مقالات خانه چین

فروشگاه

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

لامپ های تخت خواب دو کار اساسی دارند: تأمین نور کافی برای خواندن راحت و سایر فعالیت های اتاق خواب ، و در حین انجام کار عالی به نظر می رسند. انتخاب لامپ می تواند گیج کننده باشد ، چند تا احتیاج داری؟ چراغ لامپ باید چقدر بزرگ باشد و چراغ لامپ چقدر بلند است؟ چه سبکی را باید انتخاب کنید؟ خوشبختانه ، قوانین تزئینی اساسی وجود دارد که به کلیه آن سؤالات پاسخ می دهد و انتخاب چراغ مناسب را به یک ضربه محکم و ناگهانی تبدیل می کند.

 

به چه تعداد لامپ نیاز دارید؟

به عنوان یک قاعده کلی ، اگر تنها کسی که در رختخواب می خوابید به یک لامپ تخت خواب نیاز دارید و دو نفر در صورت داشتن شریک زندگی. اگر اتاق خواب شما بسیار بزرگ است و یا تشک شما پادشاه است ، دو چراغ تختخواب تعادل بهتر به وجود می آورد ، صرف نظر از اینکه شما تنها کسی هستید که از اتاق استفاده می کنید یا خیر.

حتی اگر دو لامپ تخت خواب دارید ، تنها منبع روشنایی اتاق را روی آنها حساب نکنید. اگر لامپ سقفی ندارید ، حداقل یک لامپ دیگر ، ترجیحاً یک لامپ کف ، در اتاق از کنار تخت خود نیاز دارید.

چراغ شما باید چقدر گسترده باشد؟

یکی از رایج ترین اشتباهات تزئین اتاق خواب ، انتخاب لامپ تختخواب با اندازه اشتباه است. بیشتر اوقات ، این لامپ بسیار کوچک برای شبانه است. درست ترازو یک عمل متعادل است - هرچه تشک شما گسترده تر باشد ، شبانه گسترده تر است. و چراغ شبانه گسترده تر است ، لامپ در بالای آن گسترده تر است. برای یک وضع خشن شفت ، شبانه شما باید بین یک سوم تا دو سوم عرض تشک خود را اندازه گیری کند ، و لامپ تختخواب باید هنگام تقسیم در وسیع ترین نقطه لامپ (معمولاً پایه سایه).

لامپ شما چقدر باید بلند باشد؟

انتخاب یک لامپ با ارتفاع مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است اگر شما یک خواننده خواب هستید. شما نمی خواهید که نور بر روی سر شما بدرخشد ، و نه آن را درست در چشمان خود می خواهید. با فرض اینکه شبانه شما به همان اندازه تشک شما (یا در فاصله چند اینچ) باشد ، به دنبال یک لامپ با همان ارتفاع کابوس خود به علاوه دو یا سه اینچ اضافی باشید. بنابراین اگر کابوس شما 24 سانتی متر باشد ، لامپ هایی که حدود 27 اینچ قد دارند ، به بهترین شکل به نظر می رسد.

قرار گرفتن سوئیچ لامپ نیز یک مسئله است. شما نمی خواهید برای خاموش یا روشن کردن لامپ خود از رختخواب خود بیرون بروید یا خطر آسیب زدن به پشت شما را داشته باشید یا اینکه کاملاً از رختخواب دراز بکشید تا به سوئیچ برسید. ارتفاع ایده آل برای سوئیچ لامپ تقریباً به همان طول بازوی شماست ، در هرجایی بین 21 تا 28 اینچ برای اکثر افراد. البته از همه راحت تر یک لامپ کنار تختخواب با سوئیچ روشن / خاموش سمت راست سیم است.

نحوه انتخاب چراغ لامپ

آباژور با اندازه مناسب لامپ را متعادل می کند. به طور کلی ، ارتفاع چراغ لامپ باید تقریباً دو سوم ارتفاع بدنه لامپ باشد ، از پایین لامپ تا پایه لامپ اندازه گیری می شود. عرض آباژور باید تقریباً دو برابر عرض وسیع ترین قسمت لامپ باشد. اگر یک لامپ بسیار نازک دارید ، یک آباژوری را انتخاب کنید که از عرض سایه عریض تر باشد. برای بهترین خواندن هنگام خواب ، پایه آباژور باید هنگام نشستن در رختخواب تقریباً با چشمانتان همخوانی داشته باشد.

  • ارتفاع: 2/3 ارتفاع لامپ.
  • عرض: دو برابر عرض لامپ.

آباژورهای سفیدی یا خارج از رنگ سفید بیشترین نور را به شما می دهند ، اما لامپ های رنگی راهی عالی برای اضافه کردن لهجه به دکوراسیون شما هستند. در مورد شکل ، سایه های طبل روند فعلی است ، اما نمی توانید با مطابقت شکل آباژور به شکل لامپ ، اشتباه کنید.

حالت چراغ؟

تا زمانی که لامپ های تخت خواب شما با بقیه دکوراسیون اتاق خواب تان مطابقت داشته باشد ، رنگ و سبک آن به شما بستگی دارد. یک اتاق خواب معاصر را با یک لیوان براق یا لامپ کرومی مخلوط کنید ، یا یک لامپ سنتی شیشه زنجبیل را برای اتاق خواب کشور انتخاب کنید. با یک چراغ به شکل تزئین شده و یا با نقوش معمولی برای دکوراسیون خود تفریح کنید: لنگر یا صدف را در یک اتاق به سبک ساحلی ، درخت نخل در یک اتاق گرمسیری ، شراب یا انگور در یک اتاق با مضمون توسکانی و غیره تصور کنید لامپ تخت خواب به عنوان یک لهجه قدرتمند در اتاق خواب خود ، و بر این اساس را انتخاب کنید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید


چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید   

آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند. استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه مانند استفاده از آباژور به رویایی شدن خانه کمک می کند. آباژورها اندازه پایه مختلفی دارند. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک کاربرد هر آباژور را در بخش های مختلف خانه، توضیح خواهیم داد. انواع آباژور بر اساس اندازه • آباژور ایستاده • آباژور پایه دار • آباژور رومیزی ادامه مطلب

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

  

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید


بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید   

انتخاب چراغ خواب مناسب از جمله دغدغه های هر بانوی خانه داری است و  به گزاف نگفته ایم اگر بگوییم  چراغ خواب زیباترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند به راحتی تاثیری چشم گیر در فضای اتاق خواب شما گذاشته و آن را مانند عکس های ژورنالی حرفه ای نشان دهد.در این مطلب از تانما با ما همراه شوید تا اصول از اصول انتخاب چراغ خواب مناسب بیشتر بدانید ما در این مطلب ضمن اینکه به شما می گوییم که چراغ خواب کنار تخت خواب باید چه استانداردهایی داشته باشد ؛تصاویری از چراغ خواب های زیبارا هم به شما ارائه داده ایم .  ادامه مطلب

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید

راهنمای انتخاب و خرید چراغ خواب

انواع چراغ خواب، چطوری کنار تختمون قشنگ تره؟

نکاتی برای خرید چراغ خواب

 

   محصولات مشابه