مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای خرید ملحفه و روبالشتی خوب و مناسب برای شما

خرید ملحفه های اتاق خواب تنها با توجه به ظاهری که در مغازه دارند می تواند اشتباه باشد. اگرچه اغلب افراد به همین سادگی خرید می کنند اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که شما باید به آن ها توجه کنید. این یادداشت تلاش می کند همه آنچیزی که برای انتخاب ملافه های اتاق خوابتان نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد.

راهنمای خرید ملحفه و روبالشتی خوب و مناسب برای شما

خرید ملحفه های باکیفیتی که بتوانید از خوابیدن روی آنها لذت ببرید و برای سال ها دوام داشته باشند، اهمیت زیادی دارد چراکه شما یک سوم زندگی خودتان را در حال خوابیدن روی این ملحفه ها می گذرانید و باید حس راحتی داشته باشید. اما برای پیدا کردن ملحفه های باکیفیت عوامل متعددی را باید در نظر داشته باشید.

معمولا ملحفه ها بصورت ست هایی شامل ملحفه روی تشک، کاور روی لحاف یا پتو، و چند روبالشتی ارائه می شوند. بعضا کاور لحاف را شامل نمی شود و به جای آن ملافه ای برای قرار گرفتن بین بدن و لحاف ارائه می شود. خیلی از فروشگاه ها نیز این ها را بطور جداگانه می فروشند و برخی افراد ترجیح می دهند مثلا ملافه زیر لحاف را نخرند و یا تعداد کمتر یا بیشتری روبالشتی بخرند. برای خرید روتختی خوب باید عوامل دیگری را نیز در نظر گرفت.

بسته به سلیقه شخصی شما ممکن است ملحفه های نرم، گرم و راحت یا خنک، و با قابلیت تنفس بالا را ترجیح دهید. این ترجیحات مختلف توسط پارچه ها و الیاف متفاوتی فراهم می شوند که ما در ادامه در مورد آن ها گفت و گو می کنیم.

تشک لاکچری چیست و چه تفاوتی با محصولات معمولی دارد؟

هنگام خرید ملحفه احتمالا شما به دنبال پارچه های نخی، کتان و میکروفایبر بروید که محبوبیت بیشتری دارند. همچنین بافت چیت و ساتن که مربوط به نوع ساختار پارچه است ممکن است برای شما مهم باشد. همچنین مشخصاتی مانند تعداد شانه، عمق پرزها، مقاومت در برابر چروک شدن و بسیاری مشخصه دیگر را می توانید در نظر داشته باشید.

بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید می توانید چیزی بین 20 تا 200 دلار برای ملحفه تازه خودتان خرج کنید. پس توان تشخیص و اولویت بندی بین گزینه های مختلف برای پیدا کردن بهترین ملحفه های مورد نیازتان اهمیت پیدا می کند.

هنگام خرید ملحفه های تخت خواب چه چیزهایی را باید در نظر گرفت؟

عوامل متعددی هستند که بر عملکرد ملحفه ها اثر می گذارند و خوب است که با برخی از مهمترین آن ها آشنا شوید.

هنگام خرید ملحفه و روبالشی به جفت شدن اندازه آن با تشک و بالش هایتمان دقت کنید

هنگام خرید ملحفه و روبالشی به جفت شدن اندازه آن با تشک و بالش هایتمان دقت کنید

الیاف:

مانند بسیاری از کالاهای نرمی که می خرید در این مورد نیز توجه به الیافی که ملحفه ها از آن ساخته شده اند ضروری است. محبوب ترین گزینه ها شامل گونه هایی از نخ پنبه، همچنین کتان و میکرو فایبر می شود. ملحفه نخی احتمالا رایج ترین آن هاست چون این الیاف مقرون به صرفه، نرم، با قابلیت تنفس، و بادوام هستند. شما انواع مختلفی از نخ پنبه را می بینید که شامل نخ پنبه مصری، نخ ارگانیک (که در کشت و پرورش پنبه آن از آفت کش استفاده نمی شود) و حتی پنبه قلاب-کوتاه و قلاب-بلند که به طول خود الیاف اشاره دارد. اگر در برچسب ملحفه ها نوع نخ پنبه ای آن ذکر نشده باشد احتمالا نخ آپلند امریکایی در بافت آن استفاده شده است.

