مقالات خانه چین
فروشگاه

مجموعه ابزار خانگی ؛ ۱۸ ابزار پرمصرف در خانه

این مقاله در خرید یک مجموعه ابزار خانگی به شما کمک می‌کند. با خرید مجموعه‌ی کاملی از ابزار دستی و برقی مناسب می‌توانید تقریبا تمام کارها و پروژه‌های خانگی را انجام دهید. در ادامه با فروشگاه اینترنتی ابزاربلوط همراه شوید.

قبل از خرید مجموعه ابزار خانگی به این نکات توجه کنید

در ادامه فهرست کاملی از ابزارهایی را مشاهده می‌کنید که هر خانه‌ای به آنها نیاز دارد.

فهرست ابزارهایی که هر خانه‌ای به آنها نیاز دارد

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی - مجموعه ابزار خانگی

اگر فضای کافی برای نگهداری ابزار ندارید، ‌پیشنهاد می‌کنیم پیچ گوشتی‌هایی را انتخاب کنید که سری قابل تعویض دارند. در غیر اینصورت می‌توانید می‌توانید مجموعه‌ای کامل از پیچ گوشتی‌های دو سو و چهار سو را در اندازه‌های مختلف بخرید.

چکش

چکس - مجموعه ابزار خانگی

یک چکش ساده و سبک تقریبا در تمامی پروژه‌های خانگی کاربرد دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم یکی از مدل‌های با کیفیت با دسته‌ای خوش دست را انتخاب کنید.

متر

متر - مجموعه ابزار خانگی

یک متر نواری ۷.۵ متری برای کارهای خانگی کفایت می‌کند. مطمئن شوید که نوار فلزی و قفل متر از کیفیت خوبی برخوردار باشند. مترها یکی از اساسی‌ترین ابزارهای ساخت و ساز هستند و در مدل‌های متنوعی عرضه می‌شوند. متر نواری، چرخ اندازه‌گیری، متر لیزری و متر مهندسی از رایج‌ترین مدل‌های متر به شمار می‌روند.

انبرها

انبردست - مجموعه ابزار خانگی

انبرها از دیگر مواردی هستند که باید در مجموعه ابزار خانگی شما وجود داشته باشند. اما نباید از خرید دو مدل انبر غافل شوید: دم باریک ۸ اینچی و انبر کلاغی ۱۰ اینچی. انبر کلاغی به دلیل فک‌های باز و محکمی که دارد برای کارهای لوله‌کشی استفاده می‌شود.

البته با خرید انبر قفلی می‌توانید تمام نیازها به انبر را برآورده کنید. فک‌های قدرتمند این ابزار به شما کمک می‌کند که اتصالات هرز شده و سفت را به‌آسانی باز و بسته کنید.

کاتر

کاتر - مجموعه ابزار خانگی

یک کاتر ساده با تیغه‌ی متحرک برای انجام دادن کارهای خانگی کافی است؛ هرچند که از خرید مدل‌های حرفه‌ای تر ضرر نمی‌کنید. با اینحال پیشنهاد می‌کنیم که یک تیغه‌ی اضافی نیز بخرید و هرگز از تیغ کند شده استفاده نکنید.

آچار فرانسه

آچار فرانسه

آچار فرانسه یکی از ملزومات اساسی هر جعبه ابزاری است؛ حتی اگر مجموعه‌ی کاملی از آچارهای یک سر تخت یک سر رینگی یا آچار بکس داشته باشید. مدل‌های با کیفیت آچار فرانسه از فک‌های مناسب و قدرتمندی برخوردار هستند که به خوبی به پیچ و مهره‌ها متصل می‌شوند و از آسیب به اتصالات جلوگیری می‌کنند.

تراز

تراز

جعبه ابزار خانگی شما حتما به تراز نیاز دارد. یک مدل ساده که در تصویر مشاهده می‌کنید تقریبا برای تمامی کارهای خانگی استفاده می‌شود. قبل از خرید مطمئن شوید که تراز دقت بالایی دارد و عملکرد حباب‌ها بی‌اشکال است.

کاردک

کاردک

یک کاردک ساده با عرض ۲ اینچ در بسیاری از پروژه‌ها به شما کمک می‌کند که قطعا جای خالی آن را در مجموعه ابزار خانگی خود احساس خواهید کرد. از بتونه کاری‌های ساده گرفته تا پاک کردن رنگ‌ها به‌سادگی با کاردک انجام می‌شود.

خط کش

خط کش

یک خط کش ۱۰۰ سانتی متری کافی است؛ البته در آینده می‌توانید مدل‌های بلندتر را خریداری کنید. فراموش نکنید که خط‌کش‌هایی با عرض بیشتر، در هنگام کار انعطاف‌پذیری کمتری دارند.

گونیا

گونیا

برای خط کشی‌های دقیق و مشخص کردن زاویه‌ی ابزارها با سطح کار به گونیای دقیق نیاز دارید. بهتر است که مدل‌های حرفه‌ای تر این ابزار را در اختیار داشته باشید و قبل از خرید از دقت ابزار مطمئن شوید.

چراغ قوه

چراغ قوه

مدل‌های ساده‌تر چراغ قوه برای آماتورها کفایت می‌کند؛ اما به مرور زمان قطعا به مدل‌های حرفه‌ای چراغ قوه نیاز خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم که از همان ابتدا، چراغ قوه‌ی با کیفیت بخرید. فراموش نکنید که مدلی مناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید.

