مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای خرید کمد لباس ام دی اف

با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی و با ورود مواد اولیه مرغوبی با نام ام دی اف، صنعت چوب و دکوراسیون منازل دست خوش تغییرات زیادی شده است. در واقع کمد های لباس نیز ازین پیشرفت صنعت چوب عقب نمانده اند و همواره نئوپان های رنگ شده و روکش شده و یا چوب های سنگین و گران قیمت، جای خود را به کمد لباس ام دی اف با رنگ های متنوع و طراحی جدید و گوناگون داده است تا کمد لباس ام دی اف با ویژگی های برتر کیفیتی و کارایی بالا،  جایگاه پر رنگ تری را در بازار پیدا کند.

با توجه به این اصل مهم  که کمد های لباس دست کم، شش یا هفت سال مهمان خانه های ما هستند همواره از اهمیت بالایی در کیفیت و زیبایی برخوردار می باشند. و با توجه به این نگاه که پرمخاطب ترین و با کیفیت ترین دسته بندی کمد لباس را، کمد لباس ام دی اف تشکیل می دهد. در ادامه به همین منظور راهنمایی جامع خرید کمد لباس ام دی اف را در فروشگاه بلج تنظیم کرده ایم.

در ابتدا این سوال ایجاد می شود که چرا کمد لباس ام دی اف بیشترین مخاطب و بالا ترین کیفیت را دارد؟

در پاسخ به این سوال می توان به چند نکته اصلی اشاره کرد 

نکته اول: ام دی اف یک مواد اولیه بسیار مرغوب در صنایع چوبی در جهان محصوب می شود که دارای ویژگی های برتری در مقایسه با دیگر مواد اولیه صنعت چوب می باشد که از جمله خصوصیات کیفیت ام دی اف عبارت اند از: 

نکته دوم: کمد لباس ام دی اف دارای رنگ بندی زیبا  و بسیار متفاوتی می باشد و همچنین از رنگ بندی با ویژگی های طبیعت ملایم و ظریف بهره می برد. که در این خصوص می توان بیان کرد که چنین رنگ بندی و زیبایی حتی در بیشتر چوب های طبیعی نیز یافت نمی شود.

نکته سوم: مهم ترین فاکتور برای خرید هر کالایی، قیمت تمام شده آن محصول به حساب می آید. در واقع کمد لباس ام دی اف به نسبت کیفیت در مقایسه با دیگر رقبای خود، قیمت مناسب تری دارد.

نکته بسیار مهم :

در هنگام خرید بسیار توجه داشته باشید که کمد لباس از جنس ام دی اف ساخته شده باشد.در واقع مواد اولیه ای با نام ملامینه (همان نئوپان) نیز می تواند برای ساخت کمد لباس استفاده شود و به دلیل شباهت ظاهری بسیار نزدیک با ام دی اف باعث عدم تشخیص می شود. و متاسفانه به طور نادرست در بعضی مواقع به خریداران پیشنهاد می شود. در واقع ملامینه همان نئوپان (تخته فشرده) می باشد که روکش ام دی اف روی آن قرار گرفته شده است و تا حد امکان از خرید آن خودداری نمایید.

                                                                                                                                                          

7 قدم برای خرید کمد لباس ام دی اف 

قدم اول : ویژگی های کمد لباس مناسب خود را در نظر بگیرید

قبل از خرید مهم ترین نکته این است که نیاز های خود را بشناسید و بدانید که چگونه می توانید لوازم خود را مدیریت کنید. برای یک خرید خوب کمد لباس ام دی اف، لازم است یک طرح کامل از داخل کمد داشته باشید و با توجه به آن کمد لباس خود را سفارش دهید.

کمد لباس ام دی اف

قدم دوم: یک فضای مناسب برای قرار گیری کمد لباس در نظر بگیرید.

اگر می خواهید دکوراسیون منزل شما بر مبنای اصول طراحی باشد، لازم است یک فضای مناسب برای کمد لباس خود در نظر بگیرید و کمد لباس شما آن فضا را کاملا پوشش دهد و هیچ کم و کاستی وجو نداشته باشد.

کمد لباس ام دی اف

قدم سوم: به رنگ بندی اتاق خواب توجه کنید.

در انتخاب رنگ کمد لباس خود توجه داشته باشید که نزدیک ترین رنگی که همخوانی با اتاق خواب شما را دارد را انتخاب کنید. خوشبختانه  تنوع رنگ بالای ام دی اف باعث شده تا کمد لباس  ام دی اف از تنوع رنگ بالایی برخوردار باشند.

