مقالات خانه چین
فروشگاه

چند نکته بسیار مهم که برای مرتب کردن میز شام حتما باید بدانید

چیدمان یک میز زیبا و شکیل با دانستن تمام نکات چینش می تواند یک میز جذاب و زیبایی را برای شما و میهمانتان رقم بزند و کسی که بر روی میز غذا مینشیند از خوردن آن لذت کافی را می برد و به حرفه ای بودن و سلیقه شما رشک خواهد ورزید در ادامه مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان نکات و اصول چیدمان میز شام برای انواع میهمانی ها را برای شما عزیزان به اشتراک گذاریم.

اصول چیدمان میز شام

قاشق در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ آن استدعوت از فامیل یا دوستان برای مناسبت های بزرگ و کوچک برای یک وعده غذایی، همیشه خاص و دوست داشتنی است اما شاید به یک چالش بزرگ هم تبدیل شود؛ زیرا باید غذاهایی اشتها برانگیز و مطابق سلیقه همه افراد تدارک ببینید. یکی از راه ها چیدمان زیبا و دلنشین میز شام است. پس با این مطلب همراه باشید تا بهترین روش چیدمان میز شام را بررسی کنیم.

تزیین محوطه میز شام

قبل از هر کاری باید به تمیز کردن محوطه میز شام خود بپردازید. لذت بردن از یک وعده غذایی به احساس رضایت از محیط اطراف شما بستگی دارد. اگر از موهبت خوردن غذا در فضای باز برخوردار هستید پس مطمئن باشید که میز غذای شما در بهترین شرایط جوی قرار دارد و محوطه اطراف عاری از هرگونه زباله است. می توانید از چراغ های تزیینی، شمع و … برای جلوه بخشیدن به چیدمان محل غذاخوری استفاده کنید.

سفره میز شام

قبل از پهن کردن سفره اصلی، بهتر است میز خود را با یک سفره ضخیم پنبه ای بپوشانید. این کار باعث می شود ظروف روی میزتان حرکت نکنند و مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام برداشتن یا قرار دادن ظروف می شود. در ضمن از یک رومیزی متناسب با ابعاد و شکل میز استفاده کنید و مطمئن شوید تمام گوشه ها و بخش های میز را پر می کند.

بشقاب

بشقاب های تخت را اول و بشقاب گرد را روی آن قرار دهید.

قاشق و چنگال

قاشق در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ آن است. در ضمن چاقو و قاشق کوچک بالای بشقاب ها نیز برای صرف دسر قرار می گیرد. در ضمن لیوان ها همیشه بالای چاقو قرار داده می شود.

اصول چیدمان میز شام

اصول چیدمان میز شام

دستمال سفره

دستمال سفره را می توانید با طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و با هنر و سلیقه خود به آن ها فرم داده و روی بشقاب گرد قرار دهید. در انتخاب طرح و رنگ آن ها دقت کنید که با میز غذای شما هارمونی داشته باشد و مانع از شلوغ شدن بیش از حد میز شام شود.

چاشنی ها

چاشنی ها باید در محلی واقع شود که همه به آن دسترسی داشته باشند؛ مثلا یک جا سسی را برای دو تا سه نفر در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که همیشه یک بشقاب کوچک برای دور ریختن استخوان ها و … غذاهای خاصی مثل غذاهای دریایی در نظر بگیرید.

نکته : هرگز هیچ یک از مواد غذایی را با بسته بندی سر سفره قرار ندهید این کار زیبایی میز شما را کاملا از بین می برد.

بیشتر بدانید از نکات مهم چیدمان میز

* رومیزی، دستمال سفره و نقره جات و بلورجاتی را انتخاب کنید و ترتیب دهید که رنگ و جنس آنها با نوع مهمانی شام شما هماهنگی داشته باشد.

* اگر میخواهید میز خود را برای شام شکرگزاری آخر سال طراحی کنید، از رنگهای سنگین استفاده کنید.

* برای یک شام تابستانی، می توانید از رنگهای تابستانی مثل آبی، سفید یا سبز استفاده کنید.

* اصولا در میزهای شام رسمی از رنگهای سفید یا کرم برای ظرف چینی استفاده می شود.

