مقالات خانه چین
فروشگاه

25 نوع مختلف تکنیک ها و سبک های نقاشی

نقاشان در طول تاریخ به شیوه های گوناگونی احساسات و تصورات درونی خود را به تصویر کشیده اند. تفاوتی نمی کند که شما به عنوان یک هنرمند حرفه ای باشید و یا تنها به عنوان یک فرد عادی  به هنر علاقه داشته باشید، درک صحیح از انواع سبک های نقاشی و تفاوت های موجود در بین آنها، دانشی است که دیدی گسترده و وسیع را در مورد انواع نقاشی، در اختیار ما می گذارد.

نقاشی به فرایندی گفته می شود که در طی آن فرد تصورات ذهنی خود را با استفاده از رنگ و برس بر روی یک سطح، مانند کاغذ یا بوم وارد می کند. نقاشی ها می توانند به صورت دیجیتال بر روی کامپیوتر باشند و یا به صورت دستی و با استفاده از قلم و رنگ بر روی یک صفحه کشیده شده باشند.

بررسی انواع سبک های نقاشی و مقایسه آنها با یکدیگر، نه تنها می تواند شما را در انتخاب سبک مورد علاقه خود یاری کند، بلکه شما با استفاده از این موضوع می توانید سبک مخصوص به خود را داشته باشید. در ادامه این مقاله نگاهی به مطلب آشنایی کامل با هنرهای هفتگانه جهانی نیز خواهیم داشت.

اشنایی با انواع سبک های نقاشی 

برای طبقه بندی انواع سبک های نقاشی، از عوامل مختلفی می توان استفاده کرد. تکنیک استفاده شده در نقاشی، مواد مورد استفاده در نقاشی، سبک فکری و ایده های ذهنی نقاش و غیره، همه از مواردی هستند که می توانند برای طبقه بندی انواع سبک های نقاشی مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه ما به معرفی انواع سبک های نقاشی و ویژگی های متمایز کننده هر کدام خواهیم پرداخت تا با استفاده از آن، به درک صحیحی از انواع نقاشی و ویژگی های متمایز کننده هر کدام برسید.

انواع نقاشی ها

انواع نقاشی ها: نقاشی ، هنر پاشش رنگ ها به کمک برس ها به روش خاصی برای ایجاد یک هنر است. نقاشی تقریباً در هر سطحی قابل انجام است و می توان آنها را با استفاده از رنگ و برس به صورت دیجیتالی (بر روی رایانه ها) یا کتابچه راهنمای کاربر قرار داد. انواع مختلفی از مواد نقاشی مانند شن ، کاغذ ، خاک رس و موارد دیگر وجود دارد. نقاشی همه چیز در مورد خلاقیت است ، بنابراین هنرمندان خود را محدود به مواد و مواد محدود نمی کنند ، این یک روند رو به رشد است. انواع مختلفی از سبک های نقاشی وجود دارد اما سبک مدرن نقاشی مورد استفاده بیشتر است ، به هنرمند این امکان را می دهد تا ایده های خود را بر روی بوم با ترکیبی از مدرنیسم ، تکنیک های انتزاعی و سورئال ارائه دهد. سبک های مختلفی از نقاشی مانند هنر انتزاعی ، هنر مفهومی ، هایپرئالیسم ، هنر پاپ ، آینده گرایی ، امپرسیونیسم و غیره وجود دارد. به عنوان هنرمند ، می توانید روی سبک های مجزا یا ترکیبی از سبک ها تمرکز کنید.

انواع نقاشی ها

انواع تکنیک های نقاشی

1. رنگ روغن

رنگ آمیزی روغن می تواند یک کار دشوار برای مبتدیان باشد. نقاشی روغنی تقریباً برای انواع سبک ها مناسب است. شما با بافت صاف رنگ کار می کنید و عطر و بوی فوق العاده ای به آن می بخشد. رنگ روغن از مقداری روغن خشک کننده به عنوان چسبنده رنگدانه ها استفاده می کند و این حس قارچ فوق العاده را به رنگ می بخشد. رایج ترین روغنهای خشک کن که به عنوان چسب استفاده می شوند روغن گردو ، روغن بذر کتان ، روغن بذر خشخاش و بسیاری دیگر است. نقاشی نفت برای اولین بار در قرن 5 توسط هنرمندان هندی و چینی مورد استفاده قرار گرفت ، اما فقط در قرن 15th محبوبیت پیدا کرد.

