مقالات خانه چین

فروشگاه

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

انواع فرش ها ممکن است بسیار شبیه به هم به نظر برسند ، اما درک تفاوت ها به شما کمک می کند تا انتخاب مناسبی برای خانه خود داشته باشید. برای اینکه روند انتخاب شما کمی ساده تر شود ، راهنمای نهایی در مورد انواع فرش ها را جمع آوری می کنیم.

فرش از چه ساخته شده است؟

هنگام انتخاب کدام الیاف فرش با توجه به ظاهر ، بافت و سبک زندگی خود را در نظر بگیرید:

فرش پشمی گرم ، مجلل و دارای زیبایی طولانی مدت است که در زمان تست ایستاده است. این ماده به طور طبیعی مقاوم در برابر لکه است و از خاک نسبت به سایر فیبرها بطور قابل توجهی آزادتر است - اما باید اطمینان حاصل کنید که شما به سرعت لکه ها را تمیز می کنید.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

نایلون محبوب ترین فرش در خانه های استرالیا است. بسیار نرم ، بادوام و مقاوم در برابر لکه ، برای مناطق پر رفت و آمد ، خانواده ها یا حیوانات خانگی ایده آل است. این یک جایگزین ارزان تر برای پشم سنتی است.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

Solution Dyed Nylon (SDN) نسل بعدی فرش نایلون است. این ماده در طول فرآیند تولید به جای فیبر افزوده شده و به سطح بعد از آن افزوده شده و باعث رنگ آمیزی آن در مقابل تمیز کردن و نور خورشید می شود.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

پلی پروپیلن یک الیاف مصنوعی است که اگر با بودجه کار می کنید گزینه خوبی است. ضد استاتیک به علاوه محو و لکه مقاوم ، اغلب در خواص اجاره ، گاراژ و اتاق بازی استفاده می شود.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

پلی استر به دلیل ظاهر پرنعمت و رنگهای زیبا ، مقاومت بالا در برابر لکه و این واقعیت که یکی از الیاف مصنوعی سازگار با محیط زیست است ، شما می توانید به راحتی ظاهر شوید. نسبت به نایلون ، پلی استر هزینه کمتری دارد ، و این یک گزینه عالی برای نوسازی بودجه محور است.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

Triexta جدیدترین فرش روی بلوک است! این فیبر پرمصرف ساخته شده از 37٪ پلیمر با تجدیدپذیر است که از قند ذرت حاصل می شود. دارای مقاومت در برابر لکه های طبیعی است و می توان آن را فقط با آب سرد تمیز کرد. Triexta همچنین فوق العاده نرم و با دوام است و آن را به یک انتخاب محبوب برای خانواده های شلوغ تبدیل کرده است.

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

کدام سبک فرش خانه شما را انتخاب می کند؟

تابلو فرش ها در هر دو حلقه حلقه ، برش شمع یا ترکیبی از دو سبک ایجاد می شوند. به این ترتیب تفاوت را بیان می کنیم:

حلقه حلقه - رشته های فردی نخ را از پشت فرش دو بار بکشید تا یک حلقه کوچک ایجاد شود. احساس صافی دارد ، ظاهری شاداب تر دارد و ردپاها را به خوبی پنهان می کند ، و این یک انتخاب عالی برای مناطق پر رفت و آمد است.

برش شمع - با ظاهری مجلل تر و رسمی تر ، این سبک فرش با برش حلقه های نخ برای تولید شمع به صورت قائم ساخته می شود. برای ظاهری مخملی یا پیچ شمع بریده شده چانکی می توانید بین مخمل خواب دار شمع یا بریده شده انتخاب کنید.

نکته سریع: اگر شما گربه هایی دارید که دوست دارند کف را خراشیده یا پنجه بزنند ، یک فرش شمع بریده شده بهترین گزینه شماست.

Combination Cut and Loop Pile - این فرش ها از ترکیب هوشمندانه ای از نخ بریده و حلقه شده برای ایجاد جلوه های مجسمه ای مانند مربع ، گرداب یا الگوهای هندسی استفاده می کنند. بافت اضافی این سبک علائم و ردپاها را بسیار بهتر از شمع های برش خورده تغییر می دهد.

آموزش درست انداختن فرش در منزل

خیلی از افراد عاشق فرش هستند طوری که خرید فرش را بر خرید خانه ترجیح می دهند. فرش ها باید طوری انتخاب شوند که متناسب با فضای خانه باشند چون با انتخاب فرش بدون تفکر نه تنها فرش که فضای خانه هم هیچ جلوه ای ندارد. پس خرید و درست انداختن فرش در منزل باید طبق قائده انجام شود که ما در اینجا چند تا از قوانین پهن کردن فرش را برای شما توضیح می دهیم.

روش های درست پهن کردن فرش در منزل

پایه های پشتی مبل روی زمین قرار بگیرد

این روش برای هر نوع فضایی چه کوچک و چه بزرگ کاربرد دارد و چون مبل ها اطراف فرش قرار می گیرند فاصله متناسبی از هم دارند و باعث چیدمان بهتر مبل ها می شود. یک نکته ای را که باید به آن توجه کنید اندازه فرش نسبت به فضای خانه است باید فرش انتخابی طوری باشد که فاصله مبل ها از هم زیاد نشود.

چندتا پایه روی فرش قرار بگیرد

این روش را قبل از روش اول امتحان کنید. طبق مدل مبلمان، چیدمان آن ها هم تفاوت دارد. وقتی که مبلمانتان یک مدل نیست از این روش استفاده کنید. در منازلی که فضا دارند نیز می توان طبق این روش مبلمان را چید تا بتوان با سلیقه خود یک محیط را کوچک و یا بزرگ نشان داد.