* برای مهمانی های دوستانه می توانید از ظروف سرامیکی یا سفالی استفاده کنید.

چیدمان میز

اصول چیدمان میز شام

* سفره را دقیقا در مرکز میزتان قرار دهید. نوع و رنگ رومیزی باعث شاداب شدن روحیه شما و مهمانانتان میشود. رومیزی های گلدار معمولا خیلی عامه پسندتر هستند.

* گل ها تنها ترکیب کننده میز شما نیستند! بعضی ها از یک جفت شمعدان و یا قرار دادن گلهای ۵ برگ داخل یک گلدان شیشه ای برای زیبایی میزشان استفاده میکنند. البته باید این نکته مد نظر باشد که مهمانان بتوانند یکدیگر را ببینند و تزئینات میز دید آنها را مسدود نکند.

* رومیزی را حتما مطابق سایز میزتان انتخاب کنید.

* سرویس ظرفها را روی میز قرار دهید و آنها را با فاصله کنار هم بچینید.

* کارد و قاشق و چنگال نقره ای را به ترتیب بچینید: چنگال را در سمت چپ بشقاب قرار دهید.

و چنگال سالاد را در کنار آن. چاقوی اره ای را دقیقا متقارن با بشقاب در سمت راست قرار دهید و قاشق سوپ خوری را در سمت راست چاقو قرار دهید.

* بشقاب کوچک نان و کره را بالای چنگال ها در سمت چپ قرار دهید.

* لیوان آب را در بالای چاقو سمت راست قرار دهید. گیلاس نوشیدنی را در سمت راست گیلاس یا لیوان آب قرار دهید.

راهنمای تنظیم میز شام

بر روی میز، ظروف غذاخوری اولین موردی است که چشم مهمان ها را به خود جلب می کند. قبل از خرید ظروف غذاخوری خود ، عوامل زیر را در نظر بگیرید.

چگونه از میز شام استفاده می شود؟

آیا ظروف غذاخوری برای استفاده روزمره و یا برای موارد خاص خواهد بود.

استفاده روزانه: مواد غذایی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد ، در معرض تراشه ، ترک و شکستگی قرار دارد. به ترتیب مقاومت در برابر آسیب ، پرسلن سخت ترین سرامیک است ، چین استخوان قوی ترین است ، به دنبال آن سنگ فرش ، نیمه قیمتی ، سنگ آهنی ، مواد آرایشی و majolica یا faience. اجاق مایکروویو و ایمنی ماشین ظرفشویی نیز نگران کننده هستند.

هنگامی که یک مجموعه از ظروف غذاخوری برای پاسخگویی به تمام نیازهای ناهار خوری انتخاب شده است ، متنوع ترین انتخاب ، غذای ساده شام است. ظروف مخصوص شام و سفید:

اگر غذاهای شام رنگی را ترجیح می دهید ، الگویی که در یک یا دو رنگ به تصویر کشیده شده است ، برای هماهنگی آسان تر و احتمالاً ارزان تر از ظروف غذاخوری با تزئینات فلزی یا چندین رنگ ساده تر است.

برای تفریح ​​، سفال های سفالی را که برای استفاده های گاه به گاه در تنظیمات میز غیررسمی قرار دارند ، نگه دارید. تراشه های Majolica و Faience به راحتی انجام می شود ، بنابراین با دقت رفتار کنید.

ظروف غذاخوری که برای موارد خاص انتخاب می شوند ، معمولاً با فلزات گرانبها تزئین شده اند. طلا ، نقره و پلاتین یک محیط زیبا ایجاد می کنند اما در مایکروویو قابل استفاده نیست و باید با دست شست.

رسم ترین الگوی ظروف غذاخوری یکی از حاشیه های رنگ جامد است که از فلز گرانبها مانند کبالت آبی لبه دار با طلا تزئین شده است. برای یک الگوی نمایشی ، تضاد رنگهای پر جنب و جوش را انتخاب کنید: ظروف غذاخوری که با قرمز و سیاه چینی تزئین شده اند یا ترکیبی پیچیده از رنگ ها ، مانند خاکستری ، سیاه و طلایی.

