مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب لوازم اصلی آشپزخانه

انتخاب لوازم خانگی اصلی خانه و آشپزخانه لذت‌بخش است، اما ابتدا باید خانواده و سبک زندگی را در نظر گرفت. اگر می‌خواهید آشپزخانه را کابینت کنید باید لیستی از لوازم خانگی مورد نیاز که تهیه کنید تا جا و موقعیت‌شان در نظر گرفته شود. برای طراحی کابینت این اطلاعات نیاز هستند و در آن تأثیر خواهند گذاشت.

خرید ماشین ظرفشویی جدید

ماشین‌های ظرفشویی در طول سال‌ها تغییرات زیادی کرده‌اند، مدل‌های صدادار و دلهره‌آور با مدل‌های مخفی که به قدری کم صدا هستند که به سختی می‌توان فهمید روشن هستند. به دنبال مدل‌هایی باشید که کنترل پنل‌شان روی درب در قسمت بالا تعبیه شده است. موتورهای بی‌صداتر و داخل از جنس استیل به حذف نویز ماشین ظرفشیویی کمک می‌کند که ویژگی مهمی برای خانه‌ها و آشپزخانه‌های با معماری اپن است.

امکان خرید دو یا چند ماشین ظرفشویی که امروزه به یک مد تبدیل شده است را نادیده نگیرید. برای خانواده‌های بزرگ یا کسانی که خیلی مهمان دارند وقتی یک ماشین ظرفشویی دارای شستن است دیگری را می‌توانید با ظرف‌های کثیف جدید پر کنید.

مدلی از ماشین ظرفشویی تولید می‌شود که دارای دو قفسه‌ی مستقل رو هم هستند که می‌توانید یکی یا هر دو را پر کنید. بعضی‌ها که در آشپزخانه فضای کمتری دارند از قفسه‌های ماشین ظرفوشیی برای نگهداری ظروف استفاده می‌کنند. یعنی در عین حال که از یک قفسه برای شستن ظرف‌ها استفاده می‌کنید ظرف‌های تمیز در قفسه دیگر می‌مانند.

اندازه و فن‌آوری ماشین ظرفشویی

افراد دوستدار فن‌آوری‌های جدید، به دنبال مصرف بهینه انرژی، برنامه‌ها با تایم کوتاه‌تر، و ویژگی‌های پیشرفته برای کم کردن زمان و سر و صدا هنگام شستشو هستند. اندازه ماشین لباسشویی‌ها دارای استانداردهای خاصی است و هنگام خرید ماشین ظرفشویی جدید حتماً به اندازه دقت شود.

 

اجاق صفحه‌ای (توکار)

اجاق گاز صفحه‌ای حالا از فر‌ها کاملاً مستقل هستند، که ویژگی‌ها و انعطاف‌پذیری بیشتری را برای هر دو فراهم می‌کند. اجاق‌های صفحه‌ای برای استفاده در آشپزخانه‌ها مسکونی پر طرفدار می‌شوند زیرا برای پختن غذاهای لذیذ خیلی راحت هستند. اجاق‌های صفحه‌ای گازی دارای ویژگی تنظیم دقیق‌تر میزان شعله برای پختن یا آب کردن شکلات را دارند و کنترل خوبی روی شعله‌ها وجود دارد. به دنبال سرشعله‌هایی باشید که دارای شعله بیرونی و خارجی برای دقت و حرارت مداوم بیشتری هستند.

اجاق‌های صفحه‌ای جدید در حال رقابت برای قیمت و ویژگی‌ها هستند. اجاق‌های صفحه‌ای برقی شاید ارزان‌تر باشند، اما دقت اجاق‌های صفحه‌ای گازی را ندارند. و البته هزینه مصرف برق آنها بیشتر از گاز است.

