مقالات خانه چین
فروشگاه

5 بسیار ضروری نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

فروشندگان فرش معمولاً نمونه هایی از بسیاری از خطوط فرش را از کارخانه های مختلف و تولید کنندگان را در سالن های نمایشگاه خود می گذرانند. هنگام شروع جستجوی فرش ، طیف وسیعی از کیفیت را مشاهده خواهید کرد. بهترین شرط شما این است که قبل از رفتن به فروشگاه ، خودتان را آموزش دهید و گزینه های خود را تحقیق کنید. سپس ، شما مطمئناً یک فرش با کیفیت تهیه می کنید که راحتی ، دوام و زیبایی را در آینده بسیار دور می کند.

5 نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

در زیر یک راهنمای مفید برای درک آنچه انتظار می رود هنگام بازدید از یک فروشنده فرش وجود دارد.

استفاده از اتاق

برای نماینده خود آماده باشید تا برخی از سؤالات زیر را بپرسد:

آنچه باید بدانید:

فروشنده با طرح این سؤالها سعی در تعیین میزان و چه نوع فرش برای خانه شما دارد.

سعی کنید تصویری دقیق از انتظارات خود از فرش ارائه دهید. آیا این مهم است که فرش در کنار حیوانات خانگی ، کودکان در حال اجرا و فعالیت شلوغ باشد؟ یا عمدتاً نگران این هستید که چگونه در یک اتاق نشیمن رسمی که کاربرد چندانی نخواهد داشت ، ظاهر و احساس می شود؟

رنگ و سبک

به طور معمول ، یک فروشنده ممکن است بپرسد:

آنچه باید بدانید:

همیشه باید به خاطر داشته باشید هنگام انتخاب فرش ، تکه های پارچه ای را از پارچه و مبلمان ، نمونه های کاغذ دیواری و تراشه ها با خود بکشید. به این ترتیب می توانید طیف وسیعی از رنگ ها را در نظر بگیرید که با دکوراسیون موجود شما مطابقت دارد. به یاد داشته باشید که رنگ همچنین می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد. رنگهای گرمتر معمولاً احساس انرژی می کنند در حالی که رنگ های خنک تر احساس آرامش را ایجاد می کنند.

هنگام در نظر گرفتن رنگ ، به یاد داشته باشید که نورپردازی موجود در فروشگاه فرش با شرایط روشنایی در خانه شما یکسان نیست. از فروشنده سؤال کنید که آیا آنها یک جعبه روشنایی دارند که در آن بتوانید فرش را مشاهده کنید یا از شما سؤال کنید که آیا می توانید نمونه ای از خانه فرش را تهیه کنید یا خیر.

هزینه

به طور معمول ، یک فروشنده ممکن است بپرسد:

آنچه باید بدانید:

نمایندگی در تلاش است تا مشخص کند که به چه سبکی فرش علاقه دارید. یک فروشنده خانه می خواهد یک فرش با رنگ خنثی را به سبکی ساده مانند یک بافت شمع برش انتخاب کند. اما یک صاحب خانه که در حال تزئین مجدد است ، می خواهد انواع بسیاری را که در دسترس آنهاست ، کشف کند. در هر صورت ، فرش STAINMASTER® انتخاب خوبی است.

ضمانت های STAINMASTER® برای مالک جدید ، یک وسیله فروش عالی قابل انتقال است ، در حالی که صاحبان خانه که با انتخاب فرش خود زندگی می کنند ، ماندگاری و زیبایی طولانی یک فرش STAINMASTER® را می خواهند. همچنین ، فروشنده باید اندازه تقریبی مساحت مورد نظر را برای فرش بشناسد تا تخمینی از هزینه کل ارائه کند.

با تخمین تقریبی از اندازه اتاق و چیدمان آماده شوید. اگر به اندازه گیری کمک نیاز دارید ، از ماشین حساب فرش ما استفاده کنید. هنگامی که شما آماده خرید هستید ، فروشنده یک حرفه ای را برای انجام اندازه گیری های نهایی ارسال می کند.