۴ پایه مبل روی فرش قرار بگیرد

اگر اندازه فرشتان بزرگ است می توانید از این روش استفاده کنید و طبق قانون ۱ و ۲ عمل نکنید. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید در این روش فضا شلوغ تر و کوچک تر نشان داده می شود.

پایه های مبل روی فرش قرار نگیرد

اگر دوست دارید از قالی های کوچک با نقش و نگارهای خاص استفاده کنید این روش را استفاده کنید. در این روش اگر فقط یک پایه مبل روی قالی قرار بگیرد طرح آن مشخص نمی شود.

فاصله فرش از لبه دیوار ۴۵ سانتی متر باشد

از زمان های قدیم تاکنون این قانون وجود داشته که فرش های بزرگ به فاصله ۴۵ سانتی متر از لبه دیوار قرار بگیرند. بیشتر برای منازلی که حالت سنتی دارند یا فضاهایی که بتوان به راحتی یک فرش ۹-۱۲ متری در وسط قرار داد این قانون به کار برده می شود ولی برای فضاهای کوچکتر ۲۰ سانتی متر فاصله کافیست.

 

کفپوش ها فرش نشود

برای فضاهایی که پارکت و کفپوش به کار برده شده نیاز نیست حتما به دلیل سرد بودن از فرش استفاده شود. چون این پارکت ها برای زیبایی فضای منزل و مدرن نشان دادن آن هستند. در این روش فرش را کمتر از فضا انتخاب کنید تا مقداری از کفپوش نشان داده شود.

فرش ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بزرگ تر از تختخواب انتخاب شود

برای انتخاب فرش اتاق خواب باید به این نکته توجه کنید که فرش ۳۰-۴۵ سانتی متر از هر طرف بزرگتر از تختخواب باشد نه اینکه فقط برای پر کردن فضای اتاق تهیه شود. چون در این صورت اتاق نمای مناسبی ندارد. در این روش باید اندازه تخت را هم در نظر بگیرید. فاصله از تخت های کینگ ۴۵ سانتی متر و تخت های یک نفره ۳۰ سانتی متر می باشد. این موضوع به اندازه اتاق و تخت هم بستگی دارد.
می توانید بیشتر از این اندازه هم در نظر بگیرید ولی کمتر جالب نیست. اگر در نظر دارید قالیچه کوچک در اتاق پهن کنید برای اینکه به اتاق نما بدهید آن را پایین تخت قرار دهید. ولی دقت داشته باشید که برای هماهنگی و تناسب در فضا عرض قالیچه بیشتر از عرض تخت باشد.

فرشی که زیر میز نهارخوری است از هر طرف ۶۰ سانتی متر فاصله داشته باشد

اگر دوست دارید که زیر میز نهار خوری فرش قرار دهید و فضا به میزان کافی هم دارید فاصله فرش از هر طرف میز نهار خوری ۶۰ سانتی متر باشد. با این کار تمام پایه های صندلی روی فرش قرار گرفته و صندلی ها به هم ریخته نمی شوند.

برای راهروی خانه از فرش استفاده کنید

بیشتر افراد برای راهروهای منزل از فرش استفاده می کنند، اصولا کار درستی هم هست چون علاوه بر راحتی نشان از خوش سلیقگی صاحبخانه است.

از ترکیب فرش ها با هم استفاده کنید

در زمان های قدیم قانون این بود که باید تمام خانه با یک فرش ۱۲ متری نقش دار پوشانده می شد. ولی اگر فضای کافی در اختیار دارید و می خواهید از چند مدل مبلمان استفاده کنید نیاز به پهن کردن فرش بزرگ نیست. شما می توانید از ترکیب چند قالیچه کوچک استفاده کنید.

در پهن کردن فرش قانونی نداشته باشید!

بعضی مواقع بهتر است برای پهن کردن فرش قاعده و قانون خاصی نداشته باشید. قوانینی که برای شما توضیح دادیم فقط برای بهتر نشان دادن فضای خانه است ولی اگر قرار باشد که با رعایت کردن این قوانین غصه این را بخورید که مثلا پایه های مبل روی فرش افتاده و اعصابتان خراب شود هر طوری که خودتان تمایل دارید فرشتان را پهن کنید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)


راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)   

فرشهای الیاف طبیعی از دیرباز مورد علاقه های طراحان بوده اند - بافت خاکی آنها فضایی آرام و راحت را به فضایی می بخشد و دوام بالاتر از حد متوسط ​​آنها باعث می شود آنها نیز به یک انتخاب عملی تبدیل شوند. اما با وجود چنین طیف وسیعی از سبک ها و متریال های موجود در بازار ، چگونه فضای مناسب خود را مناسب می یابید؟ ادامه مطلب

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

  

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش


بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش   

خرید فرش کاری نیست که اغلب مردم انجام می دهند. در حقیقت ، برخی ممکن است در طول زندگی فقط چند بار اقدام به خرید فرش کنند. به همین دلیل ، مصرف کنندگان در روند خرید فرش سردرگم می شوند و در پایان با فرشی روبرو شوند که متناسب با نیاز آنها نمی باشد. ادامه مطلب

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

6 نکته برای نصب فرش خانه

5 نکته در خرید برای انتخاب فرش

5 بسیار ضروری نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

داستان داخل موکت

 

   محصولات مشابه