مقالات خانه چین
فروشگاه

بررسی انواع مدل ظرف یکبار مصرف ( مزایا و معایب هریک)

 انواع ظرف یکبار مصرف را اگر بخواهیم دسته‌بندی کنیم در قدم اول باید به جنس این محصول پرکاربرد و سپس به مدل‌های متنوعی که برای رفع نیاز شما راهی بازار شده است اشاره‌ای داشته باشیم. جنس‌های بسیار متنوعی از انواع ظروف یکبار مصرف متناسب با نیاز شما راهی بازار شده است و برحسب کاربردهای متفاوتی که دارند کار شمارا مرتفع می‌کنند.

انواع ظرف یکبار مصرف و شناخت جنس

انواع ظرف یکبار مصرف را اگر بخواهیم از منظر جنس آن موردبررسی قرار دهیم می‌توانیم به چندین مدل متفاوت اشاره داشته باشیم.

انواع ظرف یکبار مصرف گیاهی

انواع ظرف یکبار مصرف گیاهی

این روزها از مواد گیاهی که پرسه تجزیه بسیار کوتاه‌تری نسبت به ظروف پلاستیکی از آن خودکرده است استفاده می‌شود. ظروف یک‌بارمصرف گیاهی به‌راحتی در انبار بدون اینکه به خاصیت آن آسیبی وارد شود قابل نگهداری است و استفاده غذاهای گرم در این ظروف هیچ خطری را برای مصرف‌کننده به همراه ندارد. ظروف یک‌بارمصرف گیاهی از نشاسته ذرت، سیب‌زمینی و گندم ساخته می‌شود و یک پلیمر گیاهی ضعیف است که به‌سرعت تجزیه می‌شود

از نشانه‌های گیاهی بودن ظروف یک‌بارمصرف چاپ شدن کلمه PLA در انتهای ظروف به‌صورت مثلثی است.

انواع ظرف یکبار مصرف کاغذی

انواع ظرف یکبار مصرف کاغذی 

ظروف یک‌بارمصرف کاغذی با مزیت‌های فراوانی مثل چاپ لوگو بر روی ظروف به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
لیوان چای، ظروف مخصوص برای پاپ کرون، ظروف سیب‌زمینی، ظرف مخصوص سرو بستنی و بسیاری ظروف دیگر در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها این روزها به شکل کاغذی مورداستفاده قرار می‌گیرد. دیگر اثرات منفی قرار دادن غذای گرم در این ظروف را نسبت به ظروف پلاستیکی شاهد نخواهید بود. مقاومت حرارتی این ظروف بسیار بالا است و به‌راحتی در محیط‌زیست تجزیه می‌شوند. مواد اولیه ظروف یک‌بارمصرف کاغذی در داخل کشور تولید نمی‌شود از همین رو برای تولید آن به کشورهای دیگر وابسته هستیم.
از سوی دیگر در صنایع لبنی از این ظروف نمی‌توان استفاده کرد.

ازآنجایی‌که قابلیت چاپ بر روی ظروف یک‌بارمصرف کاغذی فراهم است به‌راحتی برای کارهای تبلیغاتی می‌توان از این محصول پرکاربرد بهره گرفت.

انواع ظرف یکبار مصرف آلومینیومی

انواع ظرف یکبار مصرف آلومینیومی 

ظروف یک‌بارمصرف آلومینیومی به‌راحتی در مایکروفر و فر برای گرم نگه‌داشتن غذا قرار داده می‌شود بدون اینکه به خاصیت غذای شما لطمه‌ای وارد شود. این سبک از ظروف نسل جدیدی از محصولات یک‌بارمصرف به شمار می‌آید که مزیت‌های فراوانی را با خود به همراه دارد. ظروف آلومینیومی خنثی است و هیچ‌گونه واکنشی را با غذا نشان نمی‌دهد و سبب حفظ طعم و مزه اولیه غذا می‌شود. برای حمل‌ونقل وزن سنگینی ندارد و به‌راحتی شکسته و آسیب نمی‌بیند. نسبت به سایر ظروف گرما را بیشتر در خود نگاه می‌دارد .

ظروف یک‌بارمصرف آلومینیومی دوستدار محیط‌زیست است و مانع از آلودگی محیط‌زیست می‌شود زیرا اگر ده بار هم وارد چرخه طبیعت شود باز قابل بازیافت است.

