مقالات خانه چین
فروشگاه

انواع مدل های شمعدان های بسیار زیبا و مدرن

وسایل دکوری یکی از پر استفاده ترین وسایل در دکوراسیون خانه هستند وسایل های دکوری جزو بهترین و تاثیر گذارترین وسایل ها برای شیک و زیباکردن دکوراسیون خانه هستند امروزه بیشتر از هرچیزی از وسایل های دکوری برای زیبا کردن دکوراسیون خانه استفاده میکنند. در همه ی بخش های خانه اتاق خواب آشپزخانه و پذیرایی بیشترین چیزی که تاثیر زیادی در شیک و زیبا شدن دکوراسیون خانه دارد وسایل های دکوری هستند که با توجه به بخش های خانه وسایل های مختلفی نیز استفاده میکنند. یکی از بهترین و زیباترین وسایل ها در دکوراسیون خانه که طرفدار زیادی نیز دارد شمع ها هستند در بیشتر جشن ها مانند تولد و عروسی شمع ها کاربرد زیادی دارند شمع ها در انواع مختلفی ساخته شده اند که خرید آن ها بستگی به سلیقه ی شما دارد معمولا شمع های فانتزی طرفدار زیادی دارند و بیشتر افراد برای اینکه بتوانند فضایی شیک و زیبا درست کنند از شمع های فانتزی و شیک استفاده میکنند.شمع ها به تنهایی زیبایی خاصی ندارند شمع ها زمانی زیبایی دارند که در جای مخصوص خود یعنی شمعدان قرار گیرند شمعدان ها انواع مختلفی دارند و همچنین شمعدان ها زیبا و بسیار شیک هستند برای اینکه بتوانید از شمع ها برای قرار دادن در دکور استفاده کنید پس به یک شمعدان نیز نیاز دارید.
راهنمای استفاده از شمعدان به عنوان وسایل دکوری:
وسایل دکوری انواع مختلفی دارند. همانطور که فروشنده ها بهترین وسایل خود را توی ویترین مغازه قرار میدهند در دکوراسیون خانه نیز از بهترین و شیک ترین وسایل ها به عنوان وسایل دکوری استفاده میکنند. شمع ها نیز اگر از شمعدان استفاده کنید میتواندبه عنوان یکی از وسایل دکوری بسیار شیک و زیبا باشد. شمع را باید در جای مناسبی قرار دهید تا زیبایی خود را نشان دهند اگر روی دیوار خود شلف دیواری دارید میتوانید در کنار گلدان ها از شمع های فانتزی و شیک استفاده کنید تا بسیار زیبا و شیک باشد یا در کنار آینه میتوانید برای اینکه فضایی شیک ایجاد کنید از شمع ها استفاده کنید. بیشتر افراد برای ایجاد فضایی رمانتیک از شمع ها استفاده میکنند به کمک شمع میتوان فضایی شیک و رمانتیک درست کرد. در این پست از سایت اتاق بهترین و شیک ترین مدلهای شمع فانتزی قرار داده ایم میتوانید با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب و خرید کنید. توجه نمایید که قیمتهای مدلهای زیر هر هفته بصورت اتوماتیک از سایت فروشنده یکبار به روز رسانی میگردند ولی جهت اطلاع دقیق از قیمت روز نیز میتوانید بر روی لینک هر کدام کلیک نمایید.
 

شمعدان و جاشمعی جزء لوازم دکوری های محسوب می شوند که کاربرد آن ها بسیار گسترده است.حتی می توان گفت استفاده از شمعدان برای زینت بخشیدن به خانه جزء کهن ترین رسم ما ایرانی ها محسوب می شود. مادران و مادربزرگ ها ما همگی در جهیزیه خود یک جفت شمعدان داشتند که نماد نور و روشنای در منزل بود.

در حال حاضر نیز استفاده از جاشمعی و شمعدان بسیار مرسوم است. می توانید از یک شمعدان برای تزیین میز ناهار خوری استفاده کنید، یا از آن برای دیزاین کردن شومینه استفاده کنید. از مدل های بلندتر جاشمعی ها که به جاشمعی های کنار سالنی موسوم هستند در کنار مبل ها نشیمن و پذیرایی استفاده کنید. می توانید با یک جفت شمعدان لاله عباسی به کنسول خود جلوه دیگری ببخشید یا میز خاطره خود را خاطره انگیزتر کنید.