اطمینان حاصل کنید که کلیه تخمین هزینه ها شامل کفپوش ، نصب ، درزگیری ، پله ها (در صورت وجود) ، آستانه ها ، جابجایی مبلمان و حذف فرش های قدیمی یا سایر کفپوش ها و مواد می باشد.

همیشه مطمئن شوید که از بین فرشهای بالاترین درجه ای که می توانید انتخاب کنید ، انتخاب می کنید. با فرش STAINMASTER® ، درجه بالاتر ، ضمانت STAINMASTER® جامع تر خواهد بود. STAINMASTER® ، نامی که می شناسید و به آن اعتماد دارید ، تنها بهترین و بهترین فرش با کیفیت را تضمین می کند. به دلیل تکنولوژی ثبت شده موجود در آن ، و شرکتی که در پشت آن ایستاده است ، فرش STAINMASTER® شما زیبایی و راحتی را برای سالهای آینده فراهم می کند.

کیفیت

در حالی که در فروشگاه هستید ، ممکن است به نظر برسد که بسیاری از فرش ها یکسان به نظر می رسند. اما همه فرشها یکسان نیستند. این فناوری پشت فرش است که باعث ایجاد تفاوت می شود.

آنچه باید بدانید:

فقط فرشهای STAINMASTER® سیستم منحصر به فرد سه بخشی را برای زیبایی پایدار ارائه می دهند:

6،6 فناوری نایلون
با استفاده از این فناوری فیبر ثبت شده ، فرشهای STAINMASTER® در برابر خرد شدن ، ساییدگی سایشی و محو شدن رنگ مقاومت می کنند. ساختار مولکولی منحصر به فرد 6،6 نایلون آن را نسبت به الیاف فرش ساخته شده از پلی استر ، پلی پروپیلن و انواع دیگر نایلون ، بسیار مقاوم تر می کند. به علاوه ، این فیبر با طراحی خاص باعث می شود خاک و لکه ها از نفوذ نباشد.

محافظت کننده DuPont Advanced TEFLON®
این فن آوری برتر مقاومت در برابر خاک ، الیاف فرش SM را قادر می سازد تا خاک را از بین ببرد ، اجازه می دهد تا با جاروبرقی راحت تر حذف شود. و Stain Protection توانایی الیاف در جذب مایعات را کاهش می دهد و توانایی لکه گیری آن را بسیار محدود می کند. این حفاظت از خاک و لکه های بی نظیر بسیار طولانی تر از محافظت سایر فرش ها است که باید پس از هر بار تمیز کردن مجدداً به منظور حفظ ضمانت های آنها استفاده شود.

فناوری ضد استاتیک
الیاف موجود در هر فرش STAINMASTER® حاوی ترکیب کربن مخصوصی هستند که مانند هزاران میله روشنایی ریز عمل می کنند و باعث تحریک شوک استاتیک برای زندگی فرش می شوند. بیشتر فرش های دیگر با محافظت ضد استاتیک اسپری می شوند که با ترافیک پا و تمیز کردن های پی در پی می توانند از بین بروند.

چرا محافظت از ضد استرس مهم است؟ با خانه های ما که این روزها از وسایل الکترونیکی گران قیمت پر شده است ، آخرین چیزی که شما می خواهید این است که یک کامپیوتر یا سیستم صوتی را به سادگی با راه رفتن روی فرش خود و لمس یک دستگاه کوتاه کنید. حفاظت از ضد استراحت برای صاحبان خانه که در آن به سرمایه گذاری های الکترونیکی مربوط می شود آرامش خاطر می بخشد.

برچسب زدن
در فروشگاه ، برچسب های زیادی از کارخانه های مختلف و تولید کنندگان مشاهده خواهید کرد. ممکن است اشتباه کنید که چه نوع فرش مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

آنچه باید بدانید:
به دنبال برچسب STAINMASTER® در پشت نمونه فروشنده باشید. این تنها راه تضمین فرش است که دارای ضمانت های جامع STAINMASTER® ، کنترل های ضد الکتریسیته ساکن ، الیاف مقاوم و سطح فرش است که در واقع خاک و خاک را دفع می کند.

