متضاد و گاهی اوقات پاهای خمیده مشخص می شود.

سبک فدرال (1880-1780):

مبلمان فدرال ترکیبی از سبک های Hepplewhite و Sheraton است. این شهر به دلیل خطوط مستقیم و مهیج ، روکش های متضاد ، نقوش نئوکلاسیک و تزئینات شناخته شده است.

سبک امپراتوری آمریکا (1800-1800):

این یک سبک مبلمان با الهام از فرانسه است که در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا رواج داشت. برای تزئینات کلاسیک ، حجاری های دوره ای ، و پایان تیره شناخته شده است.

سبک ویکتوریا (1940-1840):

با نام ملکه ویکتوریا ، این مبلمان مبلمان دوره ویکتوریا انگلیسی بود. مبلمان ساخته شده در طول انقلاب صنعتی ، مبلمان ویکتوریا اولین سبکی بود که ساخته شد. مبلمان ویکتوریا با یک نفوذ رمانتیک ، نسبت های سنگین ، پایان تیره و تزئینات پیچیده مشخص می شود.

سبک هنر و صنایع دستی (1980-1880):

تحت تأثیر ایده های هنرمند ویلیام موریس ، هنر و هنر به سبک جنبش هنر و هنر ، که به دنبال بازگرداندن صنایع دستی موجود در واحدهای صنفی پیش صنعتی بود. مبلمان هنر و صنایع دستی با یک طراحی ساده و سودمند مشخص می شود. قطعاتی را مشاهده کنید که این سبک را منعکس می کند.

سبک Art Deco (1910-1910):

برخلاف سبک هنر و هنر ، دکوراسیون Art Art Deco طراحی بیش از حد را جشن می گرفت. مبلمان Art Deco که اندکی قبل از WWI در فرانسه به وجود آمده است با رنگ های جسورانه ، پر جنب و جوش ، اشکال هندسی ، سطوح فلزی براق ، چوب های عجیب و غریب از عاج و اشکال هندسی با خطوط جارو ، زاویه دار مشخص می شود.

سبک معاصر اسکاندیناوی (1930-1930):

نام این گروه از کشورهای اروپایی که از آن سرچشمه گرفته اند ، در اوایل قرن بیستم طراحی اسکاندیناوی محبوب بود. این ویژگی با سه اصطلاح عملکرد ، مینیمالیسم و ​​سادگی مشخص می شود و دارای یک طرح سودمند است که با چوب طبیعی ساخته شده است. 

Bassett Provence

فروش انواع مبلمان خانگی

سبک های مدرن مبلمان

در حالی که می توانید سبک های مبلمان تاریخی را در فروشگاه های ویژه پیدا کنید ، سبک های امروزی بسیار متفاوت است. در طول قرن ها ، مد مبلمان منحصر به فرد از سبک های تزئینی و کلاسیک به سبک های مبلمان معاصر تغییر پیدا کرده است، که خطوط بین هنر و عملکرد را محو می کند.

در حالی که بیشتر افراد از اصطلاح مدرن یا معاصر برای توصیف مبلمان امروزی استفاده می کنند ، درهم آمیختن این دو اصطلاح در واقع توصیف دو سبک طراحی متفاوت است. همانطور که در لیست سبک های مبلمان زیر مشاهده خواهید کرد ، "مدرن" و "معاصر" در واقع انواع مختلفی از طراحی هستند.

لیستی از چند نوع طراحی فعلی مبلمان شامل موارد زیر است:

عتیقه:

اگر هر یک از سبک هایی را که ما فقط توضیح دادیم دوست دارید ، ممکن است این نوع مبلمان عتیقه ای را هم دوست داشته باشید. مبلمان عتیقه حداقل یک قرن قدمت دارد و به طور معمول از چوب ساخته می شود و دارای جزئیات منحصر به فرد و زینتی است.

مبلمان استعماری آمریکا Colonial American:

مبلمان استعماری آمریکا صفات متفاوتی از جاکوبین ، پنسیلوانیا هلندی ، ویلیام و مری ، ملکه آن و چیپندیل را در هم آمیخته است. در حالی که می توان گفت مبلمان استعماری نوعی مبلمان سنتی است ، اما انواع مختلفی از سبک های دوره استعمار انگلیس را در بر می گیرد.

سنتی:

با ترکیب بهترین سبک های ملکه آن ، چیپندیل و شراتون ، مبلمان سنتی به طور معمول دارای تزئینات برازنده ، خطوط صاف و پاهای صاف است.