شمعدان قلمی

انواع شمعدان - شمعدان قلمی

نخستین تصویری که با شنیدن اسم «شمعدان» در ذهن اغلب‌مان نقش می‌بندد، معمولا شکل همین شمعدان‌هایی است که برای شمع‌ قلمی استفاده می‌شوند! شمعدان‌های قلمی را به‌خصوص برای روی میز غذاخوری پیشنهاد می‌کنیم. حتما می‌دانید که شمعدان‌های قلمی بیشتر اوقات به‌صورت جفتی روی میز استفاده می‌شوند. شمعدان‌های جفتی را بهتر است قرینه و با فاصله مساوی بچینید تا حس تعادل و آرامش در سرتاسر میز حکم‌فرما شود.

اهل فن معتقدند که هرچه شمعدان قلمی سنگین‌تر، بهتر؛ ازاین‌رو، برای شمعدان قلمی بیشتر به انتخاب جنس‌هایی چون کریستال، برنج، شیشه و نقره پیشنهاد می‌کنند.

یادتان باشد که برای شمعدان‌های قلمی باید از شمعی استفاده کنید که با اندازه دهانه شمعدان سازگار باشد؛ شمع‌های قلمی چون باریک و بلندند، نباید داخل شمعدان لق بخورند، وگرنه ایمنی منزل به خطر می‌افتد. درصورتی هم که از چکه‌کردن موم شمع بیزارید، بهتر است دنبال شمع‌های بدون چکه باشید، مثل شمع‌های با موم زنبورعسل که گفته می‌شود کمتر چکه می‌کنند. برای شمعدان‌های قلمی از شمع‌های قلمی بدون شعله هم می‌توانید استفاده کنید.


شمعدان شاخه‌ای

انواع شمعدان - شمعدان شاخه‌ای

شمعدان‌های شاخه‌ای از حس‌وحالی قدیمی و آنتیک برخوردارند؛ با دیدن شمعدان‌های شاخه‌ای عتیقه‌مانند حتی شاید یک آن به صدها سال قبل پرت شوید! البته، شمعدان شاخه‌ای با طراحی مدرن هم به‌راحتی پیدا می‌شود؛ برای شاخه‌‌ای‌های مدرن حتی می‌توانید به‌جای شمع مومی از شمع‌های LED هم استفاده کنید. شمعدان‌های شاخه‌ای، درکل، به‌دلیل جلوه پرطمطراق و باشکوه به هر فضا و دکوراسیونی نمی‌خورند. یادتان هم باشد که شمعدان‌های این مدلی معمولا جاگیر و بلندند و تنها روی میزهای غذاخوری عریض‌وطویل به‌خوبی جاگیر می‌شوند. می‌توانید درعوض از شمعدان‌های شاخه‌ای روی مثلا میز پادیواری استفاده کنید تا دست‌وپاگیر نباشند.

شمعدان لبه‌بلند

انواع شمعدان - شمعدان لبه‌بلند

دیواره‌ بلند شمعدان‌های این مدلی از شعله شمع محافظت می‌کند. شمعدان‌های لبه‌بلند می‌توانند دارای فرم گرد یا چهارگوش باشند و معمولا بیشتر به‌درد شمع‌های استوانه‌ای می‌خورند. تقریبا همه‌جای منزل هم قابل‌استفاده‌اند، از میز عسلی و کانتر آشپزخانه گرفته تا کتابخانه و فضای بالکن. شمعدان‌های لبه‌بلند را حتی می‌توانید با مثلا مقداری خزه، میوه کاج یا سایر عناصر تزیینی بیارایید.

شمعدان فانوسی

انواع شمعدان - شمعدان فانوسی

محبوبیت شمعدان‌های فانوسی اتفاقا چند سالی است بالا گرفته. از شمعدان‌های فانوسی می‌توانید برای دیزاین ورودی منزل هم بهره ببرید. شمعدان‌های فانوسی درصورتی شکیل‌ترند که فلزی باکیفیت و خوش‌ساخت باشند. ما که پیشنهاد می‌کنیم برای شمعدان فانوسی از چیدمان جفتی استفاده نکنید، چراکه مدل‌های فانوسی با چیدمان سه‌تایی بهتر به نظر می‌رسند.