همچنین می توانید ظروف غذاخوری را به رنگی مرتبط با چند تعطیلات انتخاب کنید. به عنوان مثال ، صفحات با روکش سبز برای روز سنت پاتریک ، عید پاک ، شکرگذاری و کریسمس انجام می دهند. هنگامی که ظروف غذاخوری مربوط به موضوع انتخاب می شود ، بشقاب های سالاد نسبت به بشقاب های شام برای خرید کم هزینه تر هستند و همان تأثیر را ارائه می دهند.

خرید انواع سرویس غذا خوری

انتخاب الگوی درست میز شام

برای انتخاب دسته بندی الگوی ، مجلات دکوراسیون منزل را مرور کرده و از فروشگاه های مبلمان و فروشگاه های عتیقه دیدن کنید. یک الگوی سنتی را انتخاب کنید که گزینه های مختلفی را ارائه دهد ، از غیررسمی گرفته تا استفاده ظریف ، فصلی یا روزانه.

سرویس دهنده های Dinnerware در سه نوع طراحی قرار می گیرند:

  1. رومانتیک؛
  2. کلاسیک؛ و
  3. نوین.

الگوهای رمانتیک یادآور موجودات زنده مانند پرندگان ، پوسته ها ، گل ها و میوه ها است. تزئینات خمیده و خنثی است و وسایل تختخواب ، ساقه و اثاثیه با نقوش گرد تزئین شده است.

طرح های کلاسیک از دوره های تاریخی مانند خطوط مستقیم طرح های نئوکلاسیک یا عدم تقارن منحنی روکوکو اقتباس شده است. هنگامی که یک الگوی کلاسیک شامل هر دو خط هندسی و منحنی است ، خط غالب را در وسایل نقلیه تختخواب ، ساقه و اثاثیه برجسته کنید.

الگوهای مدرن از نظر مفهومی انتزاعی هستند و اغلب نقوش هندسی را به نمایش می گذارند که به خوبی با وسایل تختخواب ، ساقه و مبلمان با خطوط مستقیم طراحی شده اند.

انتخاب شکل صفحات

صفحات به شکل های رینگ یا کوپه تقسیم می شوند. برای تصمیم گیری صحیح در مورد شکل ، یک جدول کامل جدول را در فروشگاه شبیه سازی کنید.

صفحات باریک شکل در اروپا سرچشمه گرفته است. در غرب ، قسمت های مواد غذایی در قسمت های میز به قسمت هایی از اندازه نیش خورده می شوند و بشقاب حاشیه شکل با چاهی ساخته می شود که آب میوه های حاصل از غذا را جمع می کند.

صفحات کوپه ای شکل هیچ لبه ندارند و طرز تهیه و سرو غذا در شرق را در خود جای می دهند. در شرق غذاها به اندازه قطعات نیش در آشپزخانه خرد می شوند و به سرعت روی حرارت زیاد پخته می شوند.

برای ایجاد فضای برای دوره های یک صفحه ، قطر صفحه شام کوپه شکل تقریباً 1 اینچ بزرگتر از صفحه شام حاشیه است.

متعادل کردن دکوراسیون ساده و زینت بخش شام

به تعادل بین الگوهای ساده و زینتی برسید. نسبت را دو به یک نگه دارید. دو الگوی زینتی را با یک طرح ساده برجسته کنید ، یا دو طرح ساده را با یک الگوی پیچیده متضاد کنید.

الگوی تنظیم یا همخوانی یا مطابقت؟

مجموعه ای از ظروف غذاخوری پایه و اساس تنظیم جدول را فراهم می کند اما شما را با یک نگاه محدود محدود می کند. ترکیبی از الگوهای ظروف غذاخوری باعث می شود سرگرمی منعطف تر شود ، اما بسیاری از مردم از ایجاد بهترین ترکیب مطمئن نیستند.

با بشقاب شام شروع کنید. دوره اصلی نقطه کانونی منو است. بر این اساس ، بشقاب شام ، بشقابی است که در اطراف آن سوپ ، سالاد و بشقاب های دسر مخلوط و همسان شده است.

استثناء جام و بشقاب است. هنگامی که نوشیدنی ها در جدول سرو می شوند ، از فنجان و نعلبکی هایی استفاده کنید که با صفحه شام ​​مطابقت دارند. اما وقتی نوشیدنی ها دور از جدول سرو می شوند ، مجموعه ای از الگوها به این مناسبت علاقه مند می شوند.

