مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب پرده حمام

اگر ۱۰۰ مورد از حمام‌های کلاسیک و مدرن را بررسی کنیم، احتمالاً اغلب آنها به استفاده از پرده حمام تمایل چندانی نشان نمی‌دهند. البته این موضوع دلیل نمی‌شود که در همه حمام‌ها از چنین ابزار تزیینی و دکوری استفاده نشود. بنابراین طراحان دکوراسیون و کسانی که به زیبایی فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهند، راهکارهای مختلفی برای استفاده از پرده حمام دارند که انتخاب آنها بر اساس ۵ اصل زیر انجام می‌شود. ما در مطلب قبلی به ۷ مورد از بایدها و نبایدهای خرید پرده برای هر اتاق پرداختیم و در این مطلب به نکاتی در مورد انتخاب پرده حمام خواهیم پرداخت.

ابتدا رنگ پرده حمام را مطابق با دکور محیطی انتخاب کنید

انتخاب رنگ پرده حمام

اولین چیزی که در انتخاب پرده حمام باید به آن توجه داشته باشیم، انتخاب رنگ آن است. شما ممکن است با توجه به نورپردازی محیطی و همچنین سرامیک‌ها و کاشی‌های استفاده شده در سرویس بهداشتی، رنگ دکور خود را به سمت ساده یا دکورهای پیچیده برده باشید. بنابراین باید پارچه پرده و رنگ آن را به شکلی انتخاب کنید که با این دکوراسیون همخوانی داشته باشد و مشکلی برای نورپردازی محیطی ایجاد نکند. در حقیقت، انتخاب رنگ شما باید به صورتی باشد که پرده در محیط حمام مخفی شود.

یک طرح و سبک خلاقانه برای پرده در نظر بگیرید

سبک‌های مختلفی از قرارگیری پرده بر روی چوب پرده وجود دارد که برخی از آنها مانند استفاده از پرده های کلاسیک یا استفاده از والان پرده در مورد حمام قابل اجرا نیست. روش‌هایی مانند زیگزاگی، پرده چین چین، استفاده از چوب پرده حلقه‌ای و پرده‌های پروانه‌ای در مورد پرده حمام مناسب هستند و به شما کمک می‌کنند که سبکی جدید و خلاقانه به فضای خود ببخشید. البته به خاطر داشته باشید که فضای حمام اجازه نمی‌دهد که از هر سبکی که به صورت مدرن را چه به صورت کلاسیک به صورت خودمختار استفاده کنید.

 

طول پرده بیشتر سلیقگی است

با توجه به فضای حمام، یک پرده حمام ممکن است از نزدیکی سقف آغاز شده و تا کف زمین ادامه داشته باشد. در یک مدل دیگر ممکن است یک فضای کوچک به اندازه نیم تنه انسان پوشش داده شود و سایر قسمت‌های آن آزاد باشد. انتخاب این مورد به سلیقه فرد بستگی دارد و ممکن است بخواهد که از پوشیدگی کامل یا از پوشیدگی ناقص استفاده کنند. معمولاً پرده‌های بلند و با پوشش کامل از ظرافت بیشتری برخوردارند و طرفداران بیشتری هم دارند.

برای استفاده از پرده تزئینی چاپی نترسید

پرده تزیینی چاپی به عنوان پرده حمام

یکی از پرده‌هایی که اخیراً در حوزه دکوراسیون داخلی ساختمان به کار برده می‌شود، پرده‌های چاپی هستند که از رنگها و جنس‌های متنوعی بهره می‌برند. استفاده از پرده تزیینی چاپی در سایر بخش‌های منزل با محدودیت همراه است و فرد باید به فاکتورهای زیادی فکر کند، اما خوشبختانه فضای حمام با آزادی بیشتری همراه است و یک طراح می‌تواند از نقش‌های مختلفی مربوط به حیوانات یا حتی فضای طبیعی برای زیباتر کردن محیط استفاده کند. در این مورد پرده حمام می‌تواند بخش اصلی و مهم دکوراسیون داخلی حمام را بر عهده داشته باشد.

سعی کنید به سراغ پرده‌های پلاستیکی یا ضد آب بروید

آخرین موردی که در جریان انتخاب پرده حمام باید به خاطر داشته باشید، انتخاب جنس پرده با توجه به فضای داخلی حمام است. در یک حمام علاوه بر رطوبت و بخار زیاد، مواد شوینده مختلفی با قدرت متنوع استفاده می‌شود که هر کدام از آنها برای یک گروه از مواد آلاینده استفاده می‌شود. از طرفی دیگر، پرده‌های پلاستیکی و پرده‌های کامپوزیتی بیشترین مقاومت را در برابر این مواد از خود نشان می‌دهند. پس همیشه سعی کنید که پارچه استفاده شده در پرده حمام در برابر این مواد شوینده مقاوم باشد و ترجیحاً ضد آب باشد.

اگر در فرآیند انتخاب پرده حمام بتوانید این پنج موضوع را به شکل دقیق و با جزئیات مورد بررسی قرار دهید، مطمئن باشید که به گزینه‌های مناسب و ایده‌آل خواهید رسید. کارشناسان ما در کلینیک ساختمانی به تام در کنار شما هستند و زمینه آشنایی شما را با انواع پرده های تزیینی فراهم خواهند کرد.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکات مهم برای انتخاب پرده حمام

نکات مهم برای انتخاب پرده حمام

همانطور که برای دکوراسیون تک تک قسمت های خانه، وقت می گذاریم، به همان اندازه باید به محیط حمام توجه شود. حمام باید محیطی آرام و لذت بخش داشته باشد و در پایان یک روز کاری، گرفتن دوش در حمام، دلچسب و رضایت بخش باشد. بنابراین ت....

نکات مهم برای انتخاب پرده حمام

   محصولات مشابه