اجاق صفحه‌ای جزیره‌ای به سرآشپزها اجازه می‌دهد که در حین پخت و پز میهمان‌ها را هم ببینند. با سیستم تهویه مخصوص رو میزی نیازی هود روی اجاق نخواهد بود. در مدل‌های القایی، قابلمه یا تابه‌ی پایه مغناطیسی با میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط سیم‌پیچ‌ها، گرم می‌شوند. در این حالت قابلمه یا تابه واقعاً گرم شده و غذا پخته می‌شود در عین حالی که صفحه خنک می‌ماند. این سیستم کلاً بدون شعله یا المنت حرارتی است.

هود روی اجاق صفحه‌ایی

هود اجاق‌ها

سیستم هود یکی از قسمت‌های اساسی آشپزخانه است. ظرفیت هود باید با اندازه اجاق یا اجاق صفحه‌ای هم‌خوانی داشته باشد. هودها با میزان هوایی که در دقیقه می‌توانند بکشند مشخص می‌شوند. هرچه قدر اجاق بزرگ‌تر باشد هود با ظرفیت بالاتر باید خریداری شود.

فر معمولی و همرفتی

فرها دو نوع هستند: معمولی و همرفتی. فرهای همرفتی گرانتر هستند که دارای فن‌هایی هستند که گرما را سریع‌تر در داخل فر می‌گردانند. امروزه استفاده از فر دوتایی متداول شده است. که می‌توان زیر اجاق تعبیه شود. پخت و پز در فرهای دوتایی دارای ظرفیت‌ها و انعطاف‌پذیری‌های بیشتری است. مثلاً از یکی برای پختن غذا و از دیگری برای گرم نگه داشتن غذای پخته شده استفاده کرد.

لوازم خانگی مبتکرانه مانند اجاق مایکروفر همرفتی گزینه‌های پخت جدید فراهم می‌کنند. این نوع مایکروفرها، قابلیت پخت سریع را با قابلیت همرفتی فر ترکیب می‌کنند تا زمان پخت به نصف کاهش یابد در عین حالی که طمع و بافت غذا حفظ شود.

یخچال فریزر

یخچال فریزرها دارای مدل‌های سایدبای‌ساید، بالا پایین و دور این دور هستند. انتخاب نوع یخچال به سلیقه شخصی بستگی دارند، اما اندازه‌ی یخچال فریزر باید بر اساس تعداد نفرات خانواده باشد. یک خانواده‌ی ۴ نفری به یخچال ۲۱ تا ۲۵ فوتی نیاز دارد در حالی که یک خانواده ۶ نفری شاید به یخچال ۲۷ تا ۳۲ اینچی نیازمند باشد. ظرفیت یخچال با فوت تعیین می‌شود ولی عرض یخچال بستگی به موقعیت دارد. هنگام خرید یخچال، عرض را نادیده نگیرید.

وقتی به دنبال ویژگی‌های اضافی یخچال مانند یخ‌ساز، آب‌سردکن هستید موقعیت و امکانات را در نظر بگیرید.

هر دوی عرض و ارتفاع یخچال باید مدنظر باشند. یخچال‌ها می‌توانند تا ۶۸ اینچ یا بیشتر ارتفاع و ۳۶ اینج عرض داشته باشند. البته فضای خالی هم باید در نظر گفته شود که حدود ۲ اینچ از هر طرف است. اگر یخچال در کنار دیوار قرار می‌گیرد باید باز شدن در را هم در نظر داشته باشید.

یکی از ویژگی‌هایی که امروزه در یخچال و فریزرها متداول شده، استفاده از کشو به جای قفسه است. که این به دسترسی آسان به مواد غذایی کمک کرده و جلوی هدر رفت سرما را می‌گیرد.

 

مطالب آموزشی مرتبط:

فوت و فن خرید لوازم خانگی

فوت و فن خرید لوازم خانگی

خرید از بازار لوازم خانگی یکی از سخت‌ترین عملیات خرید است! این‌جا دنیایی از برندها، مارک‌ها، اصطلاحات تخصصی و فنی، آپشن‌های گیج‌کننده و تقلبات عجیب و غریب وجود دارد. البته در این میان آپشن ها و مشخصات فنی و اصطلاحات ....

فوت و فن خرید لوازم خانگی

   محصولات مشابه