شمعدان‌های این مدلی به‌دلیل محفوظ‌بودن‌شان نسبتا کم‌خطرترند؛ معمولا هم چون دسته‌دارند، جابه‌جاکردن‌شان کار اصلا سختی نیست.

شمعدان وارمر

انواع شمعدان - شمعدان وارمر

درمورد شمعدان‌های وارمر دقت داشته باشید که اندازه شمعدان نباید خیلی بزرگ‌تر از خود وارمر باشد، چون شمع وارمر به‌خودی‌خود شمع ریزنقشی است و درصورتی‌که با شمعدان‌های حجیم استفاده شود، به‌دلیل نامتناسب‌بودن سایز شمع و شمعدان از ریخت می‌افتد.

 

شمعدان سقفی

انواع شمعدان - شمعدان سقفی

از دیگر انواع شمعدان می‌توان به شمعدان‌های سقفی یا همان لوستری اشاره کرد که خیلی رایج نیستند، چون هم به هر دکوراسیونی نمی‌خورند و هم به‌راحتی سایر شمعدان‌ها قابل‌استفاده نیستند. مدنظر داشته باشید که شمعدان‌های این مدلی حتی می‌توانند درصورت نصب نامناسب خطرناک هم باشند!

شمعدان با طراحی خلاقانه

انواع شمعدان - شمعدان هندسی

ازجمله شمعدان‌های با طراحی خلاقانه که این روزها هم خیلی مد شده می‌توان به شمعدان‌های هندسی‌شکل اشاره کرد که با دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال کاملا جورند.

شمعدان های مناسب میز ناهار خوری

اگر از یک میز ناهار خوری بزرگ مانند میز ناهارخوری 8 نفره یا 12 نفره استفاده می کنید خرید شمعدان های چند شعله را به شما توصیه میکنم. زیبایی این شمعدان ها در استفاده از آن ها به صورت جفت برای دو سر میز می باشد.نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که تناسب بین اندازه میز و اندازه شمعدان ها را در نظر بگیرید. مثلاً برای یک میز 12 نفره از یک مدل پنج شعله یا بزرگتر توصیه می شود. اگر میز کوچکی دارید و مثلاً از یک میز ناهار خوری شش نفره استفاده میکنید می توانید از یک مدل سه شعله یا پنج شعله برای وسط میز استفاده کنید.

یادتان نرود حتماً از شمع های با رنگ مناسب در داخل جاشمعی ها استفاده کنید و آن ها را خالی رها نکنید. ترکیب مناسب رنگ باعث ایجاد تآثیر بهتری خواهد شد.

دو نکته مهم در انتخاب شمعدان

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای حمایت از تیم «درجه» می‌توانید مطالبی را که می‌پسندید، با دوستان‌تان به‌اشتراک بگذارید؛ کلیدهای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی در ابتدا و انتهای هر مطلب در دسترس‌اند.

شمعدان های مدرن را در کجا استفاده کنیم؟

اگر طرفدار سبک مدرن باشید حتماً سادگی یکی از نکاتی است که به آن بها می دهید. شمعدان های مدرن با ظاهر ساده بهترین انتخاب برای دکوراسیون های مدرن محصوب می شود. با توجه به اینکه سبک دکوراسیون شما در تمام خانه یکسان است بنابراین از این شمعدان ها می توانید هم برای روی میز ناهار خوری و هم برای میز عسلی کنار کاناپه ها یا میز جلو مبل استفاده کنید.

می توانید با اضافه کردن یک گلدان گل به این ترکیب آن را کامل و لذت بخش تر کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای جامع خرید آینه و شمعدان

راهنمای جامع خرید آینه و شمعدان

آینه شمعدان از جمله اولین خرید های مشترک عروس داماد ها است که امروزه مثل سایر وسایل جهیزیه تنوع گسترده ای پیدا کرده اند و از این رو لازم است که قبل از خرید آینه و شمعدان ، به مطالعه اصول و ترفند خرید آن ها بپردازید تا بتو....

راهنمای جامع خرید آینه و شمعدان

   محصولات مشابه