اینجا کلیک کن و بخون:

هنگام خرید پرده به این 6 توصیه توجه کنید تا انتخابی عالی داشته باشید

در سوی دیگر کتان الیاف لوکس تری است که در ملحفه ها استفاده می شود. ملحفه کتان به شکلی باور نکردنی بادوام است و در صورت نگه داری صحیح، گاهی تا دهه ها قابل استفاده است و هربار که آن ها را می شوئید نرم تر می شود. به علاوه قابلیت تنفس خوبی دارند و رطوبت را جذب و از پوست دور می کنند و برخی افراد باور دارند که ملحفه های کتانی برای پوست حساس مناسب تر هستند.

اما عیب خرید ملحفه های کتان این است که خیلی گران هستند. و عیب دیگر آن چروک شدن سریعش است که برای همه استفاده از آن راحت نیست. در بازار ممکن است با ملحفه های کتانی مواجه شوید که ارزان هستند و مشکل چروک شدن هم ندارند. این ها ترکیباتی از کتان و الیاف مصنوعی هستند.

درنهایت ملحفه پلی استر است که نوع میکروفایبر آن معروف تر می باشد. این الیاف مصنوعی معمولا از همان آغاز استفاده خیلی نرم هستند اما به اندازه نخ پنبه ای هوا را از خود عبور نمی دهند و قابلیت تنفس کمی دارند. این ملحفه ها ممکن است باعث عرق کردن شما در طول شب شوند.

میکروفایبر بسیار ارزان است اما برای محیط زیست مشکلاتی ایجاد می کند که ممکن است مصرف کننده های دوست دار محیط زیست را ناراحت کند. ملحفه های میکروفایبر خیلی کمتر از نخ پنبه و کتان چروک می شوند و همین موضوع باعث توجه به آن ها می شود.

بافت:

وقتی اصطلاحاتی از قبیل ساتن، چیت، فلانل و جیر می شنوید، این ها به نوع بافت یا دوخت استفاده شده در ملحفه اشاره دارد. این شیوه های ساخت مختلف باعث ایجاد حس و ظاهر متفاوتی در ملحفه ها می شود. ملحفه های چیت از بافت ساده ای که در آن الیاف یکی رو و یکی زیر چیده شده و الگویی را می سازند که حس ترد بودن به پارچه می دهد. این ملحفه ها به لطف بافت ساده ای که دارند معمولا خیلی محکم و بادوام هستند. اما نرم ترین گزینه های در دسترس نیستند و کمی استعداد چروک شدن دارند.

اینجا کلیک کن و بخون:

پختن غذا در این 5 قابلمه فلزی می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد

در سوی دیگر، بافت ساتن است که در آن الیاف افقی بین رشته های متعدد عمودی قرار می گیرند تا بافتی صاف و تقریبا ابریشمی درست کنند. این پارچه های جلوه ای پرشکوه دارند که اغلب مردم از آن لذت می برند اما به اندازه چیت بادوام نیستند و زود پرز میدهند.

درنهایت ملحفه های جیر و فلانل هستند که حالت کشبافی دارند. الیاف جیر به نرمی و راحتی شناخته می شوند و الیاف فلانل به گرمی فوق العاده ای معروف هستند که برای زمستان خوب است.

تعداد شانه:

اغلب مردم تصور می کنند که هرچه شانه یک پارچه بیشتر باشد لوکس تر است اما درواقع این بستگی به کیفیت الیاف و ترجیحات و نیازهای شما از ملحفه ها دارد. تعداد شانه به تعداد رشته های عمودی یا افقی بکار رفته در هر اینچ از پارچه گفته می شود. شما می توانید ملحفه هایی با 200 تا هزار شانه در بازار پیدا کنید. تصور می شود که ملحفه های با شانه بالاتر نرم تر باشند اما این موضوع بیشتر به الیاف و نوع بافت آن ربط دارد تا تعداد شانه، پس برای خرید ملحفه نرم تر بهتر است به سراغ الیاف نرم تر بروید.

مطالب آموزشی مرتبط:

۶ راه‌حل ساده برای انتخاب بهترین رنگ روتختی

۶ راه‌حل ساده برای انتخاب بهترین رنگ روتختی

قبل از انتخاب رنگ مناسب در خرید روتختی ، شما باید بدانید که استایل تخت و اتاق‌خواب شما به چه شکل است. نکته‌ای که اکثر نوعروسانی که به دنبال خرید روتختی عروس و جهیزیه خود هستند به آن توجه نمی‌کنند. اگر شما تنها بر اساس رنگ ....

۶ راه‌حل ساده برای انتخاب بهترین رنگ روتختی

   محصولات مشابه