مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای سایز حوله پالتویی- چطور سایز حوله تن پوش مناسب مان را پیدا کنیم؟

گاهی وقت ها حین خرید حوله پالتویی  برخی از افراد یک فروشگاه خاص را انتخاب و تنها به  رنگ، جنس و طرح حوله های مختلف توجه می کنند  و حتی گاهی به دنبال ست کردن رنگ و طرح حوله ی خود با کاشی های حمام شان هستند، غافل از اینکه توجه به سایز مناسب حوله پالتویی یکی ازاساسی ترین  اصول مهم حین خرید این حوله ها می باشد که از ذهن این افراد به دور مانده است.

این مشکل زمانی حاد تر می شود که حوله پالتویی  خریداری شده هیچ تناسبی  با ریزی و درشتی و یا اندازه  قد افراد نداشته و شخص حین استفاده متوجه این موضوع می شود. در این صورت شخص به زودی از خرید خود یا هدیه ای که دریافت کرده دلسرد شده و قصد تعویض آن را پیدا می کند.

مسلماً پوشیدن  و امتحان کردن حوله پالتویی  درون مغازه کار درستی نیست، جدای از این حوله پالتویی یکی از گزینه های مناسبی است که افراد برای هدیه دادن به عزیزانشان در روزها  و موقعیت های خاص انتخاب می کنند، حال با توجه به این اوصاف چگونه می توانیم سایز مناسب حوله پالتویی برای افراد مختلف از نظر درشتی و ریزی ، چاقی و لاغری ، بلندی و کوتاهی را تشخیص دهیم.

سایز حوله پالتویی

با توجه به اهمیت این موضوع و دور ماندن چنین اصل مهمی از نظر بسیاری از  خریداران حوله پالتویی  ، سایت شیک و تک تصمیم دارد در این مقاله در مورد این موضوع بحث کند و شما را با سایز مناسب حوله پالتویی  برای اشخاص  در اندازه و جثه های مختلف آشنا کند.

خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه ی صنعت دوخت و دوز، تمامی کالاهای دوخته شده ای از جمله حوله های پالتویی دارای سایز و اندازه استاندارد هستند، حتی این موضوع در مورد حوله هایی که دوخت ندارند هم صدق می کند.

از آنجا که جثه ی افراد مختلف با هم متفاوت است بهتر است با سایزبندی حوله های پالتویی آشنا شوید. ما در این مقاله دو روش مختلف ( اندازه های مختلف سرشانه و  قد )  را برای تشخیص  سایز مناسب حوله پالتویی ارائه خواهیم داد.

سایز بندی حوله پالتویی

تشخیص سایز مختلف حوله پالتویی  با توجه به اندازه ی سر شانه:

در این روش اندازه ی حوله های لباسی با توجه به چاقی و لاغری افراد مشخص می شود.

حوله تن پوش

تشخیص سایز مناسب حوله پالتویی با توجه به قد افراد:

اگر به دنبال این هستید که با حوله لباسی خود کاملاً گرم شوید و یا اینکه  بعد از بیرون آمدن از حمام در معرض هیچ خنکی قرار نگیرید باید قد حوله تن پوش خود را تا مچ پا درنظر بگیرید  و اگر به دنبال حوله ای راحت تر هستید می توانید از حوله هایی استفاده کنید که روی زانو و یا  تا ساق پای شما می آیند. به هر حال انتخاب قد حوله  کاملاً سلیقه ای و بستگی به روحیات شما دارد.

این مطلب را از دست ندهید: 8 نکته اساسی در خرید آنلاین حوله مرغوب و باکیفیت

برای انتخاب حوله تن پوش گرمی که می خواهید تا مچ پا بیاید لازم است اندازه ی قد خود را از سر شانه تا مچ پا بدانید، سپس با توجه به این اندازه حوله خود را انتخاب کنید.

اگر می خواهید حوله  لباسی شما تا ساق پای شما را بپوشاند بهتر است  از اندازه ی سر شانه تا مچ پا ی خود حدود 20 تا 30 سانت ( بسته به سلیقه ی شخصی ) کم کنید.

برای اینکه حوله لباسی شما تا زانوی شما را پوشش دهد بهتر است اندازه ی  خود را از سر شانه تا  زانو گرفته یا از اندازه ی  سرشانه تا مچ پا حدود 40 تا 50 سانت کم کنید.

و در نهایت عدد به دست آمده را با اندازه ی قد در سایز های مختلف حوله های پالتویی  مطابقت دهید.

 حوله های تن پوش کودکانه  هم در سایز های 60، 70، 80، 90، 100  و 110   از نوزادی تا نوجوانی دوخته می شوند، برای انتخاب  سایز مناسب حوله پالتویی کودکانه بهتر است قد کودک را از سرشانه تا مچ پا گرفته و بدون کم کردن این اندازه حوله ی مناسبی تهیه کنید.

زیرا کودکان مقاومت کمتری در برابر سرما داشته و بهتر است حوله ی آن ها بلند تر باشد، از طرفی به علت قد کشیدن سریع در کودکان، بهتر است حوله  بلند تری تهیه کنید تا کودک شما  بتوانید به مدت یک تا دو سال از این حوله استفاده کند.

در صورتیکه اطمینان ندارید که حوله پالتویی می تواند برای شما مناسب باشد یا نه، می توانید مطلب انتخاب حوله تن پوش یا حوله حمامی را بخوانید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چطور حوله مناسب بخریم؟

چطور حوله مناسب بخریم؟

حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند؛ پارچه هایی با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چند هزار برابر بزرگ شده است. بیشتر ما وقتی برای خرید حوله راهی مغازه ها می شویم، خیلی درباره خریدمان فکر نمی....

چطور حوله مناسب بخریم؟

   محصولات مشابه