پرنعمت:

جوانتر از مبلمان عتیقه ، مبلمان پرنعمت معمولاً بین 50 تا 100 سال قدمت دارد و غالباً مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که مردم غالباً اصطلاحات "پرنعمت" و "پیر" را به طور متناوب در می آورند ، کلمه "پرنعمت" می تواند بیانگر یک استعداد هنری باشد که برای دوره های زمانی قدیمی تر دلتنگی را در آغوش می گیرد.

روستایی:

مبلمان های روستایی گرما و دلپذیری را به خانه می آورد. این سبک معمولاً با چوب یا مواد طبیعی دیگر از جمله، پنبه و پارچه ساخته می شود. لهجه ها راهی عالی برای کمک به دستیابی به ظاهر سبک مبلمان روستایی هستند.

طراحی آمریکایی:

مبلمان آمریکایی سبک های مختلفی با هم دارند: مبلمان چوبی جامد با دانه های متمایز و ریزه کاری های خیره کننده ، وراثت آینده هستند. لایه های زنده فلز ، سنگ و چرم غنی و روستایی هستند. این نگاه باست ، معروف به Artisan آمریکایی ، یک احساس منحصر به فرد و دست ساز دارد.

یکپارچهسازی با سیستمعامل:

در حالی که قطعات خاص که "یکپارچهسازی با سیستمعامل" در نظر گرفته می شوند ، اغلب بستگی به دهه ارجاع داده شده دارند ، مبلمان یکپارچهسازی با سیستمعامل به دلیل داشتن طرح های مدرن تر تقلید از روندهای مد گذشته مشخص می شود. در حالی که ما گاهی اوقات برای توصیف این اصطلاح از اصطلاح "kitschy" استفاده می کنیم ، طراحی یکپارچه سازی با سیستم عامل می تواند فرهنگ پاپ را به گونه های ترکیب کند که قطعات مبلمان رنگی و حتی غریب را به وجود آورد.

مدرن:

سبک مدرن از جنبش مدرنیستی اوایل دهه 1900 بیرون آمد. این بیشتر برای استفاده از پالت های رنگی تک رنگ و موادی مانند فولاد ، وینیل ، چرم و پلاستیک شناخته شده است. 

مینیمالیسم:

مبلمان مینیمالیستی صفاتی را از مبلمان مدرن ، مدرن و هنری و صنایع دستی اسکاندیناوی ترکیب می کند ، در نتیجه یک سبک ساده کاربردی با اشکال گرد و لبه های صاف و نرم ایجاد می شود. اگر اعتقاد دارید ، "کمتر بیشتر است" ، پس شما معدود مینیمالیستی های باقی مانده در این زمین هستید. فضایهای باز و مبلمان تمیز و لطیف را در آغوش بگیرید و احساس می کنید خانه شما جایی است که می توانید با خود و همدیگر احساس آرامش کنید.

Relaxed Modern:

یک نگاه زیبایی شناسی مینیمالیستی و یک تفکر آرام و آرام دارد. جفت دسته های براق با صندلی های مخمل خواب دار عمیق؛ فلزاتی مانند برنجی شامپاین و جفت نیکل براشیده شده با مواد بلوط.

معاصر:

مبلمان به سبک معاصر به مبلمانی اطلاق می شود که امروزه محبوب است.

شیک Shabby Chic:

که از 1980s در انگلستان نشات گرفته است ، مبلمان شیک و شیک مبلمان با فرسوده و پرنعمت را با یک برس جالب و جلوه های رنگ (معمولاً به رنگ سفید) ترکیب می کند. این سبک از مبلمان اغلب رنگ های خنثی را با جلوه های روستایی ترکیب می کند تا یک پرنعمت ایجاد شود.

Casual Luxe:

این ظاهر روستایی تصفیه شده Basset ریزگردهای روستایی و فرم های آشنا کشور را با سبک های پیشرفته و پالت های رنگی خنثی مخلوط می کند. سخاوتمندانه و كوچك و كلمات مشخص ، احساسي مجلل و گاه به گاه و نزديك را منتقل مي كنند.

شهری جمعی:

این ظاهر تازه ، دوست داشتنی و با طراحی مدرن boho-chic ، صنعتی و اواسط قرن است. اتمامهای فرسوده ، چوبهای پس گرفته شده و مخلوط فلز با رنگهای باریک و اثاثه یا لوازم داخلی سفارشی. نتیجه - لایه های بافت و بارهای سبک.