کمد لباس ام دی اف

قدم چهارم: نوع کمد لباس خود را مشخص کنید.

معمولا کمد لباس ام دی اف به 2 دسته ی کمد لباس درب ریلی و کمد لباس درب لولایی تقسیم می شوند که بنابر ابعاد و فضای منزل و نحوه ی استفاده واز همه مهم تر سلیغه خریدران قابل انتخاب می باشند. به طور کامل کمد لباس درب ریلی فضای کمتری برای قرار گیری در اتاق خواب نیاز دارد و معمولا فضای بهتر و تفکیک شده تری را ر اختیار خریداران قرار می دهد. ولی می توان نقطه ضعف کمد ریلی را در نصب آن دانست. در واقع نصب و اجرای کمد لباس درب ریلی دست کم، برای بار اول نیاز به یک متخصص دارد. البته این موضوع نگران کننده نیست زیرا نصب و اجرا جزو تعهدات فروشنده محصوب می شود.ولی در مورد کمد لباس درب لولایی اینگونه نیست و می توان بیشتر کمد های لباس درب لولایی را به سادگی استفاده کرد و در هر قسمتی از منزل قرار داد.

کمد لباس ام دی اف

 

قدم پنجم: هزینه ای که می توانید پرداخت کنید را مشخص کنید.

بی شک یکی از اصول مهم در انتخاب هر کالا را می توان هزینه تمام شده آن محصول دانست. به طور مثال ممکن است شما مدت زمان بسیار زیادی را صرف کنید و کمد لباس خود را انتخاب کنید ولی به دلیل قیمت آن نتوانید آنرا بخرید. لذا قبل از خرید کمد لباس در نظر داشته باشید که چه مقدار هزینه برای آن می توانید پرداخت کنید.

قدم ششم: به کیفیت توجه ویژه ای داشته باشد.

با دقت یراق آلات و اجزای تشکیل دهنده کمد را برسی کنید. کمد لباس ام دی اف معمولا از یراق آلات متنوعی تشکیل می شوند لذا از نرمی کشو ها و حرکت روان درب ها اطمینان حاصل کنید.لازم به ذکر است اگر به صورت اینترنتی  خرید می کنید به دقت توضیحات را کامل مطالعه کنید و توضیح کاملی از جنس و مواد اویه کمد لباس ام دی اف را از کارشناسان فروشگاه بخواهید.

قدم هفتم: به قرار گیری هر وسیله در جای مناسب خود اهمیت دهید.

معمولا چیدمان داخل کمد لباس ام دی اف را می توان با توجه به نیاز خود سفارش دهید. برای جلوگیری از آشفتگی داخل کمد لباس، سعی کنید برای لوازم پرکاربرد خود فضایی مناسب مشخص کنید و از آویز (رگال) به  خوبی بهره بگیرید. در واقع ابعاد لباس های خود را بشناسید و با توجه به ارتفاع کمد لباس، برای هر رگال یک ارتفاع مشخص کنید (ارتفاع معمول کمد لباس ام دی اف 190 می باشد) و همچنین دقت کنید تا فضای مناسب برای لوازم با ارزش تر خود ایجاد کنید.(خوشبختانه در نوع کمد لباس ام دی اف قدرت تفکیک بیشتری وجود دارد)

کمد لباس ام دی اف

جمع بندی: شاید در نگاه اول خرید کمد لباس کار ساده ای به نظر برسد ولی در عمل، فاکتور های زیادی دخیل هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. در انتها تاکید بر روی کیفیت کمد لباس همچنان پابرجاست و پیشنهاد می شود به نوع مواد اولیه تشکیل دهنده کمد لباس اهمیت فراوانی دهید.

مطالب آموزشی مرتبط:

اصولی که باید هنگام خرید کمد لباس رعایت کنیم

اصولی که باید هنگام خرید کمد لباس رعایت کنیم

وجود یک کمد با فضای ذخیره سازی زیاد و ظاهری شیک، امری ضروری و لازم خواهد بود . کمد های لباس در انواع طرح ها و مدلهای متنوعی در بازار موجود هستند و از اجناس گوناگونی از قبیل چوب ، پلاستیک و فلز ساخته شده اند . برای خرید کمد و ج....

اصولی که باید هنگام خرید کمد لباس رعایت کنیم

   محصولات مشابه