انواع ظرف یکبار مصرف پلاستیکی

انواع ظرف یکبار مصرف پلاستیکی 

ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی اگرچه برای استفاده از غذاهای گرم خیلی عمر ماندگاری بالایی ندارد، اما برای غذاهای سرد ایده ال ترین انتخاب به شمار می‌آید. بدون شک همه شما مشاهده کرده‌اید که در مغازه‌های سطح شهر برای بسته‌بندی کردن مرغ، تخم‌مرغ، شیرینی، آجیل، مواد پروتئینی و سایر خشکبار و مواد غذایی دیگر از ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی استفاده می‌شود. دلیل این امر ماندگاری بالای مواد غذایی در این ظروف است بدون اینکه لطمه‌ای به عطروطعم آن وارد شود. در رستوران‌ها و فست فودی ها برای ارائه خدمات بهتر از قاشق و چنگال تا ظروف سرو غذا از ظرف‌های یک‌بارمصرف پلاستیکی استفاده می‌شود.
سبک طراحی شفاف و غیر شفاف این ظروف جلوه بصری خوبی را برای محصولات ارائه‌شده فراهم می‌کند.

این روزها ظروف یک‌بارمصرف به کشورهای خاورمیانه، پاکستان و افغانستان صادر می‌شود، زیرا بازار فروش این محصولات هنوز بسیار داغ است.

انواع ظرف یکبار مصرف فومی

انواع ظرف یکبار مصرف فومی 

ظروف یک‌بارمصرف فومی کیفیت بسیار متمایزی را در برابر سایر محصولات یک‌بارمصرف از آن خودکرده است.
از مهم‌ترین ویژگی‌های این قبیل ظروف می‌توان به وزن بسیار کم آن اشاره داشت که سبب جابجایی ظروف حتی زمانی که غذا در آن است می‌شود. در برابر گرما عایق بسیار خوبی است و سبب فاسدشدن مواد غذایی نمی‌شود. از سوی دیگر برای نگهداری شیرینی بسیار گزینه ایده الی است زیرا شبیه یک ضربه‌گیر عمل می‌کند و از آسیب رسیدن به فرم اولیه مواد غذایی جلوگیری می‌کند.
ظروف یک‌بارمصرف درب دار برای مصارف بالا و سرو غذاهای نذری عموماً مورداستفاده قرار می‌گیرد.

برای ساخت ظروف یک‌بارمصرف فومی از مواد پلی استایرن بهره گرفته می‌شود که مشهورترین مواد اولیه برای ساخت ظروف یک‌بارمصرف به شمار می‌آید.

 

انواع ظرف یکبار مصرف از منظر شکل و طرح

مدل ظرف یکبار مصرف تنها منوط به جنس متریال اولیه آن نمی‌شود بلکه برای طراحی آن از قالب‌های متعددی برای بهره‌گیری از ظروف در شکل‌ها و طرح‌های متفاوت استفاده می‌شود.

دیس، بشقاب غذاخوری، میوه‌خوری

دیس، بشقاب غذاخوری، میوه‌خوری

شما برای پذیرایی از مهمان‌های در فضای باز و محیط خارج از منزل دیگر نیازی به ظروف چینی در فضای باز و محیط خارج از منزل ندارید. کافی است از ظروف یک‌بارمصرف در این راستا بهره بگیرید تا علاوه بر نظافت بیشتر حمل‌ونقل آسان‌تری نیز از آن شما شود. ظرف مخصوص برای میوه‌خوری را اگر تهیه کردید به‌سادگی می‌توانید از چاقو و چنگال آن نیز بهره بگیرید. البته برای بشقاب غذای شما نیز قاشق غذاخوری در نظر گرفته‌شده است.

لیوان یکبار مصرف

لیوان یکبار مصرف

لیوان‌های نوشیدنی برای نوشیدنی‌های سرد و گرم با یکدیگر متفاوت است. بدون شک همه شما در کافی‌شاپ‌ها شاهد لیوان‌های زیبای یک‌بارمصرف بوده‌اید که برند تجاری نیز بر روی لیوان حک‌شده است. این قبیل لیوان‌ها کاربردهای بسیاری در ارکان‌های دولتی، بیمارستان و مراکز تجاری دارد. برای آبمیوه و چای عموماً از دو لیوان متفاوت با ساختار متفاوت بسته به نوع سرو نوشیدنی استفاده می‌شود.