Bassett Palisades

سبک مبلمان چستر فیلد چیست؟

چست فیلد سبکی از مبلمان راحتی است که تا چند سال پیش آن را بیشتر در ادارات و شرکت ها به عنوان مبلمان اداری می دیدم. تاریخچه سخت و تولید این مبلمان به سده‌ی ۱۸ میلادی برمیگردد. در آن زمان نجیب‌زاده‌ایی به نام چسترفیلد چهارم دستور ساخت مبلی را داده بود که دچار چین و چرو نشود و راحتی و آسایش صد درصدی را برای وی فراهم آورد.

اما خیلی از ما با اولین نگاهمان به مبلمان چستر به یاد لحاف هایی که توسط مادر بزرگها دوخته میشدند می افتیم. حالت طره دار و فرو رفته این مبل حس خوبی را به ما دهد.

مبلمان مدرن مبلمان استیل مبلمان دست دوم یافت آباد

فوبورو: مدل مبل چستر

این دسته از مبلمان نیز هم به شکل پارچه ایی و هم چرمی تولید و به بازار عرضه میشوند. البته انواع چرمی آن بیشتر در مکان های رسمی مانند ادارات و شرکت ها به عنوان مبل اداری کاربرد دارند.

مبل راحتی به سبک لاسن

لاسن را به جرات میتوان گفت راحتترین مبل راحتی است که در عمرتان دیده‌اید. این سبک از مبلمان که زیر مجموعه سبک مبلمان راحتی قرار میگرند را میتوانید با قرار دادن انواع کوسن های مناسب با ارتفاعات گوناگون حتی راحتترشان کنید. سختار پشتی و همچنین پهنای زیاد نشیمن این سبک از مبلمان راحتی زیادی را برای شما حاصل میکند.

سبک مبلمان سبک مبل راحتی خرید مبل ارزان مبل جهیزیه خرید مبل یافت آباد

فوبورو: سبک مبل لاسن

تاریخچه ساخت این سبک مبل به اوایل قرن بیستم میلادی و دقیقاً در زمانی که توماس لاسن زندگی میکرده است، برمیگردد. شما میوانید لاسن را با انواع روکش‌های پارچه‌ایی و حتی چرمی در شکل و اندازه‌های مختلف به حالت تک، ست کامل و یا نیم ست تهیه کنید.

درباره مبل سبک انگلیسی چه می دانیم؟

این سبک از مبلماندارای دسته‌ایی کوتاه تر از تمام سبک‌های دیگر است و در عین حال پشتی این مبل به مدل انگلیسی مشهور است. کوتاهی دسته‌ها و بلندی نامتعارف پشتی را میتوانیم با گذاشتن کوسن‌های مناسب جبران کنیم.

تاریخچه ساخت این مبل برمیگردد به این داستان که بسیاری از سربازان جنگ جهانی بازوان خود را در جنگ از دست میدادند و نیاز به مبلی راحت و بودن دسته داشتند بنابراین طراحان این مبل را ساخته و روانه بازار کردند. مبل سبک انگلیسی نیز بدون شک در دسته بندی مبلمان راحتی قرار میگیرد.

خرید مبل راحتی خرید مبل دست دوم خرید مبل ال خرید مبل کلاسیک سبک مبلمان

فوبورو: مبل سبک انگلیسی

سبک مبلمان شما چیست؟

اکنون که می دانید کدامیک یک از سبک های مختلف مبلمان و عناصر طراحی مورد علاقه شما هستند ، می توانیدمبلمان مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

مبلمان یک خانه مانند گوشت و سیب زمینی یک وعده غذایی است.در واقع با این مثال خواستیم اهمیت مبلمان را در یک کلام بگوییم، مبلمان ما بیشترین فضای خانه شما را اشغال می کند و به زندگی شما کمک می کند تا در خانه ، خود احساس راحتی کن....

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

دکوراسیون و ایده های کاربردی در طراحی داخلی خانه

دکوراسیون و ایده های کاربردی در طراحی داخلی خانه

برای دیدن دکوراسیون و ایده های سرگرم کننده کافیست این مطلب را مطالعه بفرمایید تا با بعضی از دکوراسیون های قدیمی و نو آشنا شوید....

دکوراسیون و ایده های کاربردی در طراحی داخلی خانه

راهنمای انتخاب مبلمان راحتی مدرن و شیک

   محصولات مشابه