مقالات خانه چین
فروشگاه

آشنایی با انواع مختلف گلدان های زیبا و جدید 2020

گلدان ها به اشکال ، اندازه و طرح های مختلفی عرضه می شوند. گلدان های معاصر و پرنعمت ممکن است از نظر ظاهری متفاوت باشند اما هر دو نوع محبوب هستند.

گلدان ها ظروف تزئینی هستند که به عنوان بخشی از دکوراسیون منزل محبوبیت دارند. اولین گلدان ها از جنس نقره بوده و از آنها برای تهیه آب ، شراب یا روغن استفاده می شده است. گلدانهای شیشه ای در قرن اول میلادی در چین و روم باستان رایج شدند.

قدیمی ترین گلدان شیشه ای ، گلدان پورتلند ، در رم ساخته شده است و قدمت آن بین 5 تا 25 سال A.D است. چین در طی 7 تا 9 سال B.C پرسلن را معرفی کرد. در حالی که گلدانهای سفالی لعاب دار قلعه ای در قرنهای 14 تا 17 در ایتالیا ، فرانسه و هلند توسعه یافته بودند.

فهرست مطالب 

نوع

جدولی

بیشتر گلدان های مورد استفاده در خانه متوسط اندازه مناسبی برای تنظیم یک دسته گل یا چند گل روی میز است. در حالی که این اندازه تا اندازه متفاوت خواهد بود ، آنها به اندازه کافی کوچک هستند که بدون اینکه فضای زیادی در اتاق بکشند ، روی میز بنشینند ، یا این کار را آنقدر دشوار کنند که مردم نتوانند یکدیگر را روی گلها ببینند. آنها به سبک های مختلفی عرضه می شوند و می توان از مواد مختلفی تهیه کرد. از آنجا که آنها به طور کلی کوچکتر از گلدان های کف هستند ، تقریباً محکم نیستند و شما نمی خواهید از آنها در کف استفاده کنید ، زیرا می توان آنها را به راحتی کوبید. این می تواند باعث شکسته شدن گلدان شود و همه گلها و آبها ریخته شود.

کف

گلدانهای کف بسیار بزرگتر از گلدانهای میز هستند و دارای قسمت پهن و سنگین تری هستند ، که باعث می شود آنها به راحتی زخم نشوند. اگر خانه بزرگ یا یک اتاق بسیار باز دارید و به دنبال بیان آن هستید ، خرید گلدان کف و پر کردن آن با گل های زرق و برق بهترین راه برای انجام این کار است. این گلدان ها نیز در سبک های بی شماری قرار می گیرند. از آنجایی که گلدان بسیار بزرگ و چنین قسمت برجسته ای از دکوراسیون است ، شما می خواهید هنگام انتخاب شخصی که می خواهید در خانه خود باشید بسیار مراقب باشید ، زیرا اگر با سبک و دکوراسیون مطابقت نداشته باشد بسیار خارج از خانه به نظر می رسد. از بقیه خانه به دنبال گلدان طبقه ای باشید که دارای یک بازشوی کافی و بزرگ باشد تا بتواند ساقه های بسیار بزرگ یا تعداد زیادی گل را در خود جای دهد ، زیرا برای رسیدن به بهترین حالت و برای تراز کردن وزن خود گلدان به آن بسیار کامل نیاز خواهید داشت. این نوع گلدان ها تا زمانی که از آب پر شوند ، سخت نمی شوند ، زیرا این وزن آنها را پایین آورده و از سنگینی گلها نیز جلوگیری می کند.

دیوار

گلدان های دیواری راهی عالی برای لذت بردن از گل های تازه در خانه شما هستند ، به خصوص اگر فضای کف یا میز را برای استفاده از گلدان های سنتی تر ندارید. آنها به طور کلی بر روی دیوار آویزان می شوند و می توان آنها را به راحتی ریخت ، تا شسته شود یا دوباره پر شود ، بنابراین نیازی نیست هنگام پر کردن آنها نگران ریختن آب در زیر دیوار باشید. آنها در خانه های مدرن بسیار پرطرفدار هستند ، زیرا علاقه بصری زیادی به دیوارها می بخشند. به دنبال مواردی باشید که از شیشه ساخته شده باشند ، زیرا امکان دیدن گلدان باعث می شود گل ها کانون اصلی باشند و گلدان را بیش از حد سنگین یا خارج از محل نگاه نمی دارد.