رنگ مخرج مشترک است. مخلوط کردن و مطابقت با زمانی که رنگ ها با هماهنگی خاصی مانند ترکیبی از الگوهای آبی یا کبریت دکوراسیون طلا مخلوط می شوند ، آسان است. اما وقتی رنگ خاصی در دسترس نیست ، آن را با سایه متضاد در یک رنگ جامد مخلوط کنید. و اگر همه موارد دیگر از کار افتادند ، الگوی را با صفحات شیشه ای شفاف مخلوط کنید.

برای جلوگیری از حواس پرتی چشم ، در یک میز رسمی الگوی ظروف شام برای هر دوره یکسان است و کل جدول با تکه های مانند قرار داده شده است. اما در یک میز غیررسمی که دوره های کمتری در آن ارائه می شود ، تنظیم جدول جدا نشده است ، و ترکیبی از الگوهای علاقه به غذا را اضافه می کند ، همانطور که در هر پوشش الگوی متفاوتی ایجاد می کند.

هماهنگی بافتهای Dinnerware ، Stemware و Flatware

سطوح صاف مانند پرسلن با بافت های ریز مانند نقره ، کریستال ، برنج ، لاک و پارچه های محکم بافته کاملاً ترکیب می شوند. تکه های درشت مانند سفال ، به خوبی با کارد و چنگال سنگین ، مانند چوب پنبه ، شیشه ضخیم ، چوب و پارچه های بافته بافته هماهنگ است.

کیفیت

نسبت ، تعادل و کاردستی معیارهای کیفیت غذاهای شام است. صفحات بر روی میز صاف قرار دارند و رینگ ها پیچیده نشده اند. دستگیره ها برای چسباندن راحت به اندازه کافی گسترده هستند و فنجان ها به طور ایمن و یکنواخت روی نعلبکی ها قرار می گیرند. لعاب لکه ندارد ، عاری از سوراخ و حباب است و در یک ناحیه خیلی نازک نیست و باعث ایجاد نمای مات می شود. رنگ های رنگی هر قطعه سازگار است. درپوش ها محکم جا می گیرند.

چند تنظیمات مکان برای خرید

اصطلاح تنظیم مکان تعداد قطعات مورد نیاز برای تنظیم یک مکان در جدول را مشخص می کند. سرویس شام در تنظیمات مکانهای سه ، چهار و پنج تکه یا بیشتر موجود است. درپوش ها و بشقاب ها به عنوان قطعات جداگانه شمرده می شوند. یک مکان سه تکه شامل بشقاب شام ، فنجان و بشقاب است. یک مجموعه چهار تکه حاوی بشقاب شام ، فنجان ، بشقاب سس و بشقاب سالاد است. یک مکان پنج تکه شامل بشقاب شام ، فنجان ، بشقاب بشقاب ، بشقاب سالاد و بشقاب نان و کره یا کاسه سوپ است. بنگاههای فرش فروشی انگلیسی معمولاً یک مکان هفت تکه را تشکیل می دهند که شامل بشقاب شام ، بشقاب سالاد ، بشقاب نان و کره ، فنجان ، بشقاب بشقاب ، و کاسه سوپ خامه ای و پایه ایستاده یا فنجان سوپ و بشقاب است.

تعداد تنظیمات مکان برای خرید بستگی به اندازه خانواده شما و برنامه های شما برای تفریح ​​دارد. اگرچه هشت تنظیم مکان چندین زوج یا یک فرد مجزا را برای چند روز استفاده فراهم می کند ، ممکن است یک خانواده بزرگ در یک روز از یک مجموعه کامل استفاده کنند. دوازده تنظیمات مکان افراد بیشتری را با همان تلاشی که صرف دو شام برای صرف شام می کند ، سرگرم می کند.