رنگ روغن

2. نقاشی با آبرنگ

نقاشی آبرنگ معمولاً روی کاغذ انجام می شود. در این نوع نقاشی با اشکال ، فرد از راه حل های مبتنی بر آب برای مخلوط کردن رنگ ها و از این رو نام رنگ آب استفاده می کند. در مقایسه با نقاشی روغنی ، نقاشی آبرنگ نیز کار مشابهی است. امروزه شما تعداد زیادی از هنرمندان را دارید که با استفاده از آبرنگ ها پرتره های واقعی به دنبال دارند. مخلوط کردن رنگ ها در این امر بسیار مهم است ، زیرا بیش از حد هر چیزی سایه رنگ ها را تغییر می دهد.

Watercolor Paintings

3. نقاشی پاستیل

از چوب های پاستیل معمولاً برای ایجاد نقاشی های پاستلی استفاده می شود. با استفاده از میله های پاستلی می توانید بلافاصله شروع به طراحی و رنگ آمیزی کنید ، از همان رنگدانه های اتصال دهنده استفاده می کند ، به جز استیک های پاستلی یک فرم پودری هستند که با استفاده از یک ماده اتصال دهنده به یکدیگر وصل می شوند و آماده هستند. اگر به دنبال رنگ های خالص و عمیق هستید ، پس از استفاده از میله های پاستیل بسیار توصیه می شود. نقاشی های پاستیل را می توان روی بوم انجام داد ، بنابراین می توانید لایه بندی زیبایی از رنگ ها را با پاستیل انجام دهید.

3. نقاشی پاستیل

4- نقاشی اکریلیک

اگر به دنبال خشک کردن سریع تر نقاشی هستید ، نقاشی اکریلیک بهترین است. اینها رنگهای محلول در آب هستند ، اما پس از اتمام نقاشی ، مقاوم در برابر آب می شود. واقعیت جالب اینطور نیست؟ بیشتر سرگرمی ها دوست دارند با رنگ های اکریلیک کار کنند. برای مجسمه ها ، قالب سازی ، ویژگی های صورت ، بسیاری از هنرمندان از نقاشی اکریلیک استفاده می کنند. تمیز کردن برس ها پس از عایق راحت تر است ، زیرا رنگهای آکریلیک فقط به آب برای شستن آنها احتیاج دارند.

نقاشی اکریلیک

5. نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال هنر خلق آثار هنری روی رایانه است که باعث می شود آن را به یک نقاشی با آبرنگ ، رنگ روغن یا حتی یک نقاشی اکریلیک شبیه کند. نقاشی روغنی آماده شده دیجیتالی و رنگ آمیزی روغن به صورت دستی اختلافات زیادی خواهد داشت ، زیرا شما به بسیاری از بافت ها و ابزارهای دیگر که به راحتی در سیستم موجود هستند دسترسی دارید. بله ، لازم نیست نگران نشت رنگ ایستاده برای ساعتهای طولانی باشید. شما می توانید همین کار را با آرامش و راحتی در خانه های خود انجام دهید.

نقاشی دیجیتال

6. نقاشی شن و ماسه

نقاشی روی شن می تواند کاملاً کثیف باشد و یک هنر موقتی است. نقاشی شن و ماسه را می توان با استفاده از حرکت سرعت ، روی ویدیو ضبط کرد تا درک کند که چگونه این هنرمند روی آنها کار می کند. این کار معمولاً با حداقل نور انجام می شود اما دارای یک نور فوکوس در زیر میز است که نقاشی ماسه ای در آن ایجاد می شود. نقاشی ماسه ای با استفاده از ماسه های رنگی ایجاد می شود ، که با استفاده از دست ها روی یک سطح ثابت منتقل می شوند. این بیماری در بسیاری از کشورها انجام می شود و با نام های مختلفی شناخته می شود ، در هندوستان به آن کلم یا رانگولی معروف است.

نقاشی شن و ماسه

7. نقاشی بافت - بافت به رنگ

همه ما دوست داریم نوارهای قلم مو را روی یک نقاشی ببینیم ، جلوه نهایی چشمگیر را می بخشد. نقاشی های بافت بیشتر با رنگهای روغنی استفاده می شوند ، زیرا در حالی که با رنگ های اکریلیک کار می کنید ، هنگام خشک شدن آکریلیک ها ، اثرات آنها از بین می رود. اما رنگهای روغنی تمایل به گران بودن دارند ، بنابراین به عنوان یک جایگزین می توان از ضربات آکریلیک استفاده کرد که روی بافتها بسیار شگفت آور است. جدای از برس های معمولی رنگ ، از چاقوهای مسطح ، اشیاء بی پرده برای ایجاد نقاشی های بافت استفاده می شود.