ظرف‌های میوه و غذای درب دار

ظرف‌های میوه و غذای درب دار

ازآنجایی‌که در ایران مراسم مذهبی بسیار زیادی برگزار می‌شود برای پذیرایی از مهمان‌ها خرید ظروف چینی و کریستال کاملاً غیرممکن و غیرمنطقی است. از همین رو از ظروف یک‌بارمصرف دردار و بدن در استفاده می‌شود که هرکدام بسته به نیاز مصرف‌کننده جنس آن فرق دارد. برای سرو غذا از ظرف‌های آلومینیومی و برای سرو میوه و شیرینی از ظرف‌های یک‌بارمصرف شیشه‌ای استفاده می‌شود.

مدل ظرف یکبار مصرف باکسی

انواع ظرف یکبار مصرف باکسی

برای بسته‌بندی کردن یک پک مخصوص پذیرایی نیز عموماً از باکس‌های به خصوصی استفاده می‌شود. شما می‌توانید متناسب با تنوع پذیرایی خود اندازه و سایز آن را مشخص کنید. می‌توانید برفرض برای پذیرایی صبحانه، نهار و یا عصرانه متناسب با وسایل پذیرایی خود از یک ظرف یک‌بارمصرف به خصوصی بهره بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید تنوع در انواع ظرف یکبار مصرف بسیار زیاد است و اگر بخواهیم پیرامون هریک مطلبی را به عرض برسانیم ساعت‌ها زمان نیاز است. از همین رو با شناخت کلی این وسایل امید است قدری شما عزیزان را در راستای خرید این محصولات پرکاربرد توانسته باشیم یاری کرده باشیم.

 

خرید آنلاین ظرف یکبار مصرف

خرید آنلاین ظرف یکبار مصرف

دنیای مدرن امروز این مهم را برای شما فراهم آورده است که صفرتا صد نیاز خود را از طریق فروشگاه‌های آنلاین خریداری کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید. این روزها برای خرید ظروف یک‌بارمصرف در هر شکل و طرحی با هر جنس و متریال ساختی نیازی نیست به فروشگاه‌های حضوری سطح شهر مراجعه کنید و با خرید از دست‌های واسطه یک نرخ مضاعف‌تری را متحمل شوید. کافی است به فروشگاه‌های مجازی که به‌صورت آنلاین محصولات خود را با نازل‌ترین قیمت‌ها برای شما در نظر گرفته‌اند مراجعه کنید و از مقرون‌به‌صرفه ترین قیمت‌ها در این راستا بهره بگیرید.

خرید آنلاین ظروف یک‌بارمصرف به‌صورت غیرحضوری به‌صورت عمده و تکی برای شما عزیزان در سایزها و نمونه‌های متنوع و با سبک‌های بسیار متمایز برای شما در نظر گرفته‌شده است.

 

کلام آخر

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید انواع ظرف یکبار مصرف برحسب ساختار و متریال استفاده‌شده دسته‌بندی می‌شود. شما می‌توانید از ظروف کاغذی برای روند کارهای تبلیغاتی خود با چاپ برند تجاری‌تان استفاده کنید. به‌کارگیری ظروف آلومینیومی برای غذا ایده ال است، زیرا پرسه گرم نگه‌داشتن آن را طولانی‌تر می‌کند. از ظروف فومی، کاغذی و گیاهی نیز به دلیل وزن سبک و مزیت‌های استاندارد بدون محصول بسیار استفاده می‌شود. ظروف پلاستیکی نیز برای جلوه بصری بیشتر به مواد غذایی توسط تولیدکنندگان به کار گرفته می‌شود.
بدون شک شناخت کاربرد محصولات سبب می‌شود انتخاب‌های شما نیز ازاین‌پس متمایزتر شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟

یکی از آداب مرسوم در ماه محرم،‌ پخش غذاهای نذری است. در سال‌های اخیر، استفاده از «ظرف‌های یکبار مصرف» برای توزیع غذاهای نذری بسیار رایج شده است. به همین دلیل، مقایسه این ظرف‌ها و پاسخ دادن به این پرسش که «کدام ظرف برای ک....

مقایسه انواع ظروف یکبار مصرف - در چه ظرفی چه نذری بریزیم؟

   محصولات مشابه