راهنمای خرید فرش
 

راهنمای خرید فرش, نحوه خرید فرش


فرش در خانه اکثر ایرانی‌ها یکی از وسایل ضروری خانه به حساب می آید. اگر شما قصد خرید فرش برای منزلتان را دارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این مطلب را بخوانید تا درنهایت با وجود تنوع بسیار طراحی و نقشه فرش در بازار دچار سردرگمی نشوید.

فرش‌های دستباف در ایران در سه قالب اصلی بافته می‌شوند: ترنج، خشتی و افشان. که در این میان لچک‌ترنج از طرفداران بیشتری برخوردار بوده است. در واقع می‌توان گفت فرش‌هایی که در اکثر خانه‌های ایرانیان دیده می‌شود با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان، طرح ترنج است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی‌کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است. در طرح افشان، لچک و ترنج حذف شده و با حفظ همان حاشیه کناری در وسط فرش طرح گل و ساقه و برگ دیده می‌شود. در طرح خشتی نیز تمام سطوح داخلی به مستطیل‌های مساوی تقسیم شده و در داخل هریک نقشه‌ای بافته شده است. هرچه طرح درون خشت‌ها تکراری نباشند نشانه مرغوبیت نقشه است. در کنار این فرش‌ها طرح‌های دیگری نیز وجود دارد که در شهرهای دیگر ایران بافته می‌شوند و از آن جمله می‌توان به گبه، فرش‌های ترکمن و … اشاره کرد.

چه فرشی برای چه جایی؟
پیش از آنکه برای خرید فرش اقدام کنید لازم است به برخی نکات نظیر نوع کفپوش خانه، وسعت محیط، میزان نورگیری، رنگ دیوارها و روکش مبلمان‌ها و پرده‌ها، میزان تردد در محیط و سبک فضای خانه دقت کنید. این نکات شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند:

- اگر روی فرش لکه‌ای افتاد فورا آن را تمیز کنید. اگر لکه روی فرش باقی بماند پاک کردن آن سخت می‌شود و نمای فرش را تار و تیره می‌کند.
- برای فضاهایی با وسعت‌کم، فرشی با ترکیب روشن انتخاب کنید. در ضمن طرح افشان برای این نوع فضاها مناسب‌تر است ولی هرگز طرح خشتی انتخاب نکنید چون فضا را بیشتر کوچک نشان می‌دهد.
- اگر اتاق شما به اندازه کافی نورگیر نیست، فرش با ترکیب رنگی روشن انتخاب کنید. هر چه فرش روشن‌تر باشد فضا نورانی‌تر به نظر می‌رسد.
- به هنگام انتخاب رنگ فرش به پالت رنگی موجود در فضا شامل رنگ دیوارها، پارچه روکش مبلمان، پرده‌ها و حتی رنگ چوب لوازم و از همه مهم‌تر رنگ کفپوش توجه کنید. اگر در فضای مدنظر شما، دیوار، کفپوش یا مبلمان طرح‌دار وجود دارد، فرشی با طرح‌های خلوت انتخاب کنید تا تعادل طرح و نقش در کف محیط حفظ شود.گبه به لحاظ سبک طراحی بهترین انتخاب برای محیط‌های رنگی و شلوغ است.
- قبل از خرید فرش به سنتی یا مدرن بودن خانه خود نیز توجه کنید. مثلا اگر خانه شما کفپوش پارکت دارد، گبه روی آن زیباتر می‌شود اما برای فضاهای سنتی‌تر، طرح لچک‌ترنج مناسب‌تر است.
 