مجموعه شروع کننده شام

مجموعه ای از ظروف غذاخوری که با بیست قطعه در جعبه بسته بندی می شوند به عنوان جت استارت شناخته می شوند ، واحدی متشکل از چهار بشقاب شام ، چهار بشقاب سالاد ، چهار فنجان و نعلبکی و چهار کاسه سوپ غلات. اگرچه ممکن است یک مجموعه استارت به جای کاسه های سوپ و غلات ، بشقاب های نان و کره را ارائه دهد ، اما در صورت انتخاب انتخاب ، کاسه های غلات سوپ را انتخاب کنید ، که تطبیق پذیری بیشتری نسبت به بشقاب های نان و کره فراهم می کند. مجموعه های مبتدی برای افرادی که نیازهای ناهار خوری ساده ای دارند ، مانند دانش آموز یا یک زوج تازه ازدواج کرده ساخته می شوند. این واحد شامل سرویس دهنده نمی باشد.

سرویس دهی

هنگامی که هشت یا دوازده تنظیمات محل ظروف غذاخوری به طور همزمان سفارش داده می شود ، این مجموعه اغلب شامل سرویس های هماهنگ است.

یک مجموعه چهل و پنج تکه برای هشت حاوی بشقاب شام ، بشقاب سالاد ، فنجان و بشقاب ، بشقاب نان و کره یا کاسه سوپ و غلات ، به همراه چهار قطعه از سرویس های سرو: یک بشقاب متوسط ، بشقاب سبزیجات باز ، شکر پوشیده شده کاسه ، و کرم

نود و شش قطعه از ظروف غذاخوری برای دوازده شامل صفحات شام ، بشقاب سالاد ، بشقاب نان و کره ، فنجان و نعلبکی ، کاسه سوپ و بشقاب های میوه ای ، به علاوه سرویس های تطبیقی مانند یک بشقاب بزرگ ، بشقاب متوسط. کاسه سبزیجات باز ، بشقاب پرشده ، قایق سنگین با پایه ، کاسه شکر با درب ، کرم ، قهوه ، و شیکر نمک و فلفل.

یک مجموعه کامل کننده

بسیاری از اوقات ، پنج قطعه سرویس سرور مطابق با خرید جداگانه از یک مجموعه استارت ، ظروف غذاخوری معروف به یک مجموعه کامل است. مجموعه های کامل از نظر محتوا متفاوت هستند: به عنوان مثال ، یک بشقاب گرد با اندازه متوسط ، کاسه سبزیجات باز ، کاسه شکر پوشیده شده و خامه گرفته یا یک بشقاب سفالی بیضی ، دو کاسه گیاهی ، قایق سنگین و ظرف کره.

سهام آزاد

هنگامی که ظروف غذاخوری برای خرید شخصی در دسترس است نه تنظیم مکان. سهام آزاد به معنای الگوی نامحدود در دسترس نیست. هنگامی که تقاضا برای یک الگوی متوقف شد ، تولید کننده قادر به ادامه فعالیت به طور فعال نیست. وقتی شرکت شام می گوید الگوی خود را متوقف نمی کند ، بدین معنی است که آنها فقط در صورت انباشت سفارشات کافی برای سودآوری تولید ، آن را در دسترس قرار می دهند.

هنگامی که یک الگوی قطع دیگر موجود نیست ، سؤال کنید که چند قطعه برای خرید در کارخانه موجود است. اگر اینطور نیست ، یک مجموعه ناقص را با ظروف شام ساخته شده توسط سازنده دیگر در یک طراحی مشابه گسترش دهید. یا مجموعه ناقص را با یک الگوی در رنگ جامد مطابقت دهید.

هزینه تعویض

بعضی از ظروف غذاخوری ، مانند مایولیکا و فاینانس ، تراشه ها را به راحتی تکمیل می کنند. علاوه بر این ، ظروف غذای وارداتی جایگزین آن گرانتر از ظروف غذای خانگی است. قطعات اضافی که اغلب استفاده می شود ، مانند بشقاب های شام ، فنجان ها و بشقاب ها را خریداری کنید.

از آنجا که فلزات گرانبها به راحتی خراشیده می شوند ، صفحات تزئین شده با طلا ، نقره یا پلاتین در مرکز چاه مستعد علامت استفاده از عادی چاقوی شام است. هنگامی که تعویض در دسترس نیست ، الگوهای را با ظروف شام رنگ جامد مخلوط کنید.