مواد

شیشه

گلدانهای شیشه ای بسیار محبوب هستند و به همین دلیل بسیار مناسب. آنها به نور اجازه می دهند تا از طریق گلدان و آب عبور کند ، و گلدان را از نگاه بیش از حد سنگین یا خارج از مکان در خانه ای سبک تر و معاصر تر نگه می دارد. در حالی که می توانید گلدان های شیشه ای را به راحتی از رنگهای مختلف خریداری کنید ، بسیاری از افراد شفاف تر را ترجیح می دهند زیرا از نظر ظاهری بسیار سبک و باز است. شما باید با گلدانهای شیشه ای کمی بیشتر مراقب باشید زیرا آنها بسیار ظریف تر از گلدانهای ساخته شده از مواد دیگر هستند. این بدان معناست که اگر می خواهید گلدان را بزنید یا به طور تصادفی روی آن ضربه بزنید ، ممکن است در معرض خطر شکستن آن باشید. هرچه شیشه نازک تر باشد ، ظاهر آن ظریف تر و ظریف تر است ، اما این واقعیت نیز دارد که شیشه های نازک تر بسیار راحت تر از گلدان های ضخیم تر شکسته می شوند.

کریستال

گلدانهای کریستالی از همین زیبایی و وضوح گلدانهای شیشه ای برخوردار هستند ، اما اغلب وقتی شخصی ترجیح می دهد گلدان و گلها حتی بهتر به نظر برسند ترجیح داده می شوند. کریستال برش بسیار فانتزی است و گلدان گل از این مواد فوراً بالا می رود ، نه تنها ظاهر گلهایی که روی صفحه نمایش دارید بلکه کل ناحیه ای که در آن نمایش داده می شود نیز ظاهر می شود. در حالی که کریستال می تواند به راحتی شکسته شود ، اگر گلدان ها از روی آن سرریز شوند ، به طور کلی از شیشه سنگین تر هستند ، و این بدان معنی است که احتمال کمتری نوک آن وجود دارد. گلدان های کریستالی رنگی در دسترس هستند ، اما برای وضوح و روشنایی که گل های شما را به ستاره اجازه می دهد ، ممکن است انتخاب روشنی را انتخاب کنید.

گلدان فلزی

گلدانهای فلزی به همان اندازه کاربردی هستند که بسیار زیبا هستند و یک راه عالی برای اضافه کردن علاقه بصری به فضای شما هستند. علاوه بر این ، از آنجا که روش شیشه و کریستال مشخص نیست ، در واقع ساقه گل ها را پنهان می کنند. این یک ظاهر بسیار تمیز را ایجاد می کند و باعث می شود مردم از حواس پرت شدن ساقه ها منحرف نشوند ، که در یک دسته گل بسیار معمولی است. گلدان های فلزی در تعدادی از اتمام ها قرار می گیرند ، بنابراین می توانید به راحتی یکی را پیدا کنید که با بقیه دکوراسیون در اتاق مطابقت داشته باشد. آنها تمایل دارند که کمی گرانتر از گلدان های شیشه ای معمولی باشند ، اما آنها در سرمایه گذاری هستند که برای سالهای آینده عالی به نظر می رسند.

گلدان رزین

این پلیمر مصنوعی فوق العاده قوی و ضد آب است و آن را به یک انتخاب آشکار برای گلدان ها تبدیل می کند. هنگام انتخاب گلدان رزین ، دیگر نیازی به نگرانی از نشت نخواهید داشت ، و از آنجا که این ماده بسیار قوی است ، ترک خوردن یا شکستن آن بسیار دشوار است ، اگر تمایل به دست کشیدن چیزهایی دارید و از آن نگران هستید ، ایده آل می شود. ایمنی گل و گلدان شما. در حالی که گلدان های رزین در همه رنگ های مختلف موجود است ، اما بیشتر آنها به رنگ های سفید ، قهوه ای ، قرمز و طلایی یافت می شوند.

