مقالات خانه چین
فروشگاه

خانه ای گرم در زمستان با موکت نمدی

نمد نوعی زیرانداز سنتی با الیاف پشمی است. قدیمی ها عقیده دارند نمد از درد مفاصل ، درد رماتیسم و کمر درد پیشگیری می کند. موکت نمدی نسل جدید کفپوش های سنتی است که با ماشین آلات پیشرفته صنعتی تولید می شود. این محصول دارای الیاف بافته شده نیست و الیاف بدون بافت در کنار هم قرار گرفته و با چسب و رزین در دستگاه های پرس غلطکی به هم فشرده می شوند. شیوه تولید کفپوش های نمدی از نظر فشار و حرارت شبیه به نمد مالی است.. انواع موکت نمدی تک لایه و دولایه هنوز هم یکی از المان های محبوب در دکوراسیون داخلی هستند. به ویژه در فصول سرد سال موکت نمدی کف خانه را گرم و نرم نگه می دارد. ۳ نوع رایج از این محصول در بازار موجود است:

ویژگی های موکت نمدی خوب

خبر خوب اینکه برای خرید محصولات نمدی هزینه زیادی نمی پردازید. این کفپوش های محبوب طول عمر بالایی دارند و به این سادگی ها پاره و فرسوده نمی شوند. انعطاف پذیری و لطافت موکت ایرانی نمدی موجب شده تا خریداران تمایل بیشتری به خرید محصولات وطنی نشان دهند. انواع موکت رول و تایل از جنس نمد تولید شده که مناسب ساختمان های مسکونی و اداری است. برخی از ویژگی های موکت مرغوب نمدی اینها هستند:

به طور معمول موکت های استاندارد در پروسه تولید با دستگاه صیقل داده می شوند و همه پرزهای نمد کامل گرفته می شود. در نظر داشته باشید که الیاف نمدی با الیاف موکت پرز بلند تفاوت دارند. وجود پرز و ذرات ریز و درشت روی نمد نشان دهنده عدم کیفیت آن است.

موکت نمدی چیست؟

ضخامت کفپوش در گرما و نرمی آن تاثیر دارد. محصولات استاندارد و مرغوب حداقل ۵ سانتیمتر ضخامت دارند. ظریف مصور با تولید موکت دولایه تحول زیادی درتولید صنعت موکت بافی بایجاد کرد. این موکت ها ضخامت بیشتری دارند و برای کفپوش اتاق خواب کودک ایده آل هستند.

الکتریسیته ساکن همه ذرات گرد و غبار را جذب می کند و از نظر بهداشتی و ظاهری اصلا جلوه خوبی ندارد. برندهای با کیفیت دارای یک ترکیب آنتی استاتیک هستند که با الیاف نمدی ترکیب شده است. این کفپوش ها کیفیت بالاتری دارند و برای نصب در فضای خانگی مناسب تر هستند.

رنگبندی این محصول تنوع زیادی دارد ولی آنچه اهمیت دارد ثبات رنگ به کار رفته در کفپوش است. محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت دارای رنگ ثابت نیستند. قبل از خرید موکت حتما با یک دستمال مرطوب بخشی از آن را آزمایش کنید. موکت مرغوب در اثر شستشو هرگز رنگ نمی دهد.

عایق حرارت

علاوه بر الیاف نمد از ترکیبات دیگری نیز در تولید این محصول استفاده می شود. کفپوش های نمدی با کیفیت از انتقال دمای سرد کف به فضای داخل جلوگیری می کنند. موقع نشستن و دراز کشیدن روی کف گرمای مطبوعی از کفپوش احساس می کنید. به خصوص اگر در ورودی منازل یک قطعه موکت پهن کنید از ورود هوای سرد به داخل منزل به طرز محسوسی جلوگیری می شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

با دکوراسیون نمدی فضای خانه تان را زمستانی کنید

با دکوراسیون نمدی فضای خانه تان را زمستانی کنید

ما در اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه می توانید از تکه های نمدی که دارید و دیگر برایتان قابل استفاده نیستند ،برای تزئینات و دکوراسیون خانه استفاده کنید. درست کردن دکورهایی بسیار زیبا و در عین حال بسیار ساده را به شما آموز....

با دکوراسیون نمدی فضای خانه تان را زمستانی کنید

   محصولات مشابه