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

میز آرایی با شمع : استفاده از شمع های وارمری و شمع ساده یکی از بهترین و شیک ترین ایده ها برای تزیین میز می باشد که به شکل های متفاوت و خاص انجام می شود.

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

 

میز آرایی با شمع

مدل میز آرایی با شمع میز ناهارخوری

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

 

میز آرایی با شمع

دیزاین میز غذاخوری با شمع و گل

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

 

میز آرایی با شمع

مدلهای تزیین و دیزاین میز غذا با شمع

میز آرایی با شمع

 

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

تزیین میز با شمع اغلب برای تزیین میز نامزدی، میز تولد و میز برای مهمانی های مختلف انجام می گیرد اما شما با کمی خلاقیت می توانید از این ترفند برای تزیین میز جلو مبل، میز ناهار خوری و… استفاده نمایید و از این طریق زیبایی بیشتری به فضای منزل ببخشید.

میز آرایی با شمع

برای تزیین میز با شمع ایده های متنوع و خاصی وجود دارد، شما می توانید به سادگی با استفاده از تعدادی شمع وارمری یا شمع ساده، میوه های کاج و گیاهان همیشه سبز، سطح میز را به زیبایی تزیین کرده و از هنر و سلیقه خود لذت ببرید. از این روش ها قبلا در تزیین اتاق پذیرایی و اتاق خواب نیز استفاده نموده ایم.

مدلهای شیک تزیین میز غذاخوری و میز آرایی با شمع و گل

در کنار شمع ، گل های طبیعی و مصنوعی بهترین انتخاب برای تزیین میز غذاخوری، نامزدی، میز تولد و میزهای عاشقانه و رومانتیک برای مناسبت های مختلف هستند. حال اگر تعدادی شمع در کنار گل ها قرار بگیرند، زیبایی آنها را چندین برابر می کند.

تزیین میز شام با شمع

 

اگر قصد تزیین میز جلو مبل، میز ناهار خوری و دیگر میزهای موجود در منزل را دارید از شمع های تزیینی استفاده کنید و آنها را به همراه دیگر وسایل تزیینی زیبا و خاص بر روی میز قرار دهید. توجه داشته باشید که اینگونه تزیینات کاملا سلیقه ایی است و نمونه هایی که ارائه می دهیم صرفا جهت ایده دادن به شما عزیزان تهیه شده اند و شما می توانید با ایده گرفتن از آنها بهترین تزیینات را داشته باشید.

تزیین میز شام با شمع

در میز غذایی که در محیط های باز چیده می شود ( مثلا حیاط یا باغ ) می توانید از انواع گلهای پر عطر و بو استفاده کنید اما بهتر است در محیط های بسته از گلهای طبیعی با عطر کمتر استفاده کرد تا عطر غذا به خوبی به مشام برسد.در مهمانی های شام که در شب هنگام برگزار می شود حتما باید ا ز شمع استفاده نمود ولی در مهمانی های نهار و ظهر لزومی به استفاده از شمع نیست و می توان با گل و تزیینات جانبی گلدان میز را آرایش نمود.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید ظروف غذاخوری

راهنمای خرید ظروف غذاخوری

ظروفی که در آن غذا می خورید به اندازه خودِ وعده غذایی مهم است. اینکه ظروف شما چه ظاهری داشته باشد، از چه چیزی ساخته شده باشد و چگونه مورد استفاده قرار گیرد باید به هنگام خرید در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم نکاتی ر....

راهنمای خرید ظروف غذاخوری

راهنمای خرید سرویس غذاخوری ارزان، باکیفیت و زیبا به همراه قیمت

راهنمای خرید سرویس غذاخوری ارزان، باکیفیت و زیبا به همراه قیمت

ظروفی که در آن غذا می‌خورید به‌اندازه خود غذا مهم است، ظاهر، جنس، دوام، زیبایی و نما و جلوه سرویس غذاخوری هنگام چیدمان در قفسه کابینت یا روی سفره حائز اهمیت است. یکی از دغدغه‌های عروس خانم‌ها هنگام خرید جهیزیه، سرویس و ....

راهنمای خرید سرویس غذاخوری ارزان، باکیفیت و زیبا به همراه قیمت

   محصولات مشابه