ماشینی بخریم یا دستباف؟

اگر توجه کرده باشید اکثر پدرها و مادرهای ما در خانه‌هایشان فرش دستباف دارند و آن را بسیار با ارزش‌تر از فرش ماشینی قلمداد می‌کنند. گر چه هم‌اکنون فرش‌های ماشینی بسیار زیبایی وارد بازار شده است و به دلیل ارزانی آن نسبت به فرش دستباف بسیار مورد استقبال قرار گرفته اما باید به این نکته اشاره کنیم که فرش دستباف مزایای بسیاری در مقایسه با فرش ماشینی‌ دارد و بهای بیشتر پرداخت کردن برای آن از نظر بسیاری از افراد به صرفه‌تر است. در اینجا برخی مشخصات این دو نوع فرش را با هم مقایسه می‌کنیم:
- فرش‌های دستباف از دور و نزدیک جلوه بسیار خوبی دارند اما فرش‌های ماشینی تنها از دور جلوه دارند و از نزدیک چندان مرغوب به نظر نمی‌رسند.
- گذشت زمان رنگ‌های فرش دستباف را جلا می‌دهد اما از جلوه فرش ماشینی می‌کاهد.
- فرش دستباف در زمستان گرم و در تابستان سرد است اما فرش ماشینی به دلیل آنکه از مواد پلاستیکی تهیه شده است، این خاصیت را ندارد
- برای فضاهای پر رفت‌وآمد مثل اتاق نشیمن یا ورودی خانه، فرش‌های روشن با بافت ظریف یا به اصطلاح رج بالا مناسب نیست. این گونه فرش‌ها در این مکان‌ها در معرض آسیب‌دیدگی بیشتری قرار می‌گیرند.
- فرش دستباف اگر تمیز نگه داشته شود هیچ‌گونه مشکلی برای سلامت فرد ایجاد نمی‌کند اما فرش‌ ماشینی دارای پرزهای پلاستیکی است که در پی عبور و مرور حالت کهربایی به خود گرفته و در هوا معلق می‌شود و در مواردی باعث بروز حساسیت‌های تنفسی می‌شود.
- فرش ماشینی به مرور زمان ارزش خود را از دست می‌دهد ولی فرش دستباف به مرور زمان ارزش پیدا می‌کند.

راهنمای خرید فرش, نحوه خرید فرش


چگونه عمر فرش را افزایش دهیم؟
مانند هر شی دیگری فرش نیز نیاز به نگهداری دارد. با رعایت برخی نکات می‌توانید طول عمر فرش خود را افزایش داده و برای مدت بیشتری آن را نو نگاه دارید:

۱- اجازه ندهید نور مستقیم خورشید روی فرش بتابد.
۲- فرش را در نزدیکی منابع حرارتی و آتش‌زا قرار ندهید.
۳- برای جابه جا کردن فرش آن را رول کنید و هرگز اقدام به تا کردن فرش ننمایید چون سبب شکسته شدن آن می‌شود.
۴- فرش را در مکان‌های مرطوب قرار ندهید زیرا رطوبت باعث پوسیدگی فرش می‌شود.
۵- وسایل سنگین نظیر مبلمان و کمد را روی فرش قرار ندهید زیرا سبب فشردگی الیاف در یک نقطه می‌شود و در صورت اجبار به این کار، هر چند وقت یکبار نیز جای وسایلی که روی فرش گذاشته‌اید را تغییر دهید.
۶- هفته‌ای یکبار فرش را با جاروبرقی تمیز کنید.
۷- هر چند وقت یک‌بار فرش را سر و ته کنید تا در معرض سایش قرار نگیرد.
۸- فرش را در زیر درها به گونه‌ای پهن کنید که در تماس مداوم با آن نباشد.
۹- شستن فرش را به شرکت‌های معتبر قالیشویی بسپارید و از شستن آن در خانه حذر کنید.
۱۰- اگر فرش را روی سرامیک یا موزاییک پهن کرده‌اید و این امر سبب حرکت فرش می‌شود می‌توانید از چسب‌های مخصوص فرش یا همان ترمز فرش یا آسترهای اسفنج مانند استفاده کنید.

همه می‌دانند که فرش برحسب تصادف توجه مصرف کننده را به خود جلب نکرده است. فرش‌ها و قالیچه‌هایی که در ساختمان‌های تجاری و مسکونی پهن شده‌اند، سرمایه قابل توجهی را تشکیل می‌دهند و بنابراین نگاهداری صحیح آنها منطقی به نظر می‌رسد.

