مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای خرید بشقاب، دیس و کاسه یکبار مصرف

ممکن است شما یک مهمانی یا رویداد در پیش داشته باشید و باید از کلی از دوستان، آشنایان و یا همکاران خود پذیرایی کنید. برای صرفه جویی در زمان و همچنین راحتی و سهولت برگزاری این رویداد ممکن است از ظروف یکبار مصرف استفاده کنید. در این مقاله ما شما را هنگام خرید ظروف یکبار مصرف راهنمایی میکنیم و با انواع این ظروف آشنا می سازیم. هر کدام از این ظروف یکبار مصرف با توجه به جنس و نوع مواد تشکیل دهنده دارای مزایایی هستند.

تقسیم بندی ظروف یکبار مصرف با توجه به مواد تشکیل دهنده

شما باید از بین پلاستیک، فوم و یا کاغذ یک مورد را انتخاب نمائید. در اینجا اطلاعات دقیق تری از مزایا و معایب هر کدام در اختیار شما قرار می دهیم:

پلاستیک

بشقاب و پیش دستی یکبار مصرف غیرقابل جذب هستند و در رنگ های مختلف تولید می شوند. این موضوع می تواند باعث شود شما یک سفره رنگارنگ بچینید و یا تم جشن و مهمانی خود را ست کنید. اما نسبت به فوم و کاغذ گرانتر است. نکته دیگر طراحی خاص، متفاوت و پیچیده است و لبه های موج دار و جذاب این ظروف است.

کاغذ

ظروف یکبار مصرف کاغذی با محیط زیست سازگارتر است با این حال کاغذ بدون پوشش می تواند روغن و آب را به خود جذب کند و در تحت وزن غذای سنگین فرو بپاشد. ظروف کاغذی هم در رنگ ها و طرح های مختلف در دسترس هستند و حتی امکان چاپ دلخواه بر روی آن ها وجود دارد.

فوم

ظروف یکبار مصرف فوم بسیار سبک و ارزان است. این ظروف قابلیت قرارگیری در مایکروویو را ندارد. ظروف یکبار مصرف فوم از نظر رنگ بندی هم فقط در رنگ های سفید، مشکی و ساده موجود است و رنگ های متنوعی ندارد.

راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف

بشقاب یکبار مصرف

بشقاب های یکبار مصرف در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. از بشقاب غذا تا پیش دستی و کیک خوری. بصورت گرد و مربع.

دیس یکبار مصرف

دیس های یکبار مصرف نیز برای سرو سالاد و دسر مناسب است. این دیس ها هم در اشکال مربع و بیضی تولید می شوند.

کاسه یکبار مصرف

انواع کاسه های یکبار مصرف مناسب سوپ خوری، سالاد، بستنی  و دسر در ابعاد و اندازه های مختلف موجود است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی مهم در خرید و استفاده از انواع ظروف غذاخوری

نکاتی مهم در خرید و استفاده از انواع ظروف غذاخوری

امروزه ظروف مختلفی اعم از پیرکس و آرکوپال و بلور تا چینی و سرامیکی با طرحها و شکل های متفاوت به مشتریان عرضه می شود. حال این سوال مطرح می شود که در خرید این ظروف به چه نکاتی توجه کنیم ؟ و آیا استفاده از این ظروف برای انواع غذ....

نکاتی مهم در خرید و استفاده از انواع ظروف غذاخوری

   محصولات مشابه