مقالات خانه چین
فروشگاه

بهترین نرم افزار جهت طراحی فایل های برش لیزری

آموزش آماده سازی فایل طراحی شده در نرم افزار  کورل دراو جهت برش لیزر. در این نوشتار به صورت خلاصه مباحث لازم جهت ایجاد فایل مناسب جهت برش و یا حکاکی لیزری در نرم افزار CorelDRAW به شما آموزش داده میشود. بدیهی است اینجا قرار نیست کل نرم افزار آموزش داده شود بلکه قسمتهایی که به کار طراحی برش و حک لیزری می آید به طور خلاصه وار عرضه میگردد.

چگونه یک فایل را در نرم افزار کورل دراو | CorelDRAW جهت برش لیزر ایجاد نماییم.


Create a new document coreldraw

ایجاد و آماده سازی فایل


Red cutting lines RGB red

خطوط مربوط به برش لیزر


nesting cut widths

تعیین اندازه خطوط و فاصله بین خطوط برش

 

 


Combine nodes and paths coreldraw

اطمینان از بسته بود طرح هندسی


یکپارچه کردن خطوط مقطع

در نرم افزار کورل دراو به دو روش می توان خطوط مقطع را یکپارچه نمود:

۱- خطوط مقطعی که در یک طرح وجود دارند ممکن است به هم چسبیده و یا در اصطلاح WELD نیستند.

برای یکپارچه کردن خطوط مقطع ابتدا می بایست کل خط های شکل را انتخاب نموده و سپس از منوی Object زیر منوی Shaping گزینه Weld زا انتخاب می کنیم. یا این کار تمامی خطوط به یک شکل واحد تبدیل می شوند. اما نقاط ابتدا و انتهای آن ها هنوز به هم متصل نشده اند و در اصطلاح یکی نیستند.

یکپارچه کردن خطوط مقطع

پس از ولد کردن خطوط، به وسیله ابزار نشانگر بر روی شکل دوبار کلیک می کنیم تا «حالت انتخاب» به «حالت ویرایشگر نقاط» تبدیل شود. (شماره ۱ و شماره ۲)

corel lasercut 2 1

همانطور که میبینید نقاط هنوز با هم یکپارچه نشده و با اینکه ولد هستند ولی دو سر خطوط هنوز از هم جدا هستند . حالا باید با کمک ابزار Shape tool  (شماره ۳ ) دو نقطه کنار هم را انتخاب کرده (شماره ۴) و از منوی بالا بر روی گزینه Join two nodes (شماره ۵) کلیک می کنیم. پس از اینکار دو نقطه به هم متصل شده و دوخط به صورت یکپارچه در می آیند.

۲- یک روش سریعتر هم وجود دارد که کل نقاط از هم جدا را با هم یکپارچه میکند .این روش بدین صورت است که پس از دوبار کلیک بر روی شکل انتخابی و ظاهر شدن حالت ویرایشگر، با همان ابزار ویرایشگر کل شکل را انتخاب میکنیم سپس از منوی Object گزینه Join curves را انتخاب می کنیم. (A)

corel lasercut 3

سپس در پنجره باز شده در سمت راست، در قسمت Gap tolerance حداکثر فاصله نقاطی که می خواهیم به هم متصل شوند را انتخاب می کنیم و سپس دکمه Apply را می زنیم. با این کار تمامی نقاطی که در فاصله بسیار نزدیک (با توجه به فاصله ای که در کادر مربوطه وارد کردید) هستند به هم متصل می شوند. (B)


Convert to curves

ویرایش / طراحی فونت


Trace Bitmap

تبدیل تصویر به وکتور


Convert to curves

پاکسازی نقشه و حذف نقاط و خطوط اضافی

Break node 1

Break curve

 

Break curve3

 

Break Curve 3

Break Curve apart

 

Select line

Delete line


saving your file

ذخیره فایل نهایی

شما میتوانید به دو حالت فایل خروجی را به دست ما برسانید.

مطالب آموزشی مرتبط:

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری

بسیاری از طرح‌ها را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار Google Sketchup به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی کرد؛ کاری که دانشجویان معماری در سراسر جهان انجام می‌دهند. با کمک گرفتن از چنین نرم‌افزارهایی، دانشجویان معماری می‎توانند طرح‌ه....

اموزش ساخت ماکت با برش لیزری

   محصولات مشابه