تمیز کردن منظم با جارو برقی یا خارج ساختن ذرات غباری که ممکن است به الیاف فرش آسیب برساند جزء اصلی نگهداری فرش تلقی می‌شود. جارو برقی نمای ظاهری فرش را دلچسب می‌کند و میزان غبار موجود در تار و پود فرش را کاهش می‌دهد و حداقل باید هر دو هفته یک‌بار انجام شود. برای زیباتر جلوه دادن ظاهر فرش باید از روش‌های نظافت مرطوب، برای برداشتن لکه‌های چربی و هرگونه لکه دیگر، استفاده کرد. روش نظافت مرطوب، بیشتر توسط موسسات حرفه‌ای و افراد با تجربه صورت می‌گیرد ولی روش‌های ساده‌تری هم برای اجرا توسط مصرف کننده وجود دارد. واضح است که نظافت فرش در منزل، جایگزین کار حرفه‌ای نمی‌شود؛ فقط در بهترین حالت، نیاز به کار حرفه‌ای را به تاخیر می‌اندازد.

نظافت فرش توسط خود شما به روش خشکشویی(با شامپو فرش)، مشکلاتی مانند خیس شدن فرش، رنگ پس دادن و غیره را ندارد ولی این روش به نوبه خود مسایلی را به همراه دارد. اگر جارو کشیدن نهایی، کامل انجام نشود، بخشی از پودر جاذب غبار، در تار و پود فرش باقی می‌ماند و با تکرار این نوع نظافت، تجمع این ذرات باعث تغییر رنگ فرش می‌شود.درصورتی که گلدان را بر روی فرش قرار می‌دهید، حتما از زیرگلدانی استفاده کنید تا با نشت آب به فرش، پوسیدگی حادث نشود.

سرمایه خود را حفظ کنید
فرش، قالیچه، روکش مبل و پرده‌ها، احتمالا بخشی از سرمایه‌های اصلی زندگی شما هستند و برای تهیه آنها وقت و پول کافی صرف کرده‌اید؛ بنابراین باید در حفاظت آنها بکوشید. به این منظور از موسسات دارای تجربه برای نظافت آنها استفاده کنید، زیرا در غیر این‌صورت دچار مشکلات زیادی در نگهداری آنها خواهید شد.

چند نکته :
- به هنگام قرار دادن وسایل سنگین مانند پایه مبل یا کمد، حتما از زیرپایه‌ای استفاده کنید تا فرش دچار شکستگی نشود.
- اگر پنجره‌های بزرگ در خانه دارید و ساعات زیادی از روز بر روی فرش‌ها آفتاب می‌افتد، حتما از پشت پنجره‌ای‌های حصیری یا پارچه‌ای استفاده کنید.
- ریشه‌های فرش را به وسیله چسب‌های پهن بی رنگ (چسب کارتن) یا شیشه‌مات‌کن‌های بی‌رنگ بپوشانید تا همیشه سفید و تمیز بمانند.
- اگر قسمتی از فرش شما به هر دلیل دچار پارگی شد، بلافاصله نسبت به رفو کردن آن اقدام کنید تا پارگی بیشتر نشود.
- سعی کنید فرش‌هایی کاملا هم‌اندازه با ابعاد اتاق‌ها بخرید تا مجبور نشوید بخشی از فرش را تا کنید، این کار آسیب جدی به فرش وارد می‌کند.
- اگر فرش‌ها را در خانه می‌شویید، پس از استفاده از پودرهای شستشو از پاک شدن همه ذرات پودر مطمئن شوید.

اگر در بافت فرش شما از ابریشم مصنوعی استفاده شده است، هرچند وقت یک‌بار با کشیدن پارچه‌ای نخی یا کتانی بر روی فرش، براقیت بافت ابریشمین را افزایش دهید.

8 نکته درباره انتخاب «فرش» مناسب

به نحوه استفاده و نوع کاربرد فرش‌ها بسیار توجه داشته ‌باشید. به یاد داشته ‌باشید، آن دسته از فرش‌ها که در بافت‌شان نایلون به کار رفته است و به اصطلاح فرش‌های نایلونی نامیده می‌شوند، بسیار با دوام و در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و به نسبت دیگر فرش‌ها قیمت ارزان‌تری هم دارند.