سوهان تخت

سوهان - مجموعه ابزار خانگی

سوهان فلزی تخت و گرد از دیگر لوازمی هستند که جای خالی آنها در هر مجموعه ابزار خانگی احساس می‌شود. قطعه‌های فلزی ناصاف و برنده با این ابزار صاف می‌شوند. علاوه بر این، ابزارها به مرور زمان کند می‌شوند که به تیز کردن نیاز دارند. یک سوهان فلزی تخت ۶ اینچی برای تیز کردن و صاف کردن فلزات به شما کمک می‌کند.

عینک ایمنی، گوش گیر و ‌دستکش

عینک ایمنی محافظ

نمی‌توان از بروز حوادث جلوگیری کرد. به همین دلیل باید خودمان را برای مقابله با آنها آماده کنیم. عینک ایمنی از ورود گرده‌های ناشی از کار به چشم‌ها جلوگیری می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم عینکی را انتخاب کنید که اطراف چشم‌ها را نیز به خو‌بی بپوشاند. گوش گیر از دیگر لوازم ایمنی است که هنگام کار با ابزارهای برقی از گوش‌های شما مراقبت می‌کند. از ماسک و دستکش نیز غافل نشوید.

دریل برقی یا شارژی

دریل شارژی

دریل‌ها انواع گوناگونی دارند که برای پروژه‌های مختلف استفاده می‌شوند. اما رایج‌ترین مدل، دریل پیچ گوشتی شارژی است که علاوه بر سوراخ کردن سطوح، برای باز و بسته کردن اتصالات نیز کاربرد دارد. دریل پیچ گوشتی ۱۲ ولتی برای کارهای ساده‌تر استفاده می‌شود؛ اما اگر مدل ۱۸ ولتی این ابزار را بخرید، تقریبا می‌توانید همه‌ی کارهای خانگی را به‌آسانی انجام دهید.

البته انتخاب نوع دریل به پروژه‌های شما بستگی دارد. دریل‌هایی که با سیم به برق متصل می‌شوند، معمولا قدرت بالاتری دارند و نیازی به باتری ندارند. دریل‌های قدرتمندی که با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌شوند، تمامی نیازهای شما به دریل را برآورده می‌کنند می‌توانند هر نوع سطوح سختی را سوراخ کنند.

اره گرد بر

فارسی بر - مجموعه ابزار خانگی

شاید در آینده به اره فارسی بر یا اره میزی نیاز داشته باشید؛ اما قبل از آن حتما باید یک اره گرد بر را به مجموعه ابزار خانگی خود اضافه کنید. تیغه‌های متنوعی روی این اره‌ی همه کاره نصب می‌شود که برای پروژه‌های مختلف کاربرد دارد. با انتخاب درست تیغه می‌توانید انواع مختلف چوب از جمله تخته سه لا و ام‌دی‌اف را به‌راحتی برش دهید.

آچار یک سر تخت یک سر رینگی

جعبه آچار

این نوع از آچارها در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند که برای انواع اتصالات کاربرد دارند. آچار یک سر تخت یک سر رینگی برای دقت بالا در باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ها طراحی شده است. برای انتخاب درست به لینک راهنمای خرید آچار مراجعه کنید.

گیره

گیره

گیره‌ها از دیگر ملزوماتی هستند که باید در هر مجموعه ابزار خانگی وجود داشته باشند. می‌توانید یکی از اندازه‌های این گیره‌ها را به تناسب پروژه‌های کاری انتخاب کنید؛ در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم اندازه‌های مختلف گیره را تهیه کنید و برای اجرای دقیق کارها از آنها استفاده کنید.

پولیش

پولیش مجموعه ابزار خانگی

یکی از رایج‌ترین انواع دستگاه پولیش را به ست ابزار خانگی خود اضافه کنید. این دستگاه‌ها معمولا از صفحه‌های ۵ اینچی برخوردار هستند. این ابزار برای طیف وسیعی از کارها استفاده می‌شود که از میان آنها می‌توان به سمباده کردن سطوح و پاک کردن رنگ‌ها اشاره کرد. فراموش نکنید که باید نیاز خود را در نظر بگیرید و دیسک سمباده‌ی مناسب با آن را بخرید.

در فهرست بالا، برخی از رایج‌ترین ابزارهای خانگی را مشاهده کردید. اما به یاد داشته باشید که هرگز از خرید ابزار ضرر نخواهید کرد. انتخاب ابزار مناسب با نوع کاری که انجام می‌دهید، در دقت بالا و اجرای بهتر کار نهایی نقش مهمی دارد.

نکته‌ی مهم: از ابزارها به‌درستی نگهداری کنید؛ محافظت از ابزارها به افزایش عمر مفید و بهبود عملکرد اجرایی آنها کمک می‌کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید ابزارآلات برقی

راهنمای خرید ابزارآلات برقی

اگر با اصطلاحات خاص ابزارآلات برقی آشنایی نداشته باشید، احتمالا رفتن تا فروشگاه ابزار و انتخاب و خرید ابزاری که کاملا متناسب با نیاز شما باشد، کار آسانی نخواهد بود. ویژگی های متفاوت و انتخاب های گوناگونی وجود دارند که تص....

راهنمای خرید ابزارآلات برقی

   محصولات مشابه