نقاشی بافت - بافت به رنگ

8. نقاشی مات

مناظر زیبا معمولاً با کمک نقاشی های مات ایجاد می شوند. نقاشی های مات به طور گسترده ای در صنعت فیلم و فیلم بازی استفاده می شود. در صنایع فیلم ، مجموعه های بزرگ پس از نهایی شدن یک نقاشی مات از مکان ها ساخته می شوند. گاهی اوقات محیط هایی مانند پری ، علمی تخیلی بسیار گران قیمت هستند ، در چنین مواردی از نقاشی های مات به عنوان صفحه نمایش پس زمینه استفاده می شود و با سایر فیلم ها ادغام می شود.

نقاشی مات

9. نقاشی اسپری

برای رسیدن به نتایج مطلوب معمولاً از بطری اسپری استفاده می شود. بیشتر از رنگهای اسپری در خیابان ها (هنر خیابانی) ، نقاشی های دیواری ، بوم ، چوب ، فلز ، شیشه ، سرامیک و موارد دیگر استفاده می شود. اگر تعداد زیادی از بوم به همان رنگدانه احتیاج دارند ، از روش رنگ آمیزی اسپری برای پوشاندن مناطق برای حضور سریعتر استفاده می شود.

10. نقاشی های دیواری

نقاشی های گرافیتی بیشتر در ساختمان های عمومی با مجوز / بدون مجوز انجام می شود. گرافیتی به معنای درک عموم مردم نیست ، این یک سبک نوشتن یا نقاشی / نوشتن است که معنای مطلق ندارد. اولین هنرمند نقاشی گرافیتی یک دانش آموز دبیرستانی در سال 1967 بود که برای جلب توجه بانوی خود ، روی دیوارها می نوشت. . گرافیتی در سال 1980 به یک تکنیک کاملاً مشهور نقاشی تبدیل شد ، بسیاری از هنرمندان برای نشان دادن استعداد خود به دیوارهای عمومی متوسل شدند.


نقاشی های دیواری نقاشی های دیواری
نقاشی های دیواری

فروش انواع تابلو نقاشی در فروشگاه خانه چین

11. نقاشی یا جوهر شستشوی جوهر - جوهر سیاه چینی
Ink Wash Painting به عنوان نقاشی Literati نیز معروف است. برای ایجاد این آثار هنری از جوهر سیاه چینی استفاده شده است. جوهر سیاه چینی در کشور آسیا بسیار محبوب است از آنجا که بیشتر برای خوشنویسی استفاده می شود. سایه های مختلفی از سیاه با مخلوط کردن آب با جوهر سیاه ایجاد می شود تا قوام مورد نظر ایجاد شود.

12. نقاشی موم داغ یا نقاشی Encaustic
نقاشی موم داغ همچنین به عنوان نقاشی Encaustic شناخته می شود. این روش نقاشی از موم زنبور عسل استفاده می کند که ذوب شده و به رنگدانه های رنگی اضافه می شود. هم از موم سرد و هم موم زنبور عسل داغ در این تکنیک استفاده می شود. نقاشی های Encaustic معمولاً روی بوم چوب ساخته می شوند.

13. نقاشی های دیواری Fresco - تکنیک نقاشی دیواری
نقاشی های Fresco secco معمولاً روی یک گچ آهک تازه ایجاد می شوند. کبوترهای رنگی محلول آب مخلوط هستند و به طور مستقیم روی گچ آهک اعمال می شوند ، بنابراین یک نقاشی رنگی ایجاد می کنند. نقاشی های Fresco secco از زمان رنسانس بسیار زیاد است ، می توان این نقاشی ها را در دیواره ها و سقف های واتیکان مشاهده کرد.

14. گواش - محیط آبرنگ مات
گواش یک ماده آبرنگ مات است که با استفاده از سایر مواد اتصال دهنده برای ایجاد هنر استفاده می شود. برای رسیدن به کدورت در روش گواش ، یک گچ سفید یا رنگ سفید به مخلوط رنگ آب اضافه شده است. گواش را نمی توان به طور مستقیم روی بوم اعمال کرد ، زیرا به خوبی نمی چسبد ، اگر می خواهید از آن روی بوم استفاده کنید ، باید رنگدانه های اکریلیک مخلوط شوند. مواظب باشید که رنگهای آکریلیک رقیق نشود ، زیرا ممکن است نقاشی ها ظاهر دلخواه شما را نداشته باشند.

15. نقاشی های دما - نقاشی ماندگار
نقاشیهای دما به عنوان هنر مزاج تخم مرغ شناخته می شوند. آنها سریع خشک می شوند و رنگ از سایرین طولانی تر است. زرده های تخم مرغ به عنوان یک ماده اتصال دهنده با رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرند و از آنجایی که بسیار چسبناک است ، آنها تمایل به خشک شدن سریع تر دارند. این یکی از قدیمی ترین تکنیک های شناخته شده نقاشی است. به جای تخم مرغ ، گاهی اوقات از صمغ ، گلیسیرین ، کازئین به عنوان ماده اتصال دهنده به مخلوط آب و رنگ استفاده می شود.