گلدان چوبی

اگر می خواهید از ظاهر طبیعی چوب موجود در گلدان خود لذت ببرید ، می توانید تعدادی از گزینه های زرق و برق دار را برای تحقق نیازهای خود بیابید. از چوبهایی که لاک شده تا گلدانهای چرخانده که زیبایی دانه چوب را نشان می دهد ، انواع مختلف گلدان های چوبی موجود است. اگر می خواهید از چهره برای نمایش گل استفاده کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که آب آن ضد آب است و باعث نشت نمی شود. برخی از شرکت ها گلدان های چوبی را ساخته اند که می توانند با خاتمه دادن داخل گلدان با یک پوسته ، آب را در خود نگه دارند ، تا نشتی نداشته باشد. شرکت های دیگر دارای گلدان های چوبی هستند که با یک لوله آزمایش کوچکتر یا درج شیشه ای که داخل گلدان است ، تکمیل می شود. وقتی این گلها در گلدان وجود داشته باشد ، این درجها به راحتی قابل مشاهده نیستند ، اما این توهم گلدان را که آب نگه داشته است ، ایجاد می کنند ، بدون اینکه در واقع باعث آسیب رساندن به چوب یا بیرون آمدن آن شوند. اگر قلب خود را بر روی گلدان چوبی قرار داده اید ، می خواهید این موضوع را در نظر بگیرید ، اما می خواهید مطمئن شوید که در میز که در آن قرار دارد ، آسیبی به آب وارد نکنید.

زیباترین مدل های گلدان دکوری و شیک را می توان در انواع شیشه ای نیز انتخاب و استفاده کرد. انواعی کشیده و استوانه ای، گرد و مورب و مدل های متنوع. این مدل ها گزینه های مناسبی برای قرار دادن روی میز و نصب بر روی دیوار در اتاق نشیمن و هال-پذیرایی شما هستند زیرا زیبایی خاک و سنگ های رنگی درون آنها همراه با سبزی و شادابی ساقه و برگ گلها همگی از درون شیشه کاملاً مشخص خواهند بود.

در انتخاب رنگ گل بهتر است به دکوراسیون خانه خود نگاه کنید و رنگ گل ها را با توجه به دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. در چنین شرایطی بهتر است رنگ گل را هماهنگ و بدون تضاد با رنگ محیط گزینش کنید یا اگر رنگ گل شبیه به رنگ محیط را نمی پسندید رنگی متضاد را برای گل های خانه در نظر بگیرید. برای نمونه اگر تِم دکوراسیون منزل شما آبی است هم می توانید از گل های آبی رنگ استفاده کنید و هم از گل های نارنجی رنگ کمک بگیرید. در شکل های زیر نمونه هایی از زیباترین مدل های گلدان در دکوراسیون خانه را مشاهده می کنید.

decorative-flower-pot-design-ideas (1)

decorative-flower-pot-design-ideas (2)

decorative-flower-pot-design-ideas (3)

decorative-flower-pot-design-ideas (4)

decorative-flower-pot-design-ideas (5)

decorative-flower-pot-design-ideas (6)

decorative-flower-pot-design-ideas (7)

decorative-flower-pot-design-ideas (8)

decorative-flower-pot-design-ideas (9)

decorative-flower-pot-design-ideas (10)

decorative-flower-pot-design-ideas (11)

decorative-flower-pot-design-ideas (12)

decorative-flower-pot-design-ideas (13)

decorative-flower-pot-design-ideas (14)

decorative-flower-pot-design-ideas (15)

decorative-flower-pot-design-ideas (16)

 زیباترین مدل های گلدان

decorative-flower-pot-design-ideas (17)

تصاویر بیشتر:

زیباترین مدل های گلدان شیک و دکوری

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید استند گل برای خانه

راهنمای خرید استند گل برای خانه

استند گلدان یا گل به پایه ای یک یا چند طبقه گفته می شود که برای قرار دادن گلدان کاربرد دارد. در واقع استند را می توان نوعی ویترین بدون شیشه برای نگهداری گل و گیاه در نظر گرفت که علاوه بر جنبه کاربردی، تاثیر بسزایی در زیبایی....

راهنمای خرید استند گل برای خانه

   محصولات مشابه