فرش، انتخاب فرش، ماندگاری، اتاق ناهارخوری، اتاق خواب، زیبایی، فوت و فن

۱) برای انتخاب فرش مناسب و ایده‌آل اولین قدم این است که نحوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن‌ را در نظر داشته ‌باشید. برای مثال، فرشی که در یک اتاق پذیرایی پر رفت و آمد و یا در یک اتاق ناهارخوری شلوغ انداخته می‌شود، حتما باید قابلیت پا خور بودن را داشته باشد و برای استفاده‌های طولانی مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار انتخاب شود. ولی برای فضایی مانند اتاق خواب که مکانی برای استراحت است و چندان پر رفت و آمد هم نیست، می‌توانید از فرشی با جنسی لطیف و از طیف رنگ‌های روشن استفاده کنید. با استفاده از این نوع فرش فضای اتاق نیز ملایم تر و لطیف تر نمایان می‌شود.
۲) در دومین قدم بهتر است به سبک زندگی‌تان توجه خاصی داشته ‌باشید. اگر کودک نوپایی دارید، بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هایی استفاده کنید که شلوغ و تیره هستند و کثیفی را نمایان نمی‌کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که خانواده کم جمعیت دارید و عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید، بهتر است از فرشی که دارای نقوش کم و به رنگ روشن است، استفاده کنید.
۳) توجه داشته باشید که فرش های تک رنگ تیره، مانند آبی نفتی، مشکی یا قهوه‌ای مایل به شکلاتی به سادگی لکه‌های روشن و یا دوده‌ها را نمایان می‌کنند و فرش‌هایی که دارای رنگ‌های بسیار روشن هستند، مانند سفید و یا کرم گرد وغبار و جای پا را نشان می‌دهند. اگر فرش مناسب برای محوطه بیرونی خانه می‌خواهید، بهتر است محیط خارج خانه و میزان آلودگی را در نظر بگیرید تا فرش جلوی در کثیف نمایان نشود.
۴) اگر فضای کوچکی در خانه دارید و می‌خواهید بزرگ‌تر نمایان شود، بهتر است از فرش‌هایی که دارای رنگ‌های روشن هستند، استفاده کنید و بالعکس اگر فضای خانه‌تان بسیار بزرگ و کم اثاثیه جلوه می‌کند، بهتر است که از فرش‌هایی استفاده کنید که دارای رنگ‌های تیره هستند.
۵) آن دسته از فرش‌هایی که دارای چند رنگ مختلف هستند و یا طرح‌هایی تو در تو دارند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کمتر از دیگر فرش‌ها نشان می‌دهند. اگر خانه‌ای دارید که در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارد، بهتر است یکی از همین انواع فرش‌ها را انتخاب کنید.
۶) به نحوه استفاده و نوع کاربرد فرش‌ها بسیار توجه داشته ‌باشید. به یاد داشته ‌باشید، آن دسته از فرش‌ها که در بافت‌شان نایلون به کار رفته است و به اصطلاح فرش‌های نایلونی نامیده می‌شوند، بسیار با دوام و در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و به نسبت دیگر فرش‌ها قیمت ارزان‌تری هم دارند. تنها ایرادی که این دسته از فرش‌ها دارند این است که گرد و خاک را به سادگی به اطراف منتقل می‌کنند.
۷) فرش‌های پشمی دارای ماندگاری زیادی هستند و در برابر عوامل محیطی مقاومت بالایی دارند؛ اما گرد و خاک به سختی از آنها جدا می‌شود.
۸) فرش‌های اکرلیک و پولی استر ممکن است خرده‌هایشان از آنها جدا شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

فرشهای الیاف طبیعی از دیرباز مورد علاقه های طراحان بوده اند - بافت خاکی آنها فضایی آرام و راحت را به فضایی می بخشد و دوام بالاتر از حد متوسط ​​آنها باعث می شود آنها نیز به یک انتخاب عملی تبدیل شوند. اما با وجود چنین طیف وسی....

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

خرید فرش کاری نیست که اغلب مردم انجام می دهند. در حقیقت ، برخی ممکن است در طول زندگی فقط چند بار اقدام به خرید فرش کنند. به همین دلیل ، مصرف کنندگان در روند خرید فرش سردرگم می شوند و در پایان با فرشی روبرو شوند که متناسب با نی....

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

6 نکته برای نصب فرش خانه

5 نکته در خرید برای انتخاب فرش

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

داستان داخل موکت

   محصولات مشابه