16. نقاشی های مینا - هنر با رنگ مینا
رنگهای مینا هنگامی که کاملاً خشک شدند ، براق یا براق می کنند.

17. نقاشی قطره ای - قطره های رنگی
همانطور که از نام آن پیداست ، برای ایجاد نقاشی های قطره ای رنگ روی بوم ریخته می شود.

18. نقوش زیرین - نقاشی لایه ای
یک رنگ پایه به بوم اضافه می شود و لایه های بیشتری از رنگ ها برای ایجاد زیرپوش های زیبایی اضافه می شود.

19. پانل نقاشی - نقاشی قطعات چندگانه
تابلوهای نقاشی روی پانل های چند چوب ساخته شده و به هم وصل می شوند.

20. نقاشی مخملی - هنر روی مواد مخملی
نقاشی مخملی معمولاً روی یک تکه پارچه مخملی ایجاد می شود.

21. نقاشی برگ - هنر روی / با برگ
نقاشی ایجاد شده بر روی یک برگ یا ایجاد اشکال برگ با نقاشی ها به نقاشی برگ معروف است.

22. نقاشی شیشه ای معکوس - نقاشی شیشه ای
نقاشی شیشه ای معکوس با استفاده از رنگ روی شیشه است و وقتی به داخل شیشه نگاه می کنید ، تصویر قابل مشاهده است.

23. نقاشی مینیاتور - نقاشی های کوچک
نقاشی های مینیاتور نقاشی هایی با دست کوچک هستند.

25 نوع مختلف تکنیک ها و سبک های نقاشی 

24. نقاشی اکشن - برس های سریع و سریع و در حال جابجایی
Action Painting یک نقاشی سریع و خودبخود است که دارای براش مستقیم در بوم است. قطرات رنگ باعث ایجاد جلوه ای زیبا می شود.

25. Anamorphosis - نقاشی چشم انداز
Anamorphosis نقاشی چشم انداز است.

 

انواع سبک های نقاشی

انواع مختلفی از سبک های نقاشی وجود دارد ، می توانید روی یک سبک خاص متمرکز شوید یا ترکیبی از سبک ها را انجام دهید. پرطرفدارترین سبک نقاشی اکثر هنرمندان ، سبک غربی است.

شما ممکن است تحت تأثیر شکل خاصی از سبک نقاشی یا حتی تاریخ در اطراف خود قرار بگیرید. به هر صورت ممکن است ، نقاشی به معنای اجازه خلاقیت درونی شما بر روی تکه ای از بوم است که کاملاً آزاد کننده خواهد بود. همچنین کشف کنید
چکیده هنر ، نقاشی منظره ، نقاشی هنوز هم زندگی ، هنر معاصر ، هنر مفهوم ، فوتورالیسم ، هایپرئالیسم ، سورئالیسم ، مدرنیسم ، امپرسیونیسم ، اکسپرسیونیسم ، نقاشی پاپ ، نقاشی شکل ، نقاشی بدن ، نقاشی نقاشی دیواری ، خیابان هنر ، نقاشی چینی ، نقاشی ژاپنی ، نقاشی کره ای ، نقاشی اسلامی ، نقاشی هند ، نقاشی آفریقایی و ودوتا.
Indian Paintings

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای استفاده از قاب مناسب برای آثار هنری و تابلو دیواری

راهنمای استفاده از قاب مناسب برای آثار هنری و تابلو دیواری

آیا می‌خواهید یک فریم و قاب مناسب برای نقاشی یا تصاویر خود انتخاب کنید، اما احساس خوشایندی نسبت به هیچ‌یک از انتخاب‌های خود ندارید؟ نگران نباشید در این میان شما تنها نیستید و انتخاب فریم و قاب مناسب یکی از مشکل‌ترین بخ....

راهنمای استفاده از قاب مناسب برای آثار هنری و تابلو دیواری

راهنمای خرید تابلو برای دفتر کار

راهنمای خرید تابلو برای دفتر کار

محل کار خانه دوم ما است. جایی که ساعات زیادی از روزمان در آن سپری می‌شود. دکوراسیون محل کار تاثیر غیرقابل انکاری بر روحیه و عملکرد کارمندان دارد. یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای زیباتر کردن فضای کار، استفاده از تاب....

راهنمای خرید تابلو برای دفتر کار

راهنمای انتخاب تابلو در دکوراسیون خانه

چگونه یک تابلو روان با توجه به نیازمان انتخاب کنیم

تابلو سه تکه مدرن انتخاب خوش سلیقه ها برای